Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oplaty za autostrady
Autor Wiadomość
futro2606 
stary wyga


Twój sprzęt: RAPIDO 9090DF
Nazwa załogi: KRZYSIEK & BEATKA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Piwa: 11/8
Skąd: BRZEG DOLNY
Wysłany: 2011-01-05, 10:31   

Witam mam pytanko co do wyjazdu do wenecji bo z tego co zrozumiałem to odwiedziłeś to miejsce .Interesuje mnie gdzie i za ile robiłeś postój chodzi o jak najbliższe zakotwiczenie kamperka .Ja w tym roku planuję po drodze do Chorwacji odbić i na dwa dni wstąpić i zwiedzić Wenecję a z tego co wiem niektóre kampingi nie chcą się zgadzać na dwie noce.Z góry dziękuję :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2011-01-05, 10:42   

Napisz do Ted-a na PW bo jak widzisz tu Ci nie ma jak odpisać ......
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
futro2606 
stary wyga


Twój sprzęt: RAPIDO 9090DF
Nazwa załogi: KRZYSIEK & BEATKA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Piwa: 11/8
Skąd: BRZEG DOLNY
Wysłany: 2011-01-05, 10:48   Re: Oplaty za autostrady

Ted69 napisał/a:
Zupelnie nie moge zrozumiec jak jest liczona oplata za przejazd wloskimi autostradami.
Za odcinek od granicy austryjackiej do Udine (95 km) zaplacilismy ponad 6E.
Pozniej z Udine do Wenecji (130 km) - kolo 8E
Niby wszystko OK - ale jak za odcinek 80 km (na A4 wjechalismy na wysokosci Bibione i dojechalismy do Triestu) kazali zaplacic niecale 2,5 E - zwatpilem.
Pierwszy odcinek - sporo tumeli, kosztowna autostrada - cene rozumiem. Ale porownujac dwa nastepne odcinki dochodze do wniosku ze za to ze sie jedzie do Wenecji - jest dodatkowa oplata :)

Wiec - jak to wlasciwie jest liczone ?

TED69 proszę o troszeczkę informacji na temat Wenecji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAZUREK 
stary wyga
gitarzysta-chałturnik, wędkarz


Twój sprzęt: CARTHAGO T 40 CHIC 2,8 JTD
Nazwa załogi: LECH i GRAŻYNA
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2007
Piwa: 19/146
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-01-05, 10:51   

Mogę ci polecić następujące miejsce na nocleg w samej Wenecji: N 45 26 36.74 E 12 18 22.31 cena: 21 eur/12 godz. w tym prąd, wymiana płynów(WC, woda).
Nieopodal jest przystanek tramwaju wodnego
pozdrawiam
Leszek "MAZUREK"
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
futro2606 
stary wyga


Twój sprzęt: RAPIDO 9090DF
Nazwa załogi: KRZYSIEK & BEATKA
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Piwa: 11/8
Skąd: BRZEG DOLNY
Wysłany: 2011-01-05, 11:02   

Ok dzięki i proszę o więcej :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team, Transit
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-05, 12:06   

My dwa lata temu na dwie noce zatrzymaliśmy się na http://www.campingfusina.com/ (czysto, sympatycznie; miejsce serwisu kamperów; sporo młodzieżowych grup zorganizowanych, ale zachowujących się poprawnie i nieuciążliwie balujących w kempingowym barze ;) ).
Obok jest przystanek statku płynącego do Wenecji- odpływały co 1h, płynie ok.25 min.
Jest też przystanek miejskiego autobusu jadącego do Wenecji- nie korzystaliśmy.
Przez płot z kempingiem był duży płatny parking.

IMG_01.jpg
Dopływamy do Wenecji
Plik ściągnięto 5190 raz(y) 17 KB

Ostatnio zmieniony przez Andrzej_M 2011-01-05, 13:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-01-05, 12:54   

futro2606 napisał/a:
Interesuje mnie gdzie i za ile robiłeś postój chodzi o jak najbliższe zakotwiczenie kamperka .Ja w tym roku planuję po drodze do Chorwacji odbić i na dwa dni wstąpić i zwiedzić Wenecję a z tego co wiem niektóre kampingi nie chcą się zgadzać na dwie noce.


Najtańszy i chyba najbliżej położony Wenecji kemping to Rialto, na którym zatrzymywałem się wielokrotnie na jedną lub dwie noce. Jest dość prymitywny, ale są toalety, ciepła woda oraz możliwość obsługi kampera. Sprzed kempingu co ok. pół godz. odjeżdża autobus do Wenecji (jeden lub dwa przystanki). Jako ciekawostkę mogę dodać, że kilka lat temu w recepcji zatrudniona była polska studentka :ok
Więcej informacji na temat Rialto znajdziesz na stronie www.campingrialto.com
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2011-01-05, 17:39   

Kemping Rialto również polecam byłem na nim jak jeszcze podróżowałem z namiotem. Był to najtańszy kemping w okolicy. Poza tym z tego co widzę oferuje zniżki dla posiadaczy kart kempingowych http://www.campingrialto....nd_conventions/ tylko trochę ciężko rozszyfrować te skróty ale jeżeli ICC = CCI to w Polsce kartę CCI w zeszłym roku można było kupić za 40 zł (35zł w promocji) w PZMot travel. Zawsze można do nich napisać mail.
Dojazd do Wenecji autobusem 2 przystanki. Przystanek przed bramą kempingu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2011-01-05, 18:33   

