Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Kamperowanie - ICE (z ang.) Powiadomić w nagłym wypadku - nowa inicjatywa

paf - 2007-07-12, 09:25
Temat postu: ICE (z ang.) Powiadomić w nagłym wypadku - nowa inicjatywa
Myślę że warto to umieścić - daję jako ważne ogłoszenie
kolega b707@OCP napisał/a:
Na stronie Centralnej Szkoły Państwowej Strazy Pożarnej opublikowany został ciekawy artykuł zwierający dość ciekawą poradę z która warto IMHO się zapoznać... Ba... a nawet zastosować do niej..

http://www.cspsp.pl/wdp/b...sy_pow_wyp.html

Cytat:
Cytat:
Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer - pod którym to w nagłych wpadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach. Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić.

Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=in Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.
Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym.

Aleksandra Kobacka
dziennik RATMED.PL


IMHO jest to bardzo dobry pomysł i warty chyba poparcia poprzez propagowanie oraz zastosowanie sie do niego;)

Paweł P. - 2007-07-12, 10:17

Jest mały problem techniczny, jak doda się ICE 1 z numerem np. żony to telefon nie wyświetli tej osoby pod czas połączenia bo będzie 2 użytkowników z takim numerem, a jak sie dopisze np. "ICE 1 Sylwia" to będzie trzeba szukać zawsze przez ICE, może macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?
pp - 2007-07-12, 10:20

Paweł P. napisał/a:
a jak sie dopisze np. "ICE 1 Sylwia" to będzie trzeba szukać zawsze przez ICE,



no chyba o to własnie chodzi?

pabloo - 2007-07-14, 07:36

Nie wiem jak rozwiązać temat który zapodał Paweł ale wiem jak umieścić to ICE na samej górze kontaktów (przeważnie jak wejdziemy w kontakty widać ze 2 na literę "a"). Trzeba przed ICE wstawić KROPKĘ. Wtedy taki kontakt jest automatycznie"podciągnięty" na samą górę listy (chyba że komuś operator "nawciskał" właśnie takich kontaktów z kropką w stylu: ".saldo konta itp. - miałem np tak w plusie).
Pozdrawiam
Pabloo

pp - 2007-07-14, 07:46

skorzystałem z sugestii, jednak u mnie numer ustawił się na samym końcu!

a mam bardzo dobry telefon Nokia 6310i :diabelski_usmiech

pabloo - 2007-07-14, 12:13

Hmmm - Nokia to wogóle dziwna marka telefonu...nie znam to jakaś nowość? :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech -
A czy próbowłałeś ze "spacją" na początku???? jak nie to pozostaje tylko wstawić "aaaICE"
Pozdrówka
Pabloo

pp - 2007-07-14, 12:19

ze spacją to samo! :gwm :gwm
pabloo - 2007-07-16, 06:28

No to tylko a "aa" z przodu :diabelski_usmiech
Pozdrawiam
Pabloo

Paweł P. - 2007-07-16, 15:50

AA z przodu to ma Piotrek na twarzy wymalowane, tyle wina..... :haha: :haha: :haha: :haha: :box2 :bigok :hello
pp - 2007-07-16, 16:17

Pawciu :box :box

ja od miesiaca alkoholu w ustach nie miałem! :placze2 :placze2

antybiotyki tylko łykam i herbatę zieloną w hurtowych ilościach! :zimno

baja02 - 2007-07-20, 21:34

To jest naprawdę godna uwagi inicjatywa. Ratownicy zapewne będą szukali w telefonie komórkowym w kontaktach pod ICE (żona, syn, matka itd). Zróbmy to u siebie w telefonach! :!:
JaWa - 2007-07-24, 10:48

Jak ktoś zobaczy "ICE" to pomyśli, że to miłośnik lodów i na początku ma numery do lodziarni. :twisted: Nie przypuszczam, że choćby 1% procent ratowników wiedział o co chodzi z tymi lodami. :zimno
Marcin T - 2007-07-24, 13:43

