Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Norwegia - Troltunga

jurek - 2010-11-06, 20:27
Temat postu: Troltunga
Biorac udzial w dyskusji na temat Norwegia 2010 nadmienilem trase do pokonania ,stawialem pytania . Do dzis jestem pod wrazeniem Norwegia jest poprostu wspaniala.Z jednej z wielu tras wedrownych ktore zaliczylismy naszym zdaniem Troltunga jest godna uwagi. Z miejsca naszego postojuw w dwie strony wyprawa calodzienna ok. 9 godz.

Mala fotorelacja

pozdrawiamy Jerzy Krystyna

Ela i Andrzej - 2010-11-06, 20:57

Pięknie , ale na tą półkę skalną ..........chciałabym ale boje się :roll:
Szacunek dla Krysi :bukiet:

Ela

Mokraski - 2010-11-06, 21:20

Potwierdzam, przepiękne miejsce. Wejście na Jęzor Trolla (Trolltunga) robi wrażenie. Nie chwaląc się też tam byłem w tym roku.

Pawcio - 2010-11-06, 21:31

Tak się patrzę, i się dziwię... że ta skałka nie pyrgnie tam daleko na dół...

A na poważnie.. gratuluję i zazdroszczę wyprawy! :bigok

darboch - 2010-11-07, 10:18

Bardzo fajne miejsce :ok
jaka skala trudności? Z dziecmi mozna isc??

Mokraski - 2010-11-07, 10:45

Cytat:
jaka skala trudności? Z dziecmi mozna isc??

Samo podejście nie jest trudne technicznie ale bardzo męczące. Ja podchodziłem od zapory na elektrowni wodnej a tam prawie pion. Czy z dziećmi można iść? Wszystko zależy od wieku i kondycji pociechy. Przy samej skale widziałem młodych ludzi z kilku miesięcznym dzieckiem w nosidełku. Uważam, żę to przesada. Trzeba pamiętać, że czeka nas min. 8 godzinna wyprawa.

jurek - 2010-11-07, 12:27

Ja tagze podchodzilem od strony zapory po stopniach przy kolejce bylo to naprawde meczace ,uwienczone spanialym widokiem juz na samym poczatku trasy.Zejscie trasa wedrowna okazalo sie jeszcze gorsze wiec w polowie drogi wrucilismy na trase przy kolejce .
Na sama gore mozna dojechac kolejka szynowa ok.30 € w dwie strony co skraca wedrowanie do 2 godz.Co ciekawe na miejscu po powrocie jest mozliosc pobrania wody jak rowniez po tak wyczerpujacym dniu zimny lub cieply prysznic.

Pzdrowienia Krystyna Jerzy

MILUŚ - 2018-11-06, 13:27

Witajcie ;

Po paru wyprawach po Norwegii przyszedł czas na wyjadanie rodzynek z tego norweskiego tortu .
Wybieramy sie za rok ponownie i wyszukuje miejsc gdzie jeszcze nas nie było .........
Jednym z tych miejsc jest właśnie Troltunga .
Moje pytanie do tambylców : chcemy przed wejściem na język przyjechac w miare blisko kamperem i przenocować . Rano wejść ; zejść i nastepnie przenocować .
Jak sobie poradziliście ? Czy parking pod samym wejściem /przy resztkach torów kolejki / umożliwia nocleg ? Nie ma zakazu nocowania ?

Rav - 2018-11-06, 22:09

Byłem tam w 2015 i stał zakaz wjazdu do kamperów, więc dojazd pod kolejkę był wykluczony. Dojście do tego punktu pieszo to min. 1 godzinka, więc jedyną opcją było zaczekanie na busa (kursują według jakiegoś tam rozkładu - do rozeznania na miejscu).
Najbliższy parking za friko : 60°07'03.1"N 6°34'23.6"E
Bezpośrednio z parkingu droga na górę (z zakazem dla kamperów), busy pod nosem (ale warto stanąć w kolejce wcześniej).

