Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
miejsca do campingowania
Autor Wiadomość
bolros 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato-Dethleffs
Dołączył: 01 Mar 2008
Skąd: zielona góra
Wysłany: 2011-03-26, 16:34   miejsca do campingowania

Witam Kolezanki i Kolegów!
w płowie marca zwrocilem sie do spolecznosci kamperowiczów z prośba o wskazanie miejsc do kampingowania na Mazowszu,Podlasiu czyli w Polsce północno wschodniej w zwiażku z planowanym na maj wyjazdem w te rejony.Pomimo 100 wizyt na tym poście nie otrzymałem żadnej wskazowki.Nie wiem co o tym sądzić.Może ktoś z Was bywały i bardziej doświadczony w temacie wskaże mi przyczyny tego milczenia i braku reakcji.
W związku z tym nie najlepszym doświadczeniem, przyszla mi mysl czy nie możemy wspolnie razem stworzyć strony z adresami i opisami miejsc do krótkiego kampingowania na 1 dwie nocy w miejscach które znamy w najbliższej okolicy zamieszkania.Wiem ,że takie lub podobne proby były juz chyba na tym forum podejmowane ale dosyc niekonsekwentnie. W tym miejscu klaniam sie moderatorowi tej strony aby zechciał ustosunkowac sie do mojej inicjatywy.
Mieszkam w Zielonej Gorze mieście nie zawielkim ale dosyć interesującym, zwłaszcza dla tych którzy wybierają sie na zachód Europy.Kilkugodzinny spacer rowerkiem po mieście uświadomił mi, że miasto dysponuje kilkoma publicznymi parkingami, ktore świetnie nadają sie na bezpieczne i darmowe zatrzymanie sie na 1 czy 2 noce dla tych ktorzy chca zwiedzic miasto czy są w drodze na zachód. Sądzę, że podobne informacje mozna oczywiście pozyskać chociazby z internetu ale jednak nie do końca.Poniewaz nasze informacje umieszczane przez nas samych przekazywałby dodatkowe wsazowki,które może zdobyć tylko osoba będąca blisko tych miejsc. Jeżeli inicjatywa zyska poparcie z przyjemnością wskaże takie miejsca w moim mieście a nastepnie także w najbliższej okolicy.Pozdrawiam bolros
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
48a-ELANKO 
weteran
dawniej: 48a-ELANKO


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2007
Piwa: 125/78
Wysłany: 2011-03-26, 18:06   

Miły Kolego !
Temat ten jest bardzo złożony a poprzez to wyjątkowo trudny. Turystyka kamperowa cechuje się tym, że w większości przypadków zatrzymujemy się na nocleg w miejscach, które odnajdujemy sami podczas włóczęgi. Przypadkowość przez to jest siłą rzeczy wielka i trudna do przedstawienia później szerszemu gronu na forum. Ocena takich miejsc jeż też bardzo subiektywna i bardzo, bardzo uzależniona od wymagań każdego z nas. Większość z nas omija kempingi ale jest też grono tych, którzy nie wyobrażają sobie nocy gdzie indziej niż na kempingu. Podróżujący z małymi dziećmi też mają swoje kryteria, bo muszą zapewnić inne potrzeby maluchom niż sobie, gdyby szwędali się sami. No i wreszcie dzielimy się na tych, którzy kamperem chcą być jedynie w ciszy, na odludziu, w pełnym kontakcie z naturą a z drugiej strony na tych, których celem jest zwiedzanie zabytków, budowli itp.
Ci pierwsi nie zanocują na parkingu w mieście a drudzy nie będą szukać ustronnej polany nad jeziorem.
To tylko pewien szablon, bo zapewne na ten temat można by napisać dysertację !

