Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

FORD - Ford

PLopaPL - 2023-11-29, 13:40
Temat postu: Ford
Cześć,
Przeglądając sklepy branżowe znalazłem maty termiczne dedykowane na podłogi szoferki np do Forda. Czy ktoś używa? Zdaje egzamin? Może lepsze są jakieś własne pateny?

Banan - 2023-11-29, 14:12

Jak podróżujesz również zimą, możesz sobie zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera. Jakość pierwsza klasa. Firma która je produkuje, no nasi zlotowi przyjaciele i sponsorzy, z pewnością dostaniesz zniżkę na hasło CamerTeam :wyszczerzony:
TU strona internetowa firmy

SlawekEwa - 2023-11-29, 15:57

Banan napisał/a:
zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera.
Czy gdzieś na stronie polecanej przez Ciebie jest opis takich dywaników ?
orkaaa - 2023-11-29, 16:28

Maty termiczne na podłogę nigdy nie używałem ale z praktyki wiem że najwięcej ciepła ucieka przez szyby i drzwi. Zero ocieplenia. Stąd warto kupić lub uszyć maty na okna i drzwi. Ocieplanie podłogi która ma swoje ocieplenie, wygłuszenie nie ma sensu bo jak nie odetniemy szoferki kocem to ciepło z kampera będzie uciekać i żadne częściowe ogrzewanie podłogi w szoferce tego nie zmieni a będzie czarpac akumulator.
PLopaPL - 2023-11-29, 18:53

orkaaa napisał/a:
Maty termiczne na podłogę nigdy nie używałem ale z praktyki wiem że najwięcej ciepła ucieka przez szyby i drzwi. Zero ocieplenia. Stąd warto kupić lub uszyć maty na okna i drzwi. Ocieplanie podłogi która ma swoje ocieplenie, wygłuszenie nie ma sensu bo jak nie odetniemy szoferki kocem to ciepło z kampera będzie uciekać i żadne częściowe ogrzewanie podłogi w szoferce tego nie zmieni a będzie czarpac akumulator.


Mam częściową matę wyłącznie na szyby. Szukam czegoś pełniejszego na co okala również drzwi i cały przód, jakieś propozycje co warto kupić?

kocieteam - 2023-11-29, 21:47

Polecam maty ochronne HappySun produkują do wielu modeli. Naprawdę produkt godny polecenia pełna izolacja.
orkaaa - 2023-11-29, 21:59

Ja swoje szyłem na miarę ale są też gotowce na szybę i całe drzwi.
Anras - 2023-11-30, 10:21

Jeśli chodzi o maty zewnętrzne na całą szoferkę to polecam ZEKER z Bydgoszczy.
Banan - 2023-11-30, 15:00

SlawekEwa napisał/a:
Banan napisał/a:
zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera.
Czy gdzieś na stronie polecanej przez Ciebie jest opis takich dywaników ?


Wielkie przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd, moja wiedza była sprzed 3 lat. :kwiatki:
Rozmawiałem z właścicielem firmy, wycofali się z produkcji podgrzewanych dywaników ze względu na liczne informacje o pożarach tego typu instalacji. Co prawda ich realizacje do tej pory działają, ale ze względu na bezpieczeństwo zostały wycofane z oferty.
Po wnikliwej analizie i przeprowadzeniu pomiarów odradzają stosowania wszelkich mat tego typu.

SlawekEwa - 2023-11-30, 15:37

Banan napisał/a:
Wielkie przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd,

Dzięki za info, bo już myślałem , że :bajer będą mi potrzebne :spoko

decumanus - 2023-12-01, 05:01

O matulo, a planowałem sobie takie założyć... bo takie nieuciskowe i pompa żadna nie musi pracować, ani wentylator...
Dzięki za cynk.
R
Zrobiłem Quick research i może zastosowali za mocne maty.. Te maja chyba 200w/m2 a tu są takie pod podłogi drewniane grzeja 80w https://allegro.pl/oferta/folia-grzewcza-podczerwien-hd-pro-100-80w-m-10755418258
Pytanie czy coś zagrzeją poza stopami.

Banan - 2023-12-01, 15:33

decumanus napisał/a:
Pytanie czy coś zagrzeją poza stopami.

