Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Czechy - Praga + Stramberk i Tatra Muzeum jesienią 2021 i 2022

LukF - 2021-10-27, 10:50
Temat postu: Praga + Stramberk i Tatra Muzeum jesienią 2021 i 2022
Jutro ruszamy do Pragi

Będzie relacja. Ale zanim dojedziemy to mam pytanie: czy ktoś ma fajne miejsce w Pradze na 4 dni stania blisko centrum? :kamp2 Oczywiście sprawdzone i inne niż P4N ?

Jaka będzie niespodzianka? Miejsce które dawno nie było tu opisywane.... Ale o tym na końcu :bigok

Jedziecie?

cirrustravel - 2021-10-27, 11:59

Swego czasu na wjazdach do Pragi był znak zakazu postoju kamperów na terenie całego miasta. Można było tylko na campingu. Nie wiem, czy dalej to obowiązuje.
mischka - 2021-10-27, 12:31

Ja stawałem na trojskiej i tramwajem co centrum, w weekend może też będę w Pradze:)
dream_team - 2021-10-27, 13:01

Czekam na dokładną relację, bo też mam w planach Pragę, ale chyba na wiosnę dopiero.
WODNIK - 2021-10-27, 18:07

LukF napisał/a:
Jedziecie?


Jedziemy. Czekam na relacje. :spoko

rjas - 2021-10-27, 18:25

No ja akurat jestem służbowo w Pradze i właśnie wychodzę na koleno :) , ale nie ukrywam, że nie rozgryzałem możliwości stania kamperem. Pewnie nie powiem nic nowego mówiąc, że w Pradze w centrum to będzie wyzwanie, bo wszędzie jest płatna strefa parkowania. Jedynie jakieś parkingi w niedalekiej odległości od centrum, np. Parkoviste Nadrazi Smichov - chyba 300CZK/24h. Mało urokliwie, ale metro pod nosem, jakieś 50m a i tramwajem masz jakieś 10min. do Mostu Karola.
Akurat dzisiaj przejeżdżałem przez Troję koło tych przydomowych campingów i nie wiem czy nie wolałbym tam stanąć zwłaszcza, że tramwajem jesteś w 20min w centrum.
Zainstaluj sobie aplikację IDOS - wpisujesz skąd i dokąd chcesz jechać i dotrzesz jak po sznurku.
Jeśli lubicie czeskie piwne klimaty to podpowiem gdzie jest dobry Pilsner.

yamah - 2021-10-27, 18:55
Temat postu: Re: Praga + niespodzianka jesienią 2021
LukF napisał/a:
Jutro ruszamy do Pragi


Staliśmy w tym miejscu : https://goo.gl/maps/1zPYCcT5LXzZcnRx9
Bilety na tramwaj kupisz na miejscu..do przystanku 5 min. odjazdy chyba co 15min.

darek 61 - 2021-10-27, 19:00

Císařská louka 599, na samym końcu wyspy
Cemping na wyspie,pół godziny rowerem do mostu Karola,lub wodny tramwaj,taka mała łódeczka którą można przeprawić się na drugi brzeg i dalej normalnym tramwajem.Bilet czasowy obejmuje wszystko.

LukF - 2021-10-27, 21:41

Czcigodni,

Dziękuję za wszystkie uwagi oraz namiary a Michałowi za rozmowę telefoniczną :bigok

Relacja będzie jeśli będziecie ją śledzić :bukiet:
Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe nie oczywiste miejsca do zobaczenia w Pradze to poproszę :hello

rjas, Z dobrego piwa to lubię wino :mrgreen:

rjas - 2021-10-27, 22:44

LukF napisał/a:
rjas, Z dobrego piwa to lubię wino :mrgreen:


Takie rzeczy to w domu, głownie Rioja albo Ribeira del Duero. W Czechach nie mogę sobie odmówić Pilsnera, ale byłem jakiś czas temu w takiej malutkiej francuskiej restauracji która jak sprawdziłem niestety już nie istnieje, bo Covid :( no i nie ma czego polecić z doświadczenia.
Na pewno znajdziecie coś fajnego :)

Kolega mi właśnie podpowiedział że się prenieśli w inne miejsce - nazywa się "Cafe de Paris" - przy Velkoprevorske namesti, zaraz przy moście Karola

yamah - 2021-10-27, 23:29

LukF napisał/a:

Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe nie oczywiste miejsca do zobaczenia w Pradze to poproszę :hello

Tam będziesz miał masę ciekawostek :shock:
parę fotek z ub.roku i polecany kemping ..porcja żeberek u Svejka obok Mostu :shock: :spoko

LukF - 2021-10-28, 08:01

rjas, yamah, Piękne dzięki za Wasze informacje oraz zdjęcia :bigok
ZbigStan - 2021-10-28, 16:24

LukF, doświadczony marketingowiec z Ciebie. Jeszcze nie ma relacji, a już są chetni do czytania. Szczęśliwej podróży. Pozdrawiam.
PS. Lubię wino, ale w Czechach piwo i knedle obowiązkowe.

LukF - 2021-10-28, 18:46

ZbigStan,
Dziękuję, że tu zajżałeś. Tak mnie rozbawił Twój komentarz, że musiałem wyjść z kampera by zrobić dwa zdjęcia :bigok

Ps. Przekonaliście mnie: będzie piwo i knedliki :bukiet:

LukF - 2021-10-28, 19:04

28.10.2021 Praga

Po 13.00 wyjechaliśmy z Rybnika. Kierunek Ostrawa, Brno i Praga najprostszą drogą czyli autostradą. Zdziwiło mnie, że od Brna do Pragi Czesi wyremontowali całe 200km autostrady. Kiedyś to były schody a nie droga lecz teraz jedzie się bardzo przyjemnie.

Stoimy w Pradze tu:
50.060778,14.424160 parking Vyšehrad, 20KC za godzinę, park udogodnień.

Jutro rano planujemy pojechać na kemping na ulicy Trojskiej.

mischka - 2021-10-28, 20:39

Zjeść się da np w restauracji: u Medvidku; u Veyvodu. Klimat baru mlecznego ale z dobrym jedzeniem to Havelska Koruna. Tyle tego było że wszystkich nie spamiętam...

Praski metronom jest ciekawy, fajny widok na Pragę. "Muzeum fantastickych iluzi" też ma coś w sobie. Przejażdżka tramwajem linią 22 to moim zdaniem Praga w pigułce. O atrakcjach oczywistych nie piszę bo znajdziemy je w każdym przewodniku.

LukF - 2021-10-29, 19:50

mischka,
Michał, bardzo dziękuję za namiary na fajne knajpy. Dziś próbowaliśmy:
50.085457,14.421874 Restauracja Havelska Koruna.

Rewelacyjny "bar mleczny" ale bez mleka. Jutro znowu tam planujemy. Bardzo blisko rynku. Polecam.

