Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Po Polsce - Gdzie na Mazury ?

joko - 2022-08-13, 00:02
Temat postu: Gdzie na Mazury ?
Chciałem przed wyjazdem "nad ciepłe morze" wyskoczyć w przyszłym tygodniu na kilka dni (5-6) na Mazury. Pytanie do stałych bywalców tamtych terenów, gdzie polecacie zajechać ?
Generalnie północno - wschodnia ćwiartka Polski jest mi mało znana , więc miejsc gdzie już byłem i które widziałem nie ma tam za wiele.
Czego szukam ?
Cichego , ustronnego miejsca nad wodą , aby pobyć i robić nic ..... no może na rowerku po jakichś fajnych ścieżkach pojeździć. Nie musi być totalna dzicz, może być jakieś fajne agro, mile widziany łatwy dostęp do dobrego żarełka (bo gotować się nam nie chce).
Jakby jeszcze można coś przy okazji ciekawego zwiedzić , żeby nie było, że machnę z 1000km tylko po to aby sobie na leżaku poleżeć :mrgreen:
Generalnie szukam czegoś innego jak wszędzie , żeby było lekkie łał , widoczki, natura, takie tam :spoko
Z góry dzięki za pomoc :bukiet:

Komplecik - 2022-08-13, 10:12
Temat postu: Re: Gdzie na Mazury ?
joko napisał/a:

Generalnie szukam czegoś innego jak wszędzie , żeby było lekkie łał , widoczki, natura, takie tam :spoko
Z góry dzięki za pomoc :bukiet:


Polecił bym Ci w domku siedzieć i po okolicy się po krzątać ;) :haha:

Byłem w Kamieniu 12lat temu kompletnie nie wiem jak tam jest teraz.

Pisze by Twój temat wzruszyć ;) :spoko

dulare - 2022-08-13, 15:47
Temat postu: !@
Wprawdzie na Mazurach jestem niemal co roku, ale w miejscach trochę innych niż Twoje oczekiwania, postaram się natomiast napisać parę słów.

W wakacje na Mazurach na campingach jest raczej sporo ludzi. Ja jeżdżę tam gdzie mój syn ma przy okazji pobytu jakieś półkolonie w pobliżu - bo ja pracuję w dzień, a on ma zajęcia - stąd raczej są to okolice Giżycka - Wilkasy, Piękna Góra. Osobiście lubię camping przy porcie Netta w Pięknej Górze. Właściwie jest to port, który przy okazji ma pole campingowe. Z infrastrukturą słabo, sanitariaty są, ale należą do portu obok (Sailor) więc nie są w cenie campingu. Natomiast jest tam mało ludzi (często spędzam tam tydzień-dwa zupełnie sam jeśli chodzi o kampery czy przyczepy - i to w wakacje), są ładne widoki na jezioro Kisajno, blisko do Giżycka i jest niedaleko dobre jedzenie, choć knajpka na pierwszy rzut oka bliżej PRL-u. Nie chodzi mi o knajpkę na ternie campingu! Patrz namiar poniżej. W załączniku wrzucam zdjęcie jak camping wyglądał w 2019 w lipcu. Takie obłożenie :)

Port Netta: https://g.page/PortNetta?share - uwaga, należy wjeżdżać wjazdem zaraz obok mostu na kanale, drugi wjazd (dalej od kanału) należy już do portu Sailor i nie da się wjechać na teren pola namiotowego
Bar leśny w pobliżu: https://goo.gl/maps/KHarCznFavhXZYws5 według mnie dobre jedzenie i przyzwoite ceny

Gdybym natomiast miał jechać mająć wolne (nie musiałbym pracować i szukać atrakcji dla syna) to pojechałbym na południe od Rucianego Nida, gdzie na brzegach jeziora Nidzkiego jest kilka bindug i pól namiotowych w szczerym lesie. Znakomite rejony na rower, gorzej z dostępem do restauracji :) No i ludzi trochę mniej niż na północy Mazur.

