Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Porady dla kupujących kampera - sprawdzanie szczelnosci zabudowy Warszawa

minimaniak - 2022-06-02, 08:52
Temat postu: sprawdzanie szczelnosci zabudowy Warszawa
czesc polecacie jakis Warsztat ktory sprawdzi porzadnie szczelnosc zabudowy - wstepnie umowiem sie u Wadowskich ale nie wiem czy przy cenie 900 zl to nie polega to na znierzeniu zabudowy miernikiem wilgoci - jesli tak to samemy mozna to zrobic

i tu pytanie polecicie jakis miernik - wolalbym nieinwazyjny


dzieki

Kazik II - 2022-06-02, 11:11

Nie wiem, jakich tam cudów dokonują u Wadowskich że życzą sobie aż tyle. Moim zdaniem, bardzo dokładna i wnikliwa ocena wzrokowa może wykryć nieszczelności. Ale trzeba na to poświęcić dużo czasu zaglądając w każdy kąt i zakamarek. W szafkach, pod sufitem, wszystkie skrzynie na dole trzeba otworzyć i dokładnie zlustrować świecąc mocną latarką. Dokładnie sprawdzić twardość podłogi. Raczej nie umawiać się dokładnie na godzinę ze sprzedawcą - aby nie zdążył wywietrzyć kampera, bo zapach też wiele może nam powiedzieć. No i oczywiście podłoga od spodu. Wszystkie mierniki wilgotności drewna jakie znam polegają na delikatnym nakłuciu sondami i zmierzeniu oporu. Raczej chyba nie ma mierników "bezinwazyjnych".
SlawekEwa - 2022-06-02, 13:47

Kazik II napisał/a:
Raczej chyba nie ma mierników "bezinwazyjnych".

Tak a to co?
https://allegro.pl/oferta/voltcraft-mf-100-wilgotnosciomierz-nieinwazyjny-10806093609

minimaniak - 2022-06-02, 15:50

wlasnie poszukuje sprawdzonego sprzetu ktorego pomiar bedzie nie tylko po powierzchni - moze mozna gdzies to pozyczyc :D
Kazik II - 2022-06-02, 18:16

SlawekEwa napisał/a:
Kazik II napisał/a:
Raczej chyba nie ma mierników "bezinwazyjnych".

Tak a to co?
https://allegro.pl/oferta/voltcraft-mf-100-wilgotnosciomierz-nieinwazyjny-10806093609

Cechy szczególne

"Pozwala na określenie wilgotności powierzchni we wszystkich rodzajach materiałów budowlanych" No i co nam po czymś takim? Co tam siedzi w środku tym nie zmierzymy a na powierzchni to zawsze sobie może być trochę wilgoci z kondensacji.

Horte - 2022-06-03, 05:24

Potwierdzam, że są takie cuda bezinwazyjne. Wiem, bo mam.
minimaniak - 2022-06-03, 09:54

Horte napisał/a:
Potwierdzam, że są takie cuda bezinwazyjne. Wiem, bo mam.



i rozumiem ze sprawdzone w boju i polecisz?

Horte - 2022-06-03, 11:33

Tak. Wyłapuje zawilgocone miejsca. Minus jest taki, że działa również jak detektor metalu i jak pod drewnem jest jakiś metalowy element, to wynik jest zaburzony.
Kupowałem kampery z tym miernikiem a nawet udostępniałem zainteresowanym jak sprzedawałem swojego.

Socale - 2022-06-03, 21:16

Najlepszym miernikiem zawilgocenia jest doświadczenie w jego rozpoznawaniu, lokalizowaniu.
Wilgoć w ścianie jeśli jest to ją widać i czuć pod palcem, w zaawansowanym rozmachu nawet nosem czuć "piwnicę babci". Powierzchniowa kondensacja jest normalnym i zwykłym zjawiskiem nieszkodliwym.
Nieszczelność przez którą dostaje się woda objawi się bardzo szybko od wewnątrz i będzie wyraźnie namacalna i do zauważenia/wykrycia, gorzej ze znalezieniem punktu przecieku.
Pitolenie miernikami jest pitoleniem, stosuje się je w ocenie zawilgocenia drewna w nadleśnictwach i tartakach a nie w kamperach, ale skoro mit krąży, to można żądać 9 stów za opinię organoleptyczną bo takie są prawa biznesu polegające na niewiedzy/naiwności laików.
Ja mogę wziąć w łapę wajchę z gałką od skrzyni biegów z Autosana i za jej pomocą wyznaczyć obszar zawilgocenia, trafnie wykryty za pomocą 2 pierwszych zdań w tym poście :idea

