Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Wielka Brytania - Irlandia - Takie ostrzezenie dot. parkowania w GB

413wdhiz - 2010-09-04, 04:00
Temat postu: Takie ostrzezenie dot. parkowania w GB
Witam,
dyskusja z grupy o emigracji na Wyspy
http://groups.google.pl/g...10e55dd133b855#
W skrocie - prywatne firmy zrobily sobie eldorado sciagajac oplaty za parkowanie na prywatnych terenach. Kiedys nawet zakladaly blokady na kola, teraz raczej ograniczaja sie do wystawiania faktor.
pozdr
Piotr

wbobowski - 2010-09-04, 23:02

Ograniczenia bezpłatnego parkowania przy autostradach w GB to norma. I oczywiście zakaz nocowania. Mimo mego bardzo słabego angielskiego takie tablice odczytałem bez problemu

A wynika to prawdopodobnie z problemów jakie mieli z koczyjącymi na parkingach taborami cyganów.

Tadeusz - 2010-09-04, 23:58

wbobowski napisał/a:
A wynika to prawdopodobnie z problemów jakie mieli z koczyjącymi na parkingach taborami cyganów.


To dokładnie jest przyczyna takich ograniczeń.
W innym wątku pisałem o konieczności nauczenia się zasad panujących w UK. Jeśli się je zna, nie ma żadnych trudności w podróżowaniu.
W sumie przejechałem samym tylko kamperem po UK ponad 10 000 km i wiem co mówię.
Przyznaję, że w Anglii jest trudniej, ale Walia, a szczególnie Szkocja, są przyjazne.

Myslę, że Wbobowski potwierdzi, jako, że również podróżował kamperem po UK. :spoko

wbobowski - 2010-09-05, 21:46

Tadeusz napisał/a:
Myslę, że Wbobowski potwierdzi, jako, że również podróżował kamperem po UK

Zrobiłem trochę mniej lewą stroną, bo tylko 7259 km ale w pełni potwierdzam to co napisał Tadeusz. Dla mnie najbardziej przyjazna do podróżowania była Szkocja. Parkingów przydrożnych cała masa w odróżnieniu od Irlandii, a na żadnych nie widziałem tych ograniczeń, jakie są przy autostradach w Anglii.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group