Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Serbia i Macedonia - Oplaty w Serbi??

waldi - 2010-11-04, 21:56
Temat postu: Oplaty w Serbi??
Mam prosbe czy ktos moze podac wiarygodne informacje o cenach za autostrade bo co czytam post znajduje inna kwote i od jakiej miejscowosci placimy a na jakiej konczymy serdeczne :dzieki
maretzek - 2010-11-05, 09:18

tu masz cennik
waldi - 2010-11-05, 19:34

Niestety kolego nie moge tego sciagnac :gwm
waldi - 2010-11-05, 20:19

Super kolego PIWKO poszlo,jeszcze jedno w ktorej grupie sa kamperki?
piotreksylwia - 2010-11-05, 20:25

W temacie Serbia i Macedonia piszą że w 3
Andrzej 73 - 2010-11-05, 21:32

piotreksylwia napisał/a:
W temacie Serbia i Macedonia piszą że w 3


Niestety. Pomimo iż do trzeciej kategorii zaliczane są pojazdy mające umieszczoną dolną krawędź szyby 130cm i wzwyż (mierzone od jezdni w osi przedniego koła pojazdu).
Przejeżdżając przez Serbie walczyłem na każdym poborze opłat , mając z sobą miarę i pokazując im , że nie ma 130cm. (było 128). Na jednej bramce zrobiłem małą aferę i zleciało się kilku pracowników ze swoimi kijkami (miarkami) dając mi do zrozumienia że mają rację i mają moją miarkę i mnie głęboko w d........ :gwm

waldi - 2010-11-05, 21:59

to znaczy ze jestesmy w 4tej :gwm
Kuba L. - 2010-11-05, 22:30

Czytam i oczom nie wierzę to co niektórzy wypisują. Andzrzej 73 z całym szacunkiem ale podziwiam Cię, że zdobyłes się na takie cyrki w Serbii na bramkach żeby latać z miarką i kłócić się o 2cm!!! Nie wiem w jakim okresie przejeżdżałeś ale ja jechałem pod koniec Września i na niektórych bramkach tworzyły się nawet małe kolejki. Ja w tym roku pojechałem do Grecji z rodzinką i przed wyjazdem poczytałem min. na naszym forum co i jak jest z bramkami i wszystko się potwierdziło.
1. W Serbii skończyły się czasy oszukiwania na bramkach - masz cyfrowe tablice i możliwość płacenia kartą, jest OK. Oczywiście kampery są w trzeciej grupie czyli w przedostatniej - w ostatniej czyli w czwartej są już tylko autobusy i ciężarówki. :bylo
2. W Macedonii wg mnie to jest wolna amerykanka - masz trzy bramki w każdą stronę i za każdym razem płaciłem inaczej. W stronę Grecji: 3E+3E+5E!!! na ostatniej nie wytrzymałem i się grzecznie zapytałem o co kaman? a on mi się śmieje prosto w twarz i mówi, że kurs! kurs! - nie kłóciłem się i pojechałem dalej. Z powrotem w stronę Polski: 2E+3E+2E. I co powiecie na to??? Jak się nie ma ich waluty to się płaci troszkę więcej ale bez przesady!!! Ludzie przecież wyjeżdżając na urlop tak daleko chyba wiemy wszyscy ile to kosztuje i ile trzeba mieć ze sobą pieniędzy!!! Proszę Was nie wypisujcie takich bzdur bo inni to czytają i później biorą z tego przykład!!! Jeszcze raz z całym szacunkiem Andrzej 73 - bez urazy, pozdrawiam Cię serdecznie :spoko

Andrzej 73 - 2010-11-05, 22:52

Kuba L. napisał/a:
Czytam i oczom nie wierzę to co niektórzy wypisują. Andzrzej 73 z całym szacunkiem ale podziwiam Cię, że zdobyłes się na takie cyrki w Serbii na bramkach żeby latać z miarką i kłócić się o 2cm!!!


Ok , może to i cyrk , ale w imię czego mają pobierać opłatę za trzecią jak przepis mówi dobitnie do 130cm. jest to druga kat.(bynajmniej tak było w 2009 roku)
Kuba L. napisał/a:
nie wypisujcie takich bzdur bo inni to czytają i później biorą z tego przykład!!!