Czynione, nie tylko na naszym forum, próby wskazywania takich miejsc w jakiś usystematyzowany sposób siłą rzeczy spełzły na niczym. Koledzy starają się w swoich relacjach opisywać takie miejsca, często poza opisem podając namiary GPS. Dla kogoś, kto chciałby "wyłowić" z tego takie miejsca jest niesamowicie karkołomnym zadaniem!
Mieliśmy już takie próby jak np. "Polska powiatowa" czy też "miejsca polecane kamperowiczom". Szybciutko inicjatywy te "umarły" z prozaicznego powodu: nikt nie umieszczał tam kolejnych informacji !
Jeżeli masz jakąś konkretną propozycję stworzenia takiego tematu, zasad jego działania, to bardzo proszę - przedstaw ją, nie będzie najmniejszego problemu, żeby to stworzyć.
Zwracam jednak Tobie uwagę raz jeszcze, że jedni oczekują czegoś za darmo, inni koniecznie z prądem i natryskami, następni obok parku dinozaurów a kolejni jak najbliżej Pałacu Kultury i Nauki !
_________________
Ela i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marmur 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI w budowie
Nazwa załogi: marmur
Dołączył: 04 Mar 2011
Piwa: 3/7
Skąd: Katowice / Zawiercie
Wysłany: 2011-03-26, 19:27   

48a-ELANKO napisał/a:
Miły Kolego !
Temat ten jest bardzo złożony a poprzez to wyjątkowo trudny.


W 100% zgadzam się w całości z powyższą wypowiedzią, choć zacytowałem tylko fragment. Przeszukałem wiele wątków poruszających ten temat i niewiele znalazłem. Rzeczywiście budowa takiej bazy miejsc ze względu na różnorodność oczekiwać jest wielce utrudniona. Wiele campingów a i pól namiotowych ma dziś własne strony w internecie a brakuje jednej spójnej bazy takich miejsc.
I coś z życia. Ponieważ wybieram się się latem na 6-7 tygodniowy objazd Grecji i powrót przez Albanię, Czarnogórę i Bośnię z Hercegowiną też byłem zainteresowany gotowym kompendium wiedzy na temat miejsc postojowych. Niestety nie znalazłem. Natomiast bardzo cennymi okazały się relacje z podróży. W wielu z nich znalazłem to, czego najbardziej szukałem, czyli koordynaty GPS miejsc postojowych. Benedyktyńska to praca i jeszcze sporo białych plam na mojej trasie ale np. na Peloponezie mam już ponad 30 takich miejsc. I w ten sposób tworzę własną bazę takich miejsc w Google Earth. Dla mnie sprawą oczywistą jest, że po powrocie, w ramach własnej relacji, podzielę się własnymi spostrzeżeniami na temat takich miejsc łącznie z namiarami GPS. (Czego i innym życzę)
_________________
Pozdrawiam

Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-03-26, 22:57   

Sprawę miejsc kempingowych, tzw. Stellplatzów, wspaniale rozwiązali Niemcy wydając "Bordatlas" z 5400 takimi miejscami w całej Europie, w tym również w Polsce. Są to miejsca polecane przez wytrawnych turystów karawaningowych, współpracujących z redakcją tego wydawnictwa. Można tam znaleźć zarówno miejsca płatne, jak i zupełnie darmowe. Prócz zdjęcia, adresu i koordynatów GPS znajduje się tam dokładny opis takiego Stellplatzu wraz z pobliskimi atrakcjami.
Tak jak napisałem atlas zawiera również miejsca postojowe w Polsce, jednak w porównaniu z innymi krajami ich ilość jest bardzo skromna i są to głównie (poza jednym) miejsca płatne. Z rejonów które Cię interesują, najwięcej takich miejsc kempingowych jest w Polsce północno-wschodniej oraz kilka w centralnej (w tym darmowe w Grójcu).
Mieszkając w Zielonej Górze masz bardzo blisko do Niemiec, gdzie z łatwością zakupisz taki atlas w cenie ok. 20 euro.
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cooper 
zaawansowany
BALTIC SAIL 2011


