Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam

Organizacja wyjazdów - Co zabrać do kampera?

sferoida - 2011-02-24, 20:14
Temat postu: Co zabrać do kampera?
Planuję I wyprawę kamperkiem (czyli jestem zupełnie zieloniutki) i doszedłem do punktu "zaopatrzenie". Nazwijmy to MENU DOSKONAŁE czyli proszę o radę w co zaopatrzyć się na wyprawę do kampera. Na razie tylko mogę sobie wyobrazić, że będę miał do czynienia z małą kuchenką i słabo chłodzącą lodówką bez zamrażarki. Przedstawiam pierwsze przybliżenie menu doskonałego, które proszę aby było wzbogacane radami Weteranów. Teraz w okresie niskim jest na to czas, przed podróżą, wiele robi się na żywioł i łatwo o czymś zapomnieć. Po uzupełnieniach powstanie lista rzeczy, którą przygotuję "do wydruku", a każdy będzie mógł uznać co mu odpowiada

MENU wyprawowe (2 tyg. 4 osoby: 2 dorosłych + 2 dzieci)

1. Napoje:
2 zgrzewki wody mineralnej niegazowanej
2 zgrzewki wody mineralnej gazowanej
1 zgrzewka wody w małych butelkach (na wypady)
1 zgrzewka napojów innych
mleko (5 litrów UHT)
herbata ekspresowa 100 torebek
kawa rozpuszczalna typu 3 w 1 (26 saszetek)
cukier (1-2 kg)

2. dania śniadaniowo-kolacyjne:
3 bochenki chleba (więcej na początek nie przetrzyma)
2 margaryny typu Masmix
dżemy (kilka – ok. 4-5 słoików)
wędlina z przewagą typu suchgo (łącznie ok. 0,5 kg) i wędlina paczkowana
jajka 2-3 dziesiątki w osobnych pojemnikach
sery żółte (w plastrach paczkowane3-4 paczek) i topione w pojemnikach (2 szt.)
ketchup, musztarda, przyprawy
olej
budyń, kisiel (kilka)

3. owoce i warzywa:
ziemniaki (5-10 kg)
jabłka (3 kg)
cebula (ok. 1 kg)
rzodkiewka

4. obiady:
ryż (4-5 opakowań po 4 torebki)
makaron (5 opakowań dużych)
zupki chińskie lub podobne (ok. 10)
weki (kilka słoików) – bigos, gołąbki, pulpety – trzeba PRZYGOTOWAĆ !
kotleciki sojowe

5. słodycze (wg upodobania):
ciasteczka, chipsy, orzeszki, cukierki
czekolady (nawet kilkanaście)
inne np. tik-taki
gumy do żucia do oczyszczenia zębów, oczywiście jako dodatek do pasty, a nie zamiast ;)

6. Artykułu przemysłowe i inne: trochę reklamówek jednorazowych (zamiast worków na śmieci, małej reklamówki łatwiej się pozbyć w przydrożnym śmietniku i szybciej pozbywamy się resztek), coś do sprzątania kampera (najlepiej odkurzacz samochodowy, zmywak, ścierka); chusteczki

7. Rozrywka: parę gier planszowych, filmy DVD (jeżeli jest odtwarzacz), kartki do rysowania, brulion w kratkę, coś do pisania

8. dokumentacja wyprawy: aparat foto, kamera, laptop (sprawdzić ładowarki, zasilacze, naładować akumulatory, zabrać zapasowe), ustawić roaming w telefonie, pamiętać o nawigacji + uchwyt do samochodu i kabel

9. przewodniki, mapy, ważne wydruki z internetu, dane miejsc postojowych (jeżeli takowe mamy), paszporty, karty EKUZ, waluta krajów na trasie + spłata zadłużenia na karcie (aby była w pełni naładowana)

10. apteczka: samochodowa + leki osobiste

11. mały grill lub grill jednorazowy ?

sferoida - 2011-02-24, 20:20

I znowu byłem za szybki. Temat powinien być umieszczony w dziale kamperowanie/organizacja wyjazdów :gwm

Panie Moderatorze proszę o korektę :spoko

Bim - 2011-02-24, 20:24

od 4 pozycji podstawa ,reszta zeleży od kierunku jazdy mnie brakuje zgrzewki piwa nie zależnie w jakim kierunku podążam :spoko
48a-ELANKO - 2011-02-24, 21:43