Jak lubisz być oszukiwany przez innych to Twoja sprawa.
Ja nie mogę się pogodzić z oszustwem i tyle.
Mimo wszystko , Kubo pozdrawiam Cię serdeczie :spoko

Andrzej 73 - 2010-11-05, 22:56

Kuba L. napisał/a:
Ludzie przecież wyjeżdżając na urlop tak daleko chyba wiemy wszyscy ile to kosztuje i ile trzeba mieć ze sobą pieniędzy


Dlaczego tak piszesz , przecież nie napisałem , że nie zapłaciłem.
Mnie tu chodzi o prawdę i tyle. Jeśli mają dany przepis to powinni go przestrzegać . :spoko

Kuba L. - 2010-11-06, 09:40

Andrzeju 73, z całym szacunkiem ale wg mnie jak kazali by Ci zjechać na bok, poprosiliby żeby wszyscy opuścili samochód, poprosili żebyś wypakował wszystkie bagaże z samochodu i spuścił wodę ze zbiorników to gwarantuję Ci, że podniósł by się minimum o około 5cm - i co wtedy? Przecież jak ustalają przepisy te i inne, to biorą pod uwagę dane fabryczne samochodów jakie podaje producent a nie robią pomiary przypadkowych aut gdzieś na parkingu... To takie moje przemyślenia na chłopski rozum, zresztą chyba w Grecji jak dobrze pamiętam jest identyczna sytuacja na bramkach. Na ich tablicach informacyjnych na każdej bramce (takiej zielonej z narysowanymi wszelkimi pojazdami) kampery są w trzeciej grupie - tam również wyraźnie jest narysowany bus. Dla mnie jest to logiczne i jasne jak słońce...nic więcej w tym temacie. To tak na szybko dla innych chcących podróżować w tamte strony, w razie wątpliwości służę pomocą innym. Pozdrawiam Cię Andrzeju 73 jeszcze raz bardzo serdecznie, jak byś miał ochotę z przyjemnością bym wymienił z tobą uwagi i spostrzeżenia z pobytu w Grecji. :spoko
waldi - 2010-11-06, 15:31

Chetnie tez poczytam :spoko
Andrzej 73 - 2010-11-06, 18:08

Kuba L. napisał/a:
z całym szacunkiem ale wg mnie jak kazali by Ci zjechać na bok, poprosiliby żeby wszyscy opuścili samochód, poprosili żebyś wypakował wszystkie bagaże z samochodu i spuścił wodę ze zbiorników to gwarantuję Ci, że podniósł by się minimum o około 5cm - i co wtedy


I oto właśnie chodzi , że pomiar zrobiłem dokładny przed zatankowaniem paliwa , wody i całego wyposażenia . Dążyłem do tego aby ten pomiar się odbył , ale pracownicy autostrady unikali tego jak ognia.

Kuba L. napisał/a:
Przecież jak ustalają przepisy te i inne, to biorą pod uwagę dane fabryczne samochodów jakie podaje producent a nie robią pomiary przypadkowych aut gdzieś na parkingu...


Przepisy przepisami , tylko kto je tam w Serbii respektuje.

Kuba L. napisał/a:
w Grecji jak dobrze pamiętam jest identyczna sytuacja na bramkach.


I tu się mylisz , w Grecji widać Unię , nie ma przekrętów na autostradach i kamper zaliczany jest do drugiej kat. (Busy)
W Serbii busy i ciężarówki to ta sama kat. ( czy to jest normalne) :gwm

:spoko

Andrzej 73 - 2010-11-06, 18:30

Ted69 napisał/a:
to nie sprawa Unii ale ludzi. U nas, w Polsce na wielu parkingach jest podobnie jak na tym z cennika nizej


Tego nie kwestionuję Tadziu , w przypadku opłat na autostradach w Serbii sprawa ma się inaczej. Otóż Serbowie ustalili przepis do którego sami się nie stosują (dotyczy to kamperów) , a widząc możliwość ściągnięcia większej kasy idą w zaparte.

Oczywiście jak jest cennik , który określa jasno co i za ile ktoś płaci , nie widzę w tym nic nienormalnego.
W tym konkretnym przypadku "opłaty parkingowej" właściciel wyszczególnił np. samochód kempingowy . Uważam że jest OK .
:spoko
:spoko

chris_voyager - 2012-09-09, 00:19
Temat postu: Ceny za przejazd E75 przez Serbię
Znalazłem następujący cennik za autostrady w Serbii - czy ktoś może te ceny potwierdzić ?
(ceny dla kampera lub auta z przyczepą)

Belgrad – Sid (E70) 520 din / 5 euro
Nowy Sad - Belgrad (E75) 350 din / 3,5 euro
Nowy Sad - Subotica (E75) 500 din / 5 euro
Belgrad – Nis (E75) 1100 din / 10,5 euro
Nis – Leskovac (E75) 280 din / 3 euro

