Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

FORD - Ford

PLopaPL - 2023-11-29, 13:40
Temat postu: Ford
Cześć,
Przeglądając sklepy branżowe znalazłem maty termiczne dedykowane na podłogi szoferki np do Forda. Czy ktoś używa? Zdaje egzamin? Może lepsze są jakieś własne pateny?

Banan - 2023-11-29, 14:12

Jak podróżujesz również zimą, możesz sobie zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera. Jakość pierwsza klasa. Firma która je produkuje, no nasi zlotowi przyjaciele i sponsorzy, z pewnością dostaniesz zniżkę na hasło CamerTeam :wyszczerzony:
TU strona internetowa firmy

SlawekEwa - 2023-11-29, 15:57

Banan napisał/a:
zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera.
Czy gdzieś na stronie polecanej przez Ciebie jest opis takich dywaników ?
orkaaa - 2023-11-29, 16:28

Maty termiczne na podłogę nigdy nie używałem ale z praktyki wiem że najwięcej ciepła ucieka przez szyby i drzwi. Zero ocieplenia. Stąd warto kupić lub uszyć maty na okna i drzwi. Ocieplanie podłogi która ma swoje ocieplenie, wygłuszenie nie ma sensu bo jak nie odetniemy szoferki kocem to ciepło z kampera będzie uciekać i żadne częściowe ogrzewanie podłogi w szoferce tego nie zmieni a będzie czarpac akumulator.
PLopaPL - 2023-11-29, 18:53

orkaaa napisał/a:
Maty termiczne na podłogę nigdy nie używałem ale z praktyki wiem że najwięcej ciepła ucieka przez szyby i drzwi. Zero ocieplenia. Stąd warto kupić lub uszyć maty na okna i drzwi. Ocieplanie podłogi która ma swoje ocieplenie, wygłuszenie nie ma sensu bo jak nie odetniemy szoferki kocem to ciepło z kampera będzie uciekać i żadne częściowe ogrzewanie podłogi w szoferce tego nie zmieni a będzie czarpac akumulator.


Mam częściową matę wyłącznie na szyby. Szukam czegoś pełniejszego na co okala również drzwi i cały przód, jakieś propozycje co warto kupić?

kocieteam - 2023-11-29, 21:47

Polecam maty ochronne HappySun produkują do wielu modeli. Naprawdę produkt godny polecenia pełna izolacja.
orkaaa - 2023-11-29, 21:59

Ja swoje szyłem na miarę ale są też gotowce na szybę i całe drzwi.
Anras - 2023-11-30, 10:21

Jeśli chodzi o maty zewnętrzne na całą szoferkę to polecam ZEKER z Bydgoszczy.
Banan - 2023-11-30, 15:00

SlawekEwa napisał/a:
Banan napisał/a:
zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera.
Czy gdzieś na stronie polecanej przez Ciebie jest opis takich dywaników ?


Wielkie przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd, moja wiedza była sprzed 3 lat. :kwiatki:
Rozmawiałem z właścicielem firmy, wycofali się z produkcji podgrzewanych dywaników ze względu na liczne informacje o pożarach tego typu instalacji. Co prawda ich realizacje do tej pory działają, ale ze względu na bezpieczeństwo zostały wycofane z oferty.
Po wnikliwej analizie i przeprowadzeniu pomiarów odradzają stosowania wszelkich mat tego typu.

SlawekEwa - 2023-11-30, 15:37

Banan napisał/a:
Wielkie przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd,

Dzięki za info, bo już myślałem , że :bajer będą mi potrzebne :spoko

decumanus - 2023-12-01, 05:01

O matulo, a planowałem sobie takie założyć... bo takie nieuciskowe i pompa żadna nie musi pracować, ani wentylator...
Dzięki za cynk.
R
Zrobiłem Quick research i może zastosowali za mocne maty.. Te maja chyba 200w/m2 a tu są takie pod podłogi drewniane grzeja 80w https://allegro.pl/oferta/folia-grzewcza-podczerwien-hd-pro-100-80w-m-10755418258
Pytanie czy coś zagrzeją poza stopami.

