Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Chorwacja - Święta i Sylwester 2020/2021 w Chorwacji

salek - 2020-11-17, 10:44
Temat postu: Święta i Sylwester 2020/2021 w Chorwacji
Jak w temacie. Na razie nie bierzemy pod uwagę ograniczeń pandemicznych.
Wybieramy się 24.12 lub 25.12 do Chorwacji i powrót planujemy 3.01. Czy ktoś z forum wybiera się w tym czasie gdzieś do Chorwacji?

My wstępnie planowaliśmy Cikat, ale ostatnio gdzieś wyczytałem, że Falkensteiner k. Zadaru też jest całoroczny...

P.S. Mamy też plan awaryjny w przypadku ograniczeń w przemieszczaniu międzynarodowym - polskie morze.

ZbigStan - 2020-11-18, 16:47

salek, Plan oryginalny i optymistyczny. To ciekawe jak wygląda Chorwacja zimą. Pozdrawiam
LukF - 2020-11-18, 18:06

Też jestem ciekawy. Myślę, że czym niżej tym powinno być cieplej. Pytanie jaka różnica np. między Zadarem a Dubrownikiem ?
ZbigStan - 2020-11-19, 12:23

salek, Ostatnie dwa sylwestry spędzałem w kamperze, w górach. Na stoku przy wyciągu, była muzyka, szampan i fajerwerki. Nad morzem też będzie fajnie. Pozdrawiam.
Cyryl - 2020-11-19, 12:31

My również ostatnie chyba 8 Sylwesterów spędziliśmy W kamperze, ale tam gdzie nie ma hucznej zabawy, fajerwerków jest cisza.
Piasek1 - 2020-11-19, 12:55

salek napisał/a:
Wybieramy się 24.12

miejsce dla choinki w kamperze jest ? :wyszczerzony:

ZbigStan - 2020-11-22, 21:59

Cyryl, Na obecny czas Twoja forma spędzania sylwestra jest bardziej bezpieczna. Obawiam się, że w tym roku tłumnego świętowania nie będzie. Pozdrawiam.
salek - 2020-11-23, 07:42

Rok temu byliśmy na Cikat, temperatura w dzień dochodziła nawet do 16 st. - to nas tak optymistycznie nastroiło, że w tym roku też chcemy. Wiadomo, że rok jest "popyrtany" i nie wiadomo co będzie za miesiąc - ale jakieś plany trzeba mieć :bigok
LukF - 2020-11-23, 08:34

salek napisał/a:
Rok temu byliśmy na Cikat, temperatura w dzień dochodziła nawet do 16 st. - to nas tak optymistycznie nastroiło, że w tym roku też chcemy. Wiadomo, że rok jest "popyrtany" i nie wiadomo co będzie za miesiąc - ale jakieś plany trzeba mieć :bigok


Widzę, że Cikat jest na końcu wyspy. Jest tam też kemping.
Moje pytanie: czy Twoim zdaniem w Cikat lub okolicy jest możliwość stania na dziko bez kempu??? Wiadomo, że w CRO jest to zabronione. Lecz po sezonie i na "końcu świata" ? Jak to oceniasz? Chodzi mi o stanie przy plaży a nie w górach :bigok
Pytam bo się zastanawiamy gdzie pojechać, nawet na miesiąc od połowy grudnia. Hiszpania jest temperaturowo super lecz ten dojazd.....te tysiące kilometrów :gwm

salek - 2020-11-23, 08:38

LukF, na Park4Night są miejscówki z tamtych okolic. My nie szukaliśmy nic na dziko z racji tego, że mamy małe dzieci. Poza tym kemping Cikat zimą, w pierwszej linii przy morzu z pełnymi udogodnieniami kosztował nas 80 zł/dobę - co uważałem za rozsądną cenę.

Niemniej jednak można próbować - a jak nie - to Albania :)

yamah - 2020-11-23, 12:47

Cyryl napisał/a:
, ale tam gdzie nie ma hucznej zabawy, fajerwerków jest cisza.

:brawo: ..takich miejsc teraz to będzie dużo, tylko pytanie ?..gdzie będzie wolno jechać ? :camp:

LukF - 2020-11-23, 13:10

salek napisał/a:
LukF, na Park4Night są miejscówki z tamtych okolic. My nie szukaliśmy nic na dziko z racji tego, że mamy małe dzieci. Poza tym kemping Cikat zimą, w pierwszej linii przy morzu z pełnymi udogodnieniami kosztował nas 80 zł/dobę - co uważałem za rozsądną cenę.