Zupełnie inaczej podchodzimy do zaopatrzenia autka.
1. W kamperku zawsze są te rzeczy, które mamy w domu w łazience czy w kuchni.
Tuż przed wyjazdami uzupełniamy pościel, kosmetyki, mapy, nawigację, płyty CD, kilka książek itp. no i odzież.
2. Jeżeli chodzi o papu, to chyba że wybieralibyśmy się do zupełnej głuszy to wtedy pomocna byłaby Twoja lista od pkt 1. do pkt. 4. Od zawsze zakupy robimy "po drodze". Jeżeli zatrzymujemy się na dłużej, to z reguły pieszo lub rowerkami robimy wypady do pobliskich sklepów. Ceny są niemal wszędzie podobne, no może zbieżne z polskimi.
Lubimy poznawać lokalną kuchnię i staramy się odwiedzać różne knajpki. Jak można oprzeć się dobrym knedlikom u braci południowców, węgierskim specjałom czy chorwackim prszutom, rybom albo nie oprzeć się mulom ?!
Jasne, że zabieramy nasze ulubione kawy, herbaty czy też jakieś smakołyki na czas podróży.
3. W naszym przypadku - jeździmy z trzema yorczkami :lol: - ważna jest karma dla nich i podstawowe leki (taki zestaw "na wszelki wypadek').
4. Oczywiście wyprawy z dziećmi to kolejne potrzeby; coś dla zajęcia dla nich, ale to już w zależności od ich wieku i każdy z rodziców wie najlepiej, co pociechom sprawi największą frajdę....

papamila - 2011-02-24, 21:46

W całej skandynawii woda z kranów jest zdatna do picia bez przegotowania
możesz lać do butelek i poić nawet niemowlaki.
Zamrażalnik choć nieduży pociągnie do -18 st C ( sprawdzone)
Lodówka trzyma +2, bez obaw,
zestaw do sprzątania, scierki, worki, płyny dostaniesz z autem,
nawigację masz na wyposazeniu auta,
przetwornica napiecia 300W również w wyposażeniu
Proponuje uwzględnić pieczywo i chrupkie pieczywo bo ichni chleb jest słodkawy
Alkohol bardzo drogi i trudno dostępny, podobnie tytoń
Aha, nie licz na bieżace zakupy w przydrożnych sklepach
w skandynawii jest trochę inaczej
stracisz masę czasu aby je znależć poza dużymi miastami

łoś - 2011-02-25, 04:04

sferoida!
Nie obraź się, ale jesteś naprawdę zieloniutki. Twoja lista produktów do zabrania sugeruje, że masz w kamperze piwniczkę. To nie lata osiemdziesiąte, kiedy to na półkach królował ocet. Sprecyzuj jaki masz plan. A najlepiej przed pierwszą dłuższą wyprawą wyskocz z rodzinką na trzy dni i już będziesz wiedział czego ile zabrać. Większość wymienionych produktów dokupisz wszędzie, a robienie z kampera magazynu to zbyteczna nadwaga i ciasnota. :spoko

Camper Diem - 2011-02-25, 06:19

uważaj, bo jak do Norwegii wwieziesz np. ziemniaki może się okazać, że uprawiasz kontrabandę ;)

i zwróć uwagę jakiego kampera wypożyczasz, bo gdybym ja się sugerował swoim pierwszym wypożyczonym kamperem to by mnie tutaj nie było :shock: :spoko

bogus bednarski - 2011-02-25, 06:55

łoś napisał/a:
sferoida!
Nie obraź się, ale jesteś naprawdę zieloniutki. Twoja lista produktów do zabrania sugeruje, że masz w kamperze piwniczkę. To nie lata osiemdziesiąte, kiedy to na półkach królował ocet. Sprecyzuj jaki masz plan. A najlepiej przed pierwszą dłuższą wyprawą wyskocz z rodzinką na trzy dni i już będziesz wiedział czego ile zabrać. Większość wymienionych produktów dokupisz wszędzie, a robienie z kampera magazynu to zbyteczna nadwaga i ciasnota. :spoko




moim zdaniem, tylko ta odpowiedź jest trafna.