Wszystko jest piękne na papierze albo w projektach ustaw ale życie pisze własny scenariusz i nie jest to zawsze tak jak nam sie wydaje.
Jako ratownik pragnę zauważyć, że w przypadku jakiegoś zdarzenia np. na drodze, ostatnią czynnością o jakiej myślimy jest przeszukiwanie kieszeni ofiar w celu znalezienia telefonu komórkowego. Naszym celem jest jak najszybsze dotarcie do poszkodowanych, udzielenie, wyprowadzenie ze strefy zagrożonej, udzielenie pomocy następnie przekazanie jeśli jest Pogotowiu Ratunkowemu.
Wyobrażacie sobie co by się działo, gdyby któryś z gapiów lub pismaków dojrzał, że wyciągam ofierze komórkę z kieszeni i przeszukuję kontakty a nawet dzwonię? Ano prędzej by o tym, że strażak kradnie i naraża na nieszczęśników na koszty nadali w radiu i telewizji niż my wrócilibyśmy do bazy. Nazajutrz zapewne trzeba by się z tego spowiadać przed władzami do czego już przywykliśmy i to nie w takich przypadkach. Panie i Panowie, pomysł nie jest być może i zły ale mimo to miejmy poprostu przy sobie dokumenty bo to pierwsza rzecz, której poszukuje się dla ew. ustalenia personali..

JaWa - 2007-07-24, 16:32

U nas w weterynarii to psom wszczepia się chipa i wszystko wiadomo. Ludziom myślę, że też już niedługo :ok :haha:
Jako społeczny ratownik drogowy, również potwierdzam, jak Marcin T, że ostatnią rzeczą na jaką bym wpadł, byłoby przeszukiwanie ofiary lub jej samochodu w poszukiwaniu komórki. :oops:

Marcin T - 2007-07-24, 16:35

JaWa napisał/a:
Ludziom myślę, że też już niedługo :ok :haha:

Niektórzy to już mają, jakoś tak w plecy wszywają czy cóś :haha: :haha:

baja02 - 2007-07-24, 19:55

Nie zgadzam się z tym co napisał Marcin T i JaWa. Nikt nie wymaga od ratowników ustalania personaliów osoby poszkodowanej. Ich zadaniem jest ratowanie ! Później jednak trzeba ustalic dane osobowe i to już należy do policji i oddziałów ratunkowych. Policja przeszukuje samochód i bagaże, a na oddziale ratunkowym odzież. ICE jak rozumię nie ma na celu ustalenia personaliów poszkodowanego, a możliwość powiadomienie rodziny, a tych danych nie ma w dowodach osobistych i najczęściej innych dokumentach. Przeżyłem wielokrotnie takie sytuacje na dyżurach. Jestem zdania, że jeżeli bedzie to pomocne w 1:100 przypadków to się opłaca.
Marcin T - 2007-07-24, 21:03

baja02, nie napisałem, że ICE nie będzie pomocne, wręcz przeciwnie.
baja02 napisał/a:
Nikt nie wymaga od ratowników ustalania personaliów osoby poszkodowanej. Ich zadaniem jest ratowanie !

I ja to napisałem, jednak pisząc swój wywód odniosłem się do cytatu w pierwszym poście
i chyba dlatego tak to odebrałeś.
Cytat:
Cytat:
Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych...

JaWa - 2007-07-25, 14:35

baja02 napisał/a:
Nie zgadzam się z tym co napisał Marcin T i JaWa

Ja też nie jestem przeciwnikiem, jeśli pomoże w jednym przypadku na sto, to i tak dobrze.
Ja mam w komórce "dom" i telefon do domu, albo np. brat i tel. myślę, że każdy policjant będzie wiedział co to znaczy, natomiast co znaczy ICE to chyba od komisarza wzwyż i też pewnie jeden na dziesięciu. Oj, optymista ze mnie.. :bajer

baja02 - 2007-07-25, 17:05

Jeżeli jeździ się tylko po Polsce to napewno wystarcza. Tyle klawiszy ile wcisnęliśmy już w tej sprawie wystarczy do zakodowania w telefonach komórkowych wszystkich członków CT.
Przekonanych o słuszności tej inicjatywy (nie mojej) nie muszę przekonywać, a nieprzekonani i tak zostaną przy swoim. :gwm