Twój sprzęt: COOPERMOBIL ek... benzynka- 210 KM :3 AUTOMAT
Nazwa załogi: COOPERKI
Dołączył: 17 Maj 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: 11 km do 3 CESARZY
Wysłany: 2011-03-27, 00:13   

bolros napisał/a:
Witam Kolezanki i Kolegów!
w płowie marca zwrocilem sie do spolecznosci kamperowiczów z prośba o wskazanie miejsc do kampingowania na Mazowszu,Podlasiu czyli w Polsce północno wschodniej w zwiażku z planowanym na maj wyjazdem w te rejony.Pomimo 100 wizyt na tym poście nie otrzymałem żadnej wskazowki.Nie wiem co o tym sądzić.Może ktoś z Was bywały i bardziej doświadczony w temacie wskaże mi przyczyny tego milczenia i braku reakcji.




proszę jeśli znajdziesz nowe miejsca to dodaj :spoko


http://camperpark.pl/main.php



chętnie się zatrzyma po drodze :spoko
_________________
„Pełnia szczęścia dana jest tylko imbecylom. Nawet najbardziej niepoprawny optymista nie uśmiecha się bez przerwy”
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bolros 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato-Dethleffs
Dołączył: 01 Mar 2008
Skąd: zielona góra
Wysłany: 2011-03-27, 11:29   

Dziękuję za uświadomienie mi złozoności tematu.Tak to chyba był nieprzemyślany do końca pomysl. Na moje usprawiedliwienie powiem, ze od paru dni jestem na emeryturze i zaplanowalem sobie w pierwszej kolejności odwiedzenie paru miast w Polsce, których nie znam. Takie zwiedzanie wymaga 1 lub 2 nocy w danym mieście.Sądzę, że w każdym mieście są parkingi które znamy i które ze względu na polożenie,bezpieczeństwo możemy polecic innym.Swój pomysl zaproszenia Kolezanki i Kolegow do Zielonej Góry i przedstawienia wzmiankowanych miejsc mimo wszystko przedstawię ale już bez ambicji budowy całej strony.Kończąc mam jeszcze jedno pytanie jakie sa Wasze doświadczenia z nocowania na parkingach strzeżonych.Pozdrawiam bolros
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-27, 11:33   

Kilka razy udalo mi sie przenocowac na parkingu otwartym niestrzezonym w Gdansku - Jelitkowie zadnych ekscesow nie zanotowalem.Jezeli wybierasz\ sie do wawy to moze cemping przy ulicy Bitwy Warszawskiej bylby dobrym na wypady w miasto.
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AMIGO 
doświadczony pisarz
Niepoprawny optymista

Twój sprzęt: Uniwersalny pseudomotokamper się planuje...
Dołączył: 29 Lis 2009
Piwa: 2/31
Skąd: Dolny Śląsk+Bawaria
Wysłany: 2011-03-27, 15:02   

bolros napisał/a:
Swój pomysl zaproszenia Kolezanki i Kolegow do Zielonej Góry i przedstawienia wzmiankowanych miejsc mimo wszystko przedstawię


I tak trzymaj :bigok
Widząc Twoje podejście i obserwując ogólnie camperteam-owe relacje wniosek nasuwa się tylko jeden; po kilku zlotach i nawiązaniu bliższych znajomości owszem, będziesz miał problem, ale nie ze znalezieniem miejsca na postój lecz z powrotem do domu :diabelski_usmiech

Nie zapomnij o przeczytaniu już istniejących relacji z camperowych podróży - opisują praktycznie każdy region i bardzo pomagają ułożyć swój plan wyprawy.

Najważniejsze jest to, że pozytywny ,wirus' już działa :haha: (wynika to z Twoich słów : ..Na moje usprawiedliwienie powiem, ze od paru dni jestem na emeryturze i zaplanowalem sobie w pierwszej kolejności odwiedzenie paru miast w Polsce, których nie znam.'')