Oskar - 2011-02-25, 08:26

Achoj! Ja Cię :czytaj
To przecież nawet do "Milki" by się nie zmieściło :gwm
Z tym jedzeniem to kolega ostra przesada .Ja tam biorę zawsze tylko jedzonka na dwa dni a resztę dokupuję . Dziś wszystko wszędzie jest . Markety w każdym nawet małym miasteczku.
Jestem ciekaw jaki ty powinieneś mieć zbiornik na wodę i ile butli gazowych byś nabrał do tego jeszcze?
Pozdrawiam serdecznie Oskar :spoko

gino - 2011-02-25, 08:41

na ostatniej pozycji powinna byc.....PRZYCZEPKA BAGAŻOWA... :bigok

a moze jedzeisz na urlop w schronie atomowym..bez mozliwosci wyjscia przez 30dni :mrgreen:


no dobra..żarty żartami...
ja uwazam ze powinienes przy pakowaniu skupic sie raczej na:

ubrania...na kazdą temperaturke i pogode..

podstawowa apteczka+ew.leki ktorych czesto uzywasz..

jedzenie ...NA DROGE
reszte kupisz pod drodze...
mozesz wziasc troche puszek...ale..nie przesadzalbym z kilkoma bochenkami chleba czy 30litrami roznych napoi!!...../policzyłem tak + - chcesz wziąsć 50kg jedzenia i picia.. :shock:

worki na smieci,zdecydowanie tak..aby nigdzie gdzie staniesz..nie zostawiac syfu..
oczywiscie kosmetyki, reczniki posciel..to NORMA

grill tez jest dobrym pomyslem..

do tego wedka, kocyk, krzesleka stolik..


reszte na prawde dokupisz na miejscu....
tam tez sa sklepy typu lidl czy cos w tym stylu...ceny sa podobne..nawet jak ciut drozsze...to wieciej miejsca i wygody w camperku , wam to wynagrodzi... :spoko

Elwood - 2011-02-25, 17:36

Szanowny kolego.

Po pierwsze pytanie brzmi: dokąd się wybierasz i jaki charakter ma mieć Twoja podróż /objazdówka, czy pobyt stacjonarny/ , bo to podstawowe czynniki tego co trzeba i można zabrać.
Jak koledzy tutaj napisali generalnie nie warto targać ze sobą bardzo dużo żywności i napojów, ale trzeba być świadomym, że np w Norwegi żywność jest średnio czterokrotnie droższa niż u nas - nie wspominam o alkoholu i papierosach.
W pozostałych krajach Europy ceny żywności - za wyjątkiem mięsa - są podobne jak u nas/ 10 - 30% droższe/
Przy wyjazdach stricte objazdowych nam sprawdzają się przygotowane wcześniej przetwory mięsne typu gulasz, bitki zawekowane w domu. Pozwala to w bardzo krótkim czasie przygotować posiłek i dalej w drogę.
My bardzo rzadko korzystamy z kempingów - nie mamy więc dostępu do prądu 230V. To jest sprawa na tyle poważna na ile twój aparat, komórka, komputer itp są zależne od ładowarek zasilanych takim prądem. Ja mam przetwornice małej mocy 12/230v i w trakcie podróży ładuję nią tego typu urządzenia.
Muszę teraz lecieć ale jakby co to służę radą. :spoko :spoko

Camper Diem - 2011-02-25, 17:40

Elwood, kolega już pisał w innym wątku, że Norwegia :spoko
papamila - 2011-02-25, 20:18

koledzy, :bajer
najpierw przeczytajcie o kierunku wyjazdu a dopiero potem rady,
Norwegia, szczególnie środkowa i północna jest dość specyficzna w tym względzie
Wielkie przestrzenie słabiej zaludnione, do tego specyfika urbanistyczna
(domostwa i sklepy nie stoją jak u nas, bezpośrednio przy drodze)
i jeszcze bariera językowa- tam biedronek i lidlów nie ma przy drodze,
pomijam ceny.
Kierunek norweski więc raczej objazdowo i własny prowiant usprawni podróż
a wstepnie prefabrykowane posiłki skrócą do minimum czas przygotowania.

Sferoida
weż tyle jedzenia ( porcji) aby starczylo na kazdy dzień
przecież wiesz z grubsza ile pieczywa i masla itp zużywa Twoja rodzina
ładownoscią się nie przejmuj, do dyspozycji na zywnośc, ubrania
i podręczną elektronikę będziesz miał ok 300kg

wbobowski - 2011-02-25, 20:39

papamila napisał/a:
koledzy,
najpierw przeczytajcie o kierunku wyjazdu a dopiero potem rady,
Norwegia, szczególnie środkowa i północna jest dość specyficzna w tym względzie

Jarku, a gdzieś Ty wyczytał, on że wybiera się do Skandynawii, bo ja tego nie widzę... albo ślepy jestem.

Camper Diem - 2011-02-25, 22:19

wbobowski napisał/a:
że wybiera się do Skandynawii, bo ja tego nie widzę

zajrzyj tutaj: http://www.camperteam.pl/...ic.php?p=206006

wbobowski - 2011-02-25, 22:53

affa napisał/a:
zajrzyj tutaj:

No teraz jasne, dzięki affa.