Banan - 2023-12-01, 15:33

decumanus napisał/a:
Pytanie czy coś zagrzeją poza stopami.

To z Twego linku, to są maty na podczerwień, a nie maty oporowe. Całkiem inna zasada działania i do tego celu się nie nadaje. Nawet stópek podejrzewam nie ogrzejesz :-P

Powiem tak: kupiłem grzejnik na podczerwień do ogrzewania pomieszczenia biurowego. Sporo przewymiarowany, bo miał do ogrzania 20m², a powinien 40m² zgodnie z instrukcją i tabliczką znamionową. Po tygodniu oddałem, zmarzłem jak diabli i nawet drukarki odmawiały posłuszeństwa :diabelski_usmiech

:spoko

decumanus - 2023-12-01, 16:10

To muszę chyba doczytać, bo ja różnicy nie widzę... promieniowanie podczerwone to ciepło, a promienniki do ogrzewanai powierzchniowego zasadniczo różnią się od zwyklych grzejnikow rozmiarem... zwykły grzejnik jest mały i bardzo cieply, grzeje głównie oplywajace go powietrze, a ogrzewanie wielkopowierzchniowe ma temperature 27 (w przypadku podlogi) stopni i grzeje delikatnie wypromieniawujac energię. Ciepło zgodnie z obowiązującymi prawami fizyki budowli przekazywane jest droga promieniowania, przejmowania i konwekcji. Mam przecież ogrzewanie podłogowe w domu a nawet w kamperze. Tyle że wodne.
Twoje niepowodzenie w zagrzaniu drukarek i siebie mogło wynikać z zbyt małej zainstalowanej mocy... ludziom się wydaje że to jakieś magiczne źródło ciepła... a tymczasem oszczędności w stosunku do grzejnika olejowego nie mogą przekraczać 20 %. Podobne oszczędności podaję się przy każdym innym ogrzewaniu podłogowym a wynikaja z faktu że można obniżyć temperature powietrza o nawet 3 stopnie bez utraty uczucia komfortu cieplnego.
Na to uczucie składa się temperatura otaczających powierzchni i temperatura powietrza.

No chyba że czegoś nie wiem. Ale się dowiem , bo kupię sobie 2 metrowy kawalek i zamontuje pod podłoga z 8mm sklejki.
A co...
R

orkaaa - 2023-12-01, 17:31

A nie lepiej i taniej kupić filc 10 mm. Położyć to na podłogę kampera i jest dużo cieplej. Tak zrobiłem i jest bardziej miękko i dużo cieplej a stopy. Wcześniej na podłodze miałem tylko dywaniki i było zimno. Filc dociąłem z 3 kawałków na wymiar i jest super. Szoferki nie ma co izolować bo na dywanikach gumowych z przodu zawsze jest trochę wilgoci. Szoferkę odcinam kotarą z koca i zimno zdecydowanie mniej przechodzi.
decumanus - 2023-12-02, 19:02

Jak jeszcze mialem trume - teraz alde z ogrzewaniem podłogowym- to zmierzyłem temperaturę przy podłodze 7 stopni... pod sufitem 27, w okolicy barków 19.. tam czujnik był.
Bardzo się zozwarstwia temperatura w kamperze. Może wiatraczek jakiś by pomogl, ale podłogówka jest super.
R

PLopaPL - 2024-03-20, 14:01

decumanus napisał/a:
Jak jeszcze mialem trume - teraz alde z ogrzewaniem podłogowym- to zmierzyłem temperaturę przy podłodze 7 stopni... pod sufitem 27, w okolicy barków 19.. tam czujnik był.
Bardzo się zozwarstwia temperatura w kamperze. Może wiatraczek jakiś by pomogl, ale podłogówka jest super.
R


Pomiary temperatury z szoferki?

decumanus - 2024-03-21, 16:22

PLopaPL napisał/a:


Pomiary temperatury z szoferki?

Nie, miedzy siedzeniami drugiego rzedu a kuchnią.
R

malinll - 2024-04-16, 10:51

Banan napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Banan napisał/a:
zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera.
Czy gdzieś na stronie polecanej przez Ciebie jest opis takich dywaników ?


Wielkie przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd, moja wiedza była sprzed 3 lat. :kwiatki:
Rozmawiałem z właścicielem firmy, wycofali się z produkcji podgrzewanych dywaników ze względu na liczne informacje o pożarach tego typu instalacji. Co prawda ich realizacje do tej pory działają, ale ze względu na bezpieczeństwo zostały wycofane z oferty.
Po wnikliwej analizie i przeprowadzeniu pomiarów odradzają stosowania wszelkich mat tego typu.

Mam folie na podczerwień na podłodze 2-3 lata , ale na 220V, na tą folie położyłem byle jaki dywanik z recyklingu bo on nie ma dobrej izolacji , pod stołem mam typową wykładzinę dywanową ( tu dłużej się nagrzewa lepsza izolacja ale i tak jest przyjemne ciepełko). W zimne dni i jak oczywiście jestem podłączony pod słupek włączam i jestem w niebie . Jestem bardzo zadowolony przyjemnie się chodzi na boso po ciepłej podłodze i siedzi przy stole .
Minusy: mam to luzem położone i ślizga mi dywanik.
Całość ma ok 400W, może mniej, także nie pobiera mi za dużo prądu.
Jak jest bardzo niska temperatura i tak trzeba dodatkowo dogrzewać. Plus z "ekologicznego " nylonowego dywaniku z jego powierzchni szybko wszystko schodzi i jak pisałem szybko przez niego przechodzi ciepło.
Nic się nie dzieje. Nie mam żadnych śladów jak na zdjęciach.

PLopaPL - 2024-04-24, 10:08

malinll napisał/a:
Banan napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Banan napisał/a:
zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera.
Czy gdzieś na stronie polecanej przez Ciebie jest opis takich dywaników ?


Wielkie przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd, moja wiedza była sprzed 3 lat. :kwiatki:
Rozmawiałem z właścicielem firmy, wycofali się z produkcji podgrzewanych dywaników ze względu na liczne informacje o pożarach tego typu instalacji. Co prawda ich realizacje do tej pory działają, ale ze względu na bezpieczeństwo zostały wycofane z oferty.
Po wnikliwej analizie i przeprowadzeniu pomiarów odradzają stosowania wszelkich mat tego typu.

Mam folie na podczerwień na podłodze 2-3 lata , ale na 220V, na tą folie położyłem byle jaki dywanik z recyklingu bo on nie ma dobrej izolacji , pod stołem mam typową wykładzinę dywanową ( tu dłużej się nagrzewa lepsza izolacja ale i tak jest przyjemne ciepełko). W zimne dni i jak oczywiście jestem podłączony pod słupek włączam i jestem w niebie . Jestem bardzo zadowolony przyjemnie się chodzi na boso po ciepłej podłodze i siedzi przy stole .
Minusy: mam to luzem położone i ślizga mi dywanik.
Całość ma ok 400W, może mniej, także nie pobiera mi za dużo prądu.
Jak jest bardzo niska temperatura i tak trzeba dodatkowo dogrzewać. Plus z "ekologicznego " nylonowego dywaniku z jego powierzchni szybko wszystko schodzi i jak pisałem szybko przez niego przechodzi ciepło.
Nic się nie dzieje. Nie mam żadnych śladów jak na zdjęciach.


