Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
szukam malego kampera
Autor Wiadomość
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-04-14, 22:02   

Jeszcze powiedz jaki budżet chcesz przeznaczyć ?

Tak czy inaczej wydaje mi się że T4 spokojnie wystarczy a nawet jakieś większe kombi w którym możecie spać.

Minus tych rozwiązań jest taki, że wcześnie będziecie musieli wstawać bo jak słonko przygrzeje to o 7 rano już pewnie będziecie na nogach he he
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-04-14, 22:57   

Polecam T4. Na taką wyprawę bardzo dobry.
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: Laika Kreos 4012
Nazwa załogi: Kalinka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 398/477
Skąd: Jedlińsk k/Radomia
Wysłany: 2010-04-15, 21:52   

Aktualnie kończymy kapitalny remont małego kamperka na VW lt28, będzie gotowy za około miesiąc Ponieważ plany sie zmieniły- sprzedaje. Jesli Cie interesuje napisz na PW

IMGP2570.JPG
Plik ściągnięto 8381 raz(y) 90,65 KB

IMGP2572.JPG
Plik ściągnięto 279 raz(y) 92,5 KB

IMGP2571.JPG
Plik ściągnięto 278 raz(y) 100,09 KB

_________________
Rozum przychodzi z wiekiem, najczęściej jest to wieko trumny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papajjek 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: vw polo 1.0 VW T4 1.9TD :)
Dołączył: 28 Mar 2010
Skąd: Porto
Wysłany: 2010-04-16, 00:33   

pirat666 - budzet na naszego kamperka myslimy do 24 000 zl.... zobaczymy jak wyjdzie...

jesli chodzi o wczesne wstawanie to uwazam to za plus, chociaz strasznym spiochem jestem, a moze wlasnie dlatego uwazam to za plus... bo nie bedzie juz wymowki coby sie lenic.

link nie dzialal przez dwa dni - nie wiem dlaczego (smieszne) ... martwi mnie tylko, ze ten samochod z linku to automat - wydaje mi sie ze to takie dziwne uczucie jak nie bedzie trzeba zmieniac biegow, jazda sie wydaje mniej zabawna....

jesli chodzi o kibelek to mysle ze sobie poradzimy.... zesmy w sumie duzo podrozowali z namiotem w plecaku... i wszystko bylo cudnie... teraz samochod odleglosci troche nam zwiekrzy i wolnosci wiecej posmakujemy. Kombi.... hmmm nie myslelismy o tym nawet... mysle ze to bedzie jakby wydarcie czastki naszych marzen.... mam nadzieje, ze znajdziemy cos niebawem....

pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2010-04-16, 05:38   

papajjek napisał/a:
jesli chodzi o kibelek to mysle ze sobie poradzimy


ale w domku masz lazeinke..i kibelek.. ?? :ok
papajjek napisał/a:
zesmy w sumie duzo podrozowali z namiotem w plecaku... i wszystko bylo cudnie...

to teraz...bedac w domku... nie korzystajcie ze swoja Panią z lazienki..przez..tydzien..radz sobie tak..jak pod namiotem...

a pozniej znowu zacznijcie korzystac ..NORMALNIE ...

i wtedy przemysl..czy lepiej miec kamperka z lazienka...czy bez... a przedewszystkim..zadaj to pytanie swojej Pani... :spoko :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-04-16, 09:54   

papajjek, Każdy dojrzewa do podjęcia decyzji wedle swoich wyobrażeń.
Domek z łazienką kibelkiem prysznicem fajna sprawa i w przypadku małych dzieci niemal konieczność, w waszym przypadku na razie tylko super wygoda.

Macie dużo kilometrów do jazdy więc też i sporo czasu spędzicie w aucie i tu przestrzeni nigdy za wiele he he.

Główny minus to prędkości przelotowe na poziomie 60-90km/h jeśli jedziemy ekonomicznie czyli o 1/3 niemal taniej niż jadąc nieekonomicznie he he

W przypadku kombi ten problem jest znacznie mniejszy.

Teraz decyzja do was należy do czego się ostatecznie przymierzycie.

Osobiście wybierał bym pomiędzy kamperkiem z łazienką a kombi - pośrednie rozwiązanie czyli T4 (mam nadzieję, że się koledzy nie obrażą) nie daje ani pełnego komfortu jak w przypadku kamperka z łazienką ani prędkości przelotowej jak w kombi - ale to tylko moje odczucie bo nigdy nie miałem T4 a bardzo wiele spotykam tam gdzie zwykle bywamy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2010-04-17, 10:40   

Witaj Papajjek
No coz ...po tym wszystkim co piszesz mysle ze Ty sam i tak wczesniej czy pozniej dojrzejesz do tego do czego tu wszyscy powoli sami dojrzewali.
Mam na mysli auto z kibelkiem w pierwszej kolejnosci a w drugiej z lazienka.
Ja bardzo dlugo jezdzilem LT28 / taki jak Kalinina tylko nie na blizniakach /
Niestety nie mial tego o czym pisze wyzej.
I pewnego razu w Pradze .......po 40 minutowych poszukiwaniach kibelka.......sprzedalem moje cudo
Kupilem nastepnie kabine / podobna jak ma Adi /
wyposazona juz we wszystko.
W Opolu po wizycie w Chinskim barze ok 4 rano sie zaczelo....... :haha:
Siedzialem u siebie do 9........... :haha:
Teraz mam starego ducato oczywiscie z WC i prysznicem.......juz zadnego kampera , czy blaszaka przystosowanego do kamperowania nie wyobrazam sobie bez WC .Prysznic moze byc w drugiej kolejnosci ,ale WC MUSI BYC.
Takie jest moje skromne zdanie .....
Ale i tak.........TY tu urzadzasz....... :wyszczerzony:
Pozdrawiam
Szukaj na niemieckim Ebayu i mobile.de
Bywaja fajne i nie drogie okazje.
Dwa miesiace temu byl T4 Westfalia podwyzszony ...poszedl za 2500 euro
lub
http://cgi.ebay.de/FIAT-D...=item2c53c09cd3
http://cgi.ebay.de/Wohnmo...=item230624ecb7
http://cgi.ebay.de/Wohnmo...=item23062f9e19
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papajjek 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: vw polo 1.0 VW T4 1.9TD :)
Dołączył: 28 Mar 2010
Skąd: Porto
Wysłany: 2010-05-02, 18:32   

