Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dyskryminacja kampera przy parkowaniu
Autor Wiadomość
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-07-01, 19:12   dyskryminacja kampera przy parkowaniu

coraz wiecej pojawia sie znakow na zachodzie przy wiezdzie do miast-zakaz postoju dla kamperow ,czyli obawiazuje na calym terenie,to juz przegiecie,to ze posiadam woz w ktorym spie ma mnie dyskfalifikowac w zyciu spolecznym. Niedlugo to bede mogl przejechac z miejsca A tylko w dane miejsce B. Niektorzy przeciez jezdza camperem na codzien zamiast auta osobowego,czy spolecznosc camerowa robi cos w tym kierunku,to jest ograniczenie sfobod obywatelskich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jury 
zaawansowany


Twój sprzęt: N-126 za Lancia Ypsilon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Piwa: 3/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-01, 22:39   

A czy masz fotkę z takiego zakazu?

Tak z ciekawości żeeby pokazać innym co mają wypatrywać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-07-01, 22:53   

erikson napisał/a:
,czy spolecznosc camerowa robi cos w tym kierunku,to jest ograniczenie sfobod obywatelskich.


Owszem, robi. Nasze Polskie Towarzystwo Turystyki Camperowej i Caravaningowej uchroniło nas przed zakusami władz Sandomierza i Żywca.
Nadal czuwamy. :ok
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2010-07-02, 00:50   

erikson napisał/a:
coraz wiecej pojawia sie znakow na zachodzie przy wiezdzie do miast-zakaz postoju dla kamperow

No to mamy problem. Nasze władze zawsze chcą być lepsze niż unijne. Jak się to rozniesie to i wioski obejmie. Choć dla mnie jest to zrozumiałe, bo zachodni turyści w camperach przekraczają granice tego co wolno, a co może stanowić problem dla miejscowych.
Oto przykład. Na małym rynku w miasteczku na Warmii 15 camperów. Poszli coś zwiedzać. Przez trzy godziny paraliż. Pod rozwagę. :spoko :bigok :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-07-02, 05:47   

to sa wyjatki,sa to auta w wiekszosci sezonowe i zamieszania robia-nie robia nie przez caly rok,dostawcze staja jak im sie podoba a auto ktore jest podobne juz nie,traktowac nas chca jak osobowy np akcyza a kozystac z parkowania to juz WON-ani osobowy ,ani dostawczy,gdy jestes przejazdem a chcesz stanac przy plazy sie poopalac to musiasz szukac biwaku-lub parkowac 5km od miejsca,,dyskryminacja czlowieka,poprostu nikogo to nie interesuje czy jestes przejazdem.Smutne jest to ze my sie na to godzimy i nikt nie zapelowal aby napisac skarge np do trybunalu.Jak juz maja zakazywac to niech to robia sensownie,a nie calkowicie.Znaki zaczynaja rosnac z dnia na dzien-jakac w trasie stanolem wczoraj i z dwa dniu wracam a tam znak,miejsca full a ja musze jechac dalej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krynia i stan 
weteran


Twój sprzęt: w budowie
Nazwa załogi: G-Team
Dołączył: 06 Kwi 2008
Piwa: 3/6
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-07-02, 06:33   

Chm.. a ja zastanawiam się nad przyczynami takich praktyk, przecież nikt nie chce żeby turyści nie wjeżdżali do niego, jak często muszą się zdarzać sytuacje jak z postu Łosia ?
Może to my powinniśmy apelować o rozsądek i kulturę w śród kamperowej braci aby nie dawać pretekstu do takich rozwiązań.
_________________
jak coś wymyślę to tu napiszę .....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-07-02, 07:03   

i wsrod osobowych i ciężarowych użytkowników trafiają sie czarne owce ktore nie maja zdrowego rozsadku,ja tam czuje niezgodę w tym temacie,no coz jak sie zrobi niewola to sprzedam autko i bede spedzal czas inaczej,mysle ze dużo takich osób by sie znalazlo myslacych podobnie,dopóki jest zbyt na takie auta to nawet dozę koncerny które je produkują nic nie robią w tym temacie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krynia i stan 
weteran


Twój sprzęt: w budowie
Nazwa załogi: G-Team
Dołączył: 06 Kwi 2008
Piwa: 3/6
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2010-07-02, 07:08   

Ted69 napisał/a:
- "oni" byli u siebie i jakimis Polakami nie beda sie przeciez przejmowac.