JaWa - 2007-07-25, 18:10

baja02 napisał/a:
nie muszę przekonywać,

Jasne, że nie musisz przekonywać, w pełni się z Tobą zgadzam, im więcej zabezpieczeń, tym lepiej. Zapomniałem też o zagranicy :cry:

Jacek M - 2007-07-28, 22:58

Myślę, że niedługi już czas, gdy wszelkie służby medyczne uzyskają ISO 9001 lub jakiś równoważny certyfikat, potwierdzający stosowanie ściśle określonych procedur.
Podejrzewam, że w takich procedurach znajdzie się punkt np. 193a mówiący jak pośród przedmiotów ofiary wypadku odnaleźć dane najbliższej rodziny do powiadomienia.
Pewnie znajdzie się tam punkt " 193A1A1A2: "przejrzeć kontakty w komórce, odszukać telefony oznaczone ICE..."
Pozdrawiam
Jacek M

Marcin T - 2007-07-29, 01:52

Byłoby wprost idealnie gdyby ustawa x zobowiązywała obywateli RP do wprowadzenia takiego kontaktu ICE we własnym telefonie komórkowym. :lol:
janusz - 2007-07-29, 12:05

Marcin T napisał/a:
Byłoby wprost idealnie gdyby ustawa x zobowiązywała obywateli RP do wprowadzenia takiego kontaktu ICE we własnym telefonie komórkowym. :lol:


Wszystko pięknie nawet ostatnio ze dwa dni temu w telewizji mówili o tym pomyśle. Oczywiście pięknie tylko nie jak Marcin powiedział (napisał) "ustawa". Od takich inicjatyw są setki a może tysiące ludzi biorących ciężkie pieniądze za swoją pracę. Mam tu na myśli firmy ubezpieczeniowe, wydziały prewencji Policji, Telewizja, Radio, PZM-oty, automobilkluby i wszystkie inne. Takie rzeczy to powinny być promowane gdzie się tylko da, i obywatele powinni być namawiani do takiego zachowania się (wpisywania ICE). Państwo ze swoją całą machiną administracyjną, agencjami rządowymi i poza rządowymi powinno wspierać działania na rzecz bezpieczeństwa.
Nie w obywatela ustawą, nakazem i zamordyzmem. Za moment okaże się że jak nie masz komórki z wpisanym ICE to dostaniesz mandat albo auto ci zabiorą. Tyle jest bzdurnych, nie potrzebnych i nie do wyegzekwowania ustaw, że głowa mała. :gwm

OMEGA - 2007-07-29, 12:18

janusz napisał/a:
Mam tu na myśli firmy ubezpieczeniowe, wydziały prewencji Policji, Telewizja, Radio, PZM-oty, automobilkluby i wszystkie inne.



POPIERAM, TAK TO POWINNO WYGLĄDAĆ.

Jacek M - 2007-07-29, 17:00

Ponieważ na wszystkich forach, nie wyłaczając naszego uprasza się o nienabijanie bzdurnych postów, nie wnoszących nic nowego, dlatego nie napiszę, że zgadzam się z Januszem.
Jacek M

waldnin - 2007-09-28, 20:54

WITAM
Czytam te informacje o danych ew. poszkodowanego i uważam że wszelkie sposoby szybkiego przekazania istotnych informacji jak chocby nazwisko, adres, czy grupa krwi a takze adres najblizszych nalezy podawać we wszelki mozliwy sposób, bo... to cenne sekundy mogą ratować życie. I nie do końca jest ważne czy ktos nas posądzi o "korzystania z telefonu pokrzywdzonego". Ważne jest ratowanie życia wszelkimi mozliwymi sposobami.
Umieszczenie tego w telefonie GSM pod poz ... ICE i numer telefonu jest pożądane. Dobrym rozwiązaniem jest tzw. "nieśmiertelnik" coraz bardziej popularny wsród kierowców - tabliczka z trwale wyrytymi danymi jak imie, nazwisko, pesel i grupa krwi - mozna ją zamówić u kazdego grawera za 15-20 zł i powiesić w widocznym miejscu w samochodzie.
Pozdrawiam i NAMAWIAM WSZYSTKICH DO UMIESZCZANIA INFO O NAJBLIŻSZYCH POD POZYCJĄ : ICE. Ja właśnie zaraz to zrobię !!! :bigok