łoś - 2011-02-25, 23:05

wbobowski napisał/a:
No teraz jasne, dzięki affa.

Jasne by było gdyby to było jakoś powiązane. Niestety takie tematy w oparciu o inne, niekoniecznie czytane robią zamieszanie. Lekarstwa już na to nie ma i pozostaje przywyknąć. :spoko

sferoida - 2011-02-26, 11:36

Wywołując do tablicy Weternów należało się spodziewać, że zleją głowę zielonemu. Na szczęście wchodzę w wiek gdzie człowiek już się nie obraża i nie wstydzi. Mimo wszystkich uszczypliwości dzięki za rady i ... proszę o więcej.

Biję się też w piersi, bo faktycznie nie wspomniałem, że obranym kierunkiem jest Norwegia. Chodziło mi jednak o listę uniwersalną. Dyskusja tak się rozwinęła, że otrzymałem szereg informacji na teraz i na przyszłość, za co dziękuję.

Pozdrawiam :spoko

Radek

Oskar - 2011-02-26, 12:24

Achoj!
sferoida napisał/a:
Wywołując do tablicy Weternów należało się spodziewać, że zleją głowę zielonemu. Na szczęście wchodzę w wiek gdzie człowiek już się nie obraża i nie wstydzi. Mimo wszystkich uszczypliwości dzięki za rady i ... proszę o więcej.

Drogi sferoido nikt nie miał by zamiaru cię tutaj na tym forum obrazić tego możesz być pewny na 100%.
Pewnie spotkamy się w realu i wypijemy piwko i pogadamy jeszcze na wiele tematów kamperowych.Sam osobiście jestem już na tym forum trochę czasu i cały czas uczę się wielu ciekawostek od starszych kolegów.
Pozdrawiam serdecznie Oskar :spoko

kimtop - 2011-02-26, 14:43

A my w zasadzie wszystko zabieramy ze sobą.Nawet na trzy tygodnie.Przecież trzeba czymś zapełnić lodówkę i wszystkie te schowki.Dokupujemy tylko pieczywo,owoce i jak czegoś zabraknie.
brams - 2011-02-26, 15:17

My mamy 2 listy stworzone wtedy, gdy okazało się, że czegoś tam zapomnieliśmy, lub "szkoda, że tego nie zabraliśmy".
Jedna dotyczy samego urlopu, niekoniecznie kampera (np wyjazd na narty):

SEZON ZIMA:
1.Komórki, ładowarki, zestaw słuchawkowy, CB radio,
2.Mapy, gps, pendrive ,gps ręczny z bateriami i ładowarką
3.Laptop + zasilacz, kable do łącz. z komórkami, aparatem, lornetka, latarka, czołówka.
4.Kawa, herbata, sztućce, kubki, czajnik, jedzenie, sól, pieprz, wykałaczki, piersióweczki
5.Paszporty + ew. waluta
6.Kosmetyki (mydło, szampon, wałki, lakier, pianka, szczotka, szczoteczki, pasty do zębów, golenia, kremy itp.) ręczniki, czapki
7.Kamera +oprzyrządowanie! Aparat foto + ładowarka
8.Płyty CD, DVD, gaśnica , żarówki zapasowe, przedłużacz, adapter do gazu
9.Paszporty, prawa jazdy, zapasowe klucze od auta, i inne klucze itp. – ADRES docelowy z nr telefonu!,
10.Łańcuchy na koła, koło zapasowe, spr. olej, ciśnienie w oponach,płyny, odmrażacz
11.Okulary zapasowe i słoneczne
12.Narty, kijki, buty, gogle,okulary,, kaski, kurtki,czapki,szaliki, polarki,buty na „po nartach”+pasta do butów, grzałka do butów
13.Suszarka do włosów, lekarstwa (węgiel. Codipar, p ból na gardło, pyralgina, altacet, bandaże i osobiste leki), laczki,
14.Żywność z lodówki
15. cos do czytania lub inna rozrywka(karty..)
16. klej kropelka
SEZON LATO:
j.w. Oraz:
1.Kurtki przeciwdeszczowe, buty, do komórek zabezp. (Na kajaki)
2.Poduszki dmuchane, śpiwory, kapelusz, koc na plażę, parasol od słońca, pawilon, krzesełka
3. krem do opalania, okul. p.słoneczne, czapki
4. Osłony na szybę p. słoneczne
5. Woda gazowana, maślanka,piwo

druga dotyczy kampera, zapisałem sobie wszystko to, co powinienem sprawdzić, a nie zawsze jest w środku kampera (tak kiedyś zapomniałem, że wyjąłem stolik i krzesła...)