Ja będę na Mazurach od 14-go sierpnia wieczorem (w Wilkasach, ale jeszcze nie wiem czy w PTTK czy gdzie indziej) a później od 21 sieprnia właśnie w porcie Netta, chyba że znajdę jeszcze coś innego. Jakbyś był w okolicy to daj znać, podjadę np. na rowerze zobaczyć Cię w końcu na żywo.

marcincin - 2022-08-13, 20:43

Podepnę się pod temat (jeśli można) - na Mazurach kamperem jeszcze nie byłem - jutro ruszam na kilka dni w tamte rejony. Dzięki Dulare za namiary - chyba zaczniemy eksporację od okolic Giżycka.
joko - 2022-08-13, 21:45
Temat postu: Re: Gdzie na Mazury ?
Komplecik napisał/a:
joko napisał/a:

Generalnie szukam czegoś innego jak wszędzie , żeby było lekkie łał , widoczki, natura, takie tam :spoko
Z góry dzięki za pomoc :bukiet:


Polecił bym Ci w domku siedzieć i po okolicy się po krzątać ;) :haha:

Byłem w Kamieniu 12lat temu kompletnie nie wiem jak tam jest teraz.

Pisze by Twój temat wzruszyć ;) :spoko


:spoko

joko - 2022-08-13, 21:56
Temat postu: Re: !@
dulare napisał/a:


Ja będę na Mazurach od 14-go sierpnia wieczorem (w Wilkasach, ale jeszcze nie wiem czy w PTTK czy gdzie indziej) a później od 21 sieprnia właśnie w porcie Netta, chyba że znajdę jeszcze coś innego. Jakbyś był w okolicy to daj znać, podjadę np. na rowerze zobaczyć Cię w końcu na żywo.


Plan na dzisiaj to wyjazd 18 albo 19.08, a jak będzie ostatecznie to życie pokaże .
Oczywiście jak trafię w tamte rejony to odezwę się na priv'a :spoko

Takim miejscem, które kusi mnie w tej części Polski są Wigry, ale ponieważ mój wyjazd będzie jeszcze w okresie wakacyjnym to obawiam się , że takie znane i oczywiste lokalizacje mogą być mocno zatłoczone .
Muszę jeszcze odświeżyć sobie tę serię filmów o Mazurach nagraną przez Tadeusza , bo coś mi się wydaje, że tam wskazówek co do ciekawych miejscówek jest cała skarbnica .
Oglądałem to na bieżąco jak Tadeusz zamieszczał linki, ale wtedy nie byłem na etapie planowania swojego tam wyjazdu i wielu rzeczy w głowie nie zakodowałem ;)

Comsio - 2022-08-13, 22:02

Masz juz jakieś miejsce .
Mazury w ten weekend oblegane, ciężko coś fajnego znaleźć


Okolice Sejny, Giby ,Studzienice, Wigry.
I Suwalszczyzna małe obłożenia ,warto jeszcze zwiedzić :ok

joko - 2022-08-13, 22:47

Comsio napisał/a:
Masz juz jakieś miejsce .
Mazury w ten weekend oblegane, ciężko coś fajnego znaleźć


Okolice Sejny, Giby ,Studzienice, Wigry.
I Suwalszczyzna małe obłożenia ,warto jeszcze zwiedzić :ok


Ja właśnie ze względu na ten dłuższy weekend przesunąłem wyjazd , bo nauczony doświadczeniem w takich okresach siedzę w domu :bigok

Ten mazurski wypad będzie krótki , tak 5 max 6 dni , bo końcem sierpnia jedziemy na 3 tygodnie do Włoch , wiec traktuję to trochę jako taki rekonesans , na zasadzie rozeznać się, zobaczyć i ocenić czy warto zaplanować tam jakąś dłuższą podróż w późniejszym terminie.