Andrzej 73 - 2022-06-03, 21:41

Panowie szczelności zabudowy miernikiem się nie mierzy. :haha:
A mierniki nie inwazyjne to można wsadzić , no wiecie gdzie. :spoko
Proszę nie piszcie że wiecie leoiej.
Zmiernikiem wilgotności jestem tak blisko jak ze swoim ...nosem.
:spoko
Wojtek ma rację , wąchać pukać iwszystko można sprawdzić tym sposobem.
Powodzenia Tomku. :spoko

Kazik II - 2022-06-04, 11:04

Andrzej 73 napisał/a:
A mierniki nie inwazyjne to można wsadzić , no wiecie gdzie.

Zasadniczo słuszna uwaga. Takim miernikiem można sobie pomierzyć tu i ówdzie. Choćby na przykład czy pani w tym akurat momencie byłaby skłonna..... :bajer

Nitrolukas - 2022-06-05, 00:42

Z tego co się sam interesowałem to u Wadowskich te 900zl to kosztuje przegląd przedzakupowy, a nie sprawdzanie wilgotności zabudowy.
Ta sama usługa w elcamp to koszt 1400 zł. Wiem, bo jestem świeżo po zakupie, sprawdzanie robiłem w tej 2giej firmie. Do pierwszej dzwoniłem, ale nie mieli terminu. Cena.. Dość wysoka, ale spokój wewnętrzny dla laika jest bezcenny
Żeby nie było, przegląd obejmuje sprawdzenie wszystkich sprzętów, okien, gazu, oświetlenia, akumulatorów, i wilgotności.
N koniec dostaje się chekliste co jest nie tak.

alinixhi - 2022-06-05, 12:31

kampery które mają ponad 15 lat wszystkie mają w sobie wilgoć....mniejszą lub większą i z tym trzeba żyć bo czas robi swoje...kwestia tylko żeby podłoga i ściany nie uginały sie...a jak sie uginają dobra sklejka masa poliuretanowa dobre wkręty i będziesz pan zadowolony....nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie odbudowywał całych elementów które maja troche wilgoci...ja w swoim mam takie trzy punkty gdzie coś sie delikatnie ugina ale zaklajstrowałem i na 5 lat będzie spokój...pierwszą rzeczą którą zrobiłem w kamperze to całą drewnianą podłoge zakonserwowałem środkiem do konserwacji samochodów o nazwie BLACHOGUM...pędzel z plastikowym włosiem dwa dni pod kamperem i spokój na 15lat...najważniejsze że szybko schnie i zero niepożądanych zapachów po wyschnięciu...od spodu wygląda teraz tak jak łódz wikingów przed wyprawą do nowego świata ......można wjeżdzać w kałużę i przeszkody wodne.... :ok
LukF - 2022-06-05, 16:05

Kazik II napisał/a:
Takim miernikiem można sobie pomierzyć tu i ówdzie. Choćby na przykład czy pani w tym akurat momencie byłaby skłonna..... :bajer


Kaziczku, jak zawsze jesteś zabawny :haha:

Comsio - 2022-06-05, 18:22

alinixhi napisał/a:
kampery które mają ponad 15 lat wszystkie mają w sobie wilgoć....mniejszą lub większą i z tym trzeba żyć bo czas robi swoje...kwestia tylko żeby podłoga i ściany nie uginały sie...a jak sie uginają dobra sklejka masa poliuretanowa dobre wkręty i będziesz pan zadowolony....nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie odbudowywał całych elementów które maja troche wilgoci...ja w swoim mam takie trzy punkty gdzie coś sie delikatnie ugina ale zaklajstrowałem i na 5 lat będzie spokój...pierwszą rzeczą którą zrobiłem w kamperze to całą drewnianą podłoge zakonserwowałem środkiem do konserwacji samochodów o nazwie BLACHOGUM...pędzel z plastikowym włosiem dwa dni pod kamperem i spokój na 15lat...najważniejsze że szybko schnie i zero niepożądanych zapachów po wyschnięciu...od spodu wygląda teraz tak jak łódz wikingów przed wyprawą do nowego świata ......można wjeżdzać w kałużę i przeszkody wodne.... :ok


I jak ma te twoje drzewo teraz oddychać, 🤔

Kazik II - 2022-06-05, 19:28

Nitrolukas napisał/a:
Żeby nie było, przegląd obejmuje sprawdzenie wszystkich sprzętów, okien, gazu, oświetlenia, akumulatorów, i wilgotności.
N koniec dostaje się chekliste co jest nie tak.