No spoko, 80zł jest OK, faktycznie za taką kasę nie potrzebuję nic innego. Mówisz, że kemping był zimą czynny? Ciekawe czy teraz też będzie w zimie otwarty?
A jakie było obłożenie w święta jak tam byliście? Mało kamperow, dużo? Trzeba rezerwować czy można w ciemno jechać?

salek - 2020-11-23, 15:38

LukF, Kemping Cikat jest całoroczny, co roku jeździ tam dość sporo Polaków. Czynna była również restauracja na terenie kempingu. Aquapark zamknięty ;) My jechaliśmy bez rezerwacji, spokojnie znalazło się miejsce w pierwszej linii - więc dużego obłożenia nie było. Powiem tak na oko 30-40%. Było też dużo Słoweńców.
LukF - 2020-11-23, 15:42

Salek,

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Stawiam :pifko
Twoje namiary są dla mnie ciekawą alternatywą.
Dlaczego alternatywą? Bo namawiam żonę na powtórkę z Hiszpanii. Pomimo, że 3 razy dalej lecz plaże, pomarańcze, luz.... i może nie będzie się nudzić jak na kampingu ? :spoko

ZbigStan - 2020-11-23, 18:02

LukF, Hiszpania to dobra opcja, jeśli masz więcej czasu, a epidemia pozwoli na przejazdy. Pozdrawiam.
andrzej627 - 2020-11-23, 19:30

ZbigStan napisał/a:
Hiszpania to dobra opcja

Pisałem o tym tutaj, ale zaczynam wątpić, czy to będzie możliwe.

LukF - 2020-11-23, 19:55

A ja dziś tutaj:

https://www.camperteam.pl...=35044&start=30

:mikolaj

Anras - 2020-12-01, 13:32

Wyjazd do Chorwacji niestety mocno się komplikuje: https://www.gov.pl/web/ch...m-na-sars-cov-2
Jeśli ten wymóg będzie podtrzymany do końca grudnia to ciężko będzie sobie zorganizować test w Wigilię, o koszcie testu w przypadku wyjazdu 4 osób nie wspominając :(

LukF - 2020-12-01, 16:53

No cóż. Czas na podróże będziemy mieli lecz możliwości nie... :gwm
Cała nadzieja, że po 15 grudnia ten wymóg zostanie usunięty. Choć sam w to słabo wierzę....

suzu4x4 - 2020-12-01, 18:22

Anras napisał/a:
Wyjazd do Chorwacji niestety mocno się komplikuje: https://www.gov.pl/web/ch...m-na-sars-cov-2
Jeśli ten wymóg będzie podtrzymany do końca grudnia to ciężko będzie sobie zorganizować test w Wigilię, o koszcie testu w przypadku wyjazdu 4 osób nie wspominając :(


48h praktycznie nie wykonalne bo chyba w żadnym z laboratoriów nie dostaje się wyników "od ręki"

do tego czas dojazdu ...

też bierzemy Chorwację pod uwagę w okresie świąteczno sylwestrowym .

czas pokaże .

Piasek1 - 2020-12-02, 05:55

Myślę że na wszystkie braki możliwości spędzenia Sylwestra (z dala od telewizora) ... najlepszym rozwiązaniem w tym roku będzie:
- butelka dobrego wina a najlepiej dwie
- ciepłe kapcie
- powyciągane dresy - bo najwygodniejsze
- i stary wygodny fotel ustawiony przed kominkiem

My tak już od 9 lat spędzamy sylwestra i nie ma nic lepszego jak wstać sobie o 6tej rano bo człowiek wyspany i wypoczęty, zrobić dobrej kawy w trakcie delektowania się którą można przez okno tarasowe policzyć sarny które tuż za płotem przyszły skubać jakieś trawy rosnące w miedzy, a potem przejść się z psem na spacer po kniejach korzystając z luksusu świata tak pustego i wyludnionego jakby człowiek gdzieś w głębokiej Syberii żył a nie centrum Polski

Gorąco polecam

Cyryl - 2020-12-02, 07:40

Piasek1 napisał/a:
...powyciągane dresy - bo najwygodniejsze...
...My tak już od 9 lat spędzamy sylwestra...


w jednym dresie?

teraz rozumiem dlaczego powyciągany.

salek - 2020-12-02, 08:23

Anras napisał/a:
Wyjazd do Chorwacji niestety mocno się komplikuje: https://www.gov.pl/web/ch...m-na-sars-cov-2
Jeśli ten wymóg będzie podtrzymany do końca grudnia to ciężko będzie sobie zorganizować test w Wigilię, o koszcie testu w przypadku wyjazdu 4 osób nie wspominając :(


