Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2008-12-26, 14:00
Azja - czy są chętni?
Autor Wiadomość
roboxy 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: obserwowany, uwaznie - choc jeszcze nie moj
Dołączył: 21 Mar 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-09-16, 19:08   

Witam :)
Jestem pod glebokim wrazeniem Waszej wyprawy .
Piekne zdjecia .
Odleglosc , jaka pokonaliscie jest powalajaca .
Głeboki szacunek .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Robold 
zaawansowany


Twój sprzęt: Samodzielnie zbudowany Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Piwa: 17/17
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2009-09-16, 19:08   

Truskawki były droższe niż w Polsce, ale brak było innych owoców więc kupowaliśmy je. Były bardzo smaczne i pachnące tak jak nasze truskawki 20 - 30 lat temu. Ogólnie brak było owoców, w sklepach można było kupić pięknie wyglądające, ale "nie jadalne" jabłka z Chin. Dopiero na Kaukazie i Ukrainie można było kupić super owoce.
Posługiwałem się rosyjską kartą bankomatową, ale bez problemu można było wszędzie wymienić EUR lub USD na ruble.
Okolice Bajkału a szczególnie Olchon ( pomimo bardzo dużej liczby turystów na tej wyspie ) są tak ciekawe, że już teraz planujemy, z żoną, następny wyjazd w tamte strony, łącznie z Ałtajem i Mongolią. Nie będzie to w 2010 r. i chyba nie w 2011 r. ale że będzie jesteśmy pewni. :)
Do takiego wyjazdu bedę musiał się jednak lepiej przygotować, zastanawiam się nad budową kampera wyprawowego z napędem 4x4 koniecznie z klimatyzacją części mieszkalnej.
_________________
Na wschód i nie tylko... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2009-09-16, 21:10   

Roboland, jestem pełen podziwu i gratuluję, pokonałeś trasę dla prawdziwie wytrwałych. Przecieraj szlaki i zbieraj informacje, wielu CamperWłuczęgów spenetrowało już Europę i coraz śmielej, dzięki takim jak Ty i Medard, spogląda i marzy o wyprawie na Azję – ja też.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 68/7
Skąd: Szczecin

Wysłany: 2009-09-16, 23:31   

Relację fotograficzną, szczególnie Bajkału, obejrzałem z wypiekami na twarzy - dotarłem do połowy - jutro reszta. Dzięki Tobie taka wyprawa, która kiedyś wydawała mi się tylko marzeniem i mrzonką, zaczyna realnie chodzić mi po głowie. