Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

FORD - Płukanie (czyszczenie) wtryskiwaczy.

Janusszr - 2024-03-31, 20:51
Temat postu: Płukanie (czyszczenie) wtryskiwaczy.
Będę wymieniał filtr paliwa i przypadkowo trafiłem na taki specyfik - Dodatek do paliwa LIQUI MOLY 20458, płyn do napełniania filtra paliwa. Piszą, że specyfik ten czyści wtryski.
Stosował może ktoś ten specyfik? Może jest jakiś inny, skuteczniejszy?

Komplecik - 2024-03-31, 20:52

Jest też TEC 2000

https://youtu.be/uL6p0R9jKmk?si=NL266tesBshiIZoS

Janusszr - 2024-03-31, 20:58

Ale w tym przypadku trzeba już trochę pobawić się. Chyba, że tego Teca 2000 można również zalać do filtra. Muszę obejrzeć filmik do końca.
Komplecik - 2024-03-31, 21:04

Janusszr napisał/a:
Ale w tym przypadku trzeba już trochę pobawić się. Chyba, że tego Teca 2000 można również zalać do filtra. Muszę obejrzeć filmik do końca.

To jest podobne, można do filtra, chodzi o to by tylko preparatem przelać wtryski wyczyścić

peja76 - 2024-03-31, 21:15
Temat postu: Re: Płukanie (czyszczenie) wtryskiwaczy.
Janusszr napisał/a:
Będę wymieniał filtr paliwa i przypadkowo trafiłem na taki specyfik - Dodatek do paliwa LIQUI MOLY 20458, płyn do napełniania filtra paliwa. Piszą, że specyfik ten czyści wtryski.
Stosował może ktoś ten specyfik? Może jest jakiś inny, skuteczniejszy?




Śmiało można zastosować, w q7 pomógł, Na zimnym silniku falowały oborty, po zastosowaniu preparatu problem znikł :spoko

Janusszr - 2024-03-31, 21:32
Temat postu: Re: Płukanie (czyszczenie) wtryskiwaczy.
peja76 napisał/a:

Śmiało można zastosować, w q7 pomógł, Na zimnym silniku falowały oborty, po zastosowaniu preparatu problem znikł :spoko

Zalewałeś preparatem filtr, czy przez system rurek?

peja76 - 2024-03-31, 23:15
Temat postu: Re: Płukanie (czyszczenie) wtryskiwaczy.
Janusszr napisał/a:
peja76 napisał/a:

Śmiało można zastosować, w q7 pomógł, Na zimnym silniku falowały oborty, po zastosowaniu preparatu problem znikł :spoko

Zalewałeś preparatem filtr, czy przez system rurek?


Zalewałem filter

PietraS - 2024-04-01, 09:58

Jeżeli chodzi o wtryski, to używam od kilku lat Bardahl 5w1. Miałem problemy ze wtryskami, zatykały się, silnik przerywał, kaszlał, krztusił się, właściwie auto spisałem na straty. Samochód diesel, używany do krótkich dojazdów do pracy :roll: Mechanik, który zaglądał pod pokrywę, złapał się za głowę "ło panie! Kto tak panu zasyfił ten motur!". Zastosowałem ten specyfik i silnik jak nowo narodzony, nagle zaczął się zachowywać jak młodzieniec przed sobotnią dyskoteką :ok pobudzony, zrywny, żwawy... Efekt natychmiastowy, piorunujący :odjazd: Mija już z pięć lat od tego zdarzenia, samochód nadal spełnia swoje zadanie. Dość sceptycznie podchodziłem do tego typu dodatków, ale w tym wypadku, to było to. W Polsce chyba dość ciężki do dostania. Kiedyś ta firma była dość popularna u nas, teraz chyba się wycofała z polskiego rynku. Staram się przywieźć zawsze ze dwie buteleczki z zagranicznych wojaży. Jest to dodatek, który dolewamy do paliwa. Staram się zaaplikować go mojemu bolidowi raz w roku.

https://www.amazon.fr/Bar...B087F6CGPM?th=1

orkaaa - 2024-04-01, 10:26

Jest taki do paliwa bardziej profilaktycznie
https://allegro.pl/oferta/liqui-moly-diesel-spulung-czysci-wtryski-2666-13065360713

Janusszr - 2024-04-01, 11:12

PietraS.
Jeżeli cena odzwierciedla jakość, to faktycznie musi to być dobry produkt.
U mnie na razie wszystko gra, jednak wydaje mi się, że przy 150000km przebiegu warto profilaktycznie przeczyścić wtryski przy okazji wymiany filtra paliwa.

Janusszr - 2024-04-01, 11:43

orkaaa napisał/a:
Jest taki do paliwa bardziej profilaktycznie
https://allegro.pl/oferta/liqui-moly-diesel-spulung-czysci-wtryski-2666-13065360713

Kupię to. Oczywiście ten do zalania filtra również.
Część mechaników sceptycznie odnosi się do tego typu wynalazków.
Jakiś czas temu kuna zeżarła mi gumową osłonę drążka wspomagania w osobówce. Dostał się brud i zaczął wyciekać płyn. Diagnoza mechanika-maglownica do wymiany. Wymieniłem tylko harmonijkową osłonę.
Zastosowałem płyn Prestone z uszczelniaczem i po kilkukrotnym dolaniu wyciek ustapił. Od kilku miesięcy płyn trzyma poziom.