Tadeusz - 2007-11-08, 14:54

Słyszałem,że to cóś wszywają w pośladek,ale może to tylko plotka. :roll:
Sławek B - 2007-11-09, 10:44

Wygląda na to, że sprawa nabiera rozmachu:

Przekazuję dalej informację, która dotarła do mnie z Akademii Medycznej z prośbą o rozpropagowanie:

"Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekłe, alergie...
Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.
Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency) . Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu
wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3 itd. Oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym.

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje , a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski. Przekazujcie dalej!!! "

A tu artykuł na ten temat:
http://www.ratmed.pl/newsy/news.php?id=15854

Jerzy - 2007-11-20, 00:44

Autorem idei ICE jest Robert Brotchie pracownik East Anglian Ambulance Service - to on w 2005 roku zaproponował, by tego typu kontakt zapisywać w pamięci aparatu pod hasłem ICE - in the case of emergency (w razie nagłej potrzeby, wypadku). Skrót ten jest znany przez ratowników na całym świecie, dlatego też jeśli wybieramy się za granicę, warto wpisać numer ICE do swojego telefonu.

W USA akcja jest popierana przez Departament Zdrowia, są też przygotowywane specjalne naklejki na telefon informujące, że w aparacie zapisany jest kontakt ICE.

W Polsce oprócz rozpowszechniania pomysłu wpisywania numeru ICE do telefonów komórkowych, Polski Czerwony Krzyż przygotował specjalną kartę ICE, która rozdawana będzie na imprezach masowych oraz dostępna jest na stronie internetowej PCK. Karta jest wielkości wizytówki, mieści się w każdym portfelu. Warto umieścić na niej telefon do osoby bliskiej, która wie najwięcej na temat naszego stanu zdrowia.

wbobowski - 2008-05-04, 20:25

pp napisał/a:
skorzystałem z sugestii, jednak u mnie numer ustawił się na samym końcu!

a mam bardzo dobry telefon Nokia 6310i :diabelski_usmiech


To zamiast kropki wstaw spację. Ja tak zrobiłem i mam na pierwszym miejscu.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-05-04, 21:28 ]
Paweł P. napisał/a:
Jest mały problem techniczny, jak doda się ICE 1 z numerem np. żony to telefon nie wyświetli tej osoby pod czas połączenia bo będzie 2 użytkowników z takim numerem, a jak sie dopisze np. "ICE 1 Sylwia" to będzie trzeba szukać zawsze przez ICE, może macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?


Ja wpisałem tak: spacja ICE1 Ela.... a drugi wpis Ela z tym samym nr i nie mam problemu

[ Dodano: 2008-05-04, 21:35 ]
janusz napisał/a:
... PZM-oty, automobilkluby i wszystkie inne. Takie rzeczy to powinny być promowane gdzie się tylko da, i obywatele powinni być namawiani do takiego zachowania się (wpisywania ICE).:gwm


PZM dawno już propaguje tę ideę i ja mam wpisane 3 ICE od wielu miesięcy... oczywiście mając nadzieję, że nie będą potrzebne.

Jerzy - 2008-09-23, 19:35

Podczas "bliskich spotkań trzeciego stopnia" poszkodowani często gubią buty, więc może się zdarzyć że i dość ciężki telefon komórkowy z zapisem ICM gdzieś poleci.
Dobrze jest mieć w portfelu/kieszeni kartę ICM wg poniższego wzoru:

Prawo własności do wzoru karty posiada Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. CmperTeam otrzymał zgodę na wykorzystanie wzoru.