Tak sobie wstępnie kombinuję i widzę to tak:

Pojadę z małopolski, wiec A1 do Strykowa , na Warszawę , potem S8 do Białegostoku.
W Białymstoku moja żona chce zwiedzić kilka miejsc i odwiedzić znajomą . Stamtąd Białowieski Park , jeden nocleg , rekonesans, jakieś rowerki . Następnie z powrotem na Białystok i kierunek do Augustowa i Wigry , tam nocleg i na następny dzień podobnie jak w Białowieży rekonesans rowerkami..... no i to by było na tyle, bo wychodzi mi 5 dni.
Będąc już w tym miejscu można na powrocie przejechać Mikołajki , Giżycko na Olsztyn i potem autostradą w dół, czyli taką pętelkę zakręcić .

Przy takim planie potrzebuję bezpieczną miejscówkę w Białymstoku , coś fajnego w okolicach Białowieży i w Wigierskim Parku Narodowym.
Jak możecie polecić coś w tych lokalizacjach to będę wdzięczny :bukiet:

Andre 66 - 2022-08-13, 22:59

Ja jako stały bywalec polecam Wigierski Park Narodowy, chociaż to nie Mazury a Pojezierze Suwalskie to jeziora i okolice są równie piękne mimo, że mniej znane i oblegane. Proponuję zatrzymać się na campingu w miejscowości Bryzgiel lub przy klasztorze w Wigrach. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie to polecamy rowerowy objazd jeziora Wigry (ponad 40km - warto). Miejsc z dobrym jedzeniem także nie brakuje. Postaram się załączyć video z wspomnianego campingu w Bryzglu. Pozdrawiam
Andre 66 - 2022-08-13, 23:04

film był za długi i nie mogę wysłać, jeśli chodzi o bezpieczną miejscówkę zapraszam do mnie (12 km) od Białegostoku (dużo miejsca w ogrodzie)
pozdrawiam

joko - 2022-08-13, 23:14

Andre 66 napisał/a:
Ja jako stały bywalec polecam Wigierski Park Narodowy, chociaż to nie Mazury a Pojezierze Suwalskie to jeziora i okolice są równie piękne mimo, że mniej znane i oblegane. Proponuję zatrzymać się na campingu w miejscowości Bryzgiel lub przy klasztorze w Wigrach. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie to polecamy rowerowy objazd jeziora Wigry (ponad 40km - warto). Miejsc z dobrym jedzeniem także nie brakuje. Postaram się załączyć video z wspomnianego campingu w Bryzglu. Pozdrawiam


Dzięki za konkretny konkret :spoko
No właśnie te Wigry mi się tak pierwsze rzuciły i wychodzi na to , że słusznie.
A pod klasztorem można się ustawić i ewentualnie przenocować ? Będąc tam i tak planowałem klasztor odwiedzić .

marcincin - 2022-08-13, 23:16

joko napisał/a:

Przy takim planie potrzebuję bezpieczną miejscówkę w Białymstoku , coś fajnego w okolicach Białowieży i w Wigierskim Parku Narodowym.
Jak możecie polecić coś w tych lokalizacjach to będę wdzięczny :bukiet:


Joko rok temu byłem w Wigrach u Haliny https://goo.gl/maps/hnWDTNvLVPTBiXFb9
W okresie w którym byliśmy (okolice 10 lipca) nie było dużo ludzi, na terenie kempingu/pola namiotowego jest baza kajakowa - tutaj zaczynają się spływy Czarną Hańczą. U Haliny można też dobrze zjeść - nam bardzo smakowało. Fajne tereny na wycieczki rowerowe - takie trochę w terenie.

marcincin - 2022-08-13, 23:26

Rowerami podjechaliśmy jeszcze na rekonesans pola namiotowego https://goo.gl/maps/vtxP9mCi97pa4ksw5 (są tam dwa pola namiotowe obok siebie). Fajnie położone, wyglądało na zadbane, kamperem czy przyczepą można spokojnie wjechać. Właściciel pola prowadzi obok pensjonat i pewnie można się tam stołować. Dojazd drogą szutrową, ale dobrze utrzymaną.
Pieredyszka - 2022-08-14, 08:30