W swoim kamperze mam podgrzewaną podłogę w części mieszkalnej. Szukam czegoś na podgrzewanie podłogi w kabinie kierowcy, żeby zniwelować różnicę temperatur na postoju między szoferką a zabudową. Choć obecnie zastanawiam się, czy to w ogóle ma sens...

orkaaa - 2024-04-24, 11:43

Rozumiem że to podgrzewanie tylko na 230 v czyli na dziko odpada. Co do kabiny. To najsłabsze miejsce termiczne kampera bo okna i drzwi nie mają żadnej izolacji. I nic tu nie wymyślimy bo zewnętrzne maty to tylko ochrona przed parowaniem szyb od środka.
Zimą odcinam kabinę kotarą i podwieszonymi do niej kocami i jest super. W kamperze 24 stopnie a w szoferce 5. Przy dużych mrozach -20 zostaje na plusie. Gdy stałem kilka razy pod prądem to wsadziłem do szoferki farelkę i minimalną moc.
Myślę że odpowiedź znajdziesz w sposobie kamperowania. Ja zimą nie używam szoferki więc ją izoluję od reszty kampera.
Jeśli ktoś jeździ na kempingi i ma 23o v to może szukać różnych rozwiązań o ile instalacja na to pozwoli. Maty małej mocy nie rozwiązują problemu ogrzewania a w zimnej nie izolowanej kabinie nie zrobią żadnej różnicy.

PLopaPL - 2024-05-28, 16:51

orkaaa napisał/a:
Rozumiem że to podgrzewanie tylko na 230 v czyli na dziko odpada. Co do kabiny. To najsłabsze miejsce termiczne kampera bo okna i drzwi nie mają żadnej izolacji. I nic tu nie wymyślimy bo zewnętrzne maty to tylko ochrona przed parowaniem szyb od środka.
Zimą odcinam kabinę kotarą i podwieszonymi do niej kocami i jest super. W kamperze 24 stopnie a w szoferce 5. Przy dużych mrozach -20 zostaje na plusie. Gdy stałem kilka razy pod prądem to wsadziłem do szoferki farelkę i minimalną moc.
Myślę że odpowiedź znajdziesz w sposobie kamperowania. Ja zimą nie używam szoferki więc ją izoluję od reszty kampera.
Jeśli ktoś jeździ na kempingi i ma 23o v to może szukać różnych rozwiązań o ile instalacja na to pozwoli. Maty małej mocy nie rozwiązują problemu ogrzewania a w zimnej nie izolowanej kabinie nie zrobią żadnej różnicy.


Kotary nie posiadam. Fabrycznie zamontowana jest szyna wokół wnętrza szoferki, pewnie w celu ewentualnego odgradzania przestrzenni mieszkalnej od jezdnej aby nie tracić ciepła.
Mam jednak inne odczucia co do osłaniania szyb matą termiczną. Miałem wrażenie, że od szyb nie bije wtedy aż taki chłód. Skoro drzwi są nieizolowane, to czy warto wyłożyć np na to https://zeker.pl/produkt/mata-izolacyjna-do-kampera-ford-transit-od-2014r/ ??

orkaaa - 2024-05-30, 09:32

Oczywiście że maty zewnętrzne na szoferkę po podstawa. Pisałem o kotarze bo oprócz mat używam zimą kotary. O matach nie wspomniałem bo było to dla mnie oczywiste. Ja używam ich lato/ zima. Sam szyłem. Są na rzepy i osłaniają przednią szybę i całe boczne drzwi. Zimą nie ma skraplania wody na szybach. Latem dużo lepsza izolacja niż wewnętrzne rolety. Zaletą zakładam to w minutę. Dedykowane duże maty na cały przód są też dobre . Tylko trochę więcej czasu potrzeba aby je założyć. I nie wiem ile to miejsca zajmuje. Moje pokrowiec ortalion, wkład alufox - roluje jak karimatę. I po zrolowaniu trzech elementów, całość podwieszam pod sufitem bagażnika. Łatwy dostęp i nie przeszkadza w korzystaniu z bagażnika.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group