LukF - 2021-10-29, 19:56

29.10.2021 Praga.

Po spokojnej nocy jedziemy na ulicę Trojską. Jest tu kilka kempingów do wyboru. Zostawiamy kampera na Hercog kamp i jedziemy tramwajem nr 17 do miasta. Pogoda cudna. Praga jak zawsze też.

LukF - 2021-10-29, 19:59

29.10.2021 C.D. Praga
LukF - 2021-10-30, 08:07

Skorpion,

Bardzo dziękuję za :pifko

Kazik II - 2021-10-30, 12:10

LukF napisał/a:
Po spokojnej nocy jedziemy na ulicę Trojską. Jest tu kilka kempingów do wyboru. Zostawiamy kampera na Hercog kamp i jedziemy tramwajem nr 17 do miasta. Pogoda cudna. Praga jak zawsze też.

Dojazd z Trojskiej tramwajem rzeczywiście jest bardzo dogodny. Chociaż ja byłem tam w szczycie sezonu. Tam jest sporo tych małych prywatnych kempiengów - na ogół niewielkich i w sezonie ciasnota, kampery poupychane jeden przy drugim, mało prywatności, łazienki też malutkie, rano kolejki. Do zwiedzania z uwagi na położenie to OK - ale nic poza tym. Ja się troszkę do Pragi zraziłem, bo zrobiła się z tego "fabryka turystaczna" jak Wenecja czy Dubrownik ze wszystkimi ujemnymi stronami takiej sytuacji. Czyli zdzierstwo i zmanierowanie miejscowych. Właściwie po obleceniu starego miasta i okolic w dwa dni nie za bardzo było co robić i wynieśliśmy się do Budapesztu. Jest znacznie więcej do zwiedzania, całe miasto jest przepiękne a nie tylko rejony oblegane turystycznie. Poza oblężoną ulicą Vaci i okolicami reszta miasta jest "normala" tzn bez zdzierstwa i naciągania turystów. Spędziliśmy tam cały tydzień i nie nudziliśmy się ani dnia. No i ta fantastyczna komunikacja - za ok. 60 zł. bileta na cały tydzień na wszystko do oporu. A seniorzy po 65 za friko.

LukF - 2021-10-30, 14:58

Kazik II napisał/a:
LukF napisał/a:
Po spokojnej nocy jedziemy na ulicę Trojską. Jest tu kilka kempingów do wyboru. Zostawiamy kampera na Hercog kamp i jedziemy tramwajem nr 17 do miasta. Pogoda cudna. Praga jak zawsze też.

Dojazd z Trojskiej tramwajem rzeczywiście jest bardzo dogodny. Chociaż ja byłem tam w szczycie sezonu. Tam jest sporo tych małych prywatnych kempiengów - na ogół niewielkich i w sezonie ciasnota, kampery poupychane jeden przy drugim, mało prywatności, łazienki też malutkie, rano kolejki. Do zwiedzania z uwagi na położenie to OK - ale nic poza tym. Ja się troszkę do Pragi zraziłem, bo zrobiła się z tego "fabryka turystaczna" jak Wenecja czy Dubrownik ze wszystkimi ujemnymi stronami takiej sytuacji. Czyli zdzierstwo i zmanierowanie miejscowych. Właściwie po obleceniu starego miasta i okolic w dwa dni nie za bardzo było co robić i wynieśliśmy się do Budapesztu. Jest znacznie więcej do zwiedzania, całe miasto jest przepiękne a nie tylko rejony oblegane turystycznie. Poza oblężoną ulicą Vaci i okolicami reszta miasta jest "normala" tzn bez zdzierstwa i naciągania turystów. Spędziliśmy tam cały tydzień i nie nudziliśmy się ani dnia. No i ta fantastyczna komunikacja - za ok. 60 zł. bileta na cały tydzień na wszystko do oporu. A seniorzy po 65 za friko.


Wszystko co piszesz o kepingach na Trojskiej jest prawdą. Lecz teraz na każdym jest 3-5 kamperów i jakaś przyczepa. Luz. W mieście cudowne słońce, piękne jesienne kolory. Wszystko napawa optymizmem przed zbliżającą się zimą...

I jeszcze coś: dziś rano dojechał Michał - Mischka z rodziną. Dzieci mają towarzystwo a dorośli Polaków rozmowy... Znacie to z relacji z Grecji od np.ZbigStan :bigok

LukF - 2021-10-30, 19:48

30.10.2021 Praga dzień drugi
Po porannym spotkaniu z Michałem i Wiolą zwiedzamy ciekawe miejsca a na obiad spotykamy się w wspomnianej wcześniej knajpie. Spędzamy czas na rozmowie i znów zwiedzamy każdy w własnym tempie.
Pokazuję zdjęcia które mi się spodobały. Trochę ich dziś będzie :mrgreen:

LukF - 2021-10-30, 19:55

C.D. 30.10.2021
LukF - 2021-10-30, 19:59

C.D. 30.10.2021
Kazik II - 2021-10-30, 20:52

Widzę, że warto pojechać do Pragi poza sezonem - można zobaczyć Most Karola przez który da się przejść nie rozpychając łokciami :mrgreen: (w sezonie to raczej trudno).
LukF - 2021-10-30, 23:01

Kazik II,

Oj warto bardzo. Nie było nas tu chyba 14 lat... Szkoda, że tyle czekaliśmy... Pozdrawiam :spoko

LukF - 2021-10-30, 23:02

Banan,

Darek, bardzo Tobie dziękuję za :pifko
Upewnia mnie to, że ktoś czyta. Pozdrawiam. :lol:

Banan - 2021-10-30, 23:43

LukF napisał/a:
Upewnia mnie to, że ktoś czyta.

Czyta, a co! :ok
...jak zawsze, bo co tu komentować? Piękny kraj i piękne przeżycia.
Tylko tak mogę podziękować za Twój trud i poprawić w realu :spoko
To ode mnie rzut beretem, może podpatrzę cos nowego? :bigok

rakro1 - 2021-10-31, 09:05

Piękna relacja. Gratuluję i zazdroszczę. :pifko do knedli.
LukF - 2021-10-31, 10:15

rakro1,
Mimo mi Ciebie tutaj widzieć. Ja pilnie obserwowałem Twój pobyt w GR.
Dziękuję za :pifko Pozdrawiam

LukF - 2021-10-31, 10:29

31.10.2021 Praga dzień trzeci
Kolejny piękny dzień wstaje. Dzieci na kempingu zaczynają dzień od gry w piłkę. Obok nas stoi kamperem rodzina kolegi z forum Michał - Mischka.
Czy można to podciągnąć pod spotkania forumowiczów w Czechach? :-P

Kilka info praktycznych dot. dojazdu i powrotu na kemping.