Tego nikt nie rozumie a ja zawsze licze tak ile na paliwo tyle samo na autostrady we Wloszech. i tak mniejwiecej wychodzi. :mikolaj
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2011-01-05, 18:41   

My byliśmy w Wenecji w te wakacje ale spaliśmy w Punta Sabbioni http://www.wenecja24.info...ta_Sabbioni.htm to naprzeciwko Wenecji od strony Adriatyku. Do Wenecji płynie się promem (tramwajem wodnym). Proponuje kupić bilet na tramwaj wodny my kupiliśmy na 36h - 24e. Zwiedźcie wiele i popływacie stateczkami
Parking w Wenecji (sam osobowy) 30e w Punta 7e jest tam wiele kampingów na-pewno coś znajdziecie. My nie korzystaliśmy bo nie mieliśmy wtedy kamperka ale kempingi są fajne.

My spaliśmy w Locanda da scarpa http://www.dascarpa.it/inglese/index_gb.htm
bardzo fajne miejsce i super właściciel. Dał nam gratis rowery abyśmy mieli czym dojeżdżać do promu (nocowaliśmy dwa dni) cisza i spokój plaza blisko wyluzowana atmosfera.
Na terenie widziałem także przyczepy i chyba kampery także wiec polecam.
Jakby ktoś był to proszę pozdrowić od gości z Polski z sierpnia br (dwoje dzieci i dwoje dorosłych wysoka blondynka (-: w srebrnej maździe 6 kombi).

Jakby więcej informacji to PM proszę.

627 Wakacje Wlochy 2010.jpg
Plik ściągnięto 74 raz(y) 119,19 KB

_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2011-01-05, 19:33   

My bylismy w ubieglym sezonie na kampingu ALBA d'ORO blisko Wenecji i bylismy bardzo zadowoleni.
Do Wenecji mozna z kampingu dojechac autobusem (przystanek przy drodze kolo kampingu), albo za 2 euro kampingowym mikrobusem (jest rozklad jazdy do i z Wenecji). My korzystalismy z klimatyzowanego mikrobusu.
Na kampingu jest basen, kilka barow/restauracji, sklepiki, miejsce do korzystania z WiFi (w recepcji dostaje sie haslo do internetu).
Stanowiska dla kamperow bardzo przestronne, trawiaste, sanitariaty czyste (dwa rodzaje - kabinowe do kapieli oraz na otwartm powietrzu pod daszkiem do golenia, mycia zebow itd.). Obsluga sympatyczna, znizki dla posiadaczy kart FICC, ADAC itp.
Dojazd do Wenecji (na plac przy przystanku tramwajow wodnych) trwa ok 20 min, miejsce w mikrobusie trzeba sobie wczesniej zarezerwowac i oplacic w recepcji, kierowcy oddaje sie kwitek. My wyjezdzalismy z kampingu rannym kursem i po calodniowym wloczeniu sie po Wenecji wracalismy ok. 17.30 bo juz mielismy dosc chodzenia, ale byl jeszcze pozniejszy kurs mikrobusu.
Zycze milych wrazen i pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-01-05, 22:40   

Tak jak napisałem wcześniej, kilkakrotnie nocowałem z rodziną na kempingu Rialto. Ale zanim go znalazłem nocowałem też na kempingu w Punta Sabioni, a także (poza sezonem, kiedy Rialto było nieczynne) na innym kempingu - blisko niego.
Oczywiście Rialto nie jest "wypasionym" kempingiem, ale ma wszystko co potrzeba i jest BARDZO TANI! A różnice w cenach są znaczne! Za trzy osoby na Rialto płaciliśmy kilka lat temu w sezonie ok. 25 euro za dobę, zaś rok później, na innym, bogatszym kempingu, i to poza sezonem - 37 euro!!!
Tak więc coś za coś. :mikolaj
My jeździliśmy głównie po to, aby (podobnie jak Witold) powłóczyć się po Wenecji, a nie korzystać z "uroków" kempingu.
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2011-01-05, 23:21   

@ndrzej napisał/a:
Tak jak napisałem wcześniej, kilkakrotnie nocowałem z rodziną na kempingu Rialto. Ale zanim go znalazłem nocowałem też na kempingu w Punta Sabioni,


Tak "znalazłem" :-P Kto znalazł to znalazł!!! Chyba w mojej głowie??? :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2011-01-06, 03:59   

@ndrzej napisał/a:
My jeździliśmy głównie po to, aby (podobnie jak Witold) powłóczyć się po Wenecji, a nie korzystać z "uroków" kempingu.

Ja dowiedzialem sie o "urokach" kempingu dopiero po przyjezdzie, znalazlem go w informatorze o kempingach we Wloszech, a chodzilo mi o mozliwie bliski Wenecji i nie za drogi kemping. Za kampera i 2 osoby ze wszystkimi wygodami placilem 27 Euro/doba w tym internet, prad, korzystanie z basenu itd.
A swoja droga to przyjemnie bylo po calym dniu chodzenia "z mostka na mostek" odprezyc sie w basenie i posluchac dobrej muzyki popijajac smaczne winko. Zycie nabieralo jeszcze wiekszego uroku.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***