Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Knaus - kuchenka gazowa

Deen - 2020-12-28, 15:01
Temat postu: kuchenka gazowa
Mam problem z kuchnia gazowa 3 palnikową. 2 palniki funkcjonuja trzeci tez ale po puszczeniu kurka plomien gasnie. Czy to moze byc termopara czy cos innego. Mial ktos taki przypadek? Jak to naprawic?
dziwaczek - 2020-12-28, 15:44

termopara - oczyścić jak nie pomorze wymienić. Dłużej spróbuj przytrzymać pokrętło.
Deen - 2020-12-28, 17:06

dziwaczek napisał/a:
termopara - oczyścić jak nie pomorze wymienić. Dłużej spróbuj przytrzymać pokrętło.

Co masz na mysli wyczyscic?

koko - 2020-12-28, 17:08

Deen napisał/a:
dziwaczek napisał/a:
termopara - oczyścić jak nie pomorze wymienić. Dłużej spróbuj przytrzymać pokrętło.

Co masz na mysli wyczyscic?


połączenia przewodów pod kuchenką dam idą b. małe prądy

Deen - 2020-12-28, 17:09

koko napisał/a:
Deen napisał/a:
dziwaczek napisał/a:
termopara - oczyścić jak nie pomorze wymienić. Dłużej spróbuj przytrzymać pokrętło.

Co masz na mysli wyczyscic?


połączenia przewodów pod kuchenką dam idą b. małe prądy

Mam to odkrecic?

dziwaczek - 2020-12-28, 17:59

koko napisał/a:
Deen napisał/a:
dziwaczek napisał/a:
termopara - oczyścić jak nie pomorze wymienić. Dłużej spróbuj przytrzymać pokrętło.

Co masz na mysli wyczyscic?


połączenia przewodów pod kuchenką dam idą b. małe prądy


i końcówkę tą co jest w płomieniu - musi być dobrze nagrzana aby trzymało.

Deen - 2020-12-28, 18:03

dziwaczek napisał/a:
koko napisał/a:
Deen napisał/a:
dziwaczek napisał/a:
termopara - oczyścić jak nie pomorze wymienić. Dłużej spróbuj przytrzymać pokrętło.

Co masz na mysli wyczyscic?


połączenia przewodów pod kuchenką dam idą b. małe prądy


i końcówkę tą co jest w płomieniu - musi być dobrze nagrzana aby trzymało.

Ok. Sprawdze

Socale - 2020-12-28, 19:11

Porównaj też, czy sprawne termopary są "opalane" językiem płomienia a niesprawna czy nie jest między językami. Można ją podgiąć, naprostować ect.
Deen - 2020-12-28, 19:29

Socale napisał/a:
Porównaj też, czy sprawne termopary są "opalane" językiem płomienia a niesprawna czy nie jest między językami. Można ją podgiąć, naprostować ect.

Ok. Dzieki

dziwaczek - 2020-12-29, 10:43

Socale napisał/a:
Porównaj też, czy sprawne termopary są "opalane" językiem płomienia a niesprawna czy nie jest między językami. Można ją podgiąć, naprostować ect.


albo ruszyć palnikiem - ale tu ostrożnie bo uszczelki pod palnikiem lubią "pęknąć" - jak termopara jest miedzy płomieniami też powinna trzymać ( u mnie tak jest i niema problemu) :spoko

nikita55 - 2022-02-15, 18:49

Ja by sprawdzić termopare zamieniam ja na inny palnik i wtedy wiadomo.
W zaworach są takie jakby cewki elektromagnetyczne i czasem to nie działa.
Kilka razy w nowych kuchenkach zdarzał się u mnie feler że ta gałka nie pasowała idealnie i efekt był identyczny. Wystarczyło kawałek papieru wcisnąć w pokrętło a potem je nasadzić i działało. Nie raz ciężko jest dojść przyczyny.

Kazik II - 2023-08-21, 18:52

Jeśli płomień palnika wygląda na prawidłowy a końcówka termopary (ten wystający metalowy cycek obok palnika) nie jest zasyfiona, to wygląda na awarię termopary. Nie jest to element "nieśmiertelny" i nieraz ulega awarii. Termopara to taki wynalazek składający się z zespawanych dwóch pręcików metalowych oraz elektromagnesu. Ogrzewanie tych pręcików powoduje powstawanie różnicy potencjałów elektrycznych, która doprowadzona do cewki elektromagnesu powoduje przyciąganie takiej kotwy połączonej z pokrętłem i zaworem gazu. Dopóki działa prawidłowo po wciśnięciu pokrętła i ogrzaniu palnikiem "termopary" po chwili zaworek jest trzymany przez elektromagnes w pozycji otwartej. Naprawa termopary jest raczej niemożliwa i trzeba kupić nową.
zbyszekwoj - 2023-08-26, 11:39

Przed puszczeniem pokretla pstawic garnek, który nakieruje plomień na żle ustawiona termoparę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group