48a-ELANKO - 2008-09-29, 11:30

Myślimy tak samo, postępujemy identycznie! Ta mała różnica, że mam zaznaczone, że serce po by-passach i już tylko może służyć mnie! A swoją drogą, jaka szkoda,ze nie mamy w dowodach osobistych lub prawach jazdy grupy krwi! Powinna to być "oczywista oczywistość". Można jedynie wpisać sobie do paszportu, ale to jest tylko sugestia dla ratowników; na podstawie takiego wpisu nikt rozsądny nie przetoczy krwi!
Tadeusz - 2008-09-29, 11:38

GRWK i 48a ! Kochani, ja też tak myślę, ale nijak nie mogę znaleźć w sobie niczego co mogłoby się jeszcze przydać dla potrzebującego ratunku dla życia. :-|
48a-ELANKO - 2008-09-29, 11:56

Tadziu! Ty, nas żyjących, karmisz na co dzień swoją duszą! Zawsze jest w Twoich wypowiedziach tyle dobroci. Łagodzisz sytuacje, podpowiadasz niedowiarkom, podtrzymujesz na duchu. To aż nadto! Zadbaj natomiast o Halszkę i siebie: włóż do dokumentów zapis o Waszych grupach krwi i ... oby nigdy nie było to potrzebne! Pozdrawiamy serdecznie!
bchantal - 2008-10-07, 07:00

Popieram wszystkich co sa za Karta ICE, lub inna Karte (wielkosci wizytowki) ktora bez problemow ma miejsce przy dowodzie .
Telefon jest rowniez dobry, ale ile razy moj telefon zapomnialam w domu, albo bateria wysiadla, natomiast papierow osobistych bardzo zadko sie zapomina.

8-)

StasioiJola - 2008-10-07, 10:35

Sam chętnie bym woził ze sobą taką kartę ,tylko gdzie ją nabyć i chciałbym żeby była jakaś trwała , coś w rodzaju karty bankomatowej. .Pozdrawiamy Jola i Stasio. :spoko
janusz - 2008-10-07, 12:25

Myślę że dane ICE można umieścić na naszej karcie klubowej.
48a-ELANKO - 2008-10-07, 13:15

Chociażby dla tych danych powinniśmy wszyscy posiadać kary klubowe! Ale tu widziałbym potrzebę wyposażenia w karę również załogę. Do dzisiaj wożę w dokumentach stary dowód osobisty do którego mam wpisaną grupę krwi z potwierdzeniem upoważnionej do tego placówki.
janusz - 2008-10-07, 13:20

Oczywiście że dla całej załogi. Nawet gdyby zwierzęta nasze miały swoje nikomu by nie przeszkadzało. Myślę.
Tadeusz - 2008-10-07, 13:23

janusz napisał/a:
Myślę.


Wiem. Już dawno to zauważyłem. :-D :haha: :haha: :haha:

ZetKa - 2008-10-07, 13:43

Temat grupy krwi zapisanej w dokumentach widziałem nie tak dawno w telewizji. Uzasadnieniem odstąpienia od takich zapisów było stwierdzenie, że procedury podczas np. transfuzji i tak nie dopuszczaja takich danych jako wiarygodne a wymogiem jest badanie krwi przed transfuzją. Pamietam że jako argumentu użyto też okraślenia że obecnie stwierdzenie jaka to grupa to tzw. szybka piłka.
Tak więc moją legitymacje honorowego krwiodawcy mogę sobie wsadzić w buty.

Sadzę, że w sprawie zapisów grupy krwi w dokumentach a traktowaniem ich wiarygodności w praktyce powinni wypowiedzić się lekarze, jeśli tu tacy są.
To co wiem powiedziałem z głowy, czyli z niczego .... ;)

:spoko

48a-ELANKO - 2008-10-07, 13:51

Tak dokładnie jest, nie mniej przykładem może być następująca sytuacja: delikwent potrzebuje krwi, z karetki sygnał do szpitala i podanie tego, co ratownik znalazł w jego dokumentach; pozwala to na przygotowanie szpitala do dalszych działań, chociażby dowóż z innej placówki. Tak, taki wpis jest tylko pomocny a nie decydujący!!
Dembomen - 2008-10-07, 14:34

Hej!
48a napisał/a:
delikwent potrzebuje krwi, z karetki sygnał do szpitala i podanie tego, co ratownik znalazł w jego dokumentach; pozwala to na przygotowanie szpitala do dalszych działań, chociażby dowóż z innej placówki.


