Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

pneumatyczne zawieszenia, bagażniki i przyczepy - Wzmacniane wentyle

Bazyli - 2021-06-23, 14:52
Temat postu: Wzmacniane wentyle
Moi drodzy - piszę bo może ktoś nie wie a nie będzie się musiał męczyć jak ja. Kupiłem nówki Michelin Agilis Cmaping, dałem koła do renowacji itd. - założyli mi nowe wentyle nie wzmacniane - standardowe gumowe. Pierwszy raz od 12 lat wybrałem się bez koła zapasowego i oczywiście strzelił mi wentyl....zgłębiając temat dowiedziałem się że przy takim obciążeniu i ciśnieniu 5,5 na koło powinno się stosować wzmacniane metalowe wentyle. Piszę ku przestrodze żeby ktoś z koleżanek i kolegów nie popełnił tego samego błędu :spoko

[ Komentarz dodany przez: Banan: 2021-06-24, 08:12 ]
Poprawiłem literówkę w tytule

darek 61 - 2021-06-23, 15:05

Bazyli napisał/a:
.zgłębiając temat dowiedziałem się że przy takim obciążeniu i ciśnieniu 5,5 na koło powinno się stosować wzmacniane metalowe wentyle.

Gumowe wysokociśnieniowe też są,ale metalowe skręcane pewniejsze.Też mam takie,szczególnie latem.

Socale - 2021-06-23, 22:55
Temat postu: Re: Wzmacanie wentyle
Bazyli napisał/a:
...
przy takim obciążeniu i ciśnieniu 5,5 na koło powinno się stosować wzmacniane metalowe wentyle.
...

Żałuję że o tym nie wiedziałeś lecz nie musiałeś, ale na litość Boską "gumiarz/wulkanizator" musi mieć tą wiedzę w kompetencyjnym zakresie obowiązków.

Comsio - 2021-06-24, 08:00

Gumiarz 👎👎 :kawka:
Poszedł byś w góry 🤞
Wszystkie by ci wywaliło od temperatury 🤞 :kawka: :kawka:

sławek w. - 2021-06-24, 08:14

Mikesz napisał/a:
Co to, Wzmacanie wentyle ?


Wzmacniane wentyle są do 9 bar. Zwykłe 5,5. Różnice cenowe groszowe w stosunku do wymiany opon. Każdorazowo wymieniam wentyle wraz z wymianą opon, zwłaszcza w kamperze gdzie jeździsz daleko i różnie może się zdarzyć. Profilaktyka zalecana.

kimtop - 2021-06-24, 09:32

sławek w. napisał/a:

Wzmacniane wentyle są do 9 bar. Zwykłe 5,5


Trzeba pamiętać,że opona napompowana na 5,5 potrafi po nagrzaniu mieć ponad 6

Bazyli - 2021-06-24, 15:02

Socale napisał/a:
ale na litość Boską "gumiarz/wulkanizator" musi mieć tą wiedzę w kompetencyjnym zakresie obowiązków.

Wojtku, tłumaczył się że nie widział.... wymienił mi wentyle za darmo.

darek 61 - 2021-06-24, 20:20

Zawór gumowy wysokociśnieniowy łatwo odróżnić po tym ze nie są w całości oblane gumą.
https://allegro.pl/oferta/wentyle-zawory-wysokocisnieniowe-tr-600-xhp-10szt-8357292306
Ale przede wszystkim nie pompujcie opon ponad wartość maksymalną określoną przez producenta opon,bo wystrzał opony jest dużo groźniejszy od wystrzału wentyla.

Socale - 2021-06-24, 22:59

Bazyli napisał/a:

Wojtku, tłumaczył się że nie widział.... wymienił mi wentyle za darmo.

No ale sam rozmiar opony określa jej przeznaczenie i eksploatację, dodatkowo znak "C"
Są to oznaczenia na które nie zwrócono uwagi, więc chyba rutyna zawiodła.

DI STEFANO - 2021-06-25, 08:35

Będąc (kiedyś) na serwisowej wizycie dowiedziałem się,
że mój domek nie tylko ma wzmocnione wentyle a także toczy się na wzmocnionych felgach. :szeroki_usmiech

zbyszekwoj - 2021-06-25, 10:56

DI STEFANO napisał/a:
wzmocnionych felgach


Ameliniowych?

DI STEFANO - 2021-06-26, 10:04

Zbyszku
Nie znam się na tym i nie wiem z jakiego materiału są wykonane.
Masz RAPIDO to sadzę, że w takowe je wyposażono.
Ja z wyksztaltu nie techniczny.
Ustaliłem że, w takie felgi wyposażane są lekkie wozy dla zachodniej armii.
Pozdrawiam cieplutko z pięknych rekreacyjnych terenów :spoko :spoko :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group