Dojazd i powrót: tramwaj nr 17.
W mieście wysiadamy na przystanku: STAROMÈSTSKÁ.
Wracamy wsiadając do tramwaju 17 z napisem kierunkowym: Vozovna Kobylisy.

Hasło do Wi-fi na kempingu Hercog: 24011984.

ZbigStan - 2021-10-31, 18:22

LukF, Ładne zdjęcia, ładna jesienna Praga. Pozdrawiam Was i Mischkę.
WODNIK - 2021-10-31, 21:42

Obserwujemy i czytamy. Piękna ta Praga.
Poleciało :pifko

LukF - 2021-10-31, 22:07

ZbigStan,
Bardzo dziękuję za miłe słowa. Zdrowia Tobie życzę bo nic innego nie potrzebujemy.
Przekażę Michałowi a może sam przeczyta :bigok

maga - 2021-10-31, 22:07

Czytamy i zwiedzamy wraz z Wami :ok
Piękna ta Praga,zmieniła się,nie byliśmy też kilkanaście lat.
Z małżonką stwierdziliśmy,że będzie trzeba to nadrobić.
A widzę,że warto.Za fajną fotorelację :pifko

LukF - 2021-10-31, 22:09

WODNIK,
Miło mi i bardzo dziękuję za :pifko
Obecność tak wielu kolegów motywuje.

LukF - 2021-10-31, 22:11

maga,

Masz rację co do Pragi: to ciągle to samo miasto. A jednak na swój sposób interesujące. Warto tu wracać.
Bardzo dziękuję również Tobie za :pifko

LukF - 2021-10-31, 22:18

31.10.2021 Praga dzień trzeci

Dziś dzień na luzie. Mieszkamy w dzielnicy Troja więc chcemy przynajmniej liznąć tutejszych atrakcji bez dojazdu do centrum miasta. Z kempingu mamy na rowerach mniej niż 2km do zamku Troja oraz ogrodu botanicznego. A że pogoda cudowna więc oglądamy. Oba miejsca warto odwiedzić będąc w Pradze.

Zamek Troja otacza zadbany park w stylu francuskim z licznymi fontannami. Ładnie tu.

LukF - 2021-10-31, 22:25

31.10.2021 C.D.
Ogród botaniczny to wystawa tropikalna zamknięta pod szklaną kopułą oraz tereny zielone z ogrodem japońskim oraz winnicą. Ze zbocza góry ładny widok na Zamek Troja oraz północną część Pragi.
Ogród japoński zwiedzali razem z nami Azjaci. Na jednym zdjęciu widać... :bigok

LukF - 2021-11-01, 07:18

Uzupełniam opis zamku - pałacu Troja. Sam byłem ciekawy historii i znalazłem na stronie

https://www.google.com/am...ac-trojski/amp/

Pałac Troja:
Była to posiadłość jednego z największych czeskich rodów arystokratycznych – Sternbergów. Rozpoczęli budowę pałacu w roku 1679. Od nich pałac zakupiła cesarzowa Maria Teresa (dla swojej Szkoły dla panien), sama kilka razy w nim mieszkała.

Troja – dlaczego Troja? Dzielnicę Pragi nazwano w antyczny sposób, bo sam barokowy Pałac Trojski szczyci się antycznie pojętymi elementami – przede wszystkim dwuramienną klatką schodową z rzeźbami bogów, tytanów, alegoriami pór dnia, roku i stron świata (imponujące dzieło rodziny Heermannów z Drezna). Pod obejściem klatki schodowej, w niższych piętrach faktycznie dostrzeżemy gigantów przygniecionych głazem, w dramatycznie wyglądającej agonii.

andi at - 2021-11-01, 07:43

Jak jest czynna to polecam na występy ale jak będzie ciemno

https://www.google.com/se...=Pbm0kpDsFZcNUM

Komplecik - 2021-11-01, 08:24

Powiem Ci, nie ma sensu trzymać i jeździć kamprem, pięknie opisujesz, przyzwoite fotki no nie z lustrzanki ale :) widać na nich dobrze.
Kurde czego chcieć więcej.
Piwo stawiam siedzimy w domu nie ma sensu jeździć :wyszczerzony:

dream_team - 2021-11-01, 10:36

Piękna podróż i fotki.
Pytanie czysto logistyczne od początkującego:
- Jechaliście w ciemno i szukaliście postoju czy było zaklepane?
- Ile kosztuje doba?
- Płacicie w koronach czy euro?
- Gdzie się kupuje te bilety komunikacyjne na tydzień?

rjas - 2021-11-01, 19:34

O biletach podpowiem.
Nie słyszałem o tygodniowych biletach. Są następujące dla osób dorosłych.
30min - 30 CZK
90min - 40CZK
24h - 120CZK
72h - 330CZK a potem to już miesiąc, 3 miesiące i rok.
Dla dzieci, studentów czy osób powyżej 60 lat są inne stawki. Patrz - dpp.cz/jizdne.
Kupić można w trafikach/tabakach, na każdej stacji metra jest automat a na nieco większych punkt sprzedaży (okienko) no i praktycznie recepcja każdego hotelu ma w sprzedaży.

LukF - 2021-11-01, 21:43

andi at napisał/a:
Jak jest czynna to polecam na występy ale jak będzie ciemno

https://www.google.com/se...=Pbm0kpDsFZcNUM


Dzięki za info. O tej porze roku już nieczynna. W Wrocławiu zresztą też wyłączona. Ale info przyda się wyjeżdżając od wiosny. Pozdrawiam

LukF - 2021-11-01, 21:46

Komplecik napisał/a:
Powiem Ci, nie ma sensu trzymać i jeździć kamprem, pięknie opisujesz, przyzwoite fotki no nie z lustrzanki ale :) widać na nich dobrze.
Kurde czego chcieć więcej.
Piwo stawiam siedzimy w domu nie ma sensu jeździć :wyszczerzony:


Dzięki wielkie za piwo.
Sam wiesz, że warto jeździć i to robisz. Ale dzięki za miłe słowa.

Co do zdjęć.
Zdjęcia w oryginale są wyraźne, kolorowe i ciekawe. Lecz na forum mocno tracą na jakości. Sam jestem tym faktem rozczarowany. Ale rozumiem ograniczenia.

LukF - 2021-11-01, 21:57

dream_team napisał/a:
Piękna podróż i fotki.
Pytanie czysto logistyczne od początkującego:
- Jechaliście w ciemno i szukaliście postoju czy było zaklepane?
- Ile kosztuje doba?
- Płacicie w koronach czy euro?
- Gdzie się kupuje te bilety komunikacyjne na tydzień?