Pozdrawiam

Camper Diem - 2012-09-09, 14:07

chris_voyager napisał/a:
Znalazłem następujący cennik za autostrady w Serbii - czy ktoś może te ceny potwierdzić ?

dokładnie tak, z tym że nie jedziesz odcinkiem Belgrad-Sid i autostrada w 1 stronę kosztuje Cię (kamper do 3,5t) 21E (można płacić kartą)

MILUŚ - 2017-08-08, 20:03

Odświeże co nie co temat.......... :-P

Może ktoś z jadących do/z Grecji podać ogólną kwotę do zapłaty za autostrady Serbii i Macedoni z tego roku ? :mrgreen: :spoko

Mazur - 2017-08-08, 20:24

Przed swoim wyjazdem znalazłem takie info: Przejazd przez Serbie to koszt 17.5 euro, Macedonia 6.5 euro
To orientacyjnie, a z wyliczeniem ciężka sprawa, paragonów z całej podróży mam dużo, raz płaciłem karta, raz gotówka... nie liczyłem i nie będę bo cóż mi z tej wiedzy jak do celu dotarłem :-P Serbia i Macedonia to był tranzyt, więc najkrótszą drogą, najszybciej, a kilka E nie zmieniłoby trasy.
Tylko w Grecji często jeździłem poza płatnymi.

jarek49 - 2017-08-08, 20:34
Temat postu: oplata aut. Serbia-Macedonia
Dokladnie tyle ile napisal kol. Mazur--17,5 E Serbia i 6,5 E ,lub 300 denarow Macedonia.
Tak bylo w maju i czerwcu , zobaczymy jak we wrzesniu ?

MILUŚ - 2017-08-08, 22:09

Rozumiem ,że to jedną stronę :chytry
Mazur - 2017-08-09, 19:02

tak, w jedną.
LukF - 2018-05-16, 16:45

Odświeżam temat.
Cena przejazdu w 2018r bardzo by mnie interesowała na ruszamy na początku czerwca.

Ile kosztuje przejazd całej Serbii w Dinarach (bo chcę kupić dinary i nimi płacić) ?

Ile kosztuje przejazd całej Macedoni w Denarach (bo chcę kupić denary i nimi płacić) ?

Z góry bardzo bardzo dziękuję :spoko

Stanek - 2018-05-16, 16:50

W lokalnej walucie nie pamiętam, ale w zeszłym roku w lipcu płaciliśmy 17,5 euro za Serbię i 6,5 euro za Macedonię.
tom-cio - 2018-05-16, 16:53

Ja teraz jechalem przez serbie -za kampera wyszlo okolo 80zl, jechalismy w kierunku macedonskiej Ochrydy.W macedoni placilem eurakami -bramki po 1 albo 1,50 euro.
samotny wilk - 2018-05-16, 17:09

LukF
W 2017 r. w lipcu za przejazd przez Macedonię autem osobowym zapłaciłem 3 x 1,5 E = 4,5 E.
Chyba 1 lub 2 bramki były w remoncie i opłat tam nie pobierano. :lol:

Natomiast za przejazd przez Serbię zapłaciłem: 0,5 E + 1,5 E + 6,5 E + 2,5 E = 11,5 E.

Zawsze jest możliwość płacenia w ichniej walucie lub w Euro. Wszystko jest pięknie namalowane na tabliczkach informacyjnych przed punktami poboru opłat.
:spoko

LukF - 2018-05-16, 17:19

Stanek, Samotny Wilk, Tomcio,
Bardzo Wam dziękuję. Pytałem o lokalną walutę bo mam możliwość kupić ją w Rybniku a nie wiem ile? Szczególnie ile Serbskich Dinarów bo będę tylko tranzytem. Natomiast w Macedoni będę w Ohrydzie dwa tygodnie więc jak w domu kupię więcej Denarow to i tak je wydam. A na Serbię nie chcę by mi coś zostało bo po co?
Czyli może jeszcze ktoś napisze dokładnie ile w ichniejszych piniądzorach :-P ?

Bim - 2018-05-16, 17:28

LukF napisał/a:
Odświeżam temat.
Cena przejazdu w 2018r bardzo by mnie interesowała na ruszamy na początku czerwca.

Ile kosztuje przejazd całej Serbii w Dinarach (bo chcę kupić dinary i nimi płacić) ?