Nie ma co generalizować do całych nacji, po prostu to były "egzemplarze" którym słoma z butów wyłazi, spotyka się takich wszędzie i w każdym kraju. Ja się dziwię że na tym rynku nikt nie wezwał policji i nie poleciały słone mandaty (jakiś paragraf na pewno by się znalazł) bo tylko porządne szarpnięcie po kieszeni jest w stanie takich czegoś nauczyć.
_________________
jak coś wymyślę to tu napiszę .....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-07-02, 07:17   

kij ma dwa konce,oni uwazali ze lawka jest dla ludzi nie dla dywanikow. Z tym protestem to jest jak ze wszystkim w wsod kierowcow -kazdy narzeka(także i ja) ale nikt sie nie zorganizuje aby zaprotestowac,notorycznie nam podnoszą oplaty za paliwo-czy dolar jest niski czy wyskoki,nikt nawet nie zrobi na ulicach zamieszania,nie trabnie pod ministerstwem,nic-potulnie wlewamy do baczku za coraz to nowa kwote,poprostu spolecznosc samochodowa jest ogromna ale niezorganizowana,dlatego moga pozwalac sobie mas doic.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomo 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: bawarska szafa dwudrzwiowa
Dołączył: 26 Sty 2009
Piwa: 3/2
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2010-07-02, 07:30   

Panie i Panowie!
Ja w podobnej kwestii.
Czy może mi ktoś w stanie mi ktoś wytłumaczyć - tak jak chłopu pańszczyźnianemu albo krowie na ruskiej granicy - czym podyktowane są praktyki stosowane na większości campingów i pól namiotowych, polegające na pobieraniu wyższej opłaty za pobyt kampera niż za pobyt przyczepy - czasami nawet przyczepy + samochód. Na którymś z campingów na Węgrzech była nawet wyższa stawka za przyłącz elektryczny. Tu pragnę oświadczyć, że nie jestem przeciwnikiem aut z ogonkami,pogodziłem się z tym, że muszę płacić wyższe stawki - tylko nurtuje mnie pytanie - dlaczego???????????
Pozdrawiam wszystkich gorąco
Tomek
_________________
Żyć - można
Kamperować - musi się
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-07-02, 09:48   

KOGUT czy da sie jeszcze stac w krynicy M za darmo,bo tam zrobili parkomerty.W tamtym sezonie bylo jeszcze mozna stanac na ul Teleespresu,a w tym roku gdzie masz miejsce?,ja lece dzis w ten rejon.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2010-07-02, 10:43   

Zobacz parking przy porcie na Marynarzy ..... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-07-02, 12:59   

a masz jakaś miejscówkę nad morzem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2010-07-02, 14:59   

Cytat:
a masz jakaś miejscówkę nad morzem?

Piszecie, a innych nie czytacie. Pisałem, że jadę do Sztutowa. Spokojnie i bez wielkiego tłoku. Ja jutro rano tam jadę.
Ted69napisał:
"W paru miejscach na Warmi widzialem taka sytuacje - zakaz wjazdu dla pojazdow powyzej 2,5 T (wiec wiekszosc kamperkow odpada) a pod spodem tabliczka - nie dotyczy samochodow dostawczych."
to ja mam pytanie?
Jeśli camperem wożę towar do sklepów to chyba jest to samochód dostawczy specjalny.
Obecnie spotykam dostawcze ze spaniem nad kabiną. To chyba już są campery?
Proponuję zapoznać się z kodeksem i sprawdzić czy nie jest to jakaś samowolka miejscowych urzędników wydz. komunikacji. Radosna twórczość idiotów nie zna granic.
Przykład: wieczorem gość zaparkował prawidłowo malucha. W nocy wymalowali zebrę i wypadło na niego. Rano miał mandat za wycieraczką za parkowanie w miejscu przejścia dla pieszych. To było w TV.
Proponuję - wypracujmy metody jak się na co dzień bronić w takich sytuacjach.
Ja zaczynam od kodeksu i klasyfikacji pojazdów. Moje spostrzeżenia opiszę, bo może warto i z policjantem przedyskutować sprawę i odmówić ewentualnego mandatu. Trzeba jednak mieć argumenty poparte właściwymi przepisami.
Teraz do broni koledzy :zastrzelic :zastrzelic :zastrzelic
Albo do Broni

:bups
Tylko ostrożnie, bo :bet:
i też może skończyć się sądem :haha: :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2010-07-02, 17:24   

łoś napisał/a:
Teraz do broni koledzy :zastrzelic :zastrzelic :zastrzelic
Albo do Broni

:bups
Tylko ostrożnie, bo :bet:
i też może skończyć się sądem :haha: :haha: :haha: :haha:


Tobie łosiu nasz słonko nie doskwiera ? ...... :bajer :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***