Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kupujemy kampera - kamper ze szwecji

aktimel1 - 2023-05-17, 00:37
Temat postu: kamper ze szwecji
Witam
Czy ktoś kupował może kampera w Szwecji ? szukam kogoś kto pośredniczy w takich zakupach ma tam firmę, szwedzki dealer odmówił sprzedaży do Polski (co jest niezgodne z prawem unijnym ale to inny temat)
Pozdrawiam

Wegrzyn - 2023-05-17, 11:32

Carforfriend sie specjalizuje w imporcie aut.

https://carforfriend.pl/?gclid=CjwKCAjw9pGjBhB-EiwAa5jl3PU20ULOEXc7jd3v1R5nzHjZWA3q8OsyZ-XlYbKO0mb9VZ68V4kz3xoCLC4QAvD_BwE

rjas - 2023-05-17, 12:46

Nie pamiętam detali, ale Szwecja ma jakieś swoje wewnętrzne regulacje i trzeba się gdzieś rejestrować na jakiejś platformie żeby kupić auto w Szwecji.
pawel-m - 2023-05-17, 19:20

Koledzy ja mam kampera ze Szwecji .procedura jest do przejścia. Ale bardzo upierdliwa i czasochłonna .jeśli nie masz tam kogoś bliskiego kto Ci pomoże radzę odpuścić. Ja miałem to szczęście że kiedyś mieszkała tam moja córka .a znam kilka osób które po sprowadzeniu pięknych osobówek ale bez kompletu dokumentow musiały sprzedać je na części. Dlatego autka w Szwecji są w dobrych cenach . Moja rada-odpuść
joko - 2023-05-17, 20:36
Temat postu: Re: kamper ze szwecji
aktimel1 napisał/a:
Witam
Czy ktoś kupował może kampera w Szwecji ? szukam kogoś kto pośredniczy w takich zakupach ma tam firmę, szwedzki dealer odmówił sprzedaży do Polski (co jest niezgodne z prawem unijnym ale to inny temat)
Pozdrawiam


Ale dlaczego niezgodne z prawem unijnym ?
Normalna polityka firmy , aby nie robić sobie wewnętrznej konkurencji i nic tu prawo unijne nie ma do gadania.
Bardzo dobrze świadczy to o producencie , że szanuje swoich przedstawicieli handlowych i nie pozwala jednemu dealerowi podbierać klientów z obszaru przydzielonego innemu.

aktimel1 - 2023-05-18, 14:29

Nie zgodna z prawem kolego, ponieważ nie można odmówić sprzedaży podmiotowi ( bo kupuję na firmę) tylko dlatego że ten podmiot jest zarejestrowany w innym kraju unii europejskiej, jest to jawna dyskryminacja ze względu na kraj pochodzenia, najważniejszymi podstawowymi zasadami unii jest swobodna przepływu towarów i usług, wprost mówi o tym dyrektywa nr 2006/123/WE art 20.
Jeśli nie jest to dla Ciebie oburzające to podam Ci inny przykład gdyby przyszedł do Ciebie murzyn i powiedział że chce kupić kilo gwoździ a Ty na to byś mu odpowiedział że mu nie sprzedasz bo jest czarny to była by to dyskryminacja czy nie ?

MILUŚ - 2023-05-18, 16:56

aktimel1 napisał/a:
...to była by to dyskryminacja czy nie ?

to byłby rasizm :-/

aktimel1 - 2023-05-18, 17:54

a rasizm to nic innego jak przejaw dyskryminacji ;)
LukF - 2023-05-18, 18:08

aktimel1 napisał/a:
a rasizm to nic innego jak przejaw dyskryminacji ;)


No tak. Ale jak ktoś na poczatku transakcji robi problemy to potem będzie tylko gorzej. Racja jest po Twojej stronie lecz jak chcesz to wyegzekwować?

W 2020r kupiłem dwa kampery w dwóch różnych firmach w DE. Miło, przyjemnie, uprzejmie a sprzedawcy pomocni. Tego życzę :spoko

aktimel1 - 2023-05-18, 18:19

jestem na etapie organizowania pośrednika który kupi auto i mi je odsprzeda, a od egzekwowania łamania prawa są odpowiednie organy w tym przypadku szwedzki odpowiednik uokiku czyli Konkurrensverket podpowiedział mi to chat GPT polecam wszystkim to narzędzie,
Po transakcji nie zależnie czy do niej finalnie dojdzie czy nie pozwolę sobie na maila to nich zobaczymy czy szwedzi faktycznie są krajem z silną państwowością czy oleją "polaczka" chyba nie muszę nikomu wspominać że pośrednik nie zrobi nic za darmo co naraża mnie na koszta których nie powinienem ponosić jako uczestnik współnego rynku unii europejskiej.