PietraS - 2024-04-01, 12:23

Janusszr napisał/a:
Część mechaników sceptycznie odnosi się do tego typu wynalazków.

Na tym kanale, z płukankami silnikowymi, to z tego co pamiętam, to raczej pojechali...

Ale dodatek podnoszący wydajność, sprawność silnika wypadła chyba dobrze...


przemo.d - 2024-04-01, 14:11

I ja coś dorzucę:) nie wlewajcie tego do drogiego układu wtryskowego ... pompa wysokiego ciśnienia i nowoczesne wtryskiwacze w młodym dieslu to precyzyjne i skomplikowane /drogie/ elementy ...
Ja robię "nowoczesnymi" dieslami z 70-100kkm rocznie I pewnie z 2mln./km przejechałem już spokojnie.
W żadnym z aut nie miałem kłopotów z motorem ani z wtryskami a miałem wiele aut..
Może ktoś skorzysta: wymieniam olej co 15kkm, tankuje tylko! na firmowych stacjach paliw /jak nie znam firmy nie tankuje -proste :spoko / I raz na kilka zbiorników wlewam paliwo premium, ono ma właściwości czyszczące a nie wątpliwej jakości preparaty. Jak ma się coś rozlecieć to i tak cudowny preparat nie pomoże.
Pozdrawiam

Kazik II - 2024-04-01, 14:41

Podobno bardzo skuteczne są również preparaty rozpuszczające kamienie nerkowe np. Uralyt U. Drogie cholerstwo ale działa :bajer
Janusszr - 2024-04-01, 14:51

przemo.d napisał/a:
I ja coś dorzucę:) nie wlewajcie tego do drogiego układu wtryskowego ... pompa wysokiego ciśnienia i nowoczesne wtryskiwacze w młodym dieslu to precyzyjne i skomplikowane /drogie/ elementy ...
Ja robię "nowoczesnymi" dieslami z 70-100kkm rocznie I pewnie z 2mln./km przejechałem już spokojnie.
Napisałeś to na podstawie własnego doświadczenia z tymi preparatami?
Młody, nowoczesny diesel to konkretnie jaki diesel? Diesel(Ford 2,2) z 2007 roku, to nowoczesny, czy przestarzały model diesla? Ma drogi, czy tani układ wtryskowy?

Obejrzałem wczoraj, dzisiaj, sporo filmików na YouTube, odwiedziłem kilka stron o tematyce motoryzacyjnej i nikt nie napisał, że te preparaty robią spustoszenie w silniku. Owszem są głosy, że nie widać poprawy, ale nikt nie nie napisał o zgubnych skutkach ww preparatów.

Janusszr - 2024-04-01, 15:16

Kazik II napisał/a:
Podobno bardzo skuteczne są również preparaty rozpuszczające kamienie nerkowe np. Uralyt U. Drogie cholerstwo ale działa :bajer

Cytryny-sok równie skuteczne i tanie( w promocji) :haha: :haha: :haha:

AMIGO - 2024-04-01, 15:28

Ale trzeba się śpieszyć, bo te wszystkie szczególne mikstury działają i są dopuszczone tylko raz w roku, tzn. dzisiaj :bigok :diabelski_usmiech :haha: :haha:
PietraS - 2024-04-01, 18:02

przemo.d napisał/a:
I ja coś dorzucę:) nie wlewajcie tego do drogiego układu wtryskowego ... pompa wysokiego ciśnienia i nowoczesne wtryskiwacze w młodym dieslu to precyzyjne i skomplikowane /drogie/ elementy ...
Ja robię "nowoczesnymi" dieslami z 70-100kkm rocznie I pewnie z 2mln./km przejechałem już spokojnie.
W żadnym z aut nie miałem kłopotów z motorem ani z wtryskami a miałem wiele aut..
Może ktoś skorzysta: wymieniam olej co 15kkm, tankuje tylko! na firmowych stacjach paliw /jak nie znam firmy nie tankuje -proste :spoko / I raz na kilka zbiorników wlewam paliwo premium, ono ma właściwości czyszczące a nie wątpliwej jakości preparaty. Jak ma się coś rozlecieć to i tak cudowny preparat nie pomoże.
Pozdrawiam



No, no, trszku inaczej jak się popyla codziennie po autostradzie, a inaczej wokoło komina. Wymieniam olej co ok. 10 tys. a silnik i tak się zasyfił. Tankuję tylko na "firmowych", nie przypominam sobie, bym był na nie firmowej, zresztą, w mojej okolicy innych nima... Stosuje "firmowe" dodatki, od firmy obecnej w ponad 100 krajach (sprawdziłem), obecnej w pierwszoligowym, światowym motosporcie, prawie od 100 lat. Czymże to miałaby się różnić jakość ich firmowych produktów, od produktów "firmowych" producentów paliw? Co lepsze, to, że ten producent "wątpliwej jakości" dodatków uszlachetniających paliwo, sprzedaje swoje produkty firmom produkujących paliwo "premium" by mogły czyścić nasze układy paliwowe :bajer Zresztą, od jakiego momentu firma się staje "firmową" firmą? :roll:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group