Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dyskryminacja kampera przy parkowaniu
Autor Wiadomość
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-07-02, 17:49   

Teraz do broni koledzy :zastrzelic :zastrzelic :zastrzelic
Albo do Broni

:bups
Tylko ostrożnie, bo :bet:
i też może skończyć się sądem :haha: :haha: :haha: :haha:



Łosiu, Łosiu. :chytry Nie pomyślałeś o tym, aby mnie zapytać o pozwolenie.
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jury 
zaawansowany


Twój sprzęt: N-126 za Lancia Ypsilon
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Piwa: 3/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-02, 19:38   

Coś mi się widzi że to jakaś donkichoteria.

Czy aby mamy takie możliwości, czy jest nas tak dużo żeby np. sparakiżowąc na znak protestu o dyskryminacji Camperów jakieś ulice.

Możemy sobie tu popyszczeć i to wszystko.

Ja nie zniechęcam ale sie głośno zastanawiam nad tym problemem.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2010-07-02, 21:39   

We Wrocku na Bezpiecznej masz ograniczenie do 1,5t, wiec nawet swoim autem nie mogę przejechać... :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-03, 06:01   

we Wrocławiu na bezpiecznej mimo zkazu można przejechać, ale są tam tak paskudne progi zwalniające, że lepiej ominąć tą ulicę.

kolegom narzekającym na ograniczenia polecam przynajmniej tydzień jazdy pojazdem ciężarowym.

kiedyś napisałem taki tekst pt. "Twierdza Wrocław zaprasza"

otóż dopuszczalna wysokość pojazdu w Polsce to 4,00m a DMC to 40t (44t wioząc kontener w transporcie kombinowanym).
we Wrocławiu wszystkie mosty mają ogranicznie do 30t. do niedawna tranzyt na Warszawę szedł przez plac Grunwaldzki, a tam był znak do 20t (most). oczywiście większość kierowców lekceważyła to, ale zdarzały się przypadki kierowców z normalnych krajów traktujących prawo poważnie i taki delikwent stawał przed mostem bo na nim 2 tramwaje i ze 3 tiry - razem blisko 200 ton.
co ciekawego te ograniczenia tonażowe stawia się również na nowych mostach (mosty mieszczańskie, z wyłączeniem milenijnego).

podobnie wygląda sprawa widuktów wszędzie są ograniczenia 3,2 - 3,5m. we Wrocławiu na ul. Reymonta (koło więzienia) jest ograniczenie 3,5m a tam przechodzi 4,25m. gdy nie było mostu milenijnego tamtędy szedł tranzyt od strony Poznania w kierunku granic zachodnich (Olszyna, Jędrzychowice) i południowych (Kudowa, Jakuszyce).

dodatkowo dzisiaj jeżeli jedzie się ciążarówką w kierunku Warszawy to ruch kierowany jest z mostu grunwaldzkiego (30t) na most zawierzyniecki (30t), ale nie ma skrętu w lewo w ul. Mickiewicza, ale trzeba jechać kawałek dalej i przejechać przez parking pod halą ludową. kiedyś miałem przyjemność jechać tamtędy tirem podczas jakiejś imprezy czy wystawy - niezapomniane wrażenia.

więc każdy pojazd wielkości tira we Wrocławiu na pewno złamał zakazy na każdym moście i pod każdym wiaduktem.

ogólnie rzecz biorą zakazy dotyczące kamperów są zabawą w porównianiu z tymi dla ciężarówek, poza tym większość ich nie ma co traktować poważnie, co mi jako gościowi uczącemu jeździć głupio pisać, ale takie mamy realia.

poza tym jak można poważnie traktować zarządzcę drogi, który w ten sposób ustawia znaki?

nie_dotyczy_chodnika_400x400.jpg
Plik ściągnięto 8806 raz(y) 20,48 KB

parking.jpg
Plik ściągnięto 8806 raz(y) 27,84 KB

z7045050O.jpg
Plik ściągnięto 8806 raz(y) 37,91 KB

koniec.jpg
Plik ściągnięto 198 raz(y) 190,08 KB

zwezenie[1].jpg
Plik ściągnięto 211 raz(y) 77,69 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2010-07-03, 07:33   

Tak tytułem jeszcze uzupełnienia, to na drogach wlotowych do Wrocka są założone wagi, które dzialaja automatycznie. Zważy, kawalek dalej wyswietli Twój nr rej i laskawie poinformuje, że np. na jednej osi przekroczyłeś o powiedzmy 100kg dop. nacisk na oś.

Rachunek Dutkiewicz przysyła pocztą.


Acha. Gdybyś, Szanowny Kierowco, przesiadł się był do osobówki ichciał ciut bardziej rozwinąć prędkościomierz, to ten sam system wyświetli Twój nr, prędkość i poprosi o ograniczenie prędkości tejże...