Myślę jednak że sednem problemu jest vat którego im się nie chce odzyskiwać bo wymaga to złożenia wniosku o zwrot po tym jak auto opuści szwecję

krzlac - 2023-05-18, 19:54

aktimel1 napisał/a:
sednem problemu jest vat


Jaki VAT?. Kupujesz na firmę. Masz VAT UE? To wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru. VAT 0%.

Kazik II - 2023-05-18, 20:59

aktimel1 napisał/a:
gdyby przyszedł do Ciebie murzyn i powiedział że chce kupić kilo gwoździ

"Murzyn" to raczej chyba wielką literą. A w ogóle, to dzisiejsza tzw. "poprawność polityczna" nakazuje mówić "Afroamerykanin". Nawet jeśli mieszka na największym zadupiu w Afryce a Ameryki w życiu na oczy nie widział :haha: I taki jeszcze off - topic: koło mnie mieszka sporo Cyganów i strasznie ich to wk...wia kiedy ktoś mówi o nich Romowie.

aktimel1 - 2023-05-18, 21:28

krzlac napisał/a:
aktimel1 napisał/a:
sednem problemu jest vat


Jaki VAT?. Kupujesz na firmę. Masz VAT UE? To wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru. VAT 0%.


No widzisz dla Ciebie to normalne dla mnie tez ale wytlumacz to szwedowi ktory powiedzial ze nie sprzeda auta na fakture vat 0 % i koniec, dodam ze to nie jest zaden pozal sie boze handlarz tylko autoryzowany dealer

Kazik II - 2023-05-18, 22:21

aktimel1 napisał/a:
No widzisz dla Ciebie to normalne dla mnie tez ale wytlumacz to szwedowi ktory powiedzial ze nie sprzeda auta na fakture vat 0 % i koniec, dodam ze to nie jest zaden pozal sie boze handlarz tylko autoryzowany dealer


On może po prostu nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT UE i nie chce się do tego przyznać. Bo gdyby był, to by mu to było wszystko jedno, jaką fakturę wystawia.

aktimel1 - 2023-05-18, 22:53

trafna uwaga, ale nie wierze że nie mają nip ue w przypadku kiedy są autoryzowanym dealerem postaram się to sprawdzić
joko - 2023-05-18, 23:59

aktimel1 napisał/a:
nie wierze że nie mają nip ue w przypadku kiedy są autoryzowanym dealerem


Właśnie dlatego że są autoryzowanym dealerem na Szwecję to NIP EU mogą nie mieć , bo nie jest im do niczego potrzebne ..... a nawet jeśli mają , ale w umowie dealer'skiej mają określony obszar działania w którym nie ma Polski, to i tak nie sprzedadzą i możesz im skoczyć.

Jaka marka ?, jaki dealer ? ...... bo inaczej to gadanie dla gadania.

joko - 2023-05-19, 00:15

aktimel1 napisał/a:
jestem na etapie organizowania pośrednika który kupi auto i mi je odsprzeda ...........pośrednik nie zrobi nic za darmo


Taa ....pośrednik ze Szwecji kupi od szwedzkiego dealera kampera z VAT'em , odsprzeda Ci go potem bez w ramach transakcji wewnątrzwspólnotowej , będzie potem miesiącami czekał na zwrot VAT'u ....... i to wszystko za dziękuję :haha:

joko - 2023-05-19, 01:41

krzlac napisał/a:
aktimel1 napisał/a:
Myślę jednak że sednem problemu jest vat którego im się nie chce odzyskiwać bo wymaga to złożenia wniosku o zwrot po tym jak auto opuści szwecję


Jaki VAT?. Kupujesz na firmę. Masz VAT UE? To wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru. VAT 0%.