KAMPER
1.Przedłużacze, oświetlenie, narzędzia, wtyczki, gniazdka, trójniki, wąż do wody
2.Czajnik, garnki,korkociąg
3.Saperka,siekierka, rękawiczki, drabinka
4.Antena Sat,kabel euro i kabel antenowy,, panel i pilot do radia, TV, DVD, płytv CD i DVD, dekoder Cyfry + karta
5. Papier toaletowy, płyny do WC,
6.Woda!!!, spr. poziom gazu w butli!
7.Koło zapasowe!,
8.Grill, węgiel i przyrządy i przyprawy, z lodówki (ew. zamrażarki) jedzonko
9.Na komary coś, szmatki do zlewu i podłogi
10.Stół i krzesełka!!!
11.Poduszki, kołdry, prześcieradło
12.Woreczki do lodu
13.Wentylatorki, pas sztormowy, drabinka teleskopowa
14.Rowery, pompki do rowerów, kompresorek, zapasowe dętki, klucze, zabezpieczenia do rowerów
15.”Ziębić” lodówkę dzień wcześniej
16.Blokada koła,

Jak dotąd "odhaczanie" poszczególnych pozycji z obu list sprawdza się świetnie ;)

hhmariusz - 2011-02-26, 17:37

Świetna lista (listy), porównując z moją, prawie identyczna.
Zastanawiają mnie jednak pewne jej składowe:
- drabina
- pas sztormowy(!!!)
- blokada koła
- pawilon
Wyjaśniam to sobie tak:
jak nadużyjesz piersiówki lub korkociągu to wyrzucony przez "drugą stronę" śpisz na dachu, na który wychodzisz po drabinie, gdzie na noc przypinasz się do relingów pasem sztormowym, oczywiście wcześniej zakładasz blokadę na koła, żeby nie obudzić się już w tracie jazdy do domu.
Ale jak się ma do tego pawilon?
I jeszcze jedno w składzie apteczki brakuje alkaprimu a po takiej akcji jak wyżej to na 100% będzie potrzebny ;)

SlawekEwa - 2011-02-26, 17:49

hhmariusz napisał/a:
Ale jak się ma do tego pawilon?

Pawilon rozstawia na dachu w razie niepogody :haha:

brams - 2011-02-27, 10:28

hhmariusz,
1. Składana aluminiowa drabina - sam kajaka z dachu nie ściągnę :ok
2. Pas sztormowy - to łatwe :-P , coby markiza nie pofrunęła w siną dal
3. Blokada koła - gdy miałem przyczepę kupiłem blokadę, coby nie -patrz koniec punktu 2 8-)
4. Pawilon - podczas wypraw kajakowych przydawał się jako dodatkowe miejsce dla biesiady przy większej ilości osób.
:spoko

KamperManiak - 2018-07-11, 13:59
Temat postu: Co zabrać do kampera?
Co zabrać do kampera?



Jak myślicie co jeszcze by się przydało?[/youtube]

Skorpion - 2018-07-11, 14:38

Jakie Oleje i filtry samochodów ???

Ja ma oleje.

Do FFB motocaravains Wohnmobil TABBERT MC83
Mercedes-Benz 307D
Tadeusz Rybak "Skorpion" klub CamperTeam od roku 2008


Castrol GTX 15w40 6 litrów
silnik.

CASTROL Axle EPX 80W90 2 lity
tylny most.

CASTROL ATF DEX II MULTIVEHICLE 1L - TQ-D 1 litr
skrzynia biegów mechaniczna.

Filtry

HX44

OC601

PP840

PS820


Do kamera!!!
Cassette C400 , fotel wypoczynkowy leżak x 4, stolik do leżakax 4 , stolik grillowy x 4, telewizor , lodówka , kamera tylna i wszystko do tego kamera

lwojtek - 2018-07-11, 14:39
Temat postu: Re: Co zabrać do kampera?
KamperManiak napisał/a:
Co zabrać do kampera?

Jak myślicie co jeszcze by się przydało?


Ja zabieram ponadto Bilety Narodowego Banku Polskiego. Ten pomarańczowy ogrodowy przedłużacz prawdopodobnie sądząc po jego grubości bez żyły uziemienia przeza...je...bisty. :diabelski_usmiech

Bronek - 2018-07-11, 14:44

No teraz taka moda , w TV i innych mediach . Czasem się to przydaje fakt .



Lajkuję i "polubiam" tu , bo tam nie mogę , gdyż to jest lepsze "ociupinkę"od "unpakingu" odkurzacza .

