Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Węgry - Cserkeszolo Uwga!!!

kocieteam - 2020-07-13, 15:22
Temat postu: Cserkeszolo Uwga!!!
Witam wszystkich od początku wakacji podróżujemy po Węgrzech od Lipóti przez Balaton wiele campingów. 🤑I wczoraj zajechaliśmy do Cerkeszolo udaliśmy się na recepcję widząc kamper i przyczepki na terenie a pani OŚWIADCZA ZE NIE MOGĘ WJECHAĆ DO JESTEM Z POLSKI. Nadmieniam że na stronie nic nie znalazłem żeby nie wpuszczali. Jak zaczęliśmy dochodzić dlaczego taka decyzja usłyszeliśmy ze Niemców ani żadnych zagranicznych gości nie wpuszczają. Unia jest jedną i nie do końca mogą takie przepisy stosować. Ponadto przebywamy na Węgrzech ponad 12 dni. Z tego co udało mi się ustalić jest to jedyny camping na Węgrzech z takimi zaostrzeniami. Nigdy tam już nie wrócimy. Pozdrawiam
Roberto - 2020-07-13, 15:41

Cenna uwaga :ok
Ruszamy w ten piątek na 2 tygodnie.
Plany wyjazdowe cały czas się zmieniają.
Była Słowenia z Chorwacją, Grecja w końcu Estonia... ale co chwile wychodzą jakieś problemy.
Teraz szukam miejscówek na Węgrzech, bo nie wiem jak będzie z pogodą na północy, a mamy zamiar trochę się wygrzać...

Możesz polecić jakieś termale z fajnymi saunami. Do tej pory byliśmy w Bukfardo, Miszkolcu i Berekfurdo.
Chętnie odwiedzimy inne - jeśli są tego warte :wyszczerzony:

A może masz jakieś namiary na dzikie miejscówki nad Balatonem :?:

kocieteam - 2020-07-13, 15:46

Zależy od której strony mogę polecić Lipót Thermal, Sarvar, no i Balaton zależy gdzie chcesz jechać
andi at - 2020-07-13, 16:12

No i obok jedne z lepszych w europie wód Słowacja Podhajska .kemping jest z tyłu za termami pod górkę
https://www.google.com/se...odhajska+baseny
https://www.google.com/se...0640123632],17]

Jak tu to uwaga jedno pole ma 2 stanowiska .Jak zajmiesz 1 to płacisz mniej ale kemping jest tani .Zjeżdżalnie do dzieci w cenie kempingu .Jest część wydzielona droższa
Polecam podobno na stwardnienie rozsiane dobre

No i mój ulubiony Hegyko .mały i tani bez atrakcji .Kąpiel już jak się obudzisz haha .Codziennie basen jest myty wieczorkiem

https://www.google.com/se...+termal+camping

Roberto - 2020-07-13, 17:11

Jeśli chodzi o termale, to najbardziej zależy nam na różnorodnych saunach.
Fajnie jak nie ma tłoku.
Zjeżdżalnie i inne tego typu przybytki są nam obojętne, bo podróżujemy sami. Dzieci za stare, a wnuczka za młoda :haha:
kocieteam napisał/a:
...zależy gdzie chcesz jechać

Generalnie plan jest taki, aby odwiedzić coś, jadąc w kierunku na "wesoły cmentarz" w Rumunii, potem wąwóz Turda i Transalpina.
Następnie powrót na Węgry i kierunek Balaton. Objazd dookoła jeziora i odwiedziny czegoś po drodze.
Nie ukrywam, że lubimy "dzikie plażowanie", dlatego pytałem o takowe miejscówki nad Balatonem :bajer

ZEUS - 2020-07-13, 17:31

Roberto napisał/a:
... jadąc w kierunku na "wesoły cmentarz" w Rumunii, potem wąwóz Turda

w Sapancie (wesoły cmentarz) uważaj bo łatwo załapać się na ukraińskiego operatora komórkowego a nieuwaga dużo kosztuje 🤪
w Turdzie obowiązkowo kopalnia soli (o ile jeszcze nie byłeś)... :)

yamah - 2020-07-13, 22:01

Roberto napisał/a:

Generalnie plan jest taki, aby odwiedzić coś, jadąc w kierunku na "wesoły cmentarz" w Rumunii, potem wąwóz Turda i Transalpina.

W ub.roku na Translapinie nocowaliśmy tu :
45°22'50.0"N 23°39'06.6"E
a rano :ok :lol: piękna pogoda i widoki
https://youtu.be/Rz7w_962xZE

chris_66 - 2020-07-14, 01:03

ZEUS napisał/a:
Roberto napisał/a:
... jadąc w kierunku na "wesoły cmentarz" w Rumunii, potem wąwóz Turda

w Sapancie (wesoły cmentarz) uważaj bo łatwo załapać się na ukraińskiego operatora komórkowego a nieuwaga dużo kosztuje 🤪
w Turdzie obowiązkowo kopalnia soli (o ile jeszcze nie byłeś)... :)


turda jako klasyka
ale fajniejsza jest Ocnele Mari
zresztą salin maja kilka , i do każdej warto wstąpić

beatpol - 2020-07-14, 16:15

Cenna uwaga. A właśnie mieliśmy w drodze powrotnej zahaczyć o Cserkeszolo.Obecnie przebywamy w Szwajcari w dolinie 72 wodospadów .Jest spokojnie i mało turystów A widoki piękne :spoko .Polecam :spoko
Materatz - 2020-08-01, 17:58

Witam serdecznie!!!
Czy w Cserkeszolo nadal taka sytuacja, że nie wpuszczają Polaków?

Dzwoniłem do nich, ale kobieta mówi tylko po węgiersku.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich i szerokości


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group