Za te figle rachunki nie przychodzą, jeszcze.... :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-03, 15:44   

jak bawiłem się w transport przy budowie obwodnicy, zdarzało się, że ITD przyjeżdżało na budowę szybciej od samochodu, który przejechał przez wagę.

ale jest jszcze inna strona tego zagadnienia w warunkach kontraktu na budowę obwodnicy proponowaliśmy kilka dróg dla transportu materiałów, na najkrótszy odcinek (ul. Graniczna - Rędzin) potrzebowałem 2,5 mln ton kruszyw.
i teraz władze miasta udzieliły zgody tylko na jedną drogę - mianowicie Hallera. na mój odcinek szło 800 ciężarówek na dobę, max do 25 tyś ton. gdyby postępować w/g tych zaleceń ul. Hallera byłaby już do remontu, a mieszkańcy odchodziliby od zysku.
moja opinia jest tutaj: http://motoryzacja.interi...awy-nie,1416858
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-08-24, 09:11   

Wracam do tematu-zakaz parkowania kamperow(są znaki dotyczące przyczep). Szukałem w zagranicznych kodeksach drogowych znaku zakazu parkowania kampera i nigdzie go nie mogę zlokalizować,jako kierowca mam sie stosować do znaków drogowych winikajacych z kodeksu drogowego,ale skoro takiego znaku kodeks nie przewiduje to jak sie mam do niego jako kierowca stosować?. Czemu ktoś karze mi się stosować do znaku którego w kodeksie nie ma?. Moze mi to ktos jasno wytłumaczyć?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pagand 
weteran


Twój sprzęt: Hymer BC 584
Dołączył: 04 Lut 2011
Piwa: 22/6
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-08-26, 21:10   

Fux napisał/a:
We Wrocku na Bezpiecznej masz ograniczenie do 1,5t, wiec nawet swoim autem nie mogę przejechać... :roll:


A ja mieszkam na Bezpiecznej i spokojnie podjeżdżam pod blok camperem... wjeżdżając od Osobowickiej jest zakaz dotyczący ciężarówek, więc ponad 3,5t... i tylko tyle...kiedyś owszem zakaz da pojazdów powyżej 1,5t był...ale kiedyś...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-08-26, 23:00   

pagand napisał/a:
Fux napisał/a:
We Wrocku na Bezpiecznej masz ograniczenie do 1,5t, wiec nawet swoim autem nie mogę przejechać... :roll:


A ja mieszkam na Bezpiecznej i spokojnie podjeżdżam pod blok camperem... wjeżdżając od Osobowickiej jest zakaz dotyczący ciężarówek, więc ponad 3,5t... i tylko tyle...kiedyś owszem zakaz da pojazdów powyżej 1,5t był...ale kiedyś...


Prawdopodobnie "nie wie lewica co czyni prawica". Ktoś ustawił jakiś znak przy wjeździe w Bezpieczną z jednej strony, a ktoś inny - zupełnie inny znak od drugiej strony (albo nie zdjął już nie obowiązującego) :( .

I tu masz odpowiedź na moje wątpliwości co do bezpiecznego i bezkolizyjnego poruszania się po Wrocławiu, jakie wyraziłem w innym wątku. Tych fachowców - panów inżynierów od ustawiania znaków drogowych, należałoby wysłać na praktyki do krajów trochę bardziej cywilizowanych. I nie dotyczy to tylko Wrocławia! :evil:
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-08-28, 12:24   

a co ze znakami zakazu i nakazu nie istniejącymi w kodeksach drogowych?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AUTOJUR 
Kombatant


Twój sprzęt: TRANSIT-RIVIERA 1996
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Piwa: 9/1
Skąd: Poznań okolica
Wysłany: 2011-08-28, 14:51   

Proponuje odwiedzić Bawarie tam znajdziesz takie znaki :gwm .Są też znaki zakazujące spania w nocy na parkingu, złamanie zakazu to koszt około 500 Euro.Ja osobiście nie ryzykowałem tak jak Niemcy.Włosi itp

1653818193-zurzeit-uebernachten-wohnmobilen-platz-rosenbad-nicht-gestattet-doch-auch-ausweisung-eines-wohnmobil.9.jpg
Plik ściągnięto 7630 raz(y) 76,98 KB

93dc4be0f4.jpg
Plik ściągnięto 166 raz(y) 244,32 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-08-28, 15:58   

ale czy to jest zgodne z prawem i kodeksem drogowym,bo wtedy mozna by postawic tez znaki np zakaz jazdy garbatyni autami . kamper jako pojazd moze sluzyc nie tylko jako sypialnia,lecz zwykle auto do przemieszczania sie np do pracy itp
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AUTOJUR 
Kombatant


Twój sprzęt: TRANSIT-RIVIERA 1996
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Piwa: 9/1
Skąd: Poznań okolica
Wysłany: 2011-08-28, 18:27   

To taki sam znak jak :zakaz palenia. fotografowania itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-08-28, 19:23   

taki zakaz powinien być jasno opisany przepisem w kodeksie,bo zatrzymanie sie i kamperowanie(co to możne oznaczać?,np wystawienie krzeselek,itp) a zatrzymanie sie pojazdu i jego postoju tak jak innych aut dookoła zaparkowanych to dwie rożne sytuacje. wszyscy nas traktują odrazu ze jak sie zatrzymujemy to juz musimy kamperowac, to jest dyskryminacja . Dziwie sie ze ludzie z całej społeczności kamperowaej europy godzą się na to i nie skarżą te przepisy administacyjne do trybunału.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2011-08-28, 20:07   

Ok. 20lat temu jeździłem do Niemiec osobówkami. To były kilku dniowe wyjazdy i nocowałem w aucie. W różnych miejscach i rano korzystałem z toalet publicznych i tych darmowych na parkingach przy autostradach. Wiele osób tak nocowało ( nie tylko Polaków) i nikt nie przeszkadzał. Myślę, że w przypadku kamperów chodzi o biznes. Zagonić paniska na campingi i niech płacą.
:gwm
:shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***