Odpowiadam na Twoje pytania:
1. Jechaliśmyw ciemno. Nic nie rezerwowałem. Na wspomnianej w mojej relacji ulicy Trojskiej jest 5 kempingów obok siebie!!! Do wyboru chociaż wszystkie małe. Standard od takiego po bardzo przyzwoity. I wszędzie były wolne miejsca.
2. Tani kemping Hercog na którym staliśmy: kamper, 2+1 osoby, bez prądu bo nie potrzebuję = 450KČ/dobę czyli jakieś 82zł. Dla porównania: wszystkie parkingi w mieście są płatne w godzinach od 8-20 w cenie od 20KČ do 60KČ za godzinę.
3. Zapłaciliśmy w KČ plus € i dostaliśmy resztę w €.
4. Bilety już kolega wyjaśnił. Ważne: na kempingu dostaniesz pakiet startowy czyli bilety pozwalające dojechać do miasta. Bardzo przyjazne podejście. Tramwaj odjeżdża obok ulicy Trojskiej i bez przesiadki w ciągu 15min.jesteś na rynku. Rewelacja.

Pozdrawiam

LukF - 2021-11-01, 21:59

rjas napisał/a:
O biletach podpowiem.
Nie słyszałem o tygodniowych biletach. Są następujące dla osób dorosłych.
30min - 30 CZK
90min - 40CZK
24h - 120CZK
72h - 330CZK a potem to już miesiąc, 3 miesiące i rok.
Dla dzieci, studentów czy osób powyżej 60 lat są inne stawki. Patrz - dpp.cz/jizdne.
Kupić można w trafikach/tabakach, na każdej stacji metra jest automat a na nieco większych punkt sprzedaży (okienko) no i praktycznie recepcja każdego hotelu ma w sprzedaży.


Dzięki za wyjaśnienie.

Dodam tylko ważny szczegół. Od 1 sierpnia 2021 dzieci do 15 lat jeżdżą na trasach do 30 minut ZA DARMO !!! Niby niewielka oszczędność ale jednak :bigok

LukF - 2021-11-01, 22:13

1.11.2021 Praga dzień czwarty, ostatni.

Czas szybko leci szczególnie w takim pięknym mieście. Do tego miłe towarzystwo Michała i Wioli oraz dzieci które wreszcie mają co robić :bigok

Dziś jedziemy metrem na stację Muzeum. Cel to piękne Muzeum Narodowe. Chcemy zobaczyć bogatą wystawę minerałów oraz cuda stwarzania. Bilet to 200KČ, dzieci bezpłatnie.
Sam budynek muzeum prezentuje się wspaniale a wnetrza są olśniewające. Nic dziwnego bo w latach 2015-2019 trwał remont generalny. W cenie biletu można też wejść na szczyt budynku w okolice tzw. kopuły. Widok stąd jest bardzo pouczający.
Zapraszam na relację.

LukF - 2021-11-01, 22:19

1.11.2021 Praga Muzeum Narodowe C.D.
Banan - 2021-11-01, 22:29

No to Holba dla Ciebie :pifko
Skorpion - 2021-11-02, 00:18

:pifko :pifko :pifko :pifko :pifko
LukF - 2021-11-02, 09:02

Banan, Skorpion,

Bardzo Wam dziękuję za :pifko
Miło widzieć, że ktoś czyta i ogląda zdjęcia. Pozdrawiam Was.

LukF - 2021-11-02, 09:28

1.11.2021 Praga Muzeum narodowe C.D.
Wystawa minerałów.

Nie jest to dziedzina którą się pasjonuję. Lecz Praskie zbiory minerałów i kamieni szlachetnych są naprawdę okazałe. Jedna sala a można oglądać godzinami.
Kilka zdjęć ciekawych okazów:

yamah - 2021-11-02, 09:35

LukF napisał/a:

Miło widzieć, że ktoś czyta i ogląda zdjęcia.

Czytamy..oglądamy..a za trud stawiamy :spoko :pifko

LukF - 2021-11-02, 09:37

yamah,

Tobie również dziękuję za :pifko


Ps.
Ale się nadziękuję w tym wątku ... :bajer

Ps.2 Jest to jednak miłe.

LukF - 2021-11-02, 09:39

Niniejszym Praga się skończyła. :?

Ale zastanawiacie się co znaczy w tytule słowo "niespodzianka" .... ;)

.

Zatem 7 tygodni wcześniej....

Kazik II - 2021-11-02, 10:41

Banan napisał/a:
No to Holba dla Ciebie :pifko

Holba świetne piwo. Ostatnio pojawiło się w Lidlu - i to prawdziwa "dwunastka leżak" a nie tanie "vycepne". Na zdrave! :piwo:

ZbigStan - 2021-11-02, 10:53

LukF napisał/a:
Niniejszym Praga się skończyła. :?

Ale zastanawiacie się co znaczy w tytule słowo "niespodzianka" .... ;)

.

Zatem 7 tygodni wcześniej....


Łukasz, ty się Hitchcocka naoglądałeś. Napięcie rośnie.
Praga w Twoim ujęciu bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.

Banan - 2021-11-02, 11:43

Kazik II napisał/a:
Holba świetne piwo.

Byle czego bym Łukaszowi nie stawiał - to moje ulubione :szeroki_usmiech
:spoko

maga - 2021-11-02, 13:17

LukF napisał/a:

Miło widzieć, że ktoś czyta i ogląda zdjęcia...


Czytamy i zwiedzamy wraz z Wami :ok

aviator - 2021-11-02, 13:49

Czytam od początku i czekam cierpliwie do samego końca na niespodziewankę :lol:
dream_team - 2021-11-02, 16:18

Piękna relacja i fotki, dziękuję :pifko
LukF - 2021-11-02, 18:26

ZbigStan napisał/a:
LukF napisał/a:
Niniejszym Praga się skończyła. :?

Ale zastanawiacie się co znaczy w tytule słowo "niespodzianka" .... ;)

.

Zatem 7 tygodni wcześniej....


Łukasz, ty się Hitchcocka naoglądałeś. Napięcie rośnie.
Praga w Twoim ujęciu bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.


Zbyszek,
teraz nie wiem czy dalsza część relacji będzie wystarczająco ciekawa? Mnie się podobało. Więc może...?

Ps. Dziękuję za miłe słowa.

LukF - 2021-11-02, 18:29

Banan, maga, aviator,

Panowie, dziękuję za pozytywne komentarze.

dream_team, daro35
Panowie, dzięki za :pifko

LukF - 2021-11-02, 18:40

Tak więc 7 tygodni wcześniej...

10.09.2021 Koprzywnica


Niespodzianka to nic wielkiego. Chodzi o dwa ciekawe miejsca w Czechach które rzadko są opisywane na forum. Całkiem niesłusznie.
.
Pierwsze miejsce może zainteresować osoby kochające motoryzację. Drugie jest dla osób lubiących klimatyczne miasteczka.
.
Zaczynamy od motoryzacji. Musi być trochę wstępu za Wikipedią:
.
Tatra to czeska marka samochodów ciężarowych ale nie tylko...

