Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Sprzęt turystyczny i akcesoria - Markiza Fiamma czy Thule?

necik - 2021-08-04, 19:02
Temat postu: Markiza Fiamma czy Thule?
Cześć,

Muszę wybrać jakąś markizę montowaną do dachu Ducato L3H2. Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy markizą Fiamma a Thule? Poza ceną oczywiście, bo Fiamma F80s kosztuje około 3500 zł, a Thule Omnistor 3300 ciężko dostać i ceny około 5000 zł. Jak wygląda wytrzymałość tych markiz, akcesoria, dostęp do części zamiennych?

W Thule podoba mi się to, że za 1500 zł. można dokupić Smart Clamp System ( https://www.thule.com/pl-...m-l3h2-_-301641 ) i zrobić regulowany bagażnik dachowy. Fiamma też ma podobne rozwiązanie ( https://www.fiamma.it/en/roof-racks-631400343.html ), ale niestety jest on dość wysoki - montaż paneli tylko nad obudową markizy.

Co radzicie zrobić. Chciałbym mieć markizę dachową z regulowanym bagażnikiem dachowym.

John Wayne - 2021-08-08, 15:36

W nowej markizie Thule 80 S po drugim rozłożeniu pękł plastykowy górny uchwyt trzymający podporę,zamówiłem taki uchwyt ale już plastykowych nie produkują obecnie są aluminiowe.
Czas oczekiwania do sześciu miesięcy /jest sezon/ minęły dwa miesiące cisza.
Uważam że firma Thule powinna w ramach rękojmi wymienić gratis wadliwe plastykowe uchwyty.

Banan - 2021-08-08, 20:49

necik napisał/a:
Jak wygląda wytrzymałość tych markiz, akcesoria, dostęp do części zamiennych?

Tu trafiłeś w punkt: miałem uszkodzenie Omnistora, podzwoniłem sobie po serwisach i sklepach - odpowiedź zawsze była jedna - brak części zamiennych!
W rezultacie kupiłem nową Fiammę. Jak mnie poinformowano, z częściami zamiennymi do Fiammy nie ma żadnego problemu, jak nie ma na stanie w magazynie, to zamówią.

maciejstraus - 2021-08-08, 20:54
Temat postu: Re: Markiza Fiamma czy Thule?
necik napisał/a:
Cześć,

Muszę wybrać jakąś markizę montowaną do dachu Ducato L3H2. Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy markizą Fiamma a Thule?

Co radzicie zrobić. Chciałbym mieć markizę dachową z regulowanym bagażnikiem dachowym.


Mam THULE i jest okey. Faktycznie jest problem z częściami ale to obecnie u wszystkich producentów są opóźnienia i problemy. Słyszałem ale nie potwierdzam bo nie mam Fiammy, że w THULE jest lepsza jakość elementów aluminiowych.

Thule czasami ma tak, że się źle zwija markiza ale to nie jest jakiś duży problem. Dodaje wątek do obserwowanych bo ciekawią mnie o pinie użytkowników Fiammy. :kawka:

Banan - 2021-08-08, 22:04

maciejstraus napisał/a:
Thule czasami ma tak, że się źle zwija markiza ale to nie jest jakiś duży problem.

Potwierdzam, miałem ten sam problem ze zwijaniem i nie domykała się kaseta, a to już nie jest błahostka...

zbyszekwoj - 2021-08-10, 10:53

No i w Fiammie składana korba. :ok
maciejstraus - 2021-08-31, 11:36

zbyszekwoj napisał/a:
No i w Fiammie składana korba. :ok


A tego to i ja nie wiedziałem. Masz gdzieś foto? :chytry

Banan - 2021-08-31, 12:41

maciejstraus napisał/a:
Masz gdzieś foto?

Taka łooo :ok

andi at - 2021-08-31, 17:36

Fiamma już 12 rok leci. Ma swoje fimery ale niestety musimy ją przesmarować i będzie jak nowa .Jak sią zacina to woła o smar :haha: :spoko
sterciu - 2021-09-02, 22:22

Składaną korbę to ja miałem też przy poprzednim kamperze i przy markizie Thule :diabelski_usmiech

Ooooo taką :wyszczerzony:
https://sklep.kampi.pl/pl/p/Thule-Omnistor-skladana-korba-do-markizy-Omnistor-5102/4566

Agostini - 2021-09-02, 22:31

Miałem Omnistora teraz mam Fiammę. Omnistor wydawał się solidniejszy.
Bo korbę to miał bezsprzecznie solidniejszą. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group