Kolejka była w budowie więc atak z buta - godzinka w ostrym podejściu na dzień dobry. Nie wiem kiedy zamierzasz jechać, ale lepiej żeby śnieg zdążył stopnieć. Ja byłem z rodziną w lipcu i czasami zapadaliśmy się po pas! Wróciliśmy ledwie żywi po brnięciu przez śniegi.

MILUŚ - 2018-11-06, 22:59

W kilku publikacjach czytałem o parkingu na którym zostawiali ludzie kampery a na Google Maps z 2016 też je widać ; więc widać coś sie zmieniło :-P
Magda P - 2018-11-06, 23:22

Na Trolltundze byliśmy w 2016 roku, ale wtedy jeszcze podróżowaliśmy z namiotem. Zatrzymaliśmy się wtedy na campingu Odda. Pamiętam, że nie mogliśmy samochodem wjechać na parking górny w pobliże szlaku, musieliśmy zostawić samochód i pojechać autobusem na górę kilka km, tak samo wracaliśmy. Opisałam nasze wrażenia i wskazówki dla wybierających się na Trolltungę tutaj.

http://www.campingowo.com...-namiotem-cz-7/

Rav - 2018-11-06, 23:39

MILUŚ napisał/a:
W kilku publikacjach czytałem o parkingu na którym zostawiali ludzie kampery a na Google Maps z 2016 też je widać ; więc widać coś sie zmieniło :-P


Tak, tak, więc pewnie na tym zdjęciu z Google Maps z 2017 zakaz wjazdu jest dla draki:
https://www.google.pl/map...0!7i6144!8i3072

Czytałeś, ale ... o parkingu, którego współrzędne, które Ci podesłałem.

MILUŚ - 2018-11-07, 00:03

Magda P nie ukrywam ;że Twój blog jest jednym z tych z których korzystam przy planowaniu swoich wypraw do Norge . Tej przyszłorocznej również :mrgreen:

Rav Masz rację . Jest zakaz . To wbija gwóżdż do trumny mego planu . Będziemy nocować na parkingu który opisałeś . Będzie dalej ; dłużej i drożej :evil:

jurekf - 2018-11-07, 07:10

Super wyprawa minęło parę lat od naszej wyprawy i do dzisiaj jestem pod wrażeniem dziś nie dał bym rady.

https://campofant.com/wanderung-zur-trolltunga-in-norwegen/
Tu masz link ktoś był tam w tym Roku i opisuje jak dojechał i nocował
przetłumacz i może się przydać.
Pozdrawiam

moskit - 2018-11-07, 11:04

Elżbieta lubi ozorki w galarecie jestem ciekaw czy da radę pozować do zdjęcia na "ozorku"
MILUŚ - 2021-01-03, 22:20

Czy ktoś ma informacje czy możliwy jest nocleg na parkingu o którym pisał Rav ?

https://park4night.com/lieu/84527/parking-camping-car-jour-et-nuit/tyssedal-64-skjeggedalsvegen/norway/odda#prettyPhoto

Chcemy przyjechać pod wieczór ; przenocować ; rano busem wjechać na parking P2 i uderzać na Trolltungę .

Rav - 2021-01-04, 09:08

Tak można nocować. W sezonie to bardziej koczowisko aniżeli parking.
Bardziej kameralne miejsca są na końcu parkingu (bliżej tej skalnej ściany), a za parkingiem górski potok (między parkingiem a wzniesieniem, w dole) - miejsce porannej toalety wielu z osób koczujących na parkingu (bo rozstawiane są nawet namioty).

A co chcesz atakować Trolltungę zimą?

MILUŚ - 2021-01-04, 10:07

Rav napisał/a:
Tak można nocować.....


A co chcesz atakować Trolltungę zimą?


Dzięki za info. :mrgreen:
Co drugi rok staramy się być w Skandynawii i Norwegię planujemy na przełomie czerwca/lipca tego roku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group