Ale tu Krzlac nie chodzi o VAT od sprzedaży tylko od zakupu. To, że na fakturze sprzedaży jest 0% to dla dealera gorzej , bo tych pieniędzy fizycznie od klienta nie dostanie, a kupując kampera od producenta VAT zapłacić musiał. Księgowo wyjdzie mu VAT nadliczony , ale żeby zamienić to z powrotem na kasę, musi złożyć do skarbówki wniosek ..... a to trwa i jest upierdliwe .
Sprzedając Szwedowi dostaje całą kwotę brutto od razu na konto , fiskusowi odprowadza tylko różnicę miedzy VAT'em od sprzedaży a tym od zakupów i kasa się zgadza.

Prosty przykład :
Dealer kupuje od producenta kampera na salon za powiedzmy 100 000 EUR netto , czyli 123 000 brutto (z konta ubywa mu więc 123 000 EUR).
Na kampera stosuje przykładowo 10% marży , czyli wystawia go za 110 000 netto (135 300 EUR brutto)
Jeśli sprzeda go firmie z zagranicy na VAT EU to na konto wróci mu 110 000 EUR . Zamiast pieniędzy w firmie przybyć o wysokość marży , ubyło 13 000 EUR. W papierach oczywiście wyjdzie VAT nadliczony w wysokości 23 000 EUR, ale do czasu zwrotu są to wirtualne pieniądze, za które nic nie kupi i nie jest w stanie nimi dysponować.

Sprzedając tego samego kampera firmie ze swojego kraju lub prywatnemu klientowi z dowolnego kraju w UE dostaje na konto od razu 135 300 EUR. Marżę czyli zysk ma do dyspozycji od razu , w kolejnym miesiącu rozliczeniowym płaci 2300 EUR VAT'u fiskusowi , a wysokość środków obrotowych w firmie pozostaje bez zmian (123 000 EUR wydane na zakup od producenta).

Jeśli towar tak czy tak schodzi jak ciepłe bułeczki to trzeba być filantropem albo zdesperowanym , aby zdecydować się na wariant w którym swoimi pieniędzmi kredytuje sie klientów :spoko

A żeby było to bardziej obrazowe to przyjmijmy , że ten dealer nie sprzedaje jednego kampera w miesiącu tylko powiedzmy 10 , a realny czas pomiędzy sprzedażą a zwrotem na konto VAT'u nadliczonego to 3 miesiące .
W pierwszym przypadku uszczupli konto o prawie 400tys EUR, a w drugim przybędzie mu 300 tys EUR , którymi może dowolnie dysponować (różnica 700 tys EUR )

aktimel1 - 2023-05-19, 06:54

joko napisał/a:
aktimel1 napisał/a:
jestem na etapie organizowania pośrednika który kupi auto i mi je odsprzeda ...........pośrednik nie zrobi nic za darmo


Taa ....pośrednik ze Szwecji kupi od szwedzkiego dealera kampera z VAT'em , odsprzeda Ci go potem bez w ramach transakcji wewnątrzwspólnotowej , będzie potem miesiącami czekał na zwrot VAT'u ....... i to wszystko za dziękuję :haha:


Nie za dziekuje tylko ja mu zapłace ten vat jako depozyt i on mi go odda w momencie jak mu zwróci urzad skarbowy wiec żadnej krzywdy nie ma,

dealer nazywa sie zata caravan ab, wyliczanka którą podałeś z kwota 700 tys w plecy jest matematycznie poprawna ale nie realna i nie życiowa, bo pamiętaj że nawet jak by sprzedał 10 aut za granice to sprzedaje drugie tyle u siebie plus usługi plus akcesoria itp itd za co dostaje vat na konto i wówczas następuje zwykle odliczenie zamiast zapłacić do skarbówki zostaje mu na koncie, więc teoretyczna chwilowa " strata" przy przedsiębiorstwie tych rozmiarów jest do wyrównania w jeden miesiąc bez składania wniosków o zwrot, Ci co prowadzą firmę doskonale wiedzą o co chodzi.
Gość jest bezczelny na maile po angielsku odpisuje po szwecku poprostu ma nas gdzieś.

