Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

pneumatyczne zawieszenia, bagażniki i przyczepy - poduszki flat jack do poziomowania kampera

MIREK1956 - 2023-07-18, 11:13
Temat postu: poduszki flat jack do poziomowania kampera
Witam. Chciałbym zasięgnąć opinii czy ktoś z kolegów użytkuje poduszki flat jack do poziomowania kampera o wys. podnoszenia 20 cm. Jak one się sprawują i czy warto w nie zainwestować /koszt. ok. 1400 pln/
Pozdrawiam Mirek

orkaaa - 2023-07-18, 12:46

A cóż to za wynalazek? Ja mam normalne poduszki na tył . Ich celem była stabilizacja zawieszenia kampera - polecam inna jazda gdy jest wiatr albo tiry z przeciwka. Można na nich podciągnąć tył o jakieś 6 cm ale lepsze efekty dają normalne kliny plus poduszki.
MIREK1956 - 2023-07-18, 12:50

są to poduszki podkładane pod koła i pompowane celem wypoziomowania
Janusszr - 2023-07-18, 20:59

20cm podnoszenia?
Podaj proszę linka do poduszki o takim wysokim podnoszeniu.

Mazur - 2023-07-18, 21:26

Moim zdaniem bardzo drogie i nieprzydatne i chyba trochę "pływające". Odkąd sprzedałem starego kampera z najazdami, od 7 lat nie kupiłem nowych bo dla mnie są zbędne. Wystarczy mi do względnego poziomowania zawieszenie z poduszkami pneumatycznymi , które w sumie są tańsze niż ten wynalazek :shock: I jak napisał Kolega orkaaa skuteczność taka sama 6 cm i nie muszę cudować z podkładaniem,najeżdżaniem i podłączaniem pompki ;)

Takie info znalazłem na stronie Elcamp

- Spód ze wzmocnieniem nylonowym
- Obciążenie do 7,5 ton
- Kompensacja wysokości na nierównym terenie do 6 cm

MIREK1956 - 2023-07-18, 22:50

dzieki zrezygnowałem z zakupu bo nie przekonuje mnie stabilnosc poziomowania kampera /pływanie/
pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group