:spoko
_________________
BOGDAN
,,Po co uczyć się na własnych błędach? Lepiej uczyć się na cudzych...
...sukcesach''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2011-03-27, 19:34   

Skorpion napisał/a:
Kilka razy udalo mi sie przenocowac na parkingu otwartym niestrzezonym w Gdansku - Jelitkowie zadnych ekscesow nie zanotowalem.

bo urodziłeś się pod szczęśliwą gwiazdą ;)
parkingi nadmorskie w Gdańsku (Jelitkowo, Brzeźno) wszędzie opisywane są jako mało bezpieczne :(

Skorpion napisał/a:
Jezeli wybierasz\ sie do wawy to moze cemping przy ulicy Bitwy Warszawskiej bylby dobrym na wypady w miasto.

camping Majawa jest dobrze skomunikowany, ale do najładniejszych to on nie należy :-/
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2011-03-28, 00:00   

Kemping WOK przy ul. Odrębnej w Warszawie jest dosyć ładny, w lesie. Są to jednak przedmieścia, choć z dobrą komunikacją do centrum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bolros 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato-Dethleffs
Dołączył: 01 Mar 2008
Skąd: zielona góra
Wysłany: 2011-03-29, 16:22   

Witam wszystkich którzy zechcieli zabrac głos w tym temacie.
Przede wszystkim dziekuje tym z Was którzy wskazali mi kampingi w Warszawie. Niestety Warszawa nie jest na mojej najbliższej marszrucie, poniewaz znam ją w miarę dobrze.Chetnie natomiast skorzystam z wskazanych mi takich miejsc jak Kalisz, Lódż,Plock.
Jeden z Kolegow zwracał mi uwagę na względność wszystkich tych informacji.Tak oto i doswiadczylem już w tych paru postach.Jedni zapraszają mnie do Jelitkowa na kemping a inny Kolega sugeruje ze parking ten jest mało bezpieczny.Pozostawiam ta kwestie nie roztrzygniętą i tak jak obiecałem zapraszam do Zielonej Gory.
W tym mieście funkcjonuje od lat pole kempingowe przy Hoteu"Leśny" Koordynaty 51 st57 15' 15''N 15 st 31'44''E. Pole czynne jest od 1.05 2011. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest bezpośrednie sąsiedztwo nowowybudowanego aquaparku przy ul.Sulechowskiej.
Zupełnie dobrym zwłaszcza w dni powszednie jest ogromny parking w samym centrum miasta zlokalizowanym przy jednej z zielonogórskich atrakcji Palmiarni. Koordynaty:
51st 56'20''N 15 st 30' 55'' E Serdecznie zapraszam bolros
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
StasioiJola 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Lip 2008
Piwa: 81/283
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2011-03-29, 17:42   

W okolicach Płocka jest kilka kempingów z ktorych Zacisze -bis w Koszelówce jest praktycznie całoroczne, ponieważ właściciel mieszka na miejscu. W Płocku jest w samym centrum parking niestrzeżony przed Teatrem Płockim na którym można spędzić 1 czy 2 noce bez żadnych opłat, Jak z bezpieczeństwem to nie wiem bo tam nie nocowałem. Jesli chcesz bezpiecznie to możesz zatrzymać sie u nas zgodnie z tym co piszemy w liście S.O.S. i tutaj możesz zawsze z listy skorzystać prawie w kazdym rejonie Polski!! :bigok I będziesz miał dodatkową korzyść bo poznasz dużo fajnych ludków z CT!!! :szeroki_usmiech :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-04-01, 21:21   kalisz

bolros napisał/a:
Kalisz


StasioiJola napisał/a:
S.O.S. i tutaj możesz zawsze z listy skorzystać


wystarczy telefon :ok -
Możesz u mnie, prawie w mieście, wszędzie blisko, tylko hałas - droga
Są też dwa Cempingi (Szałe 10 km od miasta, Gołuchów 15 km od miasta)
pokaże, obwiozę
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kluczyk 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato RIVIERA
Dołączył: 19 Mar 2011
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-04-16, 22:07   

W Łodzi są dwa które znam jeden u jana na wylocie na katowice i drugi na Rogach na wylocie na Łowicz.
Równiesz można u mnie.
Pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***