Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-29, 10:01
Badania instalacji gazowej
Autor Wiadomość
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-03-29, 09:05   

ML napisał/a:
A czy tak trudno napisać, gdzie wykonujecie takowe przeglądy ? Tajemnica jest to jakaś ?


Marku, od dawna wszyscy na tym forum korzystamy z usług Mirka (Mirekmat), który przyjeżdża na nasze zloty i tam wykonuje przeglądy oraz naprawy i konserwacje instalacji gazowej. Mirek wydaje certyfikaty i złote naklejki.

Z Mirkiem można się umawiać na PW lub telefonicznie: tel. 694 553 878

Pozdrawiam serdecznie. :spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-03-29, 09:36   

robicie niepotrzebną sensację z tymi przeglądami na zlotach i naklejkami.
napiszcie otwarcie, że naklejki nam nic nie dają (oprócz członków CT z Niemiec), ale wielka wygoda zrobić sobie przegląd gazowy przy okazji zlotu, bo nie wszyscy mają serwis przyczep/kamperów pod nosem.

brawa dla kolegi, który to robi, pochwalam jego przedsiębiorczość, ale najważniejszy efekt wg mnie jest taki, że wielu, którzy nie zrobiliby próby szczelności będą ją mieli za sobą i będzie bezpieczniej :mrgreen:
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-03-29, 09:46   

affa napisał/a:
robicie niepotrzebną sensację z tymi przeglądami na zlotach i naklejkami.


Affa, gdzie Ty widzisz tu jakieś sensacje? Koledzy pytają, więc inni odpowiadają.
Dzielimy się swymi doświadczeniami i tyle.
Gdybyś dokładnie czytał, to zauważyłbyś wcześniejsze posty, w których piszemy, że nigdy nas nikt nie kontrolował na promach, ani przy żadnej innej okazji. Jednak o bezpieczeństwo dbać musimy i robimy przeglądy i konserwacje właśnie w tym celu.

Można zwrócić się również do innych naszych Kolegów:

SławkaB - www.kamper-serwis.pl

Arcadarka - http://www.arcadarka.pl/

Pozdrawiam wiosennie. :wyszczerzony: :spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ML 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Levanto A574
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 5/3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-29, 13:54   

Od robienia sensacji jestem bardzo daleki, ale takie namiary są wg mnie bardzo cenne. Przymusu żadnego nie ma i jak kto ma ochotę niech robi taki przegląd, a jak ktoś nie odczuwa takiej potrzeby, to niech nie robi - sprawa prosta. Ważne, żeby wiedzieć u kogo i za ile.

Pozdrowienia.
_________________
To tylko MATRIX ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-03-29, 14:49   

Tadeusz napisał/a:
gdzie Ty widzisz tu jakieś sensacje? Koledzy pytają, więc inni odpowiadają.

Tadeusz napisał/a:
Gdybyś dokładnie czytał, to zauważyłbyś wcześniejsze posty

ależ czytałem!
temat jest po prostu wałkowany i to nie w hyde parku tylko w dziale "Konsultacje społeczne".
gdzie oficjalne stanowisko PTTCC ? zamknęło by to dyskusję, ale może chodzi o to by jej nie zamykać?

jestem chyba wielkim szczęściarzem, że mam w Gdańsku serwis przyczep w którym wisi karteczka informująca o przeglądzie gazowym za 40 zł
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-04-15, 16:59   

Przepraszam,o przeglądzie gazowym czego ? Bo ,żeby zrobić przegląd gazowy zabudowy kempingowej i wystawić zaświadczenie honorowane w całej europie to trzeba mieć odpowiednie przeszkolenie i autoryzację Niemiecka.Inaczej taki przegląd nic nie jest wart ,nie zostaniesz wpuszczony do garazu podziemnego,na prom,czy na kemping w Niemczech. Certyfikat wydaje kilka firm w Polsce i z tego co wiem kosztuje to więcej niż 40 zł.A badanie trwa ok 1.5 godziny. :spoko :spoko Wpadnij do mnie do garażu wykonam Ci przegląd za flaszkę. :haha: :haha:
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-15, 19:16   

WINNICZKI napisał/a:
nie zostaniesz wpuszczony do garazu podziemnego,na prom,czy na kemping w Niemczech

spróbuj wjechać kamperem do garażu podziemnego :haha: :haha:
czy kogoś kiedykolwiek nie wpuszczono na prom bez nalepki? Ja kilkukrotnie płynąłem promami i to linii niemieckich i pies z kulawą nogą się nie interesował żadną nalepką.
Na żadnym kempingu ani w Niemczech, ani w Austrii, ani w Szajcarii nikt nie wspomniał o jakiejkolwiek nalepce, a są to państwa gdzie dość rygorystycznie podchodzi się do przepisów.
Tak że nie wprowadzaj w błąd!!!
_________________
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat przy każdej okazji" - św. Tomasz z Akwinu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-04-15, 19:41   

Wniosek z tego,że głupi Niemiec jeździ na przeglądy tylko dla tego ponieważ ma za dużo pieniędzy. Ja dzisiaj przejechałem na czerwonym świetle i nikt mnie nie zatrzymał,z Twojej wypowiedzi wynika,że od jutra wszyscy mogą tak jeździć bo dzisiaj mnie nie złapali. :gwm :gwm W przeciwieństwie do Ciebie daleki jestem do wprowadzania kogokolwiek w błąd. Kampery są też na LT-ku i mieszczą sie w garażach podziemnych. :-/ :-/ :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ARCADARKA 
Kombatant