Samochody osobowe Tatry - krótka historia:

Wkrótce po II wojnie światowej rozpoczęto produkcję modelu 600 Tatraplan, który był kontynuacją przedwojennych tradycji aerodynamicznych pojazdów. Był to pierwszy pojazd marki Tatra  wyposażony w silnik czterocylindrowy. W 1943 roku zaprojektowany został 300-konny silnik W18.

W 1956 roku do produkcji wprowadzony został model 603. Model ten, wzorowany na przedwojennych limuzynach, dostępny był wyłącznie dla partyjnej elity, podobnie jak jego bezpośredni następca z 1968 roku – model 613. Ostatnim produkowanym osobowym modelem Tatry była limuzyna Tatra 700 produkowana w latach 1996–1999. Był to zmodernizowany model 613 wyposażony w 3.5 lub 4.4 l silnik chłodzony powietrzem umieszczony z tyłu pojazdu.

.
Gdzie można zobaczyć takie auta?

W Muzeum Techniki Tatra (Technické muzeum Tatra) w mieście Kopřivnice (Koprzywnice).

Samo Muzeum Regionalne powstało w roku 1997 w miejscu wcześniejszego Muzeum Techniki Tatra. Jest stowarzyszeniem o charakterze non-profit, zostało założone przez dwóch wspólników - spółkę akcyjną Tatra i przez miasto Kopřivnice.
.
49.599665,18.143401  Muzeum
.
49.598725,18.142780  Parking obok muzeum, płatny, bez udogodnień.




Zaczynamy od Koprzywnicy. Ale nie tylko...
Bilety do muzeum kupujemy za 150KČ dorosły i 95KČ dzieci. Samo muzeum nie jest wielkie, 2 godziny wystarczą. Wnętrza wymagają trochę doinwestowania, ale samochody są takie jak powinny. Zapraszam do oglądania.

LukF - 2021-11-02, 18:46

10.09.2021 Muzeum Tatry, Koprzywnica C.D.

Oczywiście samochodów jest dużo więcej, ale nie chcę znudzić :mrgreen:

dream_team - 2021-11-02, 19:53

Jako małolat uwielbiałem ciężarówki, a TATRA była jedną z moich ulubionych. Tak więc będzie to na pewno punkt obowiązkowy na mojej trasie po Czechach. Po raz drugi dzięki :pifko

Po drodze do Pragi mamy też Muzeum Skody. Też z miłą chęcią odwiedzę.

LukF - 2021-11-02, 20:08

dream_team,
Jesteś na forum nowy a już dwa piwa postawiłeś. Dziękuję bardzo. Miło, że się podoba.

Ktoś powinien za aktywność postawić Tobie piwo. Ja będę pierwszy :pifko

Den-tal - 2021-11-02, 20:31

Praga zawsze godna odwiedzin. Kilka lat temu pracowalem sporo w Kutna Hora (zreszta to miejsce tez warte odwiedzin) i weekendy spedzalismy w Pradze , ktora udalo mi sie poznac calkiem dobrze. Dobrze wiedziec ze w Pradze ( i zreszta w Budapeszcie tez) komunikacja miejska jest gratisowa dla pasazerow w wieku 70+.
Kazik II - 2021-11-03, 00:00

Den-tal napisał/a:
Pradze ( i zreszta w Budapeszcie tez) komunikacja miejska jest gratisowa dla pasazerow w wieku 70+.

W Budapeszcie jest od 65 - więc my, młodzi też możemy za darmochę :wyszczerzony:

Banan - 2021-11-03, 08:21

No to mnie uszczęśliwiłeś tymi autkami :hello
:pifko

LukF - 2021-11-03, 08:57

Banan,
Darek, cieszę się że Tatra Muzeum to również Twoje klimaty.
Dzięki za kolejne :pifko
Pozdrawiam

LukF - 2021-11-03, 08:59

Den-tal, Kazik II,
Dobrze , że podajecie ważne szczegóły na temat komunikacji miejskiej.

Z drugiej strony cieszę się że, jeszcze sporo lat będę za nią płacił... :bajer

Pozdrawiam

yamah - 2021-11-03, 12:05

LukF napisał/a:


Z drugiej strony cieszę się że, jeszcze sporo lat będę za nią płacił... :bajer
Pozdrawiam

A jak się zdziwisz kiedy zauważysz że to.. JUŻ :shock: i tak szybko zleciało :chytry :gwm

LukF - 2021-11-03, 14:37

yamah napisał/a:

A jak się zdziwisz kiedy zauważysz że to.. JUŻ :shock: i tak szybko zleciało


Wiem. Już to widzę i się dziwię. Oraz boję :roll:

LukF - 2021-11-03, 14:39

Anras,

Dziękuję Tobie za :pifko
Pozdrawiam

mischka - 2021-11-03, 20:21

:pifko za relację, do zobaczenia na trasie :spoko
LukF - 2021-11-03, 20:34

mischka napisał/a:
:pifko za relację, do zobaczenia na trasie :spoko


Michał, dzięki za towarzystwo oraz za piwo. Do zobaczenia znów.


Dziabong, Tobie również dziękuję za piwo.

Pozdrawiam

LukF - 2021-11-03, 20:43

10.09.2021 Stramberk

Zaraz za płotem, za Koprzywnicą leży Stramberk. To druga część tytułowej niespodzianki :bigok
Byliśmy tutaj już 6 lub 8 razy i nadal będziemy wracać...

Całość tekstu ze strony:
https://tymrazem.pl/stramberk-magiczne-miasteczko-posrod-gor/

"Jeżeli miałbym wymienić jedno z moich ulubionych miasteczek położonych niedaleko od polskiej granicy to zdecydowanie Štramberk byłby jedną z pierwszych myśli! Zachwyca o każdej porze roku i urzeka swoim niepowtarzalnym klimatem.

Lokalizacja

Štramberk to miasteczko położone w morawsko-śląskim kraju w Republice Czeskiej. Od Cieszyna dzieli go około 50 kilometrów., a od Ostravy 45 kilometrów.

Organizacja ruchu w samym centrum miasteczka nie jest prosta, a wąskie uliczki nie ułatwiają. Warto zostawić kampera na parkingu np. przy szkole i pójść dalej na spacer.

My parkowaliśmy gdzie indziej: przy bocznym wejściu do arboretum:

49.588986,18.127751 Parking bezpłatny, toi-toi, kosze na śmieci, bardzo cicho w nocy, idealnie wręcz.


.
Co warto zobaczyć?


Rynek:
Rynek wŠtramberku jest niewielki i położony na stoku góry. Otaczają go urokliwe późnobarokowe i klasycystyczne kamienice. Jak to bywa w Czechach na Rynku znajduje się również browar, w którym możecie spróbować lokalnych trunków i dań. Na uwagę zasługuje także fontanna z przełomu XIX i XX wieku. Ciekawostką jest, że tuż obok niej znajdowała się studnia browaru miejskiego, którą zakopano w 1865 roku.