Nie sądze żeby miał w umowie dealerskiej zapis że nie może sprzedać za granice bo w szwecji generalnie auta są droższe niż w innych krajach np polsce a polski elcamp np sprzedaje za granice na vat 0 % bez żadnego problemu

kimtop - 2023-05-19, 07:38

aktimel1 napisał/a:
szwecji generalnie auta są droższe niż w innych krajach np polsce

To czemu chcesz kupić w Szwecji? Przecież jeszcze akcyza.

aktimel1 - 2023-05-19, 08:24

bo mają model który mi odpowiada z wyposażeniem jakie mi odpowiada za cene która mi odpowiada
LukF - 2023-05-19, 08:29

aktimel1 napisał/a:
bo mają model który mi odpowiada z wyposażeniem jakie mi odpowiada za cene która mi odpowiada


Ale się uparłeś :gwm Bezczelny sprzedawca, do tego pośrednik nie za darmo a w tle spora kasa.... Dziwny z Ciebie gość :shock:

aktimel1 - 2023-05-19, 08:37

poprostu jestem uparty ;) tym bardziej że można dużo zaoszczedzić
Kazik II - 2023-05-19, 11:11

kimtop napisał/a:
To czemu chcesz kupić w Szwecji? Przecież jeszcze akcyza.

Gdzie by nie kupił - to i tak będzie akcyza, nie ma zmiłuj. Jak wiadomo, pewna jest tylko śmierć i podatki.

hubibo - 2023-05-21, 10:21

Cytat:
Cytat:

Kolego Joko chodzi o kampera ze Szwecji a nie szwedzkiego, a to oznacza że Dealer również kupił go w cenie netto i tak naprawdę to problem z VAT ma tylko producent ale jakoś chyba dają radę.

mischka - 2023-05-21, 10:58

hubibo, bardzo tajemniczy cytat :bajer

Ja za granicę też nie sprzedaję w cenie netto, ma to swoje powody i nikt mnie nie zmusi do tego co mogę ale nie muszę. Zwrot vatu jest możliwy po przedstawieniu wszystkich niezbędnych dla urzędu skarbowego dokumentów. Normalna praktyka która nikogo nie powinna dziwić.

Druga rzecz to dealer który nie jest zobowiązany sprzedawać każdemu. Jak ma wybór woli sprzedać regionalnie co jest całkiem logiczne.

Nie wiem jaki tajemniczy produkt jest dostępny tylko w Szwecji ale chętnie bym się dowiedział. :spoko

Andrzej 73 - 2023-05-21, 11:37

mischka napisał/a:
Zwrot vatu jest możliwy po przedstawieniu wszystkich niezbędnych dla urzędu skarbowego dokumentów.

Nie bardzo wiem czy dobrze rozumiem.
Jak sprzedaję za granicę firmie to wyłącznie na stawkę zerową Vat bez względu czy to jest kraj zakupu w UE czy poza nią.
Jeśli prywatny kupujący kupi z vat np. w Szwecji to w Polsce Vat-u nie płaci.
Nie mogę pojąć o co chodzi , zasady bardzo proste.
Co innego jeśli sprzedawca nie chce sprzedać i robi problemy. Pewnie nie chce się bawić w papiery eksportowe. :spoko

mischka - 2023-05-21, 12:00

Sprzedajesz samochód firmie z zerowym VATem. Firma po zakupie samochodu przestaje istnieć, a VAT ktoś zapłacić musi i w tym przypadku jest to sprzedający.
To tak w skrócie bo można dużo w tym temacie napisać.
Dlatego sprzedaż tylko brutto, a po potwierdzonym dotarciu samochodu do kraju docelowego i niezbędnej papierologii korekta faktury i zwrot VATu.

Osoba prywatna to inny temat.

Kazik II - 2023-05-21, 12:40

"Uwaga! Zgodnie z zasadą ogólną, transakcje między przedsiębiorcami z różnych krajów Unii Europejskiej są opodatkowane VAT w kraju nabywcy towaru. Natomiast w kraju sprzedawcy stosuje się stawkę 0% VAT lub zwolnienie z prawem do odliczenia podatku naliczonego."
To jest stanowisko z oficjalnej strony rządowej Biznes gov.pl
mischka napisał/a:
Firma po zakupie samochodu przestaje istnieć, a VAT ktoś zapłacić mus

Nie tak prędko. Likwidując działalność firma najpierw musi się rozliczyć ze wszystkich należnych podatków z okresu działalności. Osoba fizyczna prowadząca działalność będzie ścigana jako osoba fizyczna. A osoba prawna nie może sobie tak ot po prostu zniknąć, bo musi przejść proces likwidacyjny.

mischka - 2023-05-21, 13:04

Kazik II, teorie znasz, praktyka to inna para kaloszy. :spoko
Andrzej 73 - 2023-05-21, 17:03