To chyba Warmia, ale może po drodze...Polecam sanktuarium w Świętej Lipce i tam też klimatyczną karczmę "Berta" genialne polskie jedzenie, trudno się tam dostać nawet po sezonie, a jest to delikatnie mówiąc zadupie, szczególnie w posezonowym czasie. Mało znany Reszel , zamek, rynek i ostatnio odkryty przeze mnie, a wcale tam nie oczywisty (jest dość słabo wyeksponowany, można przeoczyć), duży park miejski nad rzeczką przypominającą rzekę górską, wokoło wzgórza na którym wznosi się zamek. Olsztyn, plaża miejska, bardzo fajne miejsca do przenocowania na "dziko" w warunkach cywilizowanych. Pobliska pięknie położoną nad wodą restaurację "Przystań", gdzie mozna zjeść na najwyższym poziomie...
SlawekEwa - 2022-08-14, 09:39

Może tu


daro35 - 2022-08-14, 11:21

Zajrzyj do mojego tematu,,Wekend w Boże Ciało"może ta miejscówka Ci się spodoba.
joko - 2022-08-14, 11:53

daro35 napisał/a:
Zajrzyj do mojego tematu,,Wekend w Boże Ciało"może ta miejscówka Ci się spodoba.


Chętnie popatrzę :spoko

joko - 2022-08-14, 12:19

Te Wigry mnie przekonują. Sama miejscówka to jeszcze kwestia wybrania czegoś konkretnie , ale kierunek mi pasuje.
W okolicy trochę atrakcji jest , a najbardziej przekonuje mnie spływ Czarną Hańczą ..... i tutaj pytanie do zorientowanych , czy lepiej zrobić to własnym sprzętem, czy jednak wykupić udział zorganizowany ?
Własnym wygodniej, ale zorganizowanym chyba praktyczniej , bo jak rozumiem organizator zapewnia transport powrotny z końca trasy.
Kajak mam pneumatyczny , więc na koniec go zwijam i pakuję do torby, ale pytanie, czy jest tam jakich zorganizowany transport , którym można wrócić kiedy płynie się indywidualnie ? (nie wiem jakiś autobus, busy, taksówki, czy coś w tym stylu)
I drugie pytanie jak taki zorganizowany spływ wygląda , czy to jest na zasadach, że tylko wynajmuje się kajak i płynie swoim tempem , czy płynie jakaś grupa której trzeba się trzymać ?
Pytam , bo w różnych miejscach tego typu atrakcję są różnie rozwiązane. Spotkałem się i z jednym i z drugim, przy czym taki spływ grupowy był w trudniejszych warunkach niż te jakie są na Czarnej Hańczy i może stąd to grupowe rozwiązanie.

LukF - 2022-08-14, 12:25

marcincin napisał/a:


Joko rok temu byłem w Wigrach u Haliny https://goo.gl/maps/hnWDTNvLVPTBiXFb9
W okresie w którym byliśmy (okolice 10 lipca) nie było dużo ludzi, na terenie kempingu/pola namiotowego jest baza kajakowa - tutaj zaczynają się spływy Czarną Hańczą. U Haliny można też dobrze zjeść - nam bardzo smakowało. Fajne tereny na wycieczki rowerowe - takie trochę w terenie.


Faktycznie u Haliny bardzo mi się podobało chociaż to standard bardziej pola namiotowego a nie kempingu. Lecz okolica na rower jest genialna. Załączyłem mapy.cz i można jechać i jechać...

marcincin - 2022-08-14, 21:03

joko napisał/a:
Te Wigry mnie przekonują. Sama miejscówka to jeszcze kwestia wybrania czegoś konkretnie , ale kierunek mi pasuje.
W okolicy trochę atrakcji jest , a najbardziej przekonuje mnie spływ Czarną Hańczą ..... i tutaj pytanie do zorientowanych , czy lepiej zrobić to własnym sprzętem, czy jednak wykupić udział zorganizowany ?
Własnym wygodniej, ale zorganizowanym chyba praktyczniej , bo jak rozumiem organizator zapewnia transport powrotny z końca trasy.
Kajak mam pneumatyczny , więc na koniec go zwijam i pakuję do torby, ale pytanie, czy jest tam jakich zorganizowany transport , którym można wrócić kiedy płynie się indywidualnie ? (nie wiem jakiś autobus, busy, taksówki, czy coś w tym stylu)
I drugie pytanie jak taki zorganizowany spływ wygląda , czy to jest na zasadach, że tylko wynajmuje się kajak i płynie swoim tempem , czy płynie jakaś grupa której trzeba się trzymać ?
Pytam , bo w różnych miejscach tego typu atrakcję są różnie rozwiązane. Spotkałem się i z jednym i z drugim, przy czym taki spływ grupowy był w trudniejszych warunkach niż te jakie są na Czarnej Hańczy i może stąd to grupowe rozwiązanie.


