Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

elektryka, solary, przetwornice i akumulatory - Przetwornica

arek - 2024-04-15, 21:36
Temat postu: Przetwornica
Mam pytanie do kolegów jaką zastosować przetwornicę do ekspresu do kawy z pełnym sinusem
czy może być z modyfikowanym?

papamila - 2024-04-15, 22:54

tylko czysty sinus
moc min 1500W/3000W (wystarczająca do większości kapsułkowych)

orkaaa - 2024-04-16, 00:58

Kup czysty sinus. Masz wówczas urządzenie które obsłuży wszystkie urządzenia elektryczne . Co do mocy. Nie myśl chwilą. Dziś chcesz ekspres, jutro suszarkę a potem airfryera itd . Dla mnie bezpieczna przetwornica / bez klimatyzacji / to 2000/4000. Śmiało możesz używać 1500 wat z zapasem. Nic się nadmiernie nie grzeje. Gdy myślisz o klimatyzacji i duzym akumulatorze to 3000/ 6000.
krzlac - 2024-04-16, 12:24
Temat postu: Re: Przetwornica
arek napisał/a:
... może być z modyfikowanym?


Żaden "dzisiejszy" ekspres na takiej nie "pójdzie". Wiem bo to przerabiałem. Wszędzie jest choć trochę elektroniki.

robba - 2024-04-18, 18:19
Temat postu: Re: Przetwornica
krzlac napisał/a:
arek napisał/a:
... może być z modyfikowanym?


Żaden "dzisiejszy" ekspres na takiej nie "pójdzie". Wiem bo to przerabiałem. Wszędzie jest choć trochę elektroniki.


akurat elektronika nie ma z tym problemu.
modyfikowany sinus lub prostokąt jest problemem dla transformatoró, silników, elektromagnesów, elektrozaworów, wszędzie gdzie są jakieś uzwojenia.
Dzieje się tak dlatego ze ilość zwojów, przekrój rdzenia i kabla są ściśle
wyliczane dla konkretnej częstotliwości i dla konkretnego przebiegu.
Oczywiśćie elektronika z transformatorem też niekoniecznie pójdzie, ale wina w tym transformatora.
wszystkie zasilacze impulsowe sobie z tym poradzą, bo i tak zamieniają na prąd stały
na wejsciu i potem przetwarzają.
ale warto mieć czysty sinus, bo nawet głupi odkurzacz możesz zjarać.... lub przetwornicę...

krzlac - 2024-04-18, 19:25

A u mnie mikrofala chodzi, farelka chodzi, stary Krupss chodzi a żaden "kapsułkowiec" nie.
Przetwornica Waeco PerfectPower.

robba - 2024-04-18, 23:07

krzlac napisał/a:
A u mnie mikrofala chodzi, farelka chodzi, stary Krupss chodzi a żaden "kapsułkowiec" nie.
Przetwornica Waeco PerfectPower.


moze i farelka chodzi, ale gwarantuje Tobie, że jej silnik grzeje się poczwórnie!

MILUŚ - 2024-05-09, 13:02

Ostatni majówkowy wyjazd uświadomił mi ,że posiadana przez nas przetwornica musi być wymieniona . I nie o moc jej chodzi ( ma 600W ) ale o to ,że ma modyfikowany sinus i klimatyzator który miał być namiastką klimatyzacji dla naszej suni popracował.....2 h i przetwornica zaczęła buczeć . Po powrocie poczytawszy Wasze posty zanabyłem drogą kupna polecaną przez Was przetwornicę Green Cell INVGC09 1000W/2000W z czystym sinusem.
Ktoś powie/napisze ,że małej mocy...... :-/
Od 10 lat na pokładzie nie posiadamy żadnych prądochłonnych urządzeń na 230V . Tylko ładowarki telefonów czy laptopa a od miesiąca próbnie używamy klimatyzatora który ma zawrotną moc.....45W :shock:
Także myślę ,że ta starczy nam z nadwyżką :-P :spoko

jachu - 2024-05-09, 13:53

dopytam co to za model klimy jesli to nie tajemnica ?
MILUŚ - 2024-05-09, 14:23

jachu napisał/a:
dopytam co to za model klimy jesli to nie tajemnica ?


Ależ ,żadna tajemnica :mrgreen:
To nie jest klimatyzacja tylko wolnostojący domowy klimatyzator a właściwie nawilżacz powietrza :mrgreen: który po wlaniu wody i włożeniu zamrożonych wkładów chłodzi pomieszczenie .

decumanus - 2024-05-09, 21:38

Kiedys rozróżniali nazwy i to jest klimator albo tez klimatyzer...
R

MILUŚ - 2024-05-09, 22:06

decumanus napisał/a:
Kiedys rozróżniali nazwy i to jest klimator albo tez klimatyzer...
R

A jakieś różnice ? :chytry

decumanus - 2024-05-09, 23:55

To zamiennie używane nazwy na urzadzenie wykorzystujace cieplo utajone wody... Moim zdaniem to dziala w bardzo ograniczonym zakresie, bo podnosząc wigotnosc powietrza, ograniczaja parowanie potu. Jest na to wykres wg ktorego przy temp 15st wilgotność 90% jest OK, podczas gdzy w 25st juz 60 % to parowa. Oczywiście fakt ze psu wieje bardzo pomaga.
Najwazniejsze zeby mu w pysk wialo...
R


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group