No tak - ale czy przy tak wysokich kosztach przeglądu przyjmują na siebie jakąś odpowiedzialność? Gdyby się okazało, że jednak kamper jest w jakimś stopniu dotknięty wadą obniżającą jego wartość? A oni tego nie wykryli? Bo jeśli tak, to zgoda na takie koszty - a jeśli nie, to szkoda kasy.

minimaniak - 2022-06-06, 08:52

dzieki za wypiedzi

jakims strasznym laikiem nie jestem bo jezdze kamperami 12 lat :p pobierznie jestem w stanie stwirdzic wilgoc

sadzilem ze serwis robi bardziej dokladny przeglad niz organoleptyczne zglądabnie

Kazik II - 2022-06-06, 11:32

minimaniak napisał/a:
organoleptyczne zglądabnie

900 stów za zglądobanie? - moja żona robi to za darmo :haha:

LukF - 2022-06-06, 13:53

Kazik II napisał/a:

900 stów za zglądobanie? - moja żona robi to za darmo :haha:


Czekaj, czekaj, żona powiadasz Kaziczku? A jeszcze chwilę temu chciałeś badać miernikiem inne panie... :haha:

zbyszekwoj - 2022-06-06, 14:18

Kazik II napisał/a:
900 stów za zglądobanie? -


Są rózne poglady, ale do tego służy wilgociomierz bezinwazyjny i tak badają w wiekszosci serwisów. kiedys kosztowało to w promocji u jednego z dilerow 180zl.
Miernik ten po przylozeniu do sciany pokazuje zawilgocenie nagłebokosc 2,5 cm ,tak ze z dwóch stron mozna przeswietlić całą scianę. przy zakupach kampera udalo misie znależć miejsca przecieku.
znajdowałem tez na spotkaniach wielu kolegom.

Kazik II - 2022-06-06, 15:00

LukF napisał/a:
Kazik II napisał/a:

900 stów za zglądobanie? - moja żona robi to za darmo :haha:


Czekaj, czekaj, żona powiadasz Kaziczku? A jeszcze chwilę temu chciałeś badać miernikiem inne panie... :haha:

"Inne panie" (wiadomo jakie) robią to za dopłatą 50 zeta :haha:

LukF - 2022-06-06, 16:55

Za 50 zeta to ja podziękuję... :bajer

Jaka płaca taka praca... :haha:

Socale - 2022-06-06, 21:20

minimaniak napisał/a:
...
jezdze kamperami 12 lat :p pobierznie jestem w stanie stwirdzic wilgoc

sadzilem ze serwis robi bardziej dokladny przeglad...

No to masz doświadczenie śmiem twierdzić lepsze/wyższe niż nie jeden serwis. W serwisach mądrzy i przekonujący po latach treningu w przekonywaniu, są panowie w krawatach. Młodzi serwisanci czekający na comiesięczną pensję wykonujący przegląd bez doświadczenia już niekoniecznie.

Kazik II - 2022-06-07, 11:05

Socale napisał/a:
minimaniak napisał/a:
...
jezdze kamperami 12 lat :p pobierznie jestem w stanie stwirdzic wilgoc

sadzilem ze serwis robi bardziej dokladny przeglad...

No to masz doświadczenie śmiem twierdzić lepsze/wyższe niż nie jeden serwis. W serwisach mądrzy i przekonujący po latach treningu w przekonywaniu, są panowie w krawatach. Młodzi serwisanci czekający na comiesięczną pensję wykonujący przegląd bez doświadczenia już niekoniecznie.

Chcesz, żeby coś było zrobione dobrze - zrób to sam :bajer

zbyszekwoj - 2022-06-07, 12:57

Kazik II napisał/a:
zrób to sam


Ja nie neguję doswiadczenia kolegow , ale jak w badaniu na dotyk wyczujemy miękką ścianę lub na węch zapach piczarkow to juz bedzie po ptokach. :chacha2

minimaniak - 2022-06-13, 08:32

dzieki

troche tak jest ze jednak najlepiej sprawdzic samemu - sprawdzilem wszystko ok - kupilem


pozdrawiam Was


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group