Spływy są indywidualne. Dostajesz kajak i osprzęt i płyniesz jak szybko chcesz i jak długo chcesz. Na koniec w jednym z punktów odbioru dzwonisz do organizatora i ten Cię odbiera. Czarna Hańcza ma kilka etapów. Możesz startować z Wigier, ale też organizator może dostarczyć Ciebie i sprzęt na dowolny inny etap co skutkuje trochę większą opłatą. Pewnie mógłbyś się dogadać na sam transport powrotny, ale nie wiem czy jest sens. Warto w trakcie spływu zatrzymać się na jagodzianki, czy inne lokalne specjały serwowane przy pomostach przez gospodynie.

Comsio - 2022-08-14, 22:02

O kajakach już wiesz👍

Klasztorze tak że,w sierpniu są fajne spotkania, warto się zainteresować 👍

Przy jez Staw można zakupić świeże rybki jak i wędzone. Jest hodowla.
W weekend sa w sklepie, sklepach oczywiście w okolicach Wigry
Wyroby z ziemniaków nap kiszka ziemniaczana,Kartacze,zaguby. 👌

Będąc w tamtych rejonach, zakupy robię tylko w lokalnych sklepach ☝️

Bryzgiel kamping ,tak zwany widokowy są trzy pozomy kiedyś bywałem,
Sa negatywne opinie, podobno chodzą i zaglądają w gary ☝️pod pretekstem porządku.
Ostatnio byłem przejazdem, pusto.

Hańcza jest wymagajaca.
W Przewezi jest darmowy parking, przy nim 100m są stojska z wiejskimi frykasami 👌 ścieżka dydaktyczno widokowa..
Kaplica na wyspie i czysciutkie jez Studzienice ciepła woda, kompiel poranna jak i wieczorkiem 👍
Jest pole namiotowe gminne kamp i 2-osoby 44 zł.woda z pompy. Jak już tam będziesz, to polecam Sejny,Giby, Kukle tu jest kemping a w nim wszystko okrągłe 🤔👍

Comsio - 2022-08-14, 22:20

Jak byś miał ochotę na Augustów.
To polecam Ośrodek PTTK w center przy kanale 👍
Obok jest tawerna z odpowiednia muzą 👍papu tak że 👍👌

Zwiedzanie miasta w zasięgu ręki 👍
Jak posiadasz pływadło, możesz je do tego wykorzystać 👍
Rospuda, jez Białe Augustowskie, Necko ☝️

joko - 2022-08-14, 23:40

Dzięki Panowie za wszystkie rady i propozycje :bukiet:

Comsio co rozumiesz przez "Hańcza jest wymagająca" ?
Jak tak pooglądałem kilka filmów ze spływu to robi wrażenie kaszki z mleczkiem :bigok
Problem w tym , że chcę tam płynąć z żoną , a Ona ma mało entuzjazmu do moich wodnych pasji. Powiedziałem jej że woda jak stół i głębokość do pasa :mrgreen:
Jak woda będzie czysta i zobaczy że jest głębiej to ze strachu utopi i siebie i mnie :haha:

Comsio - 2022-08-15, 03:14

Cytat:


Zagłębić się w temat to zależy który odcinek.
Bliżej w stronę wschodu więcej manewrów. Tak zwana marycha.
Ostatnio byliśmy u sołtysa ,rozmowy przy kartaczach 👌🥂
Stwierdził co roku mniej w nim wody. :ok