..i żeby nigdy nie było potrzeby używać! :gwm
Jestem za kartą.
:spoko
Hej!

Jerzy - 2008-10-07, 22:52

Jestem pewny, że informacje zawarte na kartonikach innych niż firmowe druki laboratoryjne nie będą honorowane przez służby medyczne - wiadomo, czym to grozi w przypadku pomyłki.

Życie pokazało, że solenne, słowne zapewnienia pacjentki o posiadanej grupie krwi przed średnio zaawansowanym zabiegiem nie odniosły skutku - bezwzględnie należało dostarczyć poniższy druk.

Aspekt prawny wiarygodności takiego "dokumentu" i odpowiedzialności za informacje w nim zawarte (w rezultacie za życie pacjenta), to osobny temat... Na tę sprawę mam swój pogląd.

Rockers - 2009-10-22, 21:33

Ażeby uściślić żadne karteczki nie są brane pod uwagę, jedyna rzecz która pozwala na szybkie podanie krwi bez badania są karty takie plastikowe jak kredytowe ale wystawione przez Stację Krwiodastwa, badanie i wydanie takiej karty w zeszłym roku kosztowało 60 zł ważna jest tylko z dowodem osobistym.
SlawekEwa - 2010-04-07, 18:39

KOGUT napisał/a:
Ja noszę na szyi nieśmiertelniki , imię , nazwisko ,data urodzenia, grupa krwi ,

Grupa krwi musi być na " krewkart" inaczej żaden ratownik nie poda Ci krwi na swoją odpowiedzialność.

Yans - 2010-04-07, 19:50

KOGUT napisał/a:
a jak znajdą mnie nagoło to popatrzą choć na bachę ... mam taką nadzieję :spoko

No chyba ,że trafisz na zbieracza złomu :diabelski_usmiech
Może tatuaż? :haha: :haha: :haha:

Majki - 2010-09-02, 10:28

Dysponujemy większą ilością kart ICE wydanych przez Starostwo powiatowe w Poznaniu. Jeżeli są chętni na posiadanie takiej karty, to prosimy szukać nas w Zieleninie na najbliższym zlocie. Ponieważ ciągle jeszcze szukamy naszego wymarzonego kamperka, znaleźć nas będzie można w kamperku TIMOT'ków, którzy poraz kolejny nas przygarniają pod swój dach. :mrgreen: :mrgreen:
Kasia870322 - 2010-10-11, 21:26

Witam Wszystkich!

Tak wcześniej pisał kolega strażak. Ostatnią czynnością jaka przyjdzie na myśl ratownikowi to szukanie telefonu komórkowego.

Uważam, że z punktu widzenia ratownika ważniejsze jest, aby w pojeździe znajdowała się "karta ratunkowa". Jest w niej opisane jak i gdzie ciąć samochód by szybko dostać się do ofiar i nie narazić życia i zdrowia ratowników.

Nie wiem czy producenci kamperów drukują takie dokumenty, ale można je zdobyć dla poj. osobowych.

Pozdrawiam:

Maciej Bienert

www.adac24.pl


Kasia870322 - 2010-10-20, 11:45

Chcę Wszystkich poinformować, że na stronie klubu CARE24 www.care24.pl można poczytać o kartach ICE i o kartach ratunkowych dla pojazdów. Ale to nie wszystko! Można też pobrać wzory kart ICE oraz na życzenie otrzymać kartę ratunkową dla Twojego pojazdu-o ile taka istnieje. Klub CARE24 aby poprawić stan bezpieczeństwa na drogach przekazał projekt karty do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej by odgórnie zapoznać ratowników z tym pomysłem. Kolejną inicjatywą CARE24 jest darmowe szkolenie dla kierowców i kandydatów na kierowców z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jeśli podoba Ci się idea klubu CARE24 i chciałbyś pomóc to odwiedź www.care24.pl i napisz do nas.