Intro bomba :mrgreen:

KamperManiak - 2018-07-11, 14:51
Temat postu: Re: Co zabrać do kampera?
lwojtek napisał/a:
Ten pomarańczowy ogrodowy przedłużacz prawdopodobnie sądząc po jego grubości bez żyły uziemienia przeza...je...bisty. :diabelski_usmiech


Ale za to dobrze widoczny, coś za coś :wyszczerzony: A tak serio to używam tylko tego zielonego 20 m, bo mi wystarcza.

Bilety w sumie najważniejsze ;)

Dzięki.

Stanek - 2018-07-11, 15:04

kije trekingowe

kije do kiełbasek na ognisko

kanister 5l z paliwem (już kilka razy nas uratował)

rowery

kliny pod koła

SlawekEwa - 2018-07-11, 18:35

Termomaty na przednie i boczne szyby.
silny - 2018-07-11, 18:49

To w tej wersji trochę uboższej :bukiet:

Bo orginalne na lato starczają :spoko

izola - 2018-07-11, 19:26

no co zabrać w drogę...zabieramy więcej niż potrzeba- ja to wiem! wiesz to też?
slawwoj - 2018-07-11, 19:29

Laskę
Ewka B - 2018-07-11, 20:30

Kalosze, nici, igły, spiryrus, woda utleniona
Comsio - 2018-07-11, 20:37

Worek ziemniaków i słoninę. :spoko


Tą saperkę to wywal na złom . :ok

Bronek - 2018-07-11, 21:14

Tu nie o to chodzi : :spoko :bigok

Obiektywnie i szczerze, miła para z potrzebą... tyle w temacie . Reszta....no cóz. Sympatyczni :bukiet: z saperką i klamerką.

Mówi to Wam Stary Lanser :mrgreen:

KamperManiak - 2018-07-13, 10:01

Bronek napisał/a:
Tu nie o to chodzi : :spoko :bigok

Obiektywnie i szczerze, miła para z potrzebą... tyle w temacie . Reszta....no cóz. Sympatyczni :bukiet: z saperką i klamerką.

Mówi to Wam Stary Lanser :mrgreen:


Bronek Ty jak zawsze merytorycznie :diabelski_usmiech
Napisz co tam wozisz u siebie, pewnie niejednego z nas zaskoczysz.

joko - 2018-07-14, 00:02

Poza biletami NBP, lub inną walutom na bieżące potrzeby , warto zadunklować w bezpiecznym miejscu słuszną kwotę, najlepiej w EUR, na czarną godzinę.
Podobnie zapasowe klucze i kopie wszystkich potrzebnych dokumentow.

Zamiast lornetki proponuję drona.

W drogę nie ruszam się bez zestawu gazów obezwładniających.

Czesci zamiennych, zapasowego kola i takich tam, nie wożę , zastępuje je w pełni , sporo lżejsza kasa i karta ADAC.

Bronek - 2018-07-14, 06:29

Poza tym co tu wymieniono... hmmm.
Wiele rzerzczy odstawiłem (dron, grill, itd...)
Zależy od wyjazdu ale stale lub prawie stale,

pełny transporter wody Fiamma, z tzw prysznicem turystycznym 12v ale to służy jako przepompownia
Lejek do wody specjalnie ukształtowany by nie trzeba było go trzymać w drugiej ręce
sreberko domowej roboty w strzykawce,
stare pokrętło zaworu z kwadratowym otworem na kran. (żabka niszczy końcówki ale też wożę)
drugą kasetę wc,
worki duże na przejechane dzieci np,
worki szmaciane uszyte na brudne ciuchy
Wiertareczkę z Juli z nasadką 19" do podpór
Taśmę czarną szeroką, ę. :!: trytki różne
Broń... np latarka miotająca kule różniste. Oko np wypływa uchem. Ja używam z proszkiem na paraaliż :oops:
itd... Żonę, kurde bym zapomniał :bajer
No i hulajnogę lub dwie.! Jak wezmę żonę :!:

Tyle z rana...

Ed - 2018-07-14, 07:10

najlepiej wszystko :chytry i jeszcze przyczepę na co najmniej tonę ładunku wtedy na pewno się wypoczniechichichi :kwiatki: :kwiatki:
Andrzej 73 - 2018-07-14, 08:45

Skuter. :spoko
Obecnie nie wyobrażam sobie wyjazdu bez niego.

