Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kupujemy kampera - mercedes 508 kamper zakup

kaszubiaczek - 2024-04-22, 17:26
Temat postu: mercedes 508 kamper zakup
To ma byc mój pierwszy kamper i szukam starego merca do remonciku, czy ktoś może mi pomóc ocenić wartość tego auta i czy w ogóle warto się nim interesować ?

link https://www.olx.pl/d/ofer...son=observed_ad

Z góry dziękuję za opdowiedz :)

przemo.d - 2024-04-22, 18:03

Napisz gdzie chcesz tym jeździć/dojechać ?
Jakimi zdolnościami technicznymi dysponujesz albo kim jesteś z zawodu/zamiłowania? Bo jak to kupisz to na pewno musisz być : mechanikiem, lakiernikiem, stolarzem, blacharzem i hydraulikiem lub dla nich wszystkich mieć pieniądze...
Auto ma ponad 40 lat ...jechałeś kiedyś takowym wehikułem?, bo do jazdy dzisiejszym samochodem porównać to będzie ciężko..
Pozdrawiam.

MILUŚ - 2024-04-22, 18:29

Po pierwsze MB 508 to chyba ciężarówka do 5 t , czyli kamper pewnie pow.3,5 t => Prawko na "C"
Po drugie jest to czterdziestoletnia przerobiona przyczepa na czterdziestoletnim podwoziu :mrgreen:
Odpowiedz sobie na pytanie chcesz jeździć czy szukasz coś do grzebania pod domem ? :chytry
Cena wzięta z kosmosu :haha:
Po za tym wszystko co napisano powyżej .

bert - 2024-04-22, 19:05

przede wszystkim zacznij od sprawdzenia rzeczywistej masy tego pojazdu, reszta... Panowie Ci już napisali. Masz ochotę pomajsterkować, fajny pomysł jeśli masz do tego narzędzia i umiejętności.
kaszubiaczek - 2024-04-22, 19:15

Dobrze dziękuję za informację, jeśli chodzi o kategorie to mówił, że jest na na B... Ale Zapytam jak to wychodzi w dokumentach. No właśnie cena wydawała mi się dość wysoka, ale wolałem zapytać lepszych od siebie :)
Jeśli chodzi o majsterkowanie to też taki był plan, miałem kiedyś garbusa z 68 i myślę, że pewnie prowadzi się podobnie :)
Dziękuję za odpowiedzi, dużo mi pomogły i rozjaśniły temat

przemo.d - 2024-04-22, 19:27

kaszubiaczek napisał/a:

Jeśli chodzi o majsterkowanie to też taki był plan, miałem kiedyś garbusa z 68 i myślę, że pewnie prowadzi się podobnie :)
Dziękuję za odpowiedzi, dużo mi pomogły i rozjaśniły temat


W mercu oznaczenie 580 to pierwsza cyferka to podwozie 5 Tonowe a 80 to Konie M.
Pod górkę której Ty jeszcze nie zobaczysz będzie to jechało mniej więcej tak :
" w uszach szum wkoło mgła na liczniku 22 "
Poza tym znaczna większość kamperów z takich roczników to całkowite zgniłki "kapcie", "chrupki"
Poczytaj o remontach ....roboczogodzinach spędzonych przy nich i samych kosztach choćby materiałów i niedługo do niewielu miast o ile gdzieś to dojedzie to Cię wpuszczą .
Przykre ale prawdziwe.

robba - 2024-04-22, 20:16

przemo.d napisał/a:
......
W mercu oznaczenie 580 to pierwsza cyferka to podwozie 5 Tonowe a 80 to Konie M.
Pod górkę której Ty jeszcze nie zobaczysz będzie to jechało mniej więcej tak :
" w uszach szum wkoło mgła na liczniku 22 "
....


nie do końca ten silnik. 3,8L pojemności i 4 gary. On nie wie że jedziesz pod górkę!
tak samo wolny jest pod jak i z górki. Nie robi mu to różnicy.

a reszta się zgadza.

MILUŚ - 2024-04-22, 21:37

kaszubiaczek napisał/a:
......mówił, że jest na na B... Ale Zapytam jak to wychodzi w dokumentach. t


Koniecznie to zweryfikuj bo na zdjęciach kampek jest na bliźniakach :-P

Mazur - 2024-04-22, 22:38

:-P To nie jest kamper bo nie ma najważniejszej rzeczy i nie spełnia podanej definicji :terefere

Kamper (ang. RV or camper) lub samochód kempingowy – typ samochodu, który został zbudowany lub wyposażony do pełnienia funkcji autonomicznego pojazdu turystycznego. Zapewnia podróżującym nim pasażerom miejsca m.in. do spania i wypoczynku, a ponadto specjalna zabudowa zapewnia miejsce i sprzęt do przechowywania żywności i sporządzania posiłków oraz wydzieloną część sanitarną z ubikacją, umywalką i najczęściej prysznicem.

Zwykły ulep, a właściciel kupił go na handel albo się pomylił odnośnie dalszej inwestycji w ten wehikuł . Chłopak z Trzebiatowa, nowy warsztat w stodole (facebook wszystko wypluje , nawet że ślub brał w grudniu :bajer ), a samochód raczej niedawno rejestrowany, PKA czyli gdzieś pod Kaliszem. Coś nie wyszło chyba. Ja bym się w to nie pchał bo po pierwsze to nie kamper (to tak z przymrużeniem oka ) :haha: , a resztę napisali Koledzy.

kimtop - 2024-04-23, 10:42

Legalnie nie ma czegoś takiego jak Mercedes 508 na 3,5t.
mischka - 2024-04-23, 18:55

Cytat:
Do odświezenia z zewnątrz co już zacząłem robic wsiadać i jechać naprawdę cena warta i okazyjna tego kampera.

Ciekawy opis :spoko

majsterus - 2024-04-23, 20:27

A jaki ma kolor??
Żółty czy szary?? :mrgreen:
:mrgreen:

rakro1 - 2024-04-23, 20:36

:papa :hura :brawo: Świetna robota koledzy !! Fachowo to zrobiliście. Brawo CT !!!
Ile już osób udało się dzięki Wam uratować. Tak fajnie włączyliście się, że w końcu zajrzałem do tej oferty. Nie planowałem tego bo nie moja branża. I aż szkoda, że zajrzałem bo nie było to miłe. Nie ma takiej desperacji czy grzechu aby ktokolwiek miał za karę męczyć się z tym wybrykiem ludzkiej pomysłowości :hihi:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group