Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
opinie i alternatywa dla Mercedas James Cook 2 generacja
Autor Wiadomość
cool_kuba 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Kwi 2008
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-09-22, 11:57   opinie i alternatywa dla Mercedas James Cook 2 generacja

Dzień dobry,
Myślę nad zakupem małego w miarę szybkiego kampera z prysznicem i miejscem na 4 osoby. Raczej skłaniam się w stronę auta z orginalną paką tylko z podwyższeniem( czy jak to się nazywa) wiadomo mniejszy stres o ewentualne otarcia czy stłuczki. Mogę przeznaczyć na niego około 70k.
Na razie znalazłem taki samochód:

http://szukaj.pl.mobile.e...r=1&tabNumber=1

http://szukaj.pl.mobile.e...31&pageNumber=1


Co o nim myślicie i jaką alternatywę możecie mi doradzić. Mogę dodać że Alternatywy na tym Sprinterze ( z tym silnikiem) mile widziane lecz nie pogardzę żadną inną.

Jeśli ktoś ma takie cacko to proszę o dokładniejszą opinię ,czyli:
- Ile takim autkiem można ciągnąć po autostradzie
- Jak się sprawują urządzenia kempingowe zamontowane w środku
- ogólne wrażenia. ; )

Dziękuję i pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
StasioiJola 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Lip 2008
Piwa: 81/283
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2010-09-22, 13:05   

Do ceny z mobile.de dolicz sobie koszty akcyzy i zarejestrowania. Sam samochód na tym podwoziu -super sprawa!!! Pozdrawiamy!!! :szeroki_usmiech :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cool_kuba 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Kwi 2008
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-09-22, 17:06   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Ale to tak jeździć raczej zamierzam w 2 osoby lecz chciał bym mieć możliwość przespania 4 osób.
A znacie może jakieś podobne konstrukcje jak james cook godne polecenia?

KOGUT napisał/a:
wydaje mi się , że półintegra coś a'la Bystrzaków to sporo lepsze rozwiązanie tym bardziej , że planujesz podróżowanie w 4 osoby


Trochę nie rozumiem co to jest Bystrzaków heh...;P

Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-09-22, 17:09   

cool_kuba napisał/a:
- Ile takim autkiem można ciągnąć po autostradzie


Kolego, kamper jest od tego żeby nim jeździć powoli, najlepiej nie po autostradzie, podziwiając widoki.

W 4 osoby będzie Wam bardzo niewygodnie w takim sprzęcie. KOGUT ma rację. Przestrzeni w środku nie dokupisz.

A jak Wam się faktycznie tak spieszy bo macie mało urlopu to nie wiem czy nie lepszym rowiązaniem jest samochód osobowy i wynajem domków na campingu. Jak to dokładnie policzycie to wcale nie musi być drożej.

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-09-22, 18:23   

Adi, masz całkowitą rację. Ja też nie omijałem autostrad żeby szybciej dojechać do celu. Ale nie ma sensu wg. mnie kupować kampera z nastawieniem żeby po nich jak najszybciej jeździć. Na 1000 km trasie różnica w prędkości 20 km/h to raptem 2,5 godziny dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
huruouto 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: LT31, T4
Dołączył: 01 Wrz 2009
Wysłany: 2010-09-22, 18:28   

Według mnie na bazie sprintera z lat 1996-2000 (silnik 2,9tdi lepiej niż James Cook zrobiły blaszaki takie firmy jak np. Cs-reisemobile albo dopfer individual lub schwabenmobil. Sam miałem camper tej pierwszej firmy i było super. Ale tutaj jest także sprawa gustu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-09-22, 18:53   

pewien mechanik z Gdańska bardzo długo opowiadał mi o swoim "James Cook". przeżywał, że musiał go sprzedać, niemniej jednak teraz podróżuje zdecydowanie młodszym integralem Dethleffs i chyba nie chciałby cofnąć czasu... ergo: zastanów się jaki typ kampera Cię satysfakcjonuje, jaki układ wnętrza, a dopiero potem markę zabudowy wybieraj. oczywiście można zmieniać kampery jak rękawiczki, jeżeli będziesz wytrwali w dążeniu do ideału, ale czy jesteś na to gotów? może lepiej od razu, jeśli nie ideał to coś "w pół drogi"? :spoko
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2010-09-22, 20:40   