Ile kosztuje przejazd całej Macedoni w Denarach (bo chcę kupić denary i nimi płacić) ?


http://bulgaricus.pl/foru...read-63-16.html

tom-cio - 2018-05-16, 18:01

Ohryd piekny,ale dwa tygodnie to nie bedzie co tam robic,miasto mozna zwiedzic w 1 dzien.No i taka bardzo pelna komercja,miasto typowo pod turystow,mnie kompletnie nie zauroczylo.Glowna ulica to deptak z ogromna ilosci sklepow..na miejscu tanio,ale po drugiej stronie granicy,czyli w Albani 3 razy taniej. A,wrocilem stamtad 2 tygodnie temu
LukF - 2018-05-16, 21:18

Tom-Cio, dzięki za info. Ja jadę tam z 20 osobową grupą znajomych, będziemy się tam czymś zajmowali przez te 2 tygodnie więc nie będę się nudził. A po 2 tyg.ruszamy dalej do Grecji na płw.Chalkidiki.

Proszę, napisz jak rozwiązałeś problem z telefonem i Internetem bo to poza EU więc ceny... ???

LukF - 2018-05-16, 21:24

Bim bardzo Ci dziękuję. Śledziłem forum Bulgaricus jak wybieralem się do Rumuni i Bułgari. I nie pomyślałem, że znajdę tam info o opłatach w Serbi. A przecież wiele osób z Polski jedzie do Bulgari przez Serbię omijając piękna Rumunię nie wiem po co.
:pifko

chris_voyager - 2018-05-16, 21:24

LukF napisał/a:
Stanek, Samotny Wilk, Tomcio,
Bardzo Wam dziękuję. Pytałem o lokalną walutę bo mam możliwość kupić ją w Rybniku a nie wiem ile? Szczególnie ile Serbskich Dinarów bo będę tylko tranzytem. Natomiast w Macedoni będę w Ohrydzie dwa tygodnie więc jak w domu kupię więcej Denarow to i tak je wydam. A na Serbię nie chcę by mi coś zostało bo po co?
Czyli może jeszcze ktoś napisze dokładnie ile w ichniejszych piniądzorach :-P ?


Zawsze w Serbii oraz Macedonii płacę kartą. Nigdy nie kupowałem lokalnej waluty - nigdy nie miałem problemu z realizacją płatności.

Brodacz77 - 2018-05-16, 21:38

chris_voyager napisał/a:
Zawsze w Serbii oraz Macedonii płacę kartą. Nigdy nie kupowałem lokalnej waluty - nigdy nie miałem problemu z realizacją płatności.


Dokładnie tak samo postąpiłem ostatnio. Żadnego problemu z płatnościami kartą w Serbii i Macedonii. Czy to karta euro czy złotówkowa.
Problem z kartą pokazał się w .... Grecji - No card- only cash .....

LukF - 2018-05-16, 21:52

Może faktycznie macie rację by autostrady zapłacić kartą :hello
A w Grecji euro to nie ma problemu z gotówką :lol:

chris_voyager - 2018-05-17, 00:40

LukF napisał/a:
(...) A w Grecji euro to nie ma problemu z gotówką :lol:


W Grecji tylko trzeba mieć dużo EURO jak się chce jeździć kamperkiem po autostradach. Za autostrady w GR płaci się często i dużo :( Omijam jak tylko się da.

Stanek - 2018-05-17, 09:03

LukF napisał/a:
Może faktycznie macie rację by autostrady zapłacić kartą :hello


Bez problemu zapłacisz też gotówką w euro za autostrady zarówno w Serbii jak i Macedonii. Warto tylko zaopatrzyć się w drobniaki.

rjas - 2018-05-17, 09:23

Wujek google Ci pomoże - http://www.putevi-srbije....vnik-putarine-2

wpisujesz punkt początkowy i końcowy i masz cenę. My to chyba kategoria 2. Po prawej link do mapki, żeby łatwiej znaleźć interesującą nas trasę.
Za każdym razem płaciłem i w Serbii i Macedonii kartą i nigdy nie było z tym problemów, a parę razy tamtędy jechałem :)


Miłego wypoczynku :spoko

LukF - 2018-05-17, 11:37

Dzięki, co do kategorii pojazdu to kampery są podobno w kat.3. Tak przynajmniej na 1 i 2 stronie tego wątku przedmówcy się "spierali" ??? Ktoś może kategorię potwierdzić???
Bim - 2018-05-17, 11:41

Kat 2 :spoko
jasny - 2019-07-25, 14:45

Polecam kartę Revolut przez całą Serbię nie było najmniejszego problemu z płatościami.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group