Truba:
Wieżę, o nazwie Truba widać już z daleka. Znajduje się ona na Wzgórzu Zamkowym o wysokości 418 metrów n.p.m. Wieża ta jest pozostałością po zamku, który prawdopodobnie istniał na wzgórzu przed XIII wiekiem.Najbardziej znanym właściciele zamku był ród Beneszowiców.

Zamek zaczął podupadać już w połowie XVI wieku. W późniejszych latach część budynków zamkowych zawaliła się i została użyta jako kamień budowlany. Dopiero w 1903 roku zadaszono wieżę, która pozostała i przerobiono ją na wieżę widokową (według projektu Kamila Hilberta). Zrekonstruowano także fragmenty murów obronnych i bram. Od 1994 roku całość założenia jest własnością miasta.

Istnieje możliwość wejścia na sam szczyt wieży. Do wejścia możecie dostać się od Rynku (idąc po schodach, po stoku wzgórza) lub od prawej strony (stojąc przez wzgórzem) spacerując klimatycznymi uliczkami.

Wstęp na wieżę kosztuje 60 CZK, a ulgowy 30 CZK. W grudniu, styczniu i lutym zamknięte.


Jaskinia:
Tuż obok parkingu przy szkole znajdziecie wejście do Narodowego Zabtku Przyrody Szipka. Najważniejszym obiektem w tym kompleksie jest Jaskinia Szipka, na północnym stoku góry Kotoucz. Ma ona około 45 metrów długości, a podczas prowadzonych w niej pod koniec XX wieku badań odkryto w niej szczękę neandertalskiego dziecka. Podczas badań odkryto także szczątki zwierząt takich jak jaskiniowe niedźwiedzie czy mamuty.
Po drodze do jaskini znajduje się galeria rzeźb osób, które zasłużyły się dla rozwoju Republiki Czeskiej.


Sztramberskie uszy (Štramberské uši):
Kuchnia czeska bogata jest w mięso, ale spokojnie, Sztramberskie uszy nie mają nic wspólnego (no może oprócz legendy) z częścią ciała. Uszy te to pyszne, piernikowe ciastka w kształcie nie do końca zwiniętej rurki. Był to pierwszy czeski produkt Chroniony Oznaczeniem Geograficznym.

Uszy w Štramberku mozecie kupić w wielu miejscach, ale plotka głosi, że najlepsze są w Cukierni u Hezounu. To właśnie tam ciasto na uszy wyrabia się i wycina z niego kółka, które później są formowane. W wielu cukierniach ciasto na uszy wylewa się do form, co podobno nie jest zgodne z tradycyjną recepturą."

Co jeszcze?
-Pozostałości kamieniołomu w którym obecnie urządzono arboretum. Śliczne miejsce.

-Punkt widokowy na szczycie Bilej Hory z wieżą zwiniętą jak spirala DNA a po drodze ławeczka pod lipą z widokiem na Stramberk.

Czy można mieć więcej atrakcji w tam małym klimatycznym miejscu?  Zapraszam do oglądania.

LukF - 2021-11-03, 20:51

11.09.2021 Stramberk C.D.
LukF - 2021-11-04, 17:26

11.09.2021 Stramberk C.D.

W Stramberku trafiamy na dni Europejskie. Wiąże się to z ciekawymi atrakcjami:
- wszystkie muzea bezpłatne
- bezpłatny wstęp na wierzę widokową Truba plus nocne jej zwiedzanie
- grupy rekonstrukcyjne

I właśnie obserwujemy na rynku rekonstrukcję bitwy o Stramberk z tysiac sześćset któregoś roku. Było kolorowo, głośno i barwnie. Bitwa się udała, nie wiem kto wygrał :haha:

yamah - 2021-11-04, 20:16

LukF napisał/a:
bitwy o Stramberk z tysiac sześćset któregoś roku. Było kolorowo, głośno i barwnie. Bitwa się udała, nie wiem kto wygrał :haha:

Ciekawe kto z kim walczył :bajer :szeroki_usmiech ..od jakiegoś czasu zapominaliśmy o Štramberku..było Vysoké Mýto,Kutna Hora,Karlštejn.. ale po twoich inspirujących relacjach w przyszłym roku na pewno tam zakotwiczymy.Pozdrawiam :spoko .. a ta rekonstrukcja bitwy to cykliczny pokaz :?:

LukF - 2021-11-04, 22:23

yamah napisał/a:
a ta rekonstrukcja bitwy to cykliczny pokaz :?:


Myślę, że tak. Trzeba będzie na stronie internetowej Stramberka w wrześniu 2022 sprawdzić kalendarz imprez :spoko

rjas - 2021-11-05, 11:41

Ooo, wspomnienia :)
Spałem kiedyś w Hotelu Sipka - jest na jednym ze zdjęć i obok jest/było bardzo fajne piwne SPA. Kąpiel w piwie i do tego kufel piwa...komponują się znakomicie :)
To co pamiętam to jakiś gigantyczny klucz do tego hotelu, nie mieścił się w kieszeni :lol:

LukF - 2021-11-05, 13:23

rjas napisał/a:

To co pamiętam to jakiś gigantyczny klucz do tego hotelu, nie mieścił się w kieszeni :lol:


Miasteczko zabytkowe to i klucz taki :lol:

Fajnie, że tam byłeś. Pozdrawiam.

LukF - 2021-11-05, 15:52

11.09.2021 Stramberk C.D.

Idziemy na wieżę znaczy na Trube. I to nawet dwa razy: po południu a potem w nocy bo jak wcześniej pisałem było dostępna nocne zwiedzanie. Widoku na miasto i okolicę nie można sobie odpuścić. Po drodze pokazy kowali. Pamiętajcie: trzeba na Trube przejść oba warianty podejścia- schodami i uliczkami :bigok

LukF - 2021-11-05, 16:01

11.09.2021 Stramberk Truba C.D.
Andrzej 73 - 2021-11-05, 20:48

Fajna relacja Łukasz , widać że wyjazd Wam się udał.
Czechy to piękny kraj i bardzo dobry do życia , może kiedyś tam zamieszkamy.
:spoko

LukF - 2021-11-06, 15:16

Andrzej 73,

Andrzej, również uważam, że Czechy to fajny kraj. Podoba mi się tam. Może pomysł z mieszkaniem nie jest zły? Chociaż najpierw chciałbym na Istrii.
Pozdrawiam

LukF - 2021-11-06, 15:21

11.09.2021 Stramberk C.D.

Trzeba coś zjeść po tym łażeniu :bajer
Stramberk jest mały a jeść i pić jest gdzie. Obok rynku fajna pizzeria a na samym rynku Miejski Pivovar. Niepozorny lokal ale wiepszowe koleno czyli golonko podają rewelacyjne. A że to początek września więc zbiory winogron. Serwują pyszny burczak czyli młody winny moszcz pełen słodyczy i aromatu...
Aż się rozmarzyłem :bigok

Po jedzeniu idziemy zwiedzić wnętrze wieży zegarowej. Nigdy nie byłem w środku a teraz jest przez kilka godzin otwarta. Na piętrze można też zobaczyć stary mechanizm zegarowy. Już nie działa lecz warto na niego popatrzeć.