Jeśli się nie mylę to Mieczysław był taki autem w Mrągowie na Picniku Cantry.Spytaj go o opinie.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2010-09-22, 21:14   

Mam camperka z zabudową ideologicznie podobną do tego którego chcesz kupić. Tak samo bazą pod zabudowę był samochód dostawczy - to plus .......większość okien i cała blacharka pochodzą z dostawczaka .Zero problemów z częściami / szczególnie szyby lubią być w integralach BAAAAAAAAARDZO DROGIE :gwm Gabaryty są takie same jak dostawczego .Minusem jest małe wnętrze , ale jeśli chcesz używać go do podróżowania a nie do wielodniowego koczowania w jednym miejscu - to nie wada . Mój camperek jest dużo mniejszy i dajemy radę :mrgreen:

Oba camperki bardzo mi się podobają ale...... to dla mnie marzenie ściętej głowy :(

:spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2010-09-22, 21:59   

Ja tez jestem b.zadowolony z blaszaka.Dla mnie kamper to miejsce do spania i przemieszczania sie.Owszem komunikacja utrudniona ale dla nas to nie problem.Przemieszczanie sie ( nie chodzi tu tylko o szybkość,choć nie jest ona bez znaczenia)po ciasnych uliczkach ,parkowanie,góry itp. same +
Jeżeli masz dylematy to najlepiej wypożycz interesujący Cie typ kampera na pare dni i pomieszkaj.
Generalnie jestem za
:spoko :spoko
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dorota i Robert 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: 9lat James Cook teraz HYMER
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 5/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2010-09-22, 23:50   

Jezdzilismy takim 7 lat. Na autostradach 120 km i 140 na godz. Trzeba bardzo uwazac przy bocznym wietrze i zwolnic nawet do 80.

To prawdziwy kamper, idealnie wykorzystany kazdy centymetr. Wewnatrz ma wiecej miejsca niz sie to wydaje. Kuchnia bardzo duza z plyta robocza albo barkiem jak kto woli tylko do pozazdroszczenia.

Do lodowki trzeba sie przyzwyczaci (dojscie od gory) tzn. nauczyc pakowac.
Lozko gorne duze, materac troche cienki ale dokupilismy Froli i bylo dobrze.
Do sypalni idzie sie po blacie kuchennym co nie uwazalismy jednakza mankament.

Heizung jest na rope i nie trzeba martwic sie o ilosc gazu. To bardzo wygodne szczegolnie w czasie zimowych wyjazdow. Jest jednak stosunkowo glosny gdy spi sie na dolnym lozku.

Jezdzilismy nim we trojke z psem i wszyscy bylismy bardzo zadowoleni. Moze najmniej Robert , kiedy zaczelo przybywac nam rzeczy i pakowanie przy czestych zmianach miejsc zaczelo byc uciazliwe.

Aktualnie jezdzimy "szafa gdanska" ktora jest bardziej salonem niz kamperem ale jest BARDZO wygodna.
Jako alternatywe znam tylko Pössel, ktory jest zdecydowanie tanszy, ma duzo modeli i jest przez wlascicieli chwalony.

P.S. Cooki to jest bajka.

Pozdrawiam
Dorota
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artyst 
trochę już popisał


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2010
Skąd: Lubin, Brzeg
Wysłany: 2010-09-23, 00:07   

cool_kuba napisał/a:
A dla mnie James Cook to klasa sama w sobie. Nie spotkałem jeszcze innej firmy, która by miała tak perfekcyjnie dopracowane wnętrza pod względem ergonomii i jakości materiałów.


Dla mnie spełniające wymagania z opisu to VW T4 california exclusive i VW T4 Dehler Optima 5.4
Oba unikatowe, drogie i niczym nie odbiegające w jakości i dopracowaniu szczegółów od James Cooka.
Wszystkie jednak to raczej 2-osobowe campery. W 4 osoby to można 1 weekend przecamperować ale po dobrych kilku piwach ;)

Do szybkiego przemieszczania się to T5 california pop top 180koni. niestety bez łazienki ale zawsze jakiś kompromis musi być :)
_________________
małe jest piękne :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***