Klub miło¶ników turystyki kamperowej - CamperTeam

Szwecja - Szwecja zim±

gryz3k - 2020-10-13, 16:33
Temat postu: Szwecja zim±
Jak w temacie rozkminiam wyjazd zim± do Szwecji. Czy miał kto¶ z kolegów do¶wiadczenia w tej kwestii? Na Sylwestra 19/20 byli¶my w Finlandii u Mikołaja więc realia zimowej Skandynawii liznęli¶my.
Czy Szwecja warta jest wizyty? Czy zahaczyć o południow± Norwegię?

skoli - 2020-10-13, 20:26

Na t± chwilę możesz zapomnieć o Norwegii
Ahmed - 2020-10-13, 20:35

gryz3k napisał/a:
w Finlandii u Mikołaja


Mikołaj pochodził z Turcji :bajer

Den-tal - 2020-10-13, 22:39

"Czy Szwecja warta jest wizyty " pyta gryz3k.Domyslam sie ,ze chodzi o zimowa pore.No coz, Mikolaja tu nie maja,ale jak napiszesz, co Cie interesuje to napewno moge zaproponowac sporo ciekawych miejsc. Czasami mam uczucie ze polscy kamperowcy traktuja Szwecje jak szwedzcy kamperowcy Niemcy. Dla Polakow Szwecja jest tranzytem do Norwegi, a dla Szwedow Niemcy tranzytem do Francji-Hiszpani. Tranzytem, ktory trzeba jak najszybciej pokonac, najlepiej bez zatrzymania. :-/
Comsio - 2020-10-14, 13:40

Piotru¶ zawsze warto.
Witaj przygodo :spoko
Choć by na ¶wieże rybki, 100% satysfakcji :ok

gryz3k - 2020-10-14, 14:27

Den-tal napisał/a:
ale jak napiszesz, co Cie interesuje to napewno moge zaproponowac sporo ciekawych miejsc.


Widzisz Szwecja należy do baaardzo nielicznych europejskich krajów gdzie jeszcze nie byłem. Dlaczego? Bo żonka boi się pogody. Zim± z założenia jest jak jest więc łatwiej mi j± przekonać na taki wyjazd niż latem. Finlandia zim± bardzo nam się podobała.
My¶limy o wyjeĽdzie razem z zaprzyjaĽnionymi Francuzami czyli 4 dorosłych i 12 letnia córka. Trochę by¶my pozwiedzali i zakosztowali specyfiki kraju. :spoko

Comsio - 2020-10-14, 21:52

My kombinujemy do madziarow.
Podgrzać :dupa : i wytrawne :piwo:
:spoko

gryz3k - 2020-10-14, 22:18

Comsio napisał/a:
My kombinujemy do madziarow.
Podgrzać :dupa : i wytrawne :piwo:
:spoko


Węgry na razie zaknięte. :gwm

Den-tal - 2020-10-16, 20:49

Musze przyznac, ze jestem zaskoczony uprzedzeniami do pogody w Szwecji :shock: Latem pomiedzy Ystad na Poludniu, a Stockholmem pogoda jest taka jak w centralnej Polsce.(tylko ze slonce swieci sporo dluzej)
Oczywiscie zwiedzanie Szwecji troche sie rozni czy robi sie to wiosna-lato czy zima(styczen-marzec).Szwecja ma wiele pieknych parkow narodowych,ktore zima sa trudniej dostepne dla niezaawansowanuch zimowych wedrownikow.Za to otwate sa wszystkie muzea,skanseny itp bez wiekszego tloku.Jesli napiszesz co by was interesowalo i co chcielibyscie zobaczc(plus dlugosc planowanego pobytu) to mozna latwo zrobic ciekawa trase :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group