Spax - 2018-07-14, 09:37

Ja jak wyjeżdżam to zabieram ze sobą całą masę dobrego humoru, oraz dla równowagi psychicznej podręczną, automatyczną przeklinarkę na drogę powrotną. :haha:
andi at - 2018-07-14, 18:44

A jeszcze warto to https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.tramb.park4night&hl=pl

https://pl.tripadvisor.com/Attractions

No i może coś z tego https://www.obelink.pl/ob...egory_id%3D7318

grzegorz_wol - 2018-07-15, 08:43

Gaśnica 6kg terminowo legalizowana. Oby nigdy się nie przydała.
Bronek - 2018-07-15, 16:02

grzegorz_wol napisał/a:
Gaśnica 6kg terminowo legalizowana. Oby nigdy się nie przydała.

Jeśli to.. :bylo
Halonowa lub tym podobna, mgłowa itp .
Proszkowa... :idea: ....? Dla tych co jednak chcą sprzedać niedopalonego kampera... Bo po nawet skutecznym gaszeniu proszkiem raczej sprzątanie nieustanne jak koszenie trawy... upierdliwe. :evil:

dziwaczek - 2018-07-15, 16:59

grzegorz_wol napisał/a:
Gaśnica 6kg terminowo legalizowana. Oby nigdy się nie przydała.


Zdecydowanie lepiej mieć gaśnice pływową/ gastronomiczną - jest lżejsza i bezpieczna i wydajna.

http://www.gaztech.pl/PL/gasnice-plynowe.html

grzegorz_wol - 2018-07-15, 18:46

O proszę i to jest fachowa rada. Chodziło mi o jakiś konkret co coś zgasi.

Te kable rozruchowe z filmu to nie za słabe?

Sam korzystam z tego typu filmów na YT więc pomysł by w krótkim filmie streścić to co jest na setkach stron forum popieram. :spoko

izola - 2018-07-15, 22:20

na fejsie polecano taką skrzynkę piwa zabrać do kampera :)
Cyryl - 2018-07-16, 05:46

Bronek napisał/a:
...drugą kasetę wc...


ale pustą czy pełną?

a może lepiej wymienić rzeczy, które zawsze braliśmy (mieliśmy w aucie) i w całej przygodzie kamperowej okazały się zbędne?
czyli czego nie brać?

tomas67 - 2018-07-19, 07:48

Zabieram żonę by po imprezie odprowadziła mnie do kampera :haha:
jarek73 - 2018-07-20, 20:57

za każdą następną podróżą ( sezonem ) brałem co raz mniej rzeczy i nigdy nie miałem wrażenia że czegoś mi brakuje .Ostatnie dwa sezony nie brałem karty do telewizji , a antenę sam kupowałem 4 lata temu.
izola - 2018-07-20, 22:16

ciekawe czy u mnie się sprawdzi? najbliższy test pokaże...byle mam psa ze sobą.
tasia - 2018-07-22, 10:32

usłyszałam kiedyś taki dowcip a propo zabierania - może się nie spodobać ale może ktoś się uśmiechnie:"podróżników można porównać do zwierząt:
orzeł lata sam,lew zabiera w podróż kociaka,baran żonę a osioł całą rodzinę" :spoko

Spax - 2018-07-22, 10:59

tasia, rozumiem, że jeździsz sam :ok

edit: mischka masz rację - sama :)

mischka - 2018-07-22, 11:39

Spax napisał/a:
tasia, rozumiem, że jeździsz sam :ok

Raczej sama :oops:
Ja w tym zestawieniu osłem jestem :shock:

Bim - 2018-07-22, 11:49

Cytat:
Ja w tym zestawieniu osłem jestem


Ciekawe który będzie Lwem. :haha:

MarudaiCzarnowidz - 2018-08-06, 08:24

A co jeśli przyległości zabierają się same? :wyszczerzony:

M.

Co do rzeczy, które są na wyposażeniu na stałe - kawiarka / kafeterka. I na dłuższe wyjazdy młynek poniemiecki.

Atlas drogowy dla ciężarówek - znudziło się nam zawracanie na wariata, bo ktoś zapomniał wcześniej wstawić znaki o dopuszczalnej wysokości...

Kompresor - uratował nam tyłek już 2 razy.

Lewarek ale do ciężarówek czy inny ciężki i solidny. Zwykły wytrzymał może minutę... I ratował nas pan rolnik swoim.