Den-tal - 2021-11-06, 21:22

To bardzo ladne misteczko.Bylem tam kilka razy. Kiedys zabralem tam moich szwedzkich kolegow.Kiedy wlasciciel hotelu dowiedzial. sie ze jestesmy ze Szwecji to sie pytal czy odbudujemy zamek ,ktory Szwedzi zburzyli podczas wojny trzydziestoletniej.Ale ze bylo to dawno to zaprosil nas na kawe i uszy :lol:
LukF - 2021-11-07, 13:35

Den-tal,

Fajna historia, dzięki że piszesz. Stramberk TRZEBA odwiedzić. Wielu kolegów ma blisko a ta relacja ma jeszcze bardziej przybliżyć to miasteczko. Bo nie leży przy autostradzie więc nie każdy o nim wie. Pozdrawiam.

LukF - 2021-11-07, 13:50

12.09.2021 Stramberk dzień ostatni

Zostały nam dwa ważne punkty do zobaczenia w Stramberku. Tym razem nie są to zabytki lecz przyroda.

Arboretum to dawny kamieniołom. Ale jak wygląda. Chciałbym mieć taki obok domu... :bigok
Na dnie dawnego kamieniołomu odkryto głęboką jaskinię. Jej wejście przykrywa krata. Jest też mechanizm pozwalający speleologom na opuszczenie się do środka. Turyści nie mają możliwości oglądania wnętrza. Nie szkodzi, potem pójdziemy do innej jaskini. I to będzie ostatni punkt programu.

yamah - 2021-11-07, 16:54

LukF napisał/a:

Aż się rozmarzyłem :bigok

Ja też :bajer zdjęcia piękne :wow ..aż tu nagle..ktoś graffiti uwidacznia..eeech :diabelski_usmiech :spoko

LukF - 2021-11-07, 22:05

yamah,

Graffiti to potrzebna sztuka miejska :bajer

LukF - 2021-11-08, 15:46

11.09.2021 Stramberk Jaskinia Šipka

Jaskinia jest obowiązkowym punktem będąc w Stramberku. Po co tam iść? Dlatego, że przed jaskinią jest jeden z najlepszych punktów widokowych na miasto. A sama jaskinia z ogromnym otworem w suficie jest warta zobaczenia. Nie musimy mieć latarki ani specjalnych butów, taka wycieczka to nie speleologia :bajer

Gdzie zaczyna się ścieżka do jaskini? Koło starej zabytkowej szkoły na pierwszym zdjęciu. Jest tam też parking oraz wejście do Narodni Sad. Właśnie w tym sadzie jest jaskinia Šipka.

LukF - 2021-11-08, 15:50

Nasza Czeska przygoda dobiegła końca. Dzięki za towarzystwo :spoko
andi at - 2021-11-08, 16:22

Sorki a te twarze zamazane to co ?
ZEUS - 2021-11-08, 16:47

ja również chętnie się dowiem...🤔
yamah - 2021-11-08, 19:33

andi at napisał/a:
Sorki a te twarze zamazane to co ?

Już wyjaśnione :bajer ..to graffiti :shock: :chytry

LukF - 2021-11-08, 20:13

andi at, ZEUS, yamah,

Panowie,
prezentuję krajobrazy, architekturę, miejsca. Natomiast nasze osoby można bliżej poznać w trasie podczas osobistych spotkań a nie na zdjęciach na forum publicznym. Pozdrawiam

yamah - 2021-11-08, 20:37

LukF napisał/a:
andi at, ZEUS, yamah,

Panowie,
prezentuję krajobrazy, architekturę, miejsca.

:brawo: :spoko

rakro1 - 2021-11-08, 21:48

LukF - Piękną historię namalowałeś. Gratuluję smaku i dziękuję pięknie.
LukF - 2021-11-09, 10:20

rakro1,

Bardzo mi miło, że się Tobie podobało oraz dziękuję bardzo za :pifko
Takie pozytywne komentarze są najlepszą nagrodą za czas poświęcony na tworzenie relacji.

Pozdrawiam.

Viper - 2021-11-11, 09:55

Dzięki za fajna relację i urzekające zdjęcia.
Zachęciłeś nas do odwiedzenia Pragi.
:pifko się należy.

LukF - 2021-11-11, 17:45

Viper,

Mimo mi, że ta relacja będzie dla Was inspiracją. Byłem w Pradze 4 razy i uważam, że za mało.
Dziękuję za piwo i pozdrawiam.

LukF - 2021-12-05, 19:37

Barbara i Zbigniew Muzyk

Basiu, bardzo dziękuję za piwo oraz za to, że towarzyszyłaś nam w podróży :hello

Ps. Dawno mnie nie było w "Pradze" więc dopiero teraz zauważyłem. :bukiet:
Pozdrawiam

LukF - 2022-10-14, 22:19

14.10.2022
Minął rok i znowu jesteśmy w Czechach w Stramberku.
Najpierw jednak postanowiliśmy zobaczyć coś po drodze. W Rožnov pod Radhoštem oglądamy piękną drewnianą wieżę widokową.

LukF - 2022-10-14, 22:27

14.10.2022 C.D.
Niedaleko parkingu gdzie staliśmy pod wieżą, jest sklep kolekcjonerski z ogromnym wyborem kamieni, również szlachetnych. Można oglądać i wybierać godzinami.

LukF - 2022-10-14, 22:30

14.10.2022 C.D.

Wieczorem wybraliśmy się na spacer na rynek w Stramberku.

LukF - 2022-10-17, 08:24

15 i 16.10.2022 Stramberk

Dzień na oglądanie i przypominanie licznych atrakcji Stramberka:
rynek, wieża Truba, zabytkowe domy, arboretum w dawnym kamieniołomie, jaskinia Sipka, kawiarnie i Miejski Piwowar :wyszczerzony:

LukF - 2022-10-17, 08:27

15 i 16.10.2022 Stramberk C.D.
ZbigStan - 2022-10-19, 21:21

LukkF Pięknie pokazałeś Stranberg, przez który wielokrotnie przejeżdżałem, a jak widać miejscowość warta zwiedzenia. :pifko . Pozdrawiam.
LukF - 2022-10-20, 19:46

JaWa, ZbigStan,

Panowie, pięknie dziękuję za piwa.

Nawet Czechy mogą być interesujące. Za tydzień planujemy Pragę.
Pozdrawiam.

