Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Rosja i kraje poradzieckie - Kazachstan . Kirgistan . Uzbekistan ...

Dyzio - 2021-07-09, 22:07
Temat postu: Kazachstan . Kirgistan . Uzbekistan ...
Witam
Jestem tu nowy i nie bardzo wiem jak to wszystko funkcjonuje . Wybieramy sie / Ja i zona / w 2022 roku do Kazachstanu i krajów ościennych . Oczywiście jak nie będzie ograniczeń z powodu Covidu . Szukam chętnych do wspólnego wyjazdu .Mamy doświadczenie ale nie na tym kierunku . Jedziemy Sprinterem 4x4 choc planujemy raczej przejazd normalnymi dostępnymi drogami .Termin , czas trwania naszej imprezy i dokładniejsza trasa do wspólnego ustalenia . Sa chętni ??

andrzej627 - 2021-07-09, 22:18

Post bardziej pasowałby w rubryce "Rosja i kraje poradzieckie". :mrgreen:

Napisz chociaż coś z grubsza na temat terminu i czasu trwania. Pomysł wart zastanowienia się. Plan zawsze można zrobić. Jestem chętny do planowania. :spoko

Banan - 2021-07-10, 00:37

Dyzio napisał/a:
Jestem tu nowy i nie bardzo wiem jak to wszystko funkcjonuje

Cześć Dyzio
Proponuję zacząć TU później będzie z górki :mrgreen:

andrzej627 napisał/a:
Post bardziej pasowałby w rubryce "Rosja i kraje poradzieckie".

Jak najbardziej Andrzeju, i tak będzie :bigok
:spoko

Dyzio - 2021-07-10, 14:29

Witam
Dziękuje za przekierowanie tematu .

Wyprawę proponuje zacząć w czerwcu 2022 a ponieważ jest sporo do przejechania i zobaczenia to myślę ze optymalnie było by 30 dni .Mnie czas nie trzyma wiec może być i dłużej ..Choć to dość trudne to wariant I przejazd przez Gruzje i Azerbejdżan a dalej promem do Kazachstanu. Wariant II to przejazd przez Gruzje i dalej przez Rosje .Wariant III to już tylko Ukraina i Rosja . Zdaje sobie sprawę ze inni uczestnicy mogą mieć ograniczenia wiec wszystko do omówienia . Choć mam samochód przystosowany do trudnego terenu /4x4 / zamierzam poruszać się po drogach przejezdnych normalnym autem .

bert - 2021-07-10, 14:40

rozważam ten kierunek (lub dookoła Bajkału) do realizacji w przyszłym roku (lipiec sierpień) no i raczej pobocznościami niż drogami głównymi (cokolwiek znaczy i dla kogo: droga główna ;) ).

Transport Iveco 9016 4x4.
dwie osoby dwa psy
bez pośpiechu ale też bez kilkudniowych "rezydencji"

andrzej627 - 2021-07-10, 15:40

Dyzio napisał/a:
Wariant III to już tylko Ukraina i Rosja

Wczoraj spojrzałem jaką trasę proponuje Google. Nie chciał prowadzić przez Ukrainę tylko przez Białoruś.

Fajnie byłoby jechać tam trudniejszą trasą, a wrócić łatwiejszą.

Kiedyś kupiłem taki przewodnik:

andrzej627 - 2021-07-10, 16:48

Naszkicowałem trasę. Wyszło 13000 km. Będzie ciężko zrobić to w 30 dni. :spoko

Stany 2022

andrzej627 - 2021-07-10, 20:21

Potrzebna będzie taka mapa:



Azja Środkowa. Kazachstan Południowy, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan, 1:1 500 000

Yanko23 - 2021-07-10, 22:41

Byłem 2-3 lata temu w Azerbejdżanie i dalej promem przez Kaspijskie do Kazachstanu, do Aktau i dalej Uzbekistan, Kirgistan i ponownie Kazachstan. Tylko nie kamperem, lot do Baku a dalej różne środki transportu, np z Aktau do Uzbekistanu do Nukus podróż pociągiem, która trwała 36 godz.
Duże odległości a drogi nie najlepsze. Spotkaliśmy tam polaka, który dotarł motorem oraz parkę, która przyjechała małym samochodem osobowym.

samotny wilk - 2021-07-10, 23:20

:lol:
Tata - 2021-07-10, 23:21

W 2019 roku objechałem w przybliżeniu trasę która może Cię zainteresować. Może coś się przyda.

https://emerytwpodrozy.blogspot.com/?fbclid=IwAR0I-fv0klvGvYT4CzZGWjdoT_2ETpvhRk-amk0RIXRhl92NA7y6kRNsrZ8

ZEUS - 2021-07-10, 23:33

samotny wilk napisał/a:
bilety wstępu do atrakcji turystycznych i kulturalnych

przy założonym tempie podróży nie ma na to czasu 🤣
celem jest... łykanie kilometrów🤔🤭🤗

samotny wilk - 2021-07-10, 23:40

:lol:
ZEUS - 2021-07-10, 23:47

Cytat:
1300 km dziennie


lekko skoryguję... trasa to 13 000 km a czas to 30 dni co daje i tak "przedobrzoną" średnią ponad 400 km/dzień...