LukF - 2022-08-15, 14:45

joko napisał/a:
Dzięki Panowie za wszystkie rady i propozycje :bukiet:

Comsio co rozumiesz przez "Hańcza jest wymagająca" ?
Jak tak pooglądałem kilka filmów ze spływu to robi wrażenie kaszki z mleczkiem :bigok
Problem w tym , że chcę tam płynąć z żoną , a Ona ma mało entuzjazmu do moich wodnych pasji. Powiedziałem jej że woda jak stół i głębokość do pasa :mrgreen:
Jak woda będzie czysta i zobaczy że jest głębiej to ze strachu utopi i siebie i mnie :haha:


Kuba,
Dwa lata temu czyli wtedy kiedy zrobiłem zdjęcia zamieszczone wyżej, płynęliśliśmy trzy dni kajakami z 9-cio latkiem. Dla mnie trasa łatwa, miejscami zbyt spokojna (znaczy nudna 8-) ). Czyli dasz radę z Żoną.

joko - 2022-08-15, 22:20

LukF napisał/a:
joko napisał/a:
Dzięki Panowie za wszystkie rady i propozycje :bukiet:

Comsio co rozumiesz przez "Hańcza jest wymagająca" ?
Jak tak pooglądałem kilka filmów ze spływu to robi wrażenie kaszki z mleczkiem :bigok
Problem w tym , że chcę tam płynąć z żoną , a Ona ma mało entuzjazmu do moich wodnych pasji. Powiedziałem jej że woda jak stół i głębokość do pasa :mrgreen:
Jak woda będzie czysta i zobaczy że jest głębiej to ze strachu utopi i siebie i mnie :haha:


Kuba,
Dwa lata temu czyli wtedy kiedy zrobiłem zdjęcia zamieszczone wyżej, płynęliśliśmy trzy dni kajakami z 9-cio latkiem. Dla mnie trasa łatwa, miejscami zbyt spokojna (znaczy nudna 8-) ). Czyli dasz radę z Żoną.


Dzięki Łukasz za info :spoko

Chciałem dobrze i nieopatrznie dałem żonie do przeczytania , żeby ją upewnić że z tym spływem jest ok .......... ale jak zobaczyła , że trzy dni płynęliście i w dodatku jeszcze ciągnęliście ze sobą nieletniego , to możesz sobie wyobrazić :ok :haha: :haha: :haha:

A tak już poważnie, to pójdę w tę opcję z wynajmem kajaka, bo pasuje mi ten full service z odwózką, a poza tym to widzę , że tam bywają po drodze jakieś krzaczory , drzewa powalone przez bobry i takie różne niespodzianki, to bym sobie mojego dmuchańca mógł rozpruć .

Sunderlander - 2024-04-13, 16:27

Witam zacne grono kamperowiczów,


Poszukuję jakiegoś fajnego miejsca na spędzenie wakacji na mazurach. Mejsca, które będzie atrakcyjne dla wapniaków jak i młodzieży(17lat i 26 lat :wyszczerzony: ) żeby można było odpocząć ale i coś zwiedzić. Jest to nasz pierwszy wyjazd wakacyjny do Polski po latach spędzonych w krainie deszczowców (theUK) więc nie za bardzo wiem gdzie pojechać. Jedną z opcji ,którą rozważam to Polska Noc Kabaretowa w Mrągowie 2024. Może coś w okolicy?

Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam Robert

Komplecik - 2024-04-14, 07:21
Temat postu: Re: Gdzie na Mazury ?
joko napisał/a:
Chciałem przed wyjazdem "nad ciepłe morze" wyskoczyć w przyszłym tygodniu na kilka dni (5-6) na Mazury. Pytanie do stałych bywalców tamtych terenów, gdzie polecacie zajechać ?
Generalnie północno - wschodnia ćwiartka Polski jest mi mało znana , więc miejsc gdzie już byłem i które widziałem nie ma tam za wiele.
Czego szukam ?
Cichego , ustronnego miejsca nad wodą , aby pobyć i robić nic ..... no może na rowerku po jakichś fajnych ścieżkach pojeździć. Nie musi być totalna dzicz, może być jakieś fajne agro, mile widziany łatwy dostęp do dobrego żarełka (bo gotować się nam nie chce).
Jakby jeszcze można coś przy okazji ciekawego zwiedzić , żeby nie było, że machnę z 1000km tylko po to aby sobie na leżaku poleżeć :mrgreen:
Generalnie szukam czegoś innego jak wszędzie , żeby było lekkie łał , widoczki, natura, takie tam :spoko
Z góry dzięki za pomoc :bukiet:


Generalnie tak bym chciał, podasz gotowy zestaw na 7 dni? :-P
:spoko

daro35 - 2024-04-23, 23:23

Sunderlander napisał/a:
Witam zacne grono kamperowiczów,


Poszukuję jakiegoś fajnego miejsca na spędzenie wakacji na mazurach. Mejsca, które będzie atrakcyjne dla wapniaków jak i młodzieży(17lat i 26 lat :wyszczerzony: ) żeby można było odpocząć ale i coś zwiedzić. Jest to nasz pierwszy wyjazd wakacyjny do Polski po latach spędzonych w krainie deszczowców (theUK) więc nie za bardzo wiem gdzie pojechać. Jedną z opcji ,którą rozważam to Polska Noc Kabaretowa w Mrągowie 2024. Może coś w okolicy?

Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam Robert


Góra czterech wiatrów pod Mrągowem,tam masz kamping,jak na piknik,pod giżyckiem w Wilkasach mój znajomy ma kamping w super miejscu,przy ścieżce rowerowej,sterławki wielkie,glamping i kamping glamila,miejsce mega,jest tego wiele.

maro88pl - 2024-04-25, 12:26

A polecą koledzy coś w okolicach Gierłoży / Mamerek?
brams - 2024-04-25, 20:24

Chciałbym w niedzielę lub poniedziałek objechać rowerem Śniardwy. Podrzuci ktoś jakąś sprawdzoną miejscówkę nad tym jeziorem?
Komplecik - 2024-04-25, 21:25

brams napisał/a:
Chciałbym w niedzielę lub poniedziałek objechać rowerem Śniardwy. Podrzuci ktoś jakąś sprawdzoną miejscówkę nad tym jeziorem?

Całe Śniardwy :szeroki_usmiech

daro35 - 2024-04-25, 22:41

maro88pl napisał/a:
A polecą koledzy coś w okolicach Gierłoży / Mamerek?


W samej gierłoży czytaj.wilczym szańcu,masz kamping,w okolicy Mamerek,lub w samych mamerkach się przekimasz.

brams - 2024-04-27, 22:41

Komplecik napisał/a:
brams napisał/a:
Chciałbym w niedzielę lub poniedziałek objechać rowerem Śniardwy. Podrzuci ktoś jakąś sprawdzoną miejscówkę nad tym jeziorem?

Całe Śniardwy :szeroki_usmiech

Nie. Jutro do południa Śniar (jakieś 3 godziny), a ze 3 lub 4 godziny później - dwy. Może być? 🙂
BTW.
Startuję z Gołego Rogu.
Poza tym - nie było tematu, przepraszam.

Komplecik - 2024-04-28, 07:25

brams napisał/a:
Komplecik napisał/a:
brams napisał/a:
Chciałbym w niedzielę lub poniedziałek objechać rowerem Śniardwy. Podrzuci ktoś jakąś sprawdzoną miejscówkę nad tym jeziorem?

Całe Śniardwy :szeroki_usmiech

Nie. Jutro do południa Śniar (jakieś 3 godziny), a ze 3 lub 4 godziny później - dwy. Może być? 🙂
BTW.
Startuję z Gołego Rogu.
Poza tym - nie było tematu, przepraszam.

