Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza kamperowa podróż :)
Autor Wiadomość
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2010-12-22, 21:26   

Tour de europe...... tu ewidentnie widać różnice teoretyki od praktyki.... prawdziwego kamperowania od zwiedzania...... wypoczynku od katowania..... recenzja i wspomnienia kolegi z "wycieczki" będzie wyglądała tak..." byłem tam i tam " ..... a Nasza wygląda..... "widziałem to i to byłem tam i tam spotkałem tego i tego"...... pisze to bo jeździłem kilka lat z przyczepą i wiem jak to wygląda.....
Po drugie czy oszczędności paliwa są warte myślenia, kombinowania, i strachu przed kontrolą?? ile można zaoszczędzić na tych kilku kilometrach 500 zł ??? śmiech....... śmierdzące karnistry, zajete miejsce, oblane błotniki.....hahhaha..... wole zapłacić na stacji ......

P.S. lusterka oglądałem częściej niż dzieci i żonę........
_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Patryk
Gość
Wysłany: 2010-12-22, 21:46   

[quote="Adi"]
Patryk napisał/a:
Poza tym zadając pytanie nie oczekuj odpowiedzi po Twojej myśli. Na tym polega fenomen dyskusji - dostajesz w odpowiedzi różne opinie. A co z nich wyciągniesz jest wyłącznie Twoja sprawą.


ależ ja nie oczekuję, że otrzymam odpowiedzi na moje pytania tylko po mojej myśli, ale sami przyznajcie, że Wasze odpowiedzi z początku postów kipiały bardziej sarkazmem niż chęcią pomocy/opinii negatywnej bądź pozytywnej...

natłok pracy, którą mam (projektuję drogi, by Wasze wypucowane kampery miały po czym jeździć:)), nie pozwala mi na długie urlopy, natomiast jak już pisałem wcześniej w 4 dni udało mi się zrobić 5tys km i wspominam to bardzo dobrze, był czas pozwiedzać, nie było czasu na nudę:), więc stąd moje nastawienie takie a nie inne, że nie jest to niemożliwe..

co do przywrócenia tematu, nie wiem czy mogę to zrobić...

pozdrawiam
Patryk/Firebee
 
 
Patryk
Gość
Wysłany: 2010-12-22, 21:50   

martini44 napisał/a:
Po drugie czy oszczędności paliwa są warte myślenia, kombinowania, i strachu przed kontrolą?? ile można zaoszczędzić na tych kilku kilometrach 500 zł ??? śmiech....... śmierdzące karnistry, zajete miejsce, oblane błotniki.....hahhaha..... wole zapłacić na stacji ......


właśnie to mam na myśli.. "śmiech", "hahahah" itp itd.. naprawdę ciężko napisać "nie warto brać kanistrów bo śmierdzi, bo nie opłacalne, bo grozi to kontrolą"?...

Nie powiedziałem, że mnie nie stać.. Zapytałem tylko czy to możliwe..

Ale dobra, proszę o zablokowanie tego tematu, bo dyskusja nie prowadzi do niczego dobrego..
Pozdrawiam jeszcze raz
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2010-12-22, 22:04   

Patryk napisał/a:
itp itd.. naprawdę ciężko napisać "nie warto brać kanistrów bo śmierdzi, bo nie opłacalne, bo grozi to kontrolą"?...


odp NIE WARTO


jedź z tą przyczepką a ja czekam z niecierpliwością na relację z pobytów w punkcie A-B-C i polecam DOKŁADNIEJSZE czytanie postów a nie wyciąganie wniosków z cząstek....
_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2010-12-22, 22:12   

Każda dyskusja prowadzi do czegoś ..... niefortunnie ją zacząłeś i tyle .... każdy z nas praktycznie bujał się z przyczepami i po kraju i po europie my wiemy czym to się jje i jak to wygląda .... ;)
Początkowe ekstremalne założenie z pierwszego postu przejechania 5tys kilometrów i następujące po nim pytanie co polecamy do zwiedzania ..... wywołało moją krótką i syntetyczną odpowiedź .... gdzie Ty tam widzisz uśmieszki ...nabijanie się etc .... ? bo ja nie widzę.
Dużo jeżdżę po Europie też potrafię wsiąść w W-wie i wysiąść w Paryżu z przerwami na siusiu i tankowanie ale robię tak jak muszę a nie jak odpoczywam ....
Samo założenie generalnie kłóci się z naszym stylem podróżowania i zwiedzania więc się nie dziw .... a kamperkiem jeździ się zdecydowanie łatwiej niż z ogonem .... 3 tygodnie przy dobrym rozplanowaniu trasy i zmienniku da się fajną objazdówkę zrobić ale nie w "ok tydzień"
Sam nie wiem po jaką cholerę się tłumaczę .... dałem Ci w swoim poście całą kwintesencję pytań i wątpliwości na które nie odpowie nikt poza Tobą .... ale Ty postanowiłeś zmienić piaskownicę zamiast wziąć to "na klatę"

