Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Webasto VW
Autor Wiadomość
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-29, 14:55   

Arrtur dzięki za podpowiedź tylko ze tak ładnie to nie wygląda. Gdybym faktycznie widział ogrzewanie gazowe w takiej cenie, nie byłoby takiej dyskusji. Nowe ogrzewania Trumatic ponad 1500. używki ok 1000. Piecyki gazowe do stosowań domowych 900-1200. Dogrzewacze pomieszczeń - piecyki z katalizatorami ok.500-600, przy czym to już jest dyskusja czy to jest bezpieczne, a raczej do końca nie jest. mimo zezwoleń na pomieszcenia.
http://www.camperteam.pl/...er=asc&start=75
Za 300 to fragmenty systemu lub osłony do grzejnika można dostać i to tez używane.
Jeśli trafisz całe ogrzewanie w takiej cenie jak mówisz będę wdzięczny za info. przemiatam allegro ale jeszcze nie widziałem.
CO do prądu Webasto - sam agregat pobiera 42W czyli ok 3,5A. pompka paliwa nie więcej niż 0,5A, kwestia pozostałych pomp. (dmuchawy samochodowej nie rozważam, a jeśłi już to, na najniższym biegu).
Myślę że nie powinno być aż tak źle z tym poborem prądu, inaczej nie instalowali by takich ogrzewań (lub dogrzewaczy) w mniejszych wozach - Golfach Passatach lub większym Touranie.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-29, 15:40   

Kurczaku - za późno. patrz na zdjęcia :)
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Baal 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Tabbert 570
Dołączył: 22 Maj 2009
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-11-29, 18:59   

Ja to kiedyś rozwiązałem w Transicie.Webasto wodne analogowe pod podwoziem.Webasto 5kw.Pompka paliwa,pompka wody i wbasto ok 4A.Pracowało toto w obiegu wodnym na dwie nagrzewnice od Żuka z silniczkami po 5W.Jako regulator temperatury pracował termostat rtęciowy z koleji pkp na 22 stopnie i przekażnik 30A.Webasto było od mercedesa 210.Wbrew pozorom nigdy nie zawiodło ale w ciągu 10 godzin pracy wykańczało akumulator 50ah.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2009-11-29, 19:02   

Chyba jeszcze nic straconego można dokupić pompkę do paliwa, która będzie napełniać ten zbiorniczek. Jednak prawdopodobnie takie webasto działać będzie tylko przez 30 min bo tak ma w sterowniku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-11-29, 19:12   

Ograniczenia czasowe wynikają chyba z dużego poboru prądu , pomimo że oryginalnie w samochodzie zamontowany jest dodatkowy akumulator , to i tak sterownik max. do 30 min.
Nie jestem elektronikiem ani elektromechanikiem , a jedynie użytkownikiem tego urządzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2009-11-29, 20:31   

Jesli piszesz, ze nie bedzie problemu z pradem to tylko oznacza ze sie pomylilem... i jeszcze nie zglebiles tematu. Zycze Ci powodzenia, ale jak zauwazyles nie tylko ja zwrocilem uwage ze bierze duzo pradu. Auta, o ktorych piszesz nie sa autami, w ktorych takie ogrzewanie ma dzialac np cala noc ( pomijajac dzien). W nich tego uzywa sie do zaprowadzenia milego ciepla zanim wsiadziesz do samochodu, odmrozenia czy odparowania szyb i takich tam udogodniej lub jak czekasz 30 min na zone pod fryzjerem.
Nie rozpisujemy sie na ten temat bo nalezalo by jeszcze pomyslec ile wody toto ma ogrzac, zeby mialo sens musza byc ze dwie nagrzewnice itd itd.
Te wszystkie piecyki itd z katalizotorami itd to tez trzeba sobie odpuscici i ni etylko ze wzgledu na cene. Rozwazalem wszystkie te mozliowsci.

Konkretniej - ja swojego kompletnego trumatika 3200 i to z rurami kupilem od starej przyczepy za 250 zl na allegro z tym ze jest stary (sprawny i nie skorodowany). Nawet jak dalbys za to 800 zl to i tak dobrze bo bedzie dzialalo co innego za darmo czy za 300 niestety nie tylko sie narobisz.

Pytales to podzielilem sie swoimi doswiadczeniami.
Choc oczywiscie szczerze zycze Ci powodzenia

aaaha cos tam bylo jeszcze o spalinach - normalnie jak w przyczepie komin/rurka i na zewnatrz, tak samo jak komin od lodowki czy czegokolwiek na gaz.

Pozdr
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-11-29, 20:58   

arrtur napisał/a:
aaaha cos tam bylo jeszcze o spalinach - normalnie jak w przyczepie komin/rurka i na zewnatrz, tak samo jak komin od lodowki czy czegokolwiek na gaz.


Wydech spalin w T4 mam pod zderzakiem ukierunkowany do dołu więc wychodzi na to , że spalin nie można wypuszczać do góry ( z ON są za ciężkie ).

Pozdrowienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-29, 21:27   

Baal napisał/a:
Ja to kiedyś rozwiązałem w Transicie.Webasto wodne analogowe pod podwoziem.Webasto 5kw.Pompka paliwa,pompka wody i wbasto ok 4A.Pracowało toto w obiegu wodnym na dwie nagrzewnice od Żuka z silniczkami po 5W.Jako regulator temperatury pracował termostat rtęciowy z koleji pkp na 22 stopnie i przekażnik 30A.Webasto było od mercedesa 210.Wbrew pozorom nigdy nie zawiodło ale w ciągu 10 godzin pracy wykańczało akumulator 50ah.

NO i się zgadza - 10godzin pracy,4 ampery mamy 40 Ah... cały czas mówimy ciągłej pracy.
OK wiem do czego zmierzacie, dzięki Baal, Arrtur.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 260/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-11-29, 22:14   

KURCZAKI napisał/a:
a jak mają w TIR-ach ??? przecież tam webasto chodzi cały czas ile trzeba ...


Witam ,

Dla zaspokojenia Twojej ciekawości - jest cosik takiego.

http://www.allegro.pl/ite...zl_tir_bus.html

Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Baal 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Tabbert 570
Dołączył: 22 Maj 2009
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-11-29, 23:18   

No "najleprza cena"!
My rozpatrujemy na forum najtańsze a skuteczne metody!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-09, 23:22   

Sprawdzam ile będzie mnie kosztowało webasto, na razie wychodzi po 150 PLN na pompki paliwa i wody + 89 EUR na kompletne okablowanie (bez transportu...). NIe tragedia...O wężykach jeszcze nie myślę... ktoś może podpowiedzeć czego mam szukać i czy można dostać mniejsze? te które dostałem z palnikiem maję średnicę wew/zew 15/21, ciągnięcie 2 takich rur przez auto nie za bardzo mi się podoba.
KOszty moge jeszce przyciąć podkładając inną pompę wody i samemu klecąc wiązki. Wiecie gdzie można dostać same wtyczki do webasta - takie mało typowe ?? :) model ThermoTop V jakby kto pytał. No i zawsze pozostanie kwestia instalacji, ciekawe jak to się robi :-P
Temat Trumy też śledzę jak pewnie zauważyliście. :)
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***