LukF - 2022-10-28, 14:29

Podróż do Pragi 2023 rozpoczęta. Kawka przed wejściem do kampera
LukF - 2022-10-28, 19:44

28.10.2022 Jedziemy do Pragi

Dzielnica Troja to sprawdzony kierunek z którego od jutra będziemy zwiedzać Pragę.

LukF - 2022-10-29, 20:18

29.10.2022 Praga

Rowerem otwierają się nowe możliwości zobaczenia w Pradze tego co zwykle się pomija. Bo kto da radę zrobić 26km piechotą? Rowerem to sama przyjemność.

LukF - 2022-10-29, 21:55

29.10.2022 Praga C.D.
LukF - 2022-10-29, 22:09

29.10.2022 Praga C.D.
LukF - 2022-10-30, 07:03

Komunikacja z Trojskiej mostem pieszym Trojska Lavka
LukF - 2022-10-30, 09:03

Poranek na kempingu
Komplecik - 2022-10-30, 10:39

Przepraszam Łukasz nie mogłem się powstrzymać, piękny fan :wyszczerzony:
LukF - 2022-10-30, 11:13

Komplecik,
Robert, cieszę się, że się Robur podoba :spoko

LukF - 2022-10-30, 20:36

30.10.2022 Praga dzień 2

Dziś z Trojskiej tramwajem nr 17 jedziemy do centrum. Spotykamy się z Michałem Mischka z CT oraz Jego rodziną i tak nam mija kolejny dzień.

LukF - 2022-10-30, 21:23

30.10.2022 Praga dzień 2 C.D.
LukF - 2022-10-31, 19:46

Takie coś spotkaliśmy....co o tym myśleć???
Banan - 2022-11-01, 19:50

LukF napisał/a:
Takie coś spotkaliśmy....co o tym myśleć???


WARHOL...? No nie wiem jak to przetłumaczyć, ale Gry3ek będzie wiedział... :haha:
:diabelski_usmiech

:pifko

rjas - 2022-11-01, 20:25

Fajnie się ogląda znajome miejsca. Średnio co dwa miesiące jestem w Pradze, czasem częściej ale w Twojej relacji jest trochę miejsc których nie znam. Niestety praca nie pozwala na zobaczenie wszystkiego co by się chciało zobaczyć.
Piwko poszło za relację, zresztą nie tylko za tą :)

ZbigStan - 2022-11-01, 21:05

LukF napisał/a:
Takie coś spotkaliśmy....co o tym myśleć???


Myśleć należy pozytywnie w kategoriach sztuki wizualnej.
Łukasz, za aktywność w podróżowaniu, :pifko . Pozdrawiam.

ans - 2022-11-04, 15:51

rjas napisał/a:
Fajnie się ogląda znajome miejsca. Średnio co dwa miesiące jestem w Pradze, czasem częściej ale w Twojej relacji jest trochę miejsc których nie znam. Niestety praca nie pozwala na zobaczenie wszystkiego co by się chciało zobaczyć.
Piwko poszło za relację, zresztą nie tylko za tą :)


Może polecisz fajny plac w Pradze na 2 noce?

LukF - 2022-11-04, 22:30

Banan, Darek, dziękuję za komentarz oraz piwo.
rjas, Cieszę się, że ktoś tak często bywający w Pradze może znaleźć w mojej relacji coś ciekawego. Dzięki za piwo.
ZbigStan, Zbyszek, miło mi, że będąc w podróży masz czas tutaj zaglądnąć. Jestem wdzięczny za piwo.

Będzie ciąg dalszy.

LukF - 2022-11-04, 22:35

ans napisał/a:


Może polecisz fajny plac w Pradze na 2 noce?


W dzielnicy Troja przy ZOO na ulicy Trojskiej są kameralne cztery czy pięć kempingów.

A plac w tej samej dzielnicy jest tu:

50.115405,14.437142

Chociaż bywa, że policja miejska nie pozwala nocować.

rjas - 2022-11-07, 09:15

Można też tutaj - 50.09876, 14.41832. Co prawda ja tu nie byłem, ale znajomi stali tutaj ostatniej zimy. Zaraz obok jest tramwaj i 10 min. do centrum
ans - 2022-11-07, 21:48

rjas napisał/a:
Można też tutaj - 50.09876, 14.41832. Co prawda ja tu nie byłem, ale znajomi stali tutaj ostatniej zimy. Zaraz obok jest tramwaj i 10 min. do centrum


Dziękuje

rjas - 2022-11-08, 14:02

Podjechałem dzisiaj i faktycznie jest miejsca od groma.
500 CZK/24h - widziałem ToyToy-e i słupek z prądem

LukF - 2022-11-10, 16:15

ans,
Dzięki za piwo. Postawiłeś w ten sposób pierwsze. Dalej już będzie łatwo :spoko




1.11.2022 Praga dzień czwarty

Trochę jeździmy na rowerach po pięknym i zadbanym parku sąsiadującym z dzielnicą Troja. Potem jedziemy na punk widokowy a dzień wcześniej wieczorem zwiedzamy Praskie Muzeum Narodowe.
Wieczorem meldujemy się w domu. Fajnie być w Pradze co roku. Za rok znowu???

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2022-11-16, 22:56

Pod Trojskim zamkiem kilka lat temu stalismy 2 kamperami,nie było problemu,koło Krizikowej fontanny też byl parking.Jak doczekamy to w przyszłym roku poraz enty Praga ale teraz mamy czechów z kamperami zobaczymy co podpowiedza.Ale napewno zmieniło sie na niekorzyść jak wszedzie,bo kamperów przybywa :haha:
peja76 - 2023-01-22, 12:17

Bardzo fajna relacja :brawo: Jak dla nas na czasie bo na wiosnę chcemy odwiedzić Pragę, bardzo lubimy zwiedzać duże miasta a takie relacje dużo ułatwiają/pokazują, na razie jezdzimy po Polsce bo zaczynamy przygodę z kamperem. Super że ci się chciało podzielić z nami waszym wyjazdem :pifko
LukF - 2023-01-22, 16:29

Barbara i Zbigniew Muzyk,
Basiu, życzę by się Tobie udało wrócić do Pragi.

peja76,
Cieszę się że się podobało. Życzę powodzenia w podróżach kamperowych.

Barbara i Zbigniew Muzyk - 2023-01-23, 22:53

Myslę że sie uda w tym roku,w maju ale na razie czekam na koniec zimy i achoj :!: jazda na południe no po wizytach w szpitaku okulistycznym bo obydwa staruchy mamy niestety zaćme oczną :box
Woj-tek - 2023-04-03, 21:39

LukF, bardzo rzeczowa relacja, zachęceni właśnie podjęliśmy decyzję o wyjeździe na poświąteczne zwiedzanie. :kciukgora
LukF - 2023-04-04, 14:42

Woj-tek,

Dzięki za piwo oraz pozytywny komentarz. Czechy są blisko i jest co zwiedzać. Powodzenia :spoko


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group