Michał , wysyłałem i wysyłam meble na eksport , więc nie mogę się z tym zgodzić.
To co sprzedajesz ze stawką "zero" i pobierasz vat ?
Bo nie kumam :roll:

Kazik II - 2023-05-21, 18:35

Po wysłaniu towaru do kontrahenta na terenie UE i fakturą ze stawką zero wykazuję tę transakcję w zeznaniu VAT UE dalej sprawa przestaje mnie interesować. Od momentu wywiezienia tego z kraju rozliczenie należnego VAT jest wyłączną kompetencją kraju docelowego. Warunkiem jest sprawdzenie, czy nabywca towaru widnieje w ewidencji podatników VAT UE kraju docelowego. Jeśli w momencie dostawy jest - to może sobie potem upadać czy uciekać na Kajmany. Dostawcy to już nie interesuje.
mischka - 2023-05-21, 19:49

Skarb państwa sprzedał jedną działkę dwa razy a nie wolno, poszkodowani mają rację i co dalej...? Przepisy i prawo to jedno a przekręty żyją sobie swoim życiem.
Andrzej 73 napisał/a:
To co sprzedajesz ze stawką "zero" i pobierasz vat ?

Sprzedaję brutto, kupujący płaci pełny VAT (to taka forma kaucji). Gdy samochód dotrze tam gdzie teoretycznie miał dotrzeć to trzeba to podeprzeć odpowiednimi dokumentami. Gdy biuro podatkowe da zielone światło VAT jest zwracany kupującemu.
Osobiście nie znam Dealera który robi inaczej, nie twierdzę że takich nie ma tylko ja takich ni znam.
Znam przepisy i teorię, znam też takich którzy wiedzieli lepiej a jak doszło do konkretów to płacili że płakać się chciało.

Kazik II, ty wiesz lepiej, ja się nie znam i niech tak zostanie :spoko

Andrzej 73 - 2023-05-21, 22:39

Wiem , że w Niemczech takie praktyki robią , ale to nie prawidłowo. Firmy nie interesuje czy ona zniknie czy nie , ponieważ sprzedali towar wewnątrzwspólnotowy zachowując przy tym sprzedaż na nip UE , taki musi posiadać kupujący.
Miałem taki przypadek w "D" że zawołali całą kwotę. Ciekawe czy od Holendra też tak zainkasują całą kwotę z vat?

mischka - 2023-05-22, 06:09

Andrzej 73 napisał/a:
Ciekawe czy od Holendra też tak zainkasują całą kwotę z vat?

Jak firma za granicą to tak. Trochę nam się temat rozmył. Miało być o kamperze ze Szwecji a jest o podatkach...

jarsta0001 - 2023-05-22, 21:47

Wow ekscytujący wątek się nam zrobił.
Mischka poruszył jeden temat który w tym całym bałaganie WDT/WNT jest istotny. Organy na etapie czynności sprawdzających (już nie wspominając o postępowaniu podatkowym) mogą zarządać okazania dokumentów poświadczających że towar (w tym przypadku auto) opuściło obszar kraju. (Szwecji w tym przypadku). Okazanie takich dokumentów jest istotne przy transakcjach WDT (wewnątzwspółnotowa dostawa towarów) aby właśnie skorzystać ze stawki obnizonej 0%. Powtarzam że to udokumentowanie jest po stronie dostawcy. W naszym wątku udokumentować WDT musi dealer szwedzki. Dotyczy to każdej dostawy towaru. Dla dealera Szwedzkiego to po prostu dodatkowa praca związana ze zebraniem dokumentów poświadczajacych opuszczenie obszaru Szwecji Z doświadczenia wiem, ze jezeli takie dostawy są systematyczne to nie ma problemu bo ścieżki dokumentacyjne są już ,,przećwiczone podatkowo'' natomiast przy transakcjach WDT okazjonalnych zawsze to budzi niechęć.
Może przy okazji uporządkujmy co kto robi. Po dostawie np kampera do Polski podatek VAT naliczony (od zakupu) i należny (od sprzedaży) rozliczacza nabywca (podatnik VAT czynny) czyli podmiot z PL. Już bez zbednych szczegółów należy powiedzieć może to zrobić w jednym JPK (jednolity plik kontrolny) wysyłanym do organów podatkowych. Jeżeli wykaże i naliczony i należny to wyjdzie po prostu na zero.
Powstaje pytanie, które tutaj w watku też było, tzn czy dostawcę interesuje w zakresie odpowiedzialności podatkowej co sie stanie z nabywcą a dokładnie czy rozliczy VAT należny w PL.
Otóż, tak interesuje go to. Dlaczego? Otórz, to że VAT bedzie rozliczony w Polsce jest umową zawartą w ramach UE. Czyli w naszym przypadku Szwecja odpuszca sobie egzekwawanie VAT od dealera bo wie że zapłaci firma z Polski. Jezeli natomiast podatnik polski z jakiś przyczyn nie zapłaci i organ w PL nie wyegzekwuje podatku naleznego to min szef KAS (krajowej administracji skarbowej) powiadomi w ramach europejskiej informacji podatkowej organ w Szwecji. Wówczas organ podatkowy w Szwecji wystapi do dealera szwedzkiego o zapłatę podatku VAT. (ponieważ biorąc pod uwagę całokształt transakcji nie został on nigdzie w UE zapłacony) Czy dealer szwedzki będzie obowiązany zapłacić? To zależy, jesli udokumentuje że zachował tzw należytą staranność i oprócz tego nie miał przesłanek aby powziąć wiedzę ze podatek nie będzie zapłacony w Polsce to wtedy być może nie poniesie konsekwencji.
W takim razie wrócmy do pytania dlaczego taki problem jest z nabyciem auta ze Szwecji? Moim zdaniem skałda się na to wiele okoliczności: nieznajomość przepisów, strach że coś pójdzie nie tak, brak doświadczenia, ograniczenie niezbędnego ryzyka, zła opinia innych dealerów o takich transakcjach na podstawie doświadczenia i wiele innych.