PS
Pochwal się może jakim Ty tworem 20tys administrujesz .... bo patrząc na nerwowe reakcje to może być ciekawe forum ....
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
StasioiJola 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Lip 2008
Piwa: 81/283
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2010-12-22, 22:26   

Panowie - idą Święta - dajmy na luz - kazdy ma prawo do innego podejścia do sposobu uprawiania turystyki i szanujmy to ! Jak również każdy ma prawo do wyrażenia swoich poglądów czy opinii w zadanym temacie niekoniecznie zgodnych z innymi. A jakby to było bez uszczypliwości, wzajemnego obrażania się na siebie za odmmienne zdanie - to byłoby fajnie !!! :szeroki_usmiech Czego sobie i Wam życzę na ten nadchodzący roczek!!! :spoko :spoko

Pozdrawiam wszystkich serdecznie !!!!! :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Patryk
Gość
Wysłany: 2010-12-22, 22:35   

Ja rownież dziekuje i pozdrawiam. Kończę dyskusje. Nie wydaje mi sie by moje podejście było nerwowe ale jesli tak to sorki. Jestem założycielem (wraz z 3 kolegami) oficjalnego klubu Mitsubishi - mitsumaniaki (które po części ma wspólne autko z Waszym forum:)). Uprzedzam, iż mimo pełnych praw administracyjnych nie udzielam sie na forum, ani uprawnień nie wykorzystuje, wiec zapraszam:)Co złego to nie ja. a tymczasem zegnam i jeszcze raz pozdrawiam!
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2010-12-22, 22:38   

roger napisał/a:

Pochwal się może jakim Ty tworem 20tys administrujesz .... bo patrząc na nerwowe reakcje to może być ciekawe forum ....


:brawo:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-12-22, 23:05   

To może być to http://forum.mitsumaniaki.pl/index.php
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-12-23, 08:08   

A ja powiem przewrotnie , że jest to do przejechania i jeszcze trochę się zobaczy.
Ja jeżdżąc z przyczepą , potrafiłem zrobić 1000 km/dzień - autostradami.
Jestem przyzwyczajony do jazdy na długich dystansach (kiedyś tygodniowo robiłem ciężarówką 4500km.) więc osobówką z przyczepą to relax.
Do takiego wyjazdu potrzebny jest odpowiedni sprzęt czyli ciągnik (najlepiej bus) z mocnym silnikiem i odpowiednia przyczepa dopuszczona do ruchu 100km/h
Teraz ważne. Ten post nie pisze aby ludzie się nim kierowali i tak czynili , ale każdy ma swoje wyznaczniki i oczekiwania. Dla mnie jest to wykonalne. :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Firek
Gość
Wysłany: 2010-12-23, 08:18   

Adi napisał/a:
No to jak pewnie wiesz jestem członkiem Mitsumaniaków i byłem na zlocie w Tresnej .....


mnie niestety nie było, organizowałem za to 1,2,3 i 6 zlot:) Żadko bywam na forum, bo zajęć jest tyle, że nie starcza mi na to czasu:( W każdym razie znikam i pozdrawiam!
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2010-12-23, 08:29   

Na mitsumaniakach i forum SIP zrobiliście taki zamordyzm, ze nawet niezalezni sprzedawcy czy mechanicy nie maja czego szukać, lub się tajniaczą... :spoko

Na szczęście jest kilka plaszczyzn, na których panuja zdrowsze zasady...

Pozdrawiam i zdrowych i spokojnych świąt zyczę.

P.S. Z tymi 20 tyś. czlonków to pojechaleś; zobacz, ilu jest aktywnych... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Firek
Gość
Wysłany: 2010-12-23, 08:32   

Fux napisał/a:
Na mitsumaniakach i forum SIP zrobiliście taki zamordyzm, ze nawet niezalezni sprzedawcy czy mechanicy nie maja czego szukać, lub się tajniaczą... :spoko

Na szczęście jest kilka plaszczyzn, na których panuja zdrowsze zasady...

Pozdrawiam i zdrowych i spokojnych świąt zyczę.


Pozwól, że nie będę się wdawał w dyskusję, gdyż od forum jest Hubeeert, o którym wiele osób mówi, że jest faszystą, ale ja się z nim zgadzam. Przed wprowadzeniem takich zasad był bałagan nie do opanowania.. pozdro! :spoko
 
 
Firek
Gość
Wysłany: 2010-12-23, 08:33   

a nie aktywni forumowicze dłużej niż np rok, są po mailowym uprzedzeniu usuwani bo było by ich znacznie więcej :szeroki_usmiech
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2010-12-23, 08:34   

Firek napisał/a:
Przed wprowadzeniem takich zasad był bałagan nie do opanowania.. pozdro! :spoko

Zwłaszcza z opiniami, ktore nie były w smak importerom...

:mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***