Pozdrawiam:

Maciej Bienert

Świstak - 2010-10-20, 12:21

W inicjatywie care24 spodobał mi się opcja umieszczenia zgody na pobranie narządów. Kartonik z taką zgodą nosiłem w portfelu przez kilka lat i gdy próbowałem go wyciągnąć - rozpadł się.... Podobnie jak legitymacja HDK..

Chyba macie nowego członka ;)

Świstak - 2010-10-20, 12:31

A może i nie... Po rejestracji zostałem przekierowany na adac24.pl gdzie skrypt umarł... Idea sprawdzania ile razy użytkownik będzie usiłował się zalogować i otrzyma komunikat
"Odswież strone i zaloguj sie jeszcze raz Świstak , Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2010 Karta.CARE24.pl "

Chyba straciliście członka. Definitywnie. Coś mi mówi że nawet więcej niż jednego....

Majki - 2010-10-20, 17:19

A ja posiadam jeszcze kilkadziesiąt naklejek karty ICE wydrukowanych przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Jak pojawi się jakiś zlocik to je zabiorę i oddam chętnym. :spoko
Majki - 2010-10-20, 20:57

Wojtek parę kilogramów? :haha: :haha: :haha:
Elwood - 2011-02-16, 09:07
Temat postu: POMÓŻ SAM SOBIE - Twoje życie to najcenniejszy skarb
*_Prośba Akademii Medycznej_*

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy
interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają
na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi
poszkodowanych.

W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej
komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby
poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem,
który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na
uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby
przewlekle, alergie, itp. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim
telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się
skontaktowaćw nagłych wypadkach.
Numer takiej osoby należy zapisać pod
międzynarodowym skrótem *ICE*(in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż
jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia:
*ICE1, ICE2, ICE3*, itd.
Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace
wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie
kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski. Wpiszcie ten
numer teraz do swojej komórki bo potem zapomnicie i *prześlijcie ten
e-mail dalej*, dzięki temu możemy ocalić komuś życie!


Jeżeli ta informacja już do Was dotarła to sprawdź czy zapisałeś w/w numer w telefonie swoim i i telefonach Twoich bliskich.[/b]

Banan - 2011-02-16, 09:58

Podobnie jak mój szanowny przedmówca, od dość dawna mam taki opis dodany w telefonie :ok
Do tego jeszcze mam w portfelu specjalną kartę z oznaczoną grupą krwi i zgodę na pobranie "podrobów", gdyby... no wiecie, nie miał zbyt wiele szczęścia.
Póki co, jestem szczęściarzem :bigok

Nocny Rajder - 2011-02-16, 19:42

Dyrektor gorzowskiego Pogotowia Ratunkowego twierdzi że takie rzeczy są bez znaczenia w czasie trwania akcji ratunkowej nikt nie ma czasu na szukanie danych krewnych i pytanie się np. o grupę krwi bo i tak trzeba zawsze robić badanie krzyżowe. To opinia bardzo dobrego fachowca od wielu lat w zawodzie. Trzymanie w portfelu zgody na pobranie narządów też do niczego nie prowadzi bo i tak ostatnie słowo ma rodzina i to faktycznie od niej zależy zgoda na pobranie narządów.
łoś - 2011-02-16, 20:11

Nocny Rajder napisał/a:
Dyrektor gorzowskiego Pogotowia Ratunkowego twierdzi że takie rzeczy są bez znaczenia w czasie trwania akcji ratunkowej nikt nie ma czasu na szukanie danych krewnych i pytanie się np. o grupę krwi bo i tak trzeba zawsze robić badanie krzyżowe. To opinia bardzo dobrego fachowca od wielu lat w zawodzie. Trzymanie w portfelu zgody na pobranie narządów też do niczego nie prowadzi bo i tak ostatnie słowo ma rodzina i to faktycznie od niej zależy zgoda na pobranie narządów.

