Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gargano czy Toskania
Autor Wiadomość
Campmar 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: FENDT 510
Nazwa załogi: Campmarki
Dołączył: 04 Sie 2010
Skąd: Okolice Trójmiasta
Wysłany: 2010-08-12, 10:10   Gargano czy Toskania

Witam!!!

Pod koniec sierpnia wybieramy się pierwszy raz w życiu kamperem (wypożyczonym) na wakacje.Jako cel obieramy Włochy (wielokrotnie tam byłem,ale...).Co do konkretnej lokalizacji to w grę wchodzi płw.Gargano (sentyment do Adriatyku-najpiękniejsze morze Europy) albo Toskania,gdzie nie byłem,ale jako zaawansowany praktyk włoskiej kuchni,początkujący koneser włoskiego wina,czuję że powinienem tam być.Oczywiście wybrać muszę sam,proszę o podpowiedzi co do camperowania w tych rejonach (campingi,ciekawe miejsca)
Zabieram moją Połowę,którą muszę w tym czasie na dłużej zarazić czterokołowym domkiem i włochatego czworonoga,którego nie mogę zostawić w ojczyźnie.
Z góry dzięki za rady!
Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
and123 
zaawansowany


Twój sprzęt: RTnFD
Dołączył: 25 Paź 2007
Piwa: 61/22
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-12, 23:51   

Stawiam na Toskanie. Szkoda kamperka postawic w jednym miejscu nad Adriatykiem, będzie się męczył, nie do tego jest stworzony :evil:
Sam spędziłęm kilka tygodni w Toskanii w 2008. Jeszcze z "ogonkiem". Ten rejon Włoch aż się prosi do zwiedzania z kamperem. Bez forsownych przelotów można zaplanować fajne trasy np. od Pisy, przez Florencje, na Sienie kończąc. Lub wydłużyć na południe o kilkadzieisiąt kilometrów. Miejsc postojowych - cała masa.
Nie będe reklamował detali, bo to samemu trzeba łyknąć te klimaty.
No, a w drodze powrotnej można i Adriatyk zaliczyć.
Będzie wtedy dwa w jednym. Prawie jak w ............ Erze. :)
_________________
Pozdrawiam
and123
https://kamperemprzezswiat.wixsite.com/wizytowka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Campmar 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: FENDT 510
Nazwa załogi: Campmarki
Dołączył: 04 Sie 2010
Skąd: Okolice Trójmiasta
Wysłany: 2010-08-13, 08:01   

and123 napisał/a:
Stawiam na Toskanie. Szkoda kamperka postawic w jednym miejscu nad Adriatykiem, będzie się męczył, nie do tego jest stworzony :evil:
Sam spędziłęm kilka tygodni w Toskanii w 2008. Jeszcze z "ogonkiem". Ten rejon Włoch aż się prosi do zwiedzania z kamperem. Bez forsownych przelotów można zaplanować fajne trasy np. od Pisy, przez Florencje, na Sienie kończąc. Lub wydłużyć na południe o kilkadzieisiąt kilometrów. Miejsc postojowych - cała masa.
Nie będe reklamował detali, bo to samemu trzeba łyknąć te klimaty.
No, a w drodze powrotnej można i Adriatyk zaliczyć.
Będzie wtedy dwa w jednym. Prawie jak w ............ Erze. :)


Dzisiaj rano wpadłem właśnie na taki pomysł,a ta wiadomość utwierdziła mnie w nim. Tak zrobię.Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
feetalld 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: brak
Nazwa załogi: Słoneczna Grupa Operacyjna ŻBIK
Dołączył: 20 Maj 2010
Piwa: 1/2
Skąd: Ratibor
Wysłany: 2010-08-13, 18:23   

ZDECYDOWANIE TOSKANIA!!! Trzy dni temu wróciłem z Włoch i mimo, że byliśmy i na Cinque Terre i na plażach zachodniego (Viareggio) i wschodniego (Rimini) wybrzeża, to tak naprawdę piękno urlopu odczułem w dolinie Val d'Orcia. Polecam gorąco Montepulciano, PIENZĘ i Montalcino. Osobiście mógłbym w tamtym miejscu spędzić cały swój urlop przemieszczając się dziennie o maks. 20 km.
A dla zachęty, mała panoramka z Montepulciano...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Campmar 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: FENDT 510
Nazwa załogi: Campmarki
Dołączył: 04 Sie 2010
Skąd: Okolice Trójmiasta
Wysłany: 2010-08-14, 08:20   

feetalld napisał/a:
ZDECYDOWANIE TOSKANIA!!! Trzy dni temu wróciłem z Włoch i mimo, że byliśmy i na Cinque Terre i na plażach zachodniego (Viareggio) i wschodniego (Rimini) wybrzeża, to tak naprawdę piękno urlopu odczułem w dolinie Val d'Orcia. Polecam gorąco Montepulciano, PIENZĘ i Montalcino. Osobiście mógłbym w tamtym miejscu spędzić cały swój urlop przemieszczając się dziennie o maks. 20 km.
A dla zachęty, mała panoramka z Montepulciano...
Obrazek


Dzięki!

Tak też zdecydowaliśmy.W naszym przypadku wchodzić będzie camperowanie nad samym morzem.Planujemy poruszać się od Livorno na południe.Zwiedzanie i zabytki ze względu na porę roku i czworonoga ograniczymy do minimum.Zresztą z tego co słyszałem w Toskanii lepiej rozwinięta jest sieć campingów,a to w przypadku początkujących camperowiczów ma duże znaczenie.Tak na marginesie płw Gargano jest bajkowy i dziewiczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***