Z rzeczy, których NIGDY nie użyliśmy - odkurzacz samochodowy.

salek - 2018-08-06, 08:36

My po pierwszym wypadzie uzupełniliśmy listę o takie pozycje:

- coś do uśmierzania bólu dla dzieci, coś na gardło i coś na ból ucha ;)
- haczyki (to musimy jakoś dokomponować do zabudowy, bo brakuje różnych haczyków na różne duperele ;) )
- kosz na śmieci (bo worki mamy, ale leżał cały czas byle gdzie i nas to denerwowało)
- 2x większa kawiarka niż obecna :diabelski_usmiech
- pompka elektryczna do materacy, dmuchańców itd.
- młotek do wbijania śledzi, bo "laczkiem" nie chciały wejść...

Darson - 2021-11-21, 19:09

Bronek napisał/a:
Poza tym co tu wymieniono... hmmm.

sreberko ... w strzykawce,
worki duże na przejechane dzieci np,
worki szmaciane ...
Taśmę czarną szeroką, ę. :!: trytki różne
Broń... np latarka miotająca kule różniste. Oko np wypływa uchem. Ja używam z proszkiem na paraaliż :oops:
itd...

:shock:
akcesoria jak z thrillera :wow
za Bronkiem to się chyba trup ściele gęsto :kosa:
albo i nie ?
bo ma worki :haha:

P.S. coś by ktoś dołożył ?

LukF - 2021-11-21, 20:03

Darson napisał/a:


coś by ktoś dołożył ?


Hamak do busa :haha:

Darson - 2021-11-21, 20:41

LukF napisał/a:
Hamak do busa


👍

Darson - 2021-11-26, 20:58

zapytam jeszcze jakie "uzbrojenie" zabieracie na takie wyjazdy ?
Rozumiem że w zależności od kraju, czy bardziej czy mniej dziki, sprzęt jest różny. :zastrzelic
Gaz ? siekiera ? gun jakiś jeśli się ma pozwolenie ? :wyszczerzony:

rigg - 2021-11-26, 21:11

Darson napisał/a:
zapytam jeszcze jakie "uzbrojenie" zabieracie na takie wyjazdy ?
Rozumiem że w zależności od kraju, czy bardziej czy mniej dziki, sprzęt jest różny. :zastrzelic
Gaz ? siekiera ? gun jakiś jeśli się ma pozwolenie ? :wyszczerzony:

Ale się Tobie nudzi....
Ja zabieram pszczoły luzem w garażu....

Darson - 2021-11-26, 21:21

rigg napisał/a:
Ale się Tobie nudzi

tropisz mnie ? :shock:

Cyryl - 2021-11-26, 22:57

ja siekierkę mam do wbijania mocowań markizy.

ostatnio zakupiłem do kampera piłę łańcuchową akumulatorową.
takie małe to w porównaniu ze spalinówką. tanie, bo poniżej 200zł z ładowaczką i dwoma akumulatorami, ale naciąłem drzewa na dwa ogniska, do 15-20cm średnicy na jednym akumulatorze bez wyraźnej utraty mocy.

Kazik II - 2021-11-26, 23:32

Darson napisał/a:
zapytam jeszcze jakie "uzbrojenie" zabieracie na takie wyjazdy ?

Przede wszystkim packę na muchy :haha: I wbrew pozorom to wcale nie jest takie śmieszne. Tylko musi być duża i ciężka, że jak przypier......sz to norrrrmalnie chłop żywemu nie przepuści i łajza jedna z drugą ma za swoje! :zastrzelic

Darson - 2021-11-27, 09:19

Kazik II napisał/a:
wbrew pozorom to wcale nie jest takie śmieszne

fakt. i różne spraye na kleszcze i komary.

SlawekEwa - 2021-11-27, 11:02

Kazik II napisał/a:
Tylko musi być duża i ciężka,

Elektryczna, lekka też robi robotę :kciukgora

Kazik II - 2021-11-27, 11:14

SlawekEwa napisał/a:
Kazik II napisał/a:
Tylko musi być duża i ciężka,

Elektryczna, lekka też robi robotę :kciukgora

Może to i nowocześniej, ale nie daje takiej satysfacji z zemsty :diabelski_usmiech . Budziła Cię kiedyś natrętna mucha plujka o 5 nad ranem siadająca na nosie?

SlawekEwa - 2021-11-27, 11:16

Kazik II napisał/a:
Budziła Cię kiedyś natrętna mucha plujka o 5 nad ranem siadająca na nosie?

Fakt, elektryczną raczej w nos sobie nie przywalę :haha:

Kazik II - 2021-11-29, 15:45

SlawekEwa napisał/a:
Fakt, elektryczną raczej w nos sobie nie przywalę

Zemsta, zemsta na wroga....w nos a choćby i mimo nosa. :diabelski_usmiech - Tak mniej więcej odniósłby się do sprawy Wieszcz.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group