Bartek, jeszcze się nie poddajemy... :box2
Nadzieja matką wynalazków czy jakoś tak ;) W razie czego kierunek Polska.

vincent - 2021-11-20, 22:15

i jak zeszłoroczny sylwester w Chorwacji doszedł do skutku? Bo my planujemy wybrać się w tym roku - jak covid pozwoli :)
salek - 2021-11-30, 21:08

vincent napisał/a:
i jak zeszłoroczny sylwester w Chorwacji doszedł do skutku? Bo my planujemy wybrać się w tym roku - jak covid pozwoli :)


Nam nie wyszedł, ale w tym roku już na 99% jedziemy. (1% zostawiamy na kataklizm i jakiś niespodziewany lokdałn). Paszport Polsatu mamy, dzieci nie potrzebują. Byliśmy w listopadzie na długi weekend 4 dni na Camping Jezevac w Krk i tak nam się spodobało, że 25.12 chcemy tam wylądować znowu, planowany powrót 02.01. Na granicy Węgry-Chorwa sprawdzali paszporty covidowe jakimś czytnikiem - poza tym wszędzie luz.

vincent - 2021-11-30, 21:54

salek napisał/a:

Nam nie wyszedł, ale w tym roku już na 99% jedziemy. (1% zostawiamy na kataklizm i jakiś niespodziewany lokdałn). Paszport Polsatu mamy, dzieci nie potrzebują. Byliśmy w listopadzie na długi weekend 4 dni na Camping Jezevac w Krk i tak nam się spodobało, że 25.12 chcemy tam wylądować znowu, planowany powrót 02.01. Na granicy Węgry-Chorwa sprawdzali paszporty covidowe jakimś czytnikiem - poza tym wszędzie luz.


My planujemy od 20.12 ruszyć na samo południe Chorwacji, ale może koło Sylwestra zawitamy na Jezevac :) już w drodze powrotnej. Oby udało się wyjechać :ok

Cyryl - 2021-11-30, 21:59

myśmy byli w Chorwacji pod koniec października i na granicach tylko raz nas sprawdzali, powrót granica Chorwacja Słowenia (byliśmy na Istri) gość coś chciał, więc dałem mu paszporty COVID-owe, ale okazało się, że chciał dowody osobiste.
K125 - 2021-12-12, 08:56

My tez planujemy wyskoczyć na Sylwa do Chorwacji, i tak przeglądam czy ktoś też planuje taki wyjazd. Może będzie z kim wypić szampana i nie tylko, i żony nie mam na myśli :-)
Cyryl - 2021-12-12, 10:36

też się nad tym zastanawiałem, ale według prognoz pogody niewiele zyskamy.
zastanawiamy się nad Hiszpanią, bo w jej południowych rejonach pierwsze dwa tygodnie stycznia miały być +17 i słońce, ale jak to prognozy długoterminowe są zmienne i w tej chwili tak różowo nie wygląda.

zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.

K125 - 2021-12-12, 13:19

Do Hiszpani fajnie ale daleko ja tak rozważam wyjazd 25 i powrót 2 stycznia
Dlatego zerkam na Chorwacje.

Cyryl - 2021-12-12, 20:01

jeżeli u nas będzie -2, a tam +2 to moim zdaniem nie warte tak dalekiej jzady.

ale jak u nas -2, a w Hiszanii +17 i słońce, to warto tak daleko jechać.

LukF - 2021-12-12, 20:32

Cyryl napisał/a:
jeżeli u nas będzie -2, a tam +2 to moim zdaniem nie warte tak dalekiej jzady.

ale jak u nas -2, a w Hiszanii +17 i słońce, to warto tak daleko jechać.


Jestem tego samego zdania. Ale jak będzie zobaczymy :bigok

vincent - 2021-12-13, 08:33

Też śledzimy prognozy pogody i aktualnie w okresie świątecznym: Dubrownik, Split temperatury 8-10 stopni. Rozważamy jeszcze Włochy ale tu też podobnie ok 10stopni.
andi at - 2021-12-13, 10:29

Vincent nie lepiej u nas pod dachem termy ? albo https://www.google.com/ma...yWjVlQzFCUlJBQg
vincent - 2021-12-14, 22:02

andi at, nie lubimy tłoku i szukamy 🌞 ale o węgierskie termy pewnie zahaczymy 😉

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group