bert - 2021-07-11, 00:25

andrzej627 napisał/a:
Potrzebna będzie taka mapa:

Obrazek

Azja Środkowa. Kazachstan Południowy, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan, 1:1 500 000


z taką skalą to strach zjechać z najgłówniejszej drogi

bert - 2021-07-11, 00:35

ZEUS napisał/a:
samotny wilk napisał/a:
bilety wstępu do atrakcji turystycznych i kulturalnych

przy założonym tempie podróży nie ma na to czasu 🤣
celem jest... łykanie kilometrów🤔🤭🤗


bo błędem jadąc tam jest wyznaczanie celu. Tam się podróżuje w... kierunku. Gdy ktoś sobie wyznaczy cel i do niego dąży w pospiechu to potem guzik z tego wyjazdu ma. Powoli, w prawo w lewo, zawsze coś ciekawego się zobaczy, choćby odmienne formy przyrodnicze.
No ale fakt: woda potrafi być zimna, dla malkontentów to straszna uciążliwość :mrgreen:
że o przydrożnych b arach nie wspomnieć.

Jak kto chce do celu to niech się zatrudni na kierowcę "tira", jak che podróżować jak człowiek wolny, niech cel ma mglisto określony jako: gdzieś tam

andrzej627 - 2021-07-11, 01:17

samotny wilk napisał/a:
Ten plan wymaga urealnienia

Na razie nie ma jeszcze żadnego planu. Są tylko luźne pomysły. Narysowałem z grubsza trasę, aby mieć pojęcie, ile to może być kilometrów. Widać, że potrzebny jest jeszcze co najmniej drugi miesiąc. Brakuje też najważniejszego - miejsc, które trzeba zobaczyć.

andrzej627 - 2021-07-11, 01:41

bert napisał/a:

z taką skalą to strach zjechać z najgłówniejszej drogi

Od czegoś trzeba zacząć. Nie wiem, czy są aktualne mapy papierowe w dokładniejszej skali.

Są też też takie: Soviet military topographic maps 1:200000. :spoko

Piasek1 - 2021-07-11, 07:42

Jest to do zrobienia ale tą "cywilizowaną" część tamtych rejonów (do wysokości Moskwy) należałoby zrobić tranzytem, głównymi drogami, aby jak najszybciej minąć to post-sowieckie dziadostwo. Każdy z kierowców zawodowych który jeździł w tamte rejony świata czy też znajomi którzy bywali w tamtych rejonach czy to moto czy 4x4 mówią podobnie:
- jak najszybciej za Moskwę - tam się dopiero zaczyna prawdziwa Rosja i prawdziwy wschód: niespieszny, żyjący własnym tempem świat ludzi ciekawych ciebie, życzliwych, otwartych. Do linii Moskwy niestety auta na innych blachach jak tamtejsze stanowią żer dla wszelakiej maści milicji głodnej łapówek i durnej, niekończącej się papierologii która jest domeną postsowieckich krajów. Im lepszym autem się poruszasz - tym gorzej dla ciebie bo zamiast 10$ łapówki za puszczenie będą chcieli 20 euro. Na tym polu zwłaszcza ukraińcy są ultra-wredni i pazerni. Komunikatywna znajomość j. rosyjskiego niestety musowa aby się z nimi targować, droczyć (miło i z uśmiechem) a przede wszystkim nie pozwolić sobie zabrać dokumentów. W Rosji pod tym względem jest lepiej, poprawiło sie znacznie od kilku lat po szeregu "ukazów carskich" Putina, który dostrzega potencjał gospodarczy w turystyce i turystach i co rusz wydaje kolejne pro-rozwojowe przepisy dla tych branż zwłaszcza wytyczne dla milicji i innych służb mundurowych co do obchodzenia się z zagranicznymi turystami. A w ogóle od 1 marca br.w Rosji to już Policja.

andrzej627 - 2021-07-11, 18:22

Jeździł ktoś już z taką aplikacją: Russian Topo Maps Free?
Dyzio - 2021-07-11, 18:37

Witam
wszystkich
Co do czasu trwania imprezy to rzeczywiście optymalnie było by cos ok 2 miesięcy ale nie chciałem przestraszyć długością innych chętnych . Ja czas mam ..Bardzo spodobała mi propozycja przejazdu do Kazachstanu przez Gruzje i dalej a powrót przez Rosje, Białorus. Moja propozycja to dość szybki przejazd do Gruzji a dalej już wolniej . Wizy nie są problemem / w większości krajów i tak ich nie ma . Nie chciałbym rezygnować z odwiedzenia Uzbekistanu , Kirgistanu . Jadąc tak daleko na pewno ja znajdę czas .Czas przejazdu jest dużą niewiadomą biorąc pod uwagę np. prom z Azerbejdżanu do Kazachstanu który pływa nieregularnie i bardzo trudno określić ile będziemy na niego czekać . Innym problemem jest kaucja za przejazd samochodu przez Azerbejdżan , właściwie kwota jest zależna od widzimisię pogranicznika . Alternatywą jest przejazd Z Gruzji i dalej przez Rosje. Tam turyści to rzadkość wiec i wymuszenia łapówek tez. Co do zwiedzania to wiem co chce zobaczyć a z czego na pewno zrezygnować . Proponuje zwiedzić Kazachstan . Uzbekistan i Kirgistan a resztę potraktować jako tranzyt . Jestem otwarty na propozycje i wspólne ustalenia . Myślę ze przejazd w klika samochodów czy motocykli byłby moze trudniejszy ale i na pewno bezpieczniejszy ..

