Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Niemcy - Tranzyt przez Niemcy.

ZbigStan - 2022-01-09, 19:02
Temat postu: Tranzyt przez Niemcy.
Tranzyt przez Niemcy na gov. pl jest opisany bez potrzeby aktualnego tesu i rejestracji wjazdu, jeśli jest się zaszczepionym. W innych informacjach podają o konieczności zgłoszenia wjazdu "einreiseanmeldung. de".
Czy ktoś ma sprawdzone, osobiście przetestowane, informacje na ten temat?
Jutro zamierzam przekroczyć granicę i zastanawiam się czy zgłosić wjazd, czy tranzytu to nie obowiązuje?
Pozdrawiam.

MILUŚ - 2022-01-09, 19:11

Jutro też jadę przez Niemcy do Francji . Ponieważ to tranzyt niczego nie zamierzam wypisywać :-P
ZEUS - 2022-01-09, 19:11
Temat postu: Re: Tranzyt przez Niemcy.
ZbigStan napisał/a:

Czy ktoś ma sprawdzone, osobiście przetestowane

nie wiem jak często zmieniają się zasady...ja jechałem tranzytem w dniach 21-22 grudnia i przejazd odbył się jak za dawnych przedcoviadowych czasów, żadnych kontroli😀

mischka - 2022-01-09, 19:31

Tranzyt odbywa się bez ceregieli:

https://www.auswaertiges-...inreise/2371468

całość można sobie przetłumaczyć translatorem, ważne zdanie to:

"Von dieser Anmeldepflicht sind insbesondere Personen ausgenommen, die..,
nur durch Deutschland durchreisen und das Land auf schnellstem Weg wieder verlassen"

Czyli w skrócie, z obowiązku meldowania zwolnione są osoby które tylko przejeżdżają przez Niemcy i opuszczają kraj najkrótszą drogą

Cyryl - 2022-01-09, 21:22

Byłem w Święta w Tropical Islands, jedziesz jak z Wrocławia do Łódzi.
Socale - 2022-01-09, 21:55

Od kilku miesięcy, każdy mój wjazd do Niemiec (średnio co drugi dzień) jest z powitalnym smsem.
Pierwszym razem mnie to przeraziło, dziś ignoruję. Nie licz na jakąś kontrolę na drodze, oni też w te kulki grają z przymrużeniem oka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group