aktimel1 - 2023-06-27, 16:44

Kończąc temat, po ponad miesiącu udalo się kupić samochód tylko i wyłącznie przy udziale pośredniczącej firmy szweckiej, vat musiałem sobie zapłacić cały z góry i teraz czekam na jego zwrot mają na to 3 miesiące. Gdyby ktoś chciał kupować kampera w szwecji to nie jest to najłatwiejsze co może nas spotkać ale w moim przypadku było warto.
Napewno trzeba się przygotować na zderzenie z zupełnie inną mentalnością niż ta na codzień nas otaczająca, na wszystko mają czas, telefony są po to żeby ich nie odbierać, na maile odpisuje się z minimalną zwłoką 24h, nic się nie da, a jak się da to będzie drogo i będzie długo trwalo itd...
P.S. co ciekawe kontakt ze sprzedawcą bardzo się poprawił po podpisaniu dokumentów zakupowych nie wiem czego to kwestia, myślę ze mógł nie traktować poważnie klienta z Polski pewnie myślał ze mu tylko zawracam głowę

Robert-4 - 2023-06-27, 21:04

aktimel1 napisał/a:
Kończąc temat, po ponad miesiącu udalo się kupić samochód tylko i wyłącznie przy udziale pośredniczącej firmy szweckiej, vat musiałem sobie zapłacić cały z góry i teraz czekam na jego zwrot mają na to 3 miesiące. Gdyby ktoś chciał kupować kampera w szwecji to nie jest to najłatwiejsze co może nas spotkać ale w moim przypadku było warto.
Napewno trzeba się przygotować na zderzenie z zupełnie inną mentalnością niż ta na codzień nas otaczająca, na wszystko mają czas, telefony są po to żeby ich nie odbierać, na maile odpisuje się z minimalną zwłoką 24h, nic się nie da, a jak się da to będzie drogo i będzie długo trwalo itd...
P.S. co ciekawe kontakt ze sprzedawcą bardzo się poprawił po podpisaniu dokumentów zakupowych nie wiem czego to kwestia, myślę ze mógł nie traktować poważnie klienta z Polski pewnie myślał ze mu tylko zawracam głowę


Gratulacje z zakupu. To pokaż to cudo

Spax - 2023-06-27, 22:12

Patrząc na wyniki finansowe, wcale się nie dziwię postawie szwedzkiego sprzedawcy – chyba cienkie lata ma już za sobą :diabelski_usmiech

https://www-bolagsfakta-se.translate.goog/5591337950-Zata_Caravan_Forsaljning_AB?_x_tr_sl=sv&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

aktimel1 - 2023-06-27, 23:10

mam pytanie czy ktoś występował o COC u jakiegoś dealera Adrii w polsce ? jeśli tak to ile się czeka i jaki jest koszt ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group