andrzej627 - 2021-07-11, 18:54

Dyzio napisał/a:
Co do zwiedzania to wiem co chce zobaczyć a z czego na pewno zrezygnować

Dobrze byłoby pogadać na ten temat. Wysłałem do Ciebie email w tej sprawie. :spoko

andrzej627 - 2021-07-11, 21:14

Dyzio napisał/a:
prom z Azerbejdżanu do Kazachstanu który pływa nieregularnie i bardzo trudno określić ile będziemy na niego czekać

Polecam lekturę na ten temat: 8 THINGS YOU NEED TO KNOW ABOUT THE CASPIAN SEA FERRY CROSSING FROM BAKU TO AKTAU – A COMPREHENSIVE GUIDE.

Neno - 2021-07-12, 16:15

Dyzio napisał/a:
Innym problemem jest kaucja za przejazd samochodu przez Azerbejdżan , właściwie kwota jest zależna od widzimisię pogranicznika

Kaucji już nie ma od co najmniej 2 lat. Jest tylko opłata wjazdowa, niestety dokładnie nie pamiętam już ile, coś koło 20-30$, może nawet 40$ za auto, motocykle nie płacą nic.

andrzej627 - 2021-07-13, 23:16

Dyzio napisał/a:
wiem co chce zobaczyć

Rozważasz taką trasę: Pamir Highway Travel Guide?

samotny wilk - 2021-07-14, 09:41

:lol:
bert - 2021-07-14, 10:10

Kirgistan i Tadzikistan Delicą 4x4 kilka lat temu mua zona i syn. W tym Pamir.
Jak komuś klimaty uwidocznione nie trafiają do przekonania to nie ma tam po co jechać, tam jedzie się po to.

http://njz.pl/jasawa/http...zja/index7.html


opis do jednego ze zdjęć:
W tym bajkowym, choć ze względu na wysokość trudnym dla życia miejscu wszystko zależy od zwierząt – to one są gwarancją przeżycia. Zwierzęta dają wszystko – od jedzenia, po ciepło pochodzące ze spalania ich odchodów. Nic się tutaj nie marnuje. Niczego więcej też nie potrzeba. W naszym europejskim pojęciu ludzie tutaj są biedni. Oni sami mówią o sobie, że są bogaci i szczęśliwi...

on chyba dobrze oddaje istotę rzeczy którą trzeba uwzględnic przy "przejażdżce" przez tamtejsze życie

samotny wilk - 2021-07-14, 10:28

:lol:
bert - 2021-07-14, 11:13

samotny wilk napisał/a:
bert napisał/a:
Jak komuś klimaty uwidocznione nie trafiają do przekonania to nie ma tam po co jechać, tam jedzie się po to.

Szanowny Panie, to już jest trochę irytujące. Nie podobają mi się Twoje odniesienia do tego co ja w ww. temacie umieszczę. Pisz na temat, bez personalnych odniesień. To ja decyduję jak ma wyglądać moja podróż - nigdy Ty. To ja decyduję po co się tam jedzie? Z turystyką jest tak, że każdy ma inaczej. Mój wybór nie musi być Twoim i z pewnością nie będzie. Ja jadę po swoje. O terminie ewentualnego wyjazdu też tylko ja decyduję. Niczego mi nie narzucisz. Nie psuj tego pięknego temat. Wypraszam sobie prywatne odniesienia do moich wpisów. Rób swoje, a ja będę robił swoje. Buduj temat, a nie go burz. :chytry


Szanowny Panie, chyba zbyt dużo Pan sobie wyobraża.. Jakiż związek Pan dostrzegasz pomiędzy Pańskim wpisem a moim?
Jak dla mnie nie ma go nigdzie, ani w odbiorze ani w zamiarze (moim) gdy czyniłem swój wpis.
Może powinien Pan porozmawiać z kimś, kto może pomóc?

Dla mnie zarówno Pan jak i Pańskie wpisy w tym temacie są rzeczą/sprawą absolutnie obojętną (przynajmniej dotychczas). Gdybym się odnosił do czegoś co Pan tu napisze, zrobiłbym to CYTUJĄC Paski wpis, bo takie są zasady odnoszenia się do czegoś/kogoś.
To bardzo prosta zasada, Pan sobie ją zakarbuje: odnosisz się do kogoś, cytujesz "odnoszonego". Dodajesz kolejny post bez cytatu, wyrażasz opinię, pogląd, swoje zdanie. przekazujesz informację.
A teraz miłego spokojnego dnia życzę. Bez obsesji :mrgreen:

samotny wilk - 2021-07-14, 11:14

:lol:
samotny wilk - 2021-07-14, 11:41

Ponieważ nie interesuje mnie personalna "kopanina", zabieram swoje zabawki i odchodzę z niniejszego tematu. Zawsze można założyć własny temat, albo nie pisać.
bert - 2021-07-14, 11:51

Takie kręte drogi :aniolek
andrzej627 - 2021-07-14, 12:26

Mogę już jeździć palcem po mapie a nie tylko myszą po ekranie komputera. :spoko
andrzej627 - 2021-07-14, 12:31

bert napisał/a:
Kirgistan i Tadzikistan Delicą 4x4 kilka lat temu mua zona i syn. W tym Pamir.