Kibelek to moze jakis przenosny dziwolag - tylko pytanie czy to naprawde dziala jesli chodzi o zabijanie zapachow:) prysznic raczej odpada - chcemy przede wszystkim cos bardzo mobilnego, ze wieje wolnoscia.... dom to mamy w domu z dnia na dzien, a to wlasnie przygoda nas ciagnie... ... mozliwosc spania gdzie chcemy, nie planowania nic i zatrzymania sie gdziekolwiek ......

kibelek przenosny bedzie raczej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pejo 
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Maj 2010
Wysłany: 2010-05-05, 22:36   

a jak poszukiwania??? bo od dluzszego czasu rowniez przygladam sie tutaj..ja mam podobna sytuacje zyciowa - wyjazd rowniez wakacyjno poslubny:):):) i ja tez jestem jeszcze nie zaczętym camperowiczem myslącym o t4:) bo to prawie klasyk, a wczesniej myslalem tez o t3..

akurat w moim otoczeniu mam szczescie jest osoba ktora chce sprzedac t4 long 2,5 tdi z 98 z 300 tys. za około 20 tys. autko bezawaryjne - pelen serwis i wymiany plynow, wlasciciel wymienil ostatnio rowniez turbine a rozrzady co 70 tys. wiec chyba warto ?? w srodku kanapa rozkladana, stoliczek, firanki, dach podnoszony ale niestandardowo - tzw grzybek, szyber, nie ma jedynie kuchenki i zlewu ale to moge dokupic bez problemu..

co myslicie o takim autku drodzy camperowicze (juz z toaletami:)?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papajjek 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: vw polo 1.0 VW T4 1.9TD :)
Dołączył: 28 Mar 2010
Skąd: Porto
Wysłany: 2010-05-15, 23:23   

Haha kamperka juz sobie kupiliśmy... przedwczoraj go przytargałem do Suwałk....

jest biały i piękny i ma silnik dieselka 1.9 i nie da się nim wyprzedzać ,nie cobym potrzebował, nie szybkość tylko przyjemność jest przecież ważna - a ta jest nieziemska. Auto wydaje mi się duże, nigdy większym niż coś w stylu passata wcześniej nie jeździłem, powoli się przyzwyczajam do tej wielkości... Samochodzić wiozę w poniedziałek do mechanika, coby go porządnie pooglądał.... wielki przegląd i będzie czekal do sierpnia, do naszego ślubu.... Jest tylko jedna rzecz - kamper nie był używany do kamperowania przez ostatnie pięć lat. Były właściciel używał auto do wożenia syna który był sparaliżowany (na szczęście chłopak już chodzić zaczyna, na szczęścia dla mnie i dla chłopaka). Z tego powodu nie wiedział jak się używa wielu urządzeń.... nie mam też instrukcji do westfalii, więc nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, nawet jeszcze nie wiem gdzie są schowane dodatkowe akumulatory, które bezpieczniki są do czego i inne tego typu informacje... ale wszystko przyjdzie z czasem.... samochód jest.. wstepne oględziny mechanika, które były dzisiaj wróżą bardzo dobrze. Zobaczymy w poniedziałek co mi powie więcej. Trzymajcie kciuki i pozdrawiam.... Zobaczymy się na trasie w sierpniu... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papajjek 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: vw polo 1.0 VW T4 1.9TD :)
Dołączył: 28 Mar 2010
Skąd: Porto
Wysłany: 2010-05-16, 00:00   

niebawem zrobię parę zdjęć... jak na razie odkrywam, że dodatkowy akumuator to powinien pod siedzeniem kierowcy być. Nad ranem będę sprawdzał... a i takie pytanie.. jakby ktoś przypadkiem miał jakąś dokumentacje do T4 westfalia (do sprzedania albo w pliku) to jestem bardzo chętny.... jak na razie szuakam na forum i w googlach
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-05-16, 08:35   

Nastepny szczesliwy posiadacz VW :ok Gratulacje i czekamy na zdjecia .Co do instrukcji to poszukaj tez na forum VW T4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2010-05-16, 09:04   

darboch napisał/a:
poszukaj tez na forum VW T4

Zapytaj hrys-a
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papajjek 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: vw polo 1.0 VW T4 1.9TD :)
Dołączył: 28 Mar 2010
Skąd: Porto
Wysłany: 2010-05-23, 14:12   

aj... zdjecia to dopiero umieszcze w sierpniu pewnie... bo samochod zostal u rodzicow... i nie bede go widzial do sierpnia... zdjecia zrobilem ale takze szczesliwym trafem aparat zostal u rodzicow... grrrrrrrrr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-05-23, 18:11   

Gratulacje :bukiet: czekamy na wieści i fotki :mrgreen:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***