Tak to już jest, że ideom coś stanie na drodze. Samo życie dla życia. :bigok

Dziabong - 2011-02-16, 20:18

Popieram idee ICE, ale w naszych realiach to "fajnie" wyglądałby ratownik wyciągający telefon ofierze wypadku.
Elwood - 2011-02-16, 20:24

Jeżeli, chodzi o ICE to idea jest taka by w przypadku kiedy ofiara wypadku jest nieprzytomna lub. . . , było kogo powiadomić - wiadomo, że podczas akcji ratunkowej nikt nie będzie szukał telefonu.
JaWa - 2011-02-17, 11:57

Elwood napisał/a:
Jeżeli ta informacja już do Was dotarła to sprawdź czy zapisałeś w/w numer w telefonie swoim i i telefonach Twoich bliskich.


Gdyby nie to, że temat ICE w dziale SOS istnieje od 2007 roku, to by była prawie "'nowość". :haha:

gino - 2011-02-17, 12:26

JaWa napisał/a:
Elwood napisał/a:
Jeżeli ta informacja już do Was dotarła to sprawdź czy zapisałeś w/w numer w telefonie swoim i i telefonach Twoich bliskich.


Gdyby nie to, że temat ICE w dziale SOS istnieje od 2007 roku, to by była prawie "'nowość". :haha:

faktycznie...
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=858

Elwood - 2011-02-17, 14:39

Przepraszam, że śmiałem odgrzać kotleta, ale myślę, że mało kto czyta tematy z 2007 roku :spoko :spoko
JaWa - 2011-02-17, 15:40

Elwood napisał/a:
że mało kto czyta tematy z 2007 roku

Pewnie, że warto przypomnieć. To, że temat założony w 2007 r, to nie znaczy, że gdzieś schowany. SOS jest na głównej stronie, a ostatni wpis z października 2010 r. :spoko

ZDERZAK - 2013-11-06, 14:06

Nie wiem czy ktoś o tym nie wspominał bo nie czytałem całego postu :( ...ale co do numeru ICE... jeśli się nie wyswietla mimo naszych usilnych starań to może warto mieć taki brelok z grupą krwi lub/i kartę w portfelu (zakładam, że portfel będzie przy nas :) ) ...ja taki mam zawsze z kartą ...można wtedy założyć, że i numer w telefonie się znajdzie:

http://www.twoja-apteczka...iacy-p-504.html



boszszeee ...jaki stary post :)

wbobowski - 2013-11-06, 15:29

ZDERZAK napisał/a:
ale co do numeru ICE... jeśli się nie wyswietla mimo naszych usilnych starań

Dlaczego miałby się nie wyświetlać. Do kontaktów w telefonie wpisałem ze spacją jako 1-ym znakiem ICE1, ICE2, ICE3 i wszystkie 3 numery pojawiają się na początku listy kontaktów.
Co do breloka... z tego co się orientuję, żaden lekarz czy ratownik nie przyjmie takiej informacji, bo nigdy nie wiadomo czy właściciel breloka nie kupił przypadkowego a nie z własną grupą krwi.
Tylko jakieś urzędowe potwierdzenie może być miarodajne. Ja na przykład mam legitymację Honorowego Krwiodawcy. Co prawda wystawiona jeszcze w zeszłym wieku, ale jest to wiarygodne.

ZDERZAK - 2013-11-06, 21:20

Chodzi o to, że ludzie nie wiedzą jak wpisywać takie informacje a cała reszta może wskazywać na fakt wpisania takiego numeru do telefonu i nie trzeba bez sensu szukać. Co do breloka to jest to prawda i sam posiadam kartę i potwierdzenie grupy krwi z przychodni w portfelu ...ale z drugiej strony po coś to wymyślili i moim zdaniem to by było głupotą by kupować brelok z grupą krwi jakiegoś "Kuronia" czy innego sąsiada. Jednak wiadomo, że ludzie są różni ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group