Jakiej nawigacji tam używałeś?

bert - 2021-07-14, 12:40

andrzej627 napisał/a:
bert napisał/a:
Kirgistan i Tadzikistan Delicą 4x4 kilka lat temu mua zona i syn. W tym Pamir.

Jakiej nawigacji tam używałeś?


Spieszę Andrzeju sprostować; pewnie nie dostrzegłeś ale jak wspomniałem to był trip mojej zony i syna, ja pilnowałem dobytku i psów w najjaśniejszej wówczas.
Wracając do Twojego pytania to:
mapy "papirzane" rosyjskie i to co na załączonej fotce ;)
czyli koniec języka za przewodnika. To tam jedna z najlepszych nawigacji. Jest NAJBARDZIEJ NA BIEŻĄCO w stosunku do rzeczywistości któa nader często odbiega od map wszelkiej maści.

andrzej627 - 2021-07-14, 13:16

Myślałem, że
bert napisał/a:
mua
to spolszczone "moi" czyli "ja" po francusku. :lol:
Banan - 2021-07-14, 13:54

andrzej627 napisał/a:
Myślałem, że
bert napisał/a:
mua
to spolszczone "moi" czyli "ja" po francusku. :lol:

Zrozumiałem dokładnie tak samo... :haha:

bert - 2021-07-14, 14:53

andrzej627 napisał/a:
Myślałem, że
bert napisał/a:
mua
to spolszczone "moi" czyli "ja" po francusku. :lol:


no i tak się kończą internetowe żarty ;)
sorka.
Gdyby tak było to po tym mua, powinien by przecinek.
Czyli... ja, moja zona i syn
ale nie brne dalej w tłumaczenie, pewnych żartów nie da się opisać, jeszcze raz sorka z wprowadzenie w "błęda"

andrzej627 - 2021-07-14, 15:01

bert, żona z synem tam już była, przetarli szlaki, teraz Twoja kolej. :spoko
bert - 2021-07-14, 15:15

andrzej627 napisał/a:
bert, żona z synem tam już była, przetarli szlaki, teraz Twoja kolej. :spoko


no mam dwa plany na wyjazd "Czerwoną Fanaberią", "tam" i druga dookoła Bajkału.
Z tym, że "tam" może być dwu albo trzykrotny (w sensie, że dwa a może i trzy wyjazdy w kolejnych latach w ten region).
Wole penetrować poboczności niźli tylko przelecieć "główności" ;)
To miało być już (pierwszy wyjazd "tam") w zeszłym roku. COVID pokrzyżował i plany podróży i zasoby finansowe. Ten rok też nie dał szans. Co będzie w przyszłym, a któż to może teraz wiedzieć.
Acz samego PAMIRU chyba nie będę jechał. Masa ciężarówek, spory ruch, mało miejsc na postoje dłuższe. No i zero "poboczności" by móc ulec pokusie zboczyc "gdzie oczy poniosą a koła dowiozą"

Banan - 2021-07-14, 15:16

bert napisał/a:
tak się kończą internetowe żarty

Norbert, zawsze lepiej żartować, jak się "ścierać" :bigok
Świat na wesoło smakuje lepiej :mrgreen:
:spoko

bert - 2021-07-14, 16:56

Banan napisał/a:
bert napisał/a:
tak się kończą internetowe żarty

Norbert, zawsze lepiej żartować, jak się "ścierać" :bigok
Świat na wesoło smakuje lepiej :mrgreen:
:spoko


ależ od kiedy dotarło do mnie jak wygląda średnia życia mężczyzn w najjaśniejszej i jak niewiele czasu do tego miejsca pozostało :mrgreen: nic innego nie robię ponad to, że się świetnie bawię.
;)

Dyzio - 2021-07-14, 17:09

Witam Wszystkich
Bardzo dziękuje za przekazane informacje i wskazówki . Właśnie znalazł sie chętny na wyjazd wiec jedziemy w dwa samochody no chyba ze ktoś się jeszcze dołączy .. Zapraszamy ! Ja Sprinterem i kolega Fiatem kamperem . Wyjazd planujemy na maj , czerwiec 2022 . Czas trwania rzeczywiście realnie to 60 dni. Wyjazd i szybki przejazd tranzytowy do Gruzji . Dopiero tu zwalniamy i zwiedzamy .To na co rezerwujemy czas to Kazachstan , Kirgistan , Tadżykistan . Pogranicze z Afganistanem , oczywiście Pamir Highway . Dla jednych to nieciekawe dla innych super . Ja tego nie widziałem wiec chce zobaczyć. Powrót szybki przejazd przez Rosje . Oczywiście wszelkie plany zostaną skorygowane przez niewiadomą rzeczywistość . Raz na pograniczach w tamtych stronach jest spokój a raz napięcie . Planujemy / jeśli będą chętni na wyjazd / wspólne spotkanie i omówienie tematów .Proponuje na koniec września wyjazd integracyjny na tydzień do Rumunii

andrzej627 - 2021-07-14, 18:46

Dyzio napisał/a:
Proponuje na koniec września wyjazd integracyjny na tydzień do Rumunii