Ostatni raz na Mazurach byliśmy w 2010 w Kamieniu na kempingu gdzie Ewa była za czasów szkolnych na praktykach turystycznych, podobno to teraz wielki komercyjny ośrodek kajakarze spływajacy Krutynią kończą tam bieg.
Ciężko mi to polecać bo przez 15 lat mogło się coś zmienić :szeroki_usmiech
My też będziemy się kręcić po jeziorkach tylko ciut wyżej nad Wigrami w tamtej okolicy jesze nie byliśmy, jak się tam rozeznam i przejadę jakąś trasę rowerkiem zapodam na forum
Jak będziesz chciał coś na południu mam takie single tracyk że hej! :szeroki_usmiech
:spoko

Janusszr - 2024-04-28, 08:40

Kompleciku.
Wigry to nie Mazury, ale bardzo urokliwe miejsce. Kiedy tam się wybierasz?

Komplecik - 2024-04-28, 11:40

Janusszr napisał/a:
Kompleciku.
Wigry to nie Mazury, ale bardzo urokliwe miejsce. Kiedy tam się wybierasz?

Właśnie :szeroki_usmiech taki ze mnie specjalista że nic nie wiem :szeroki_usmiech ;) jesteśmy na pielgrzymce czyli w zasadzie już jedziemy na północ, dzisiaj co prawda jeszcze zahaczymy do znajomych z Krakowa pod Warszawą, ale jutro będziemy wypatrywać jakiejś miejscówki nad Wigrami, chcemy pojeździć rowerkami w tej okolicy może jakiś spływ, zobaczymy co na tym pojezierzu :mikolaj można zobaczyć, pysznie zjeść i takie tam :szeroki_usmiech
:spoko

Janusszr - 2024-04-28, 15:02

Ugościlibyśmy Was, ale do 12 maja jesteśmy "na służbie" :wyszczerzony: u córki w Będzinie :spoko
Od 01 maja można po Wigrach pływać łodzią. Przy klasztorze wigierskim jest wypożyczalnia łodzi, kajaków. W okolicy jest sporo knajpek.
Firm w pobliżu organizujących spływy kajakowe jest tyle co u Icka czapków :diabelski_usmiech , czyli mnóstwo wiele :lol:

brams - 2024-04-28, 15:47

:ok
Tadeusz - 2024-04-28, 16:19

Stasiu, nie musisz objeżdżać jeziora Bełdany. Możesz jadąc od Głodowa skręcić tuż przed śluzami Guzianka i i Guzianka II w prawo. Jadąc piękną trasą przez puszczę dojeżdżasz do Wierzby gdzie masz prom przez Bełdany do Mikołajek. W Wierzbie możesz odbić do Popielna do muzeum przyrodniczego Akademii Nauk.

:spoko

brams - 2024-04-28, 16:29

Tadziu kochany, ja dałem screeny z mapy.cz trasy, którą właśnie pokonałem. :spoko
A prom w Wierzbie dopiero od dzisiaj kursuje, ale od godziny 11! I tylko - na razie - do 5 maja. Serdeczności dla Was!
Od jutra obmyślam objazd jeziora Mamry. :mrgreen:

Komplecik - 2024-04-29, 18:06

Gdzieś nad Wigrami :spoko
Bogusław i Ewa - 2024-04-30, 08:27

To jest chyba pole Jastrzęby.
Komplecik - 2024-04-30, 08:44

Bogusław i Ewa napisał/a:
To jest chyba pole Jastrzęby.

Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć :haha: upadł by mit dzikiego karawaningu ;)

Plan rowerowy na dzisiaj :mrgreen:

:spoko

Komplecik - 2024-04-30, 18:39

Bajeczne 50 nad Wigrami :młot :ok :kwiatek
Komplecik - 2024-05-02, 19:35

Jezioro Hańcza, piwo Łomża, zachód słońca, grill z ogniska :szeroki_usmiech :ok
:spoko

LukF - 2024-05-03, 09:23

Komplecik,
Robert, a atrakcje jakieś będą :bajer

Komplecik - 2024-05-03, 14:57

LukF napisał/a:
Komplecik,
Robert, a atrakcje jakieś będą :bajer

,, To już jest koniec,, niema już nic :mrgreen:

https://youtu.be/WNnzw90vxrE?si=dm_3vwWcKkUtDRB-


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group