Twój sprzęt: Pojazd specjalny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Sty 2008
Piwa: 85/99
Skąd: STOLYCA
Wysłany: 2010-04-15, 19:48   

WINNICZKI napisał/a:
Wniosek z tego,że głupi Niemiec jeździ na przeglądy tylko dla tego ponieważ ma za dużo pieniędzy. Ja dzisiaj przejechałem na czerwonym świetle i nikt mnie nie zatrzymał,z Twojej wypowiedzi wynika,że od jutra wszyscy mogą tak jeździć bo dzisiaj mnie nie złapali. :gwm :gwm W przeciwieństwie do Ciebie daleki jestem do wprowadzania kogokolwiek w błąd. Kampery są też na LT-ku i mieszczą sie w garażach podziemnych. :-/ :-/ :spoko


OJ kolego nie denerwuj się :bigok ,nie ma głupich ludzi :shock: :bigok :bigok napisałeś Niemiec ,ale nie wiesz o tym ,że u nich są takie przepisy ,że muszą mieć badania instalacji gazowej ,udokumentowane wpisem w żółtą kartę i nalepką ,u nas jeszcze nie ma biało czerwonej ,,,,,,,,,,cieszyć się ,czy płakać :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: jak myślisz ,pozdrów małżonkę
pozdrowionka :bigok
_________________
Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-04-15, 20:07   

Dziękuję pozdrowiłem, :) :) masz też pozdrowienia.Termopara działa? :bajer :bajer :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-15, 20:11   

ARCADARKA napisał/a:
napisałeś Niemiec ,ale nie wiesz o tym ,że u nich są takie przepisy ,że muszą mieć badania instalacji gazowej ,udokumentowane wpisem w żółtą kartę i nalepką

Dokładnie. Samochód nie przejdzie przeglądu (TUV) jeśli nie będzie miał aktualnego przeglądu instalacji gazowej. I to, póki co obowiązuje w Niemczech.
Jak jest w innych krajach nie wiem, być może sprawdzenie instalacji gazowej odbywa się razem z przeglądem technicznym, ale nie spotkałem się z jakimkolwiek widocznym potwierdzeniem dokonania takiego sprawdzenia.
Gdyby zatem rzeczywiście było tak jak piszesz, że kampery bez złotej nalepki nie wpuszczane byłyby na promy czy kempingi, to byłaby to niczym nie uzasadniona dyskryminacja innych aut niż niemieckie.
_________________
"Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat przy każdej okazji" - św. Tomasz z Akwinu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ARCADARKA 
Kombatant

Twój sprzęt: Pojazd specjalny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Sty 2008
Piwa: 85/99
Skąd: STOLYCA
Wysłany: 2010-04-15, 20:18   

WINNICZKI napisał/a:
Dziękuję pozdrowiłem, :) :) masz też pozdrowienia.Termopara działa? :bajer :bajer :spoko


:bigok :bigok :bigok :bigok :bigok :bigok
_________________
Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-04-17, 17:54   

Samochody powinny odpowiadać przepisom kraju w którym są dopuszczone do ruchu i mają tego kraju tablice rejestracyjne tak to nalepki Niemieckie na Polskich autach to taki trochę znak jak nie zdarte:D: z kupionego w Niemczech auta Nie spotkałem sie z odmową
zabrania na prom bez nalepki
W Turcji nie zabrali na prom tojoty Awensis na LPG chociaż do przyczepy którą ciągneła nie mieli zastrzeżeń
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Filip 
zaawansowany

Twój sprzęt: Bavaria T73
Dołączył: 06 Mar 2007
Piwa: 18/22
Skąd: Otrębusy
Wysłany: 2012-05-18, 23:39   

to jak to w końcu jest?
niech wypowiedzą się Ci, którzy byli w Niemczech. Trzeba mieć przegląd instalacji i nalepkę żeby jeździć po Niemczech czy nie?
Sam wybieram się do Niemiec i Włoch i nie wiem czy robić przegląd czy nie.
Pomóżcie!!!
Filip :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2012-05-19, 11:21   

Filip napisał/a:
niech wypowiedzą się Ci, którzy byli w Niemczech. Trzeba mieć przegląd instalacji i nalepkę żeby jeździć po Niemczech czy nie?

Aby podrożować POLSKIM (mam na mysli rejestrację) samochodem nie potrzebujesz
mieć niemieckiego badania instalacji gazowej
Zdrowy rozsądek podpowiada abyś badanie szczelności instalacji gazowej w swoim aucie wykonał - i to możesz wykonać w wielu miejscach w PL- :bylo naklejki, pieczątki nie dostaniesz (bo takowe jeszcze nie są w PL obligatoryjne.)
Będziesz miał za to spokojny sen.

Winniczek,
czy na coroczny przegląd tzw. badanie techniczne też jeżdzisz na niemiecki TUV ?
bo cię nie wpuszczą w DE?
Można mieć 5 certyfikatów niemieckich i do eurotunelu kampera nie wpuszczą :chytry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***