Dobrze się składa, bo na jesieni wybieram się do Grecji i mam w planie przejazd przez Rumunię. :spoko

bert - 2021-07-14, 19:05

Dyzio napisał/a:
Witam Wszystkich
Bardzo dziękuje za przekazane informacje i wskazówki . Właśnie znalazł sie chętny na wyjazd wiec jedziemy w dwa samochody no chyba ze ktoś się jeszcze dołączy .. Zapraszamy ! Ja Sprinterem i kolega Fiatem kamperem . Wyjazd planujemy na maj , czerwiec 2022 . Czas trwania rzeczywiście realnie to 60 dni. Wyjazd i szybki przejazd tranzytowy do Gruzji . Dopiero tu zwalniamy i zwiedzamy .To na co rezerwujemy czas to Kazachstan , Kirgistan , Tadżykistan . Pogranicze z Afganistanem , oczywiście Pamir Highway . Dla jednych to nieciekawe dla innych super . Ja tego nie widziałem wiec chce zobaczyć. Powrót szybki przejazd przez Rosje . Oczywiście wszelkie plany zostaną skorygowane przez niewiadomą rzeczywistość . Raz na pograniczach w tamtych stronach jest spokój a raz napięcie . Planujemy / jeśli będą chętni na wyjazd / wspólne spotkanie i omówienie tematów .Proponuje na koniec września wyjazd integracyjny na tydzień do Rumunii



no 60 dni to już przyzwoity czas, oby Wam wszystko poszło dobrze.
Nurtuje mnie jedno pytanie; nie obawiasz się problemów z zlodowaciałym śniegiem na drogach wysoko w górach?
w maju to połowa dróg nawet w wyższych partiach gór Rumunii - a co to za wysokości w porównaniu - jest nieprzejezdna. Bywa i tak, jak zima śnieżna była, że i w czerwcu śnieg nieprzejezdnie zalega.

andrzej627 - 2021-07-15, 11:51

bert napisał/a:
z taką skalą to strach zjechać z najgłówniejszej drogi

Z tą mapą można jeździć na boki, np. doliną Bartang, o której mówią podróżnicy na forum4x4.pl :spoko

Dyzio - 2021-07-15, 17:35

Polecam księgarnie

https://allegro.pl/oferta/uzbekistan-przewodnik-bradt-10481080224#toolbar-user-menu/konto

Maja tu przewodniki ale i dokładne mapy tych rejonów , chyba najdokładniejsze na rynku , Ja polecam wydawnictwo International Travel Maps

andrzej627 - 2021-07-15, 18:14

Dyzio napisał/a:
Ja polecam wydawnictwo International Travel Maps

Zamówiłem jeszcze taką mapę:

andrzej627 - 2021-07-17, 12:51

Dyzio napisał/a:
Ja Sprinterem i kolega Fiatem kamperem .

Podobno w Uzbekistanie trudno o olej napędowy. Stacja benzynowa może tak wyglądać: :shock:


https://caravanistan.com/transport/driving/uzbekistan/

Podróżnicy jakoś radzą sobie z tym problemem: Diesel w Uzbekistanie. :spoko

Dyzio - 2021-07-17, 20:28

Myślę ze na zdjęciu to raczej samogon niż paliwo ..Rzeczywiście jest tu krucho z ropą ale mamy zbiorniki po 200 l i dodatkowo zabieramy 5 kanistrów na dach wie na pewno wystarczy dla wszystkich uczestników .Co do śniegu w górach to bywa w maju ale i tak jest to optymalny / czerwiec / miesiąc do podróżowania . W lipcu bywa i 45 stopni plus.
Dyzio - 2021-07-17, 20:33

Aha i warto zamontować dodatkowy filtr paliwa z separatorem .Najlepiej przezroczysty np taki ;
https://allegro.pl/oferta/filtr-paliwa-separator-wody-agro-tir-bus-10856051138
można go bezproblemowo czyścic i na pewno zatrzymuje brud . I mimo to warto mieć na zapas filtr paliwa

andrzej627 - 2021-07-18, 22:23

U mnie każda wyprawa zaczyna się od map. Dobrze mieć mapy papierowe, ale też cyfrowe do nawigacji GPS. OsmAnd ma wszystkie potrzebne mapy. Mapy do Garmina znalazłem tutaj. Na tej podstawie przygotowałem pierwszą propozycję tras do przejechania, które wstawiłem do mapy Stany 2022.

Patrząc na mapę Google'a mam parę uwag na temat do dojazdu do Kazachstanu. Trasa przez Turcję jest z grubsza dłuższa o 1000 km (plus prom przez Morze Kaspijskie) niż przejazd tylko lądem przez Rosję. Jest tam parę granic, przez które nie przejedzie się płynnie. Przejazd przez kraje bałtyckie tylko nieznacznie (o 140 km, a więc mniej niż 5%) wydłuża trasę rosyjską niż przejazd przez Białoruś. Google nie proponuje trasy przez Ukrainę.