To z Twego linku, to są maty na podczerwień, a nie maty oporowe. Całkiem inna zasada działania i do tego celu się nie nadaje. Nawet stópek podejrzewam nie ogrzejesz :-P

Powiem tak: kupiłem grzejnik na podczerwień do ogrzewania pomieszczenia biurowego. Sporo przewymiarowany, bo miał do ogrzania 20m², a powinien 40m² zgodnie z instrukcją i tabliczką znamionową. Po tygodniu oddałem, zmarzłem jak diabli i nawet drukarki odmawiały posłuszeństwa :diabelski_usmiech

:spoko

decumanus - 2023-12-01, 16:10

To muszę chyba doczytać, bo ja różnicy nie widzę... promieniowanie podczerwone to ciepło, a promienniki do ogrzewanai powierzchniowego zasadniczo różnią się od zwyklych grzejnikow rozmiarem... zwykły grzejnik jest mały i bardzo cieply, grzeje głównie oplywajace go powietrze, a ogrzewanie wielkopowierzchniowe ma temperature 27 (w przypadku podlogi) stopni i grzeje delikatnie wypromieniawujac energię. Ciepło zgodnie z obowiązującymi prawami fizyki budowli przekazywane jest droga promieniowania, przejmowania i konwekcji. Mam przecież ogrzewanie podłogowe w domu a nawet w kamperze. Tyle że wodne.
Twoje niepowodzenie w zagrzaniu drukarek i siebie mogło wynikać z zbyt małej zainstalowanej mocy... ludziom się wydaje że to jakieś magiczne źródło ciepła... a tymczasem oszczędności w stosunku do grzejnika olejowego nie mogą przekraczać 20 %. Podobne oszczędności podaję się przy każdym innym ogrzewaniu podłogowym a wynikaja z faktu że można obniżyć temperature powietrza o nawet 3 stopnie bez utraty uczucia komfortu cieplnego.
Na to uczucie składa się temperatura otaczających powierzchni i temperatura powietrza.

No chyba że czegoś nie wiem. Ale się dowiem , bo kupię sobie 2 metrowy kawalek i zamontuje pod podłoga z 8mm sklejki.
A co...
R

orkaaa - 2023-12-01, 17:31

A nie lepiej i taniej kupić filc 10 mm. Położyć to na podłogę kampera i jest dużo cieplej. Tak zrobiłem i jest bardziej miękko i dużo cieplej a stopy. Wcześniej na podłodze miałem tylko dywaniki i było zimno. Filc dociąłem z 3 kawałków na wymiar i jest super. Szoferki nie ma co izolować bo na dywanikach gumowych z przodu zawsze jest trochę wilgoci. Szoferkę odcinam kotarą z koca i zimno zdecydowanie mniej przechodzi.
decumanus - 2023-12-02, 19:02

Jak jeszcze mialem trume - teraz alde z ogrzewaniem podłogowym- to zmierzyłem temperaturę przy podłodze 7 stopni... pod sufitem 27, w okolicy barków 19.. tam czujnik był.
Bardzo się zozwarstwia temperatura w kamperze. Może wiatraczek jakiś by pomogl, ale podłogówka jest super.
R

PLopaPL - 2024-03-20, 14:01

decumanus napisał/a:
Jak jeszcze mialem trume - teraz alde z ogrzewaniem podłogowym- to zmierzyłem temperaturę przy podłodze 7 stopni... pod sufitem 27, w okolicy barków 19.. tam czujnik był.
Bardzo się zozwarstwia temperatura w kamperze. Może wiatraczek jakiś by pomogl, ale podłogówka jest super.
R


Pomiary temperatury z szoferki?

decumanus - 2024-03-21, 16:22

PLopaPL napisał/a:


Pomiary temperatury z szoferki?

Nie, miedzy siedzeniami drugiego rzedu a kuchnią.
R

malinll - 2024-04-16, 10:51

Banan napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Banan napisał/a:
zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera.
Czy gdzieś na stronie polecanej przez Ciebie jest opis takich dywaników ?


Wielkie przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd, moja wiedza była sprzed 3 lat. :kwiatki:
Rozmawiałem z właścicielem firmy, wycofali się z produkcji podgrzewanych dywaników ze względu na liczne informacje o pożarach tego typu instalacji. Co prawda ich realizacje do tej pory działają, ale ze względu na bezpieczeństwo zostały wycofane z oferty.
Po wnikliwej analizie i przeprowadzeniu pomiarów odradzają stosowania wszelkich mat tego typu.