Czekam na komentarze przyszłych uczestników wyprawy i wszystkich zainteresowanych.

onionskin - 2021-07-19, 08:59

andrzej627 napisał/a:
...OsmAnd ma wszystkie potrzebne mapy.....

Zawsze można coś doinstalować :)
Może w tej paczce map online będzie coś przydatnego "na wschód"

https://anygis.ru/Web/Html/Osmand_en

andrzej627 - 2021-07-19, 11:01

onionskin napisał/a:
Zawsze można coś doinstalować

Dzięki. :spoko

Tata - 2021-07-20, 21:17

Andrzeju 627
Jest możliwy przejazd do Kazachstanu przez Ukrainę.
https://www.google.com/ma.../Osz,+Kirgistan
Jest to chyba najkrótsza droga z Warszawy do Uralska i dalej podobną trasą jaką my jechaliśmy.
Podczas całego przejazdu przez Uzbekistan nigdzie nie widzieliśmy CPN u z butelkami z paliwem. Jak rozmawialiśmy telefonicznie to zapomniałem Ci powiedzieć, że gdy wlaliśmy ok 10 litrów na jakimś CPN to po około 10 km silnik stracił moc, dymił i nie dało się jechać dalej. Dopiero gdy dolaliśmy Kazachskiego paliwa to powoli mogliśmy jechać dalej. Więc absolutnie nie polecam takiego paliwa bo to gorsze jak u nas olej opałowy. Chyba, że to silnik wolnossący z lat 80 tych ub. wieku. Wiem, że czytałeś moją relację ale przeczytaj proszę po kolei odcinki trasy które opisałem wraz z przygodami. Jakby co, to dzwoń lub pisz. :spoko

andrzej627 - 2021-07-20, 22:27

Tata napisał/a:
Jest możliwy przejazd do Kazachstanu przez Ukrainę.

To jest faktycznie najkrótsza trasa. Dodałem ją do mojej mapy. :spoko

zbyszekwoj - 2021-07-21, 08:59

Cytat:
VW T6 204KM


A to autko wymaga dobrego paliwa. :chacha2

Piasek1 - 2021-07-21, 09:34

Wbrew pozorom olej napędowy mają dobry, brudny i zanieczyszczony ciałami stałymi (dlatego konieczność filtrowania najlepiej już na etapie tankowania pojazdu) ale dobry jakościowo.
W głębokim interiorze benzynę mają podłą, bardzo często wymaga stosowania oktan-boosterów bo te nasze konstrukcje na zaawansowanych układach katalitycznych nie chcą na tym chodzić.

zbyszekwoj - 2021-07-21, 10:34

Z moich doświadczeń wynika ,że najlepsze paliwo jest w ...Maroku. :ok
andrzej627 - 2021-07-21, 11:10

zbyszekwoj napisał/a:
Cytat:
VW T6 204KM


A to autko wymaga dobrego paliwa. :chacha2

Na razie jestem na wstępnym etapie planowania, do którego, jako paliwo, potrzebne są tylko mapy, przewodniki i relacje podróżników. :spoko

Na tym etapie już się podróżuje. Przykładowo wczoraj podróżowałem po Kirgistanie. Tata jechał w 2019 roku taką samą trasą, jaką ja narysowałem na mojej mapie. :lol:

Tata - 2021-07-21, 13:19

Andrzeju 627 :spoko
Na swojej planowanej trasie opuściłeś Chiwe i Taszkient w Uzbekistanie. Miasta te warto zwiedzić i zobaczyć. Gorąco polecam :spoko :spoko

andrzej627 - 2021-07-21, 15:43

Tata napisał/a:
opuściłeś Chiwe i Taszkient w Uzbekistanie. Miasta te warto zwiedzić i zobaczyć.

Dzięki za uwagi. Przy okazji dodam te punkty.

andrzej627 - 2021-07-25, 11:07

Znalazłem jeszcze taką mapę:


Pamirs Tourist Map

andrzej627 - 2021-07-29, 23:42

Polecam obejrzenie reportaży PODRÓŻE WOJOWNIKA - Azja środkowa.
Dyzio - 2021-08-13, 17:17

Dziękuje za informacje i podpowiedzi .rzeczywiście podróże wojownika zawierają wiele cennych informacji . Z innych podpowiedzi tez się sporo dowiedziałem. Jesteśmy z kolegą bardzo elastyczni co do trasy i czasu trwania imprezy Dziękuje Andrzeju za wszystkie cenne uwagi !
Jeśli będą chętni nadal proponuje wspólny wyjazd do najciekawszych punktów Rumunii we wrześniu tego roku gdzie z pewnością będzie czas na omówienie trasy do Kazachstanu .Jeszcze raz podkreślam iż szykujemy się na przejazd asfaltem no może nieraz jakimś szutrem ale na pewno trasa dostępna dla wszystkich pojazdów . Motorów tez ! Mapy , przewodniki papierowe posiadamy . .Kupiłem choć na razie nie dostałem Satelitarny Internet od Muska . Jeśli ktoś wie jakie należało by wykupić / no i gdzie , za ile / ubezpieczanie na pojazd i zdrowotne w tym szczególnym terytorium będę wdzięczny !! A może wiecie jaki tłumacz był by Ok przy tłumaczeniu z polskiego na rosyjski / czy tez inne języki / ale bez pomocy Internetu tzn. działał by bez Internetu .Dziękuje raz jeszcze za wszystkie informacje i POZDRAWIAM SERDECZNIE - Dyzio

andrzej627 - 2021-08-14, 16:36

Dyzio napisał/a:
Kupiłem choć na razie nie dostałem Satelitarny Internet od Muska

Używanie systemu Starlink, który jest na razie w fazie beta testu, możliwe jest tylko w miejscu zamieszkania. Czy czegoś nie wiem?

Dyzio - 2021-08-16, 17:37

Chciałem tylko powiedzieć ze będziemy mieli Internet satelitarny / ten albo inny /
MILUŚ - 2021-08-16, 22:57

Uważajcie na talibów :diabelski_usmiech
chemik - 2021-10-06, 21:56

Piękna trasa, też o takiej marzymy z Żoną, ale czy czas i praca by pozwoliły ?
Byliśmy w Turcji, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, znamy klimaty i drogi...
pomarzyć wolno...
A przejechanie 13000 km w 60 dni to wcale nie takie straszne, robiliśmy już więcej, a nasz kamperek to by pojechał na oleju po smażeniu frytek ... :-/

mazeno - 2021-10-07, 01:01

mod
jak bedziesz mnie cenzurowal to nic nie dostaniesz
albo lykasz mazeniaka takim jak jest albo w ogole

jeszcze bym zrozumial jakbym kogo obrazal
ale nie
bo jak rozumiem zadza pokazania kto tu rzadzi jest silniejsza
hehe

wiec sory
albo musisz z tym zyc
albo niczego nie bedzie
jak u kononowicza hehe

kto przeczytal porady to jego
kto nie zdazyl
ma pecha


swoja droga
skad sie tacy biora
ledwo sie zerejestrowal i juz rzadzi swiatem

a wez gdzies pojedz na wycieczke i odetchnij albo co

bert - 2021-10-07, 09:07

pomijając swoisty "styl" Mazeniaka, brałbym na waszym miejscu pod uwagę mocno to co Wam napisał.
Praktyk tamtejszy

Andrzej_Gdynia - 2021-10-07, 15:53

To i ja dołącze się - Mazeniak wie co pisze. Teoretycznie pod pik Lenina można by dojechać ale do bazy i tak nie dojedziesz bo rzeka a brud dość głęboki i kamienisty. Przedtem tortura. Byłem na motocyklu i było co robić - kampera jak to ładnie napisał Mazeniak - roz.....sz...


-----------------------------
mod: usunięto wulgaryzm

smok_wawelski - 2021-10-07, 16:15

Koledzy - nie chciałbym wywalać postów ani dawać ostrzeżeń w takim fajnym i ciekawym temacie
Proszę o kulturę w wypowiedziach i przypominam że jesteście w przestrzeni publicznej gdzie wulgaryzmy są zabronione
Cytat:
Regulamin Forum CT
...
Na forum Camperteam.pl zabronione jest:
- Używanie wulgaryzmów
....


Komplecik - 2021-10-07, 18:33

smok_wawelski napisał/a:
Koledzy - nie chciałbym wywalać postów ani dawać ostrzeżeń w takim fajnym i ciekawym temacie
Proszę o kulturę w wypowiedziach i przypominam że jesteście w przestrzeni publicznej gdzie wulgaryzmy są zabronione
Cytat:
Regulamin Forum CT
...
Na forum Camperteam.pl zabronione jest:
- Używanie wulgaryzmów
....



Wiesz że to raczej po Chłopie, powiedział dosadnie nie personalnie przemówił teoretykom, szkoda, większą wartością był ten wpis niżeli te ostre słowa. Ale one akurat w tym przypadku były na miejscu i bardzo potrzebne, ja odebrałem wpis jak dobrą przestrogę.
:-/

bert - 2021-10-07, 18:36

smok_wawelski napisał/a:
Koledzy - nie chciałbym wywalać postów ani dawać ostrzeżeń w takim fajnym i ciekawym temacie
Proszę o kulturę w wypowiedziach i przypominam że jesteście w przestrzeni publicznej gdzie wulgaryzmy są zabronione
Cytat:
Regulamin Forum CT
...
Na forum Camperteam.pl zabronione jest:
- Używanie wulgaryzmów
....



czasem tzw poprawność warto/można odłożyć na bok, szczególnie gdy ktoś ostrzega, i wie o czym ostrzega.
Oczywiście możesz sobie usterylnić wątek, ze stratą dla informacji z zyskiem dla ładności.

:mrgreen:

a...
no toś Smoku dokonał
jak tu kurna czysto, czysto aż głupio

smok_wawelski - 2021-10-07, 21:01

Treść posta nie została zmieniona, zostały tylko częściowo wykropkowane słowa wulgarne nawet z zachowaniem ich początków i końców, w treści posta nie zostały dokonane żadne inne zmiany, słowa dosadne zostały pozostawione bez zmian. Treść posta zmienił jego autor po moich działaniach - na to wszystko jest dowód w historii edycji
Komplecik napisał/a:
większą wartością był ten wpis niżeli te ostre słowa.
Słowa nie były ostre a wulgarne i nie było to jedno słowo które zdarzyło się przez przypadek a kilka słów wulgarnych
bert napisał/a:
Oczywiście możesz sobie usterylnić wątek, ze stratą dla informacji z zyskiem dla ładności.
Nie usterylniłem posta zrobił to jego autor - p. wyżej

mazeno napisał/a:
mod
jak bedziesz mnie cenzurowal to nic nie dostaniesz
albo lykasz mazeniaka takim jak jest albo w ogole

jeszcze bym zrozumial jakbym kogo obrazal
ale nie
bo jak rozumiem zadza pokazania kto tu rzadzi jest silniejsza
hehe

wiec sory
albo musisz z tym zyc
albo niczego nie bedzie
jak u kononowicza hehe

kto przeczytal porady to jego
kto nie zdazyl
ma pecha


swoja droga
skad sie tacy biora
ledwo sie zerejestrowal i juz rzadzi swiatem

a wez gdzies pojedz na wycieczke i odetchnij albo co
Trudno mi odpowiadać za działania autora postu, który z własnego wyboru zmienia post i próbuje wywierać presje lekkim szantażem i pogardliwym stosunkiem do mnie gdy ja tylko wykonuje swoje obowiązki i w sumie postępuje dość liberalnie
Naprawdę szanuje Twoja wiedzę mazeno na temat Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu - ale nie upoważnia Cie to do wielokrotnego pisania wulgaryzmów wbrew regulaminowi forum - właśnie dlatego napisałem wyraźnie że temat jest wartościowy i ciekawy oraz że mimo jawnego złamania regulaminu forum nie zostały udzielone ostrzeżenia a jedynie grzecznie poprosiłem o kulturę wypowiedzi.

mazeno - 2021-10-07, 22:37

jak to leci w tej twojej sygnaturce
"Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom. "

te pieknoduch

oczami wyobrazni widze cie jak peka ci przewod hamulcowy na zjezdzie z pasul urdele
"och jejku"
albo co gorsza
"kurcze pieczone"
nie to za mocne

i ty jestes spod wawelu
chyba sloik

ech ta dzisiejsza mlodziez
nic poczucia humoru i godnosci uosobistej

buziaki

Cyryl - 2021-10-07, 23:13

merytorycznie bardzo fajnie, ale nawet najlepsza potrawa podana na obsranym talerzu nie będzie smakować.
bert - 2021-10-07, 23:34

Cyryl napisał/a:
merytorycznie bardzo fajnie, ale nawet najlepsza potrawa podana na obsranym talerzu nie będzie smakować.


och jej, ale Ty jesteś wulgarny...
jejku...
ty niedobry chłopiec... niedobry
;)

Gdzie jest SMOK?
:mrgreen:

smok_wawelski - 2021-10-08, 00:25

mazeno napisał/a:
te pieknoduch

oczami wyobrazni widze cie jak peka ci przewod hamulcowy na zjezdzie z pasul urdele
"och jejku"
albo co gorsza
"kurcze pieczone"
nie to za mocne

i ty jestes spod wawelu
chyba sloik

ech ta dzisiejsza mlodziez
nic poczucia humoru i godnosci uosobistej
Mieszasz pojęcia - Jest drobna różnica awarii hamulca na "pasul urdele" i własny samochód a post pisany na luzie na forum i rzucanie miechem w miejscu publicznym gdzie tego zakazano a Ty ten zakaz zaakceptowałeś rejestrując się na forum

Proszę skończ tę ironiczną jazdę po mnie bo na forum wszystkich użytkowników obowiązuje wzajemny szacunek.

mazeno - 2021-10-08, 09:52

...
Dyzio - 2022-04-08, 20:20

Witam
Temat poprzez wojnę upadł i wyjazdu przynajmniej na razie nie będzie . Bezpieczne a ciekawe kraje ? Zainteresowałem się AUSTRALIĄ . Wypożyczenie tu kampera to koszt na 50 dni co najmniej 6-8 tys AUS a z łazienka to przynajmniej 10.000 AUS czyli cos ok 30.000 zl Właśnie zapytuje firmy o możliwości przewozu kampera z Polski do Australii i okazuje sie ze nie jest to takie drogie . Na razie ustalam jak z ubezpieczeniem przewozu itp. Dodaje ze mam kampera 2.80 wysokości i 6.00 długości wiec w żaden sposób do kontenera nie wejdzie . Jak będę cos wiedział więcej to otworze temat ..a był by ktoś chętny ??

Andrzej_Gdynia - 2022-04-09, 10:43

Temat niezwykle ciekawy. Na tą chwilę nie miałbym tyle wolnego, ale z wielką ciekawością poczytam o przygotowaniach i kosztach...
andi at - 2022-04-09, 23:13

Wielki problem z wwiezieniem a raczej z odprawą celną na miejscu .Jechali do Australi 4 autami 4x4 no i wjechali ale co oni mieli z tymi autami przeboje :spoko

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group