Mam folie na podczerwień na podłodze 2-3 lata , ale na 220V, na tą folie położyłem byle jaki dywanik z recyklingu bo on nie ma dobrej izolacji , pod stołem mam typową wykładzinę dywanową ( tu dłużej się nagrzewa lepsza izolacja ale i tak jest przyjemne ciepełko). W zimne dni i jak oczywiście jestem podłączony pod słupek włączam i jestem w niebie . Jestem bardzo zadowolony przyjemnie się chodzi na boso po ciepłej podłodze i siedzi przy stole .
Minusy: mam to luzem położone i ślizga mi dywanik.
Całość ma ok 400W, może mniej, także nie pobiera mi za dużo prądu.
Jak jest bardzo niska temperatura i tak trzeba dodatkowo dogrzewać. Plus z "ekologicznego " nylonowego dywaniku z jego powierzchni szybko wszystko schodzi i jak pisałem szybko przez niego przechodzi ciepło.
Nic się nie dzieje. Nie mam żadnych śladów jak na zdjęciach.

PLopaPL - 2024-04-24, 10:08

malinll napisał/a:
Banan napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Banan napisał/a:
zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera.
Czy gdzieś na stronie polecanej przez Ciebie jest opis takich dywaników ?


Wielkie przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd, moja wiedza była sprzed 3 lat. :kwiatki:
Rozmawiałem z właścicielem firmy, wycofali się z produkcji podgrzewanych dywaników ze względu na liczne informacje o pożarach tego typu instalacji. Co prawda ich realizacje do tej pory działają, ale ze względu na bezpieczeństwo zostały wycofane z oferty.
Po wnikliwej analizie i przeprowadzeniu pomiarów odradzają stosowania wszelkich mat tego typu.

Mam folie na podczerwień na podłodze 2-3 lata , ale na 220V, na tą folie położyłem byle jaki dywanik z recyklingu bo on nie ma dobrej izolacji , pod stołem mam typową wykładzinę dywanową ( tu dłużej się nagrzewa lepsza izolacja ale i tak jest przyjemne ciepełko). W zimne dni i jak oczywiście jestem podłączony pod słupek włączam i jestem w niebie . Jestem bardzo zadowolony przyjemnie się chodzi na boso po ciepłej podłodze i siedzi przy stole .
Minusy: mam to luzem położone i ślizga mi dywanik.
Całość ma ok 400W, może mniej, także nie pobiera mi za dużo prądu.
Jak jest bardzo niska temperatura i tak trzeba dodatkowo dogrzewać. Plus z "ekologicznego " nylonowego dywaniku z jego powierzchni szybko wszystko schodzi i jak pisałem szybko przez niego przechodzi ciepło.
Nic się nie dzieje. Nie mam żadnych śladów jak na zdjęciach.


W swoim kamperze mam podgrzewaną podłogę w części mieszkalnej. Szukam czegoś na podgrzewanie podłogi w kabinie kierowcy, żeby zniwelować różnicę temperatur na postoju między szoferką a zabudową. Choć obecnie zastanawiam się, czy to w ogóle ma sens...

orkaaa - 2024-04-24, 11:43

Rozumiem że to podgrzewanie tylko na 230 v czyli na dziko odpada. Co do kabiny. To najsłabsze miejsce termiczne kampera bo okna i drzwi nie mają żadnej izolacji. I nic tu nie wymyślimy bo zewnętrzne maty to tylko ochrona przed parowaniem szyb od środka.
Zimą odcinam kabinę kotarą i podwieszonymi do niej kocami i jest super. W kamperze 24 stopnie a w szoferce 5. Przy dużych mrozach -20 zostaje na plusie. Gdy stałem kilka razy pod prądem to wsadziłem do szoferki farelkę i minimalną moc.
Myślę że odpowiedź znajdziesz w sposobie kamperowania. Ja zimą nie używam szoferki więc ją izoluję od reszty kampera.
Jeśli ktoś jeździ na kempingi i ma 23o v to może szukać różnych rozwiązań o ile instalacja na to pozwoli. Maty małej mocy nie rozwiązują problemu ogrzewania a w zimnej nie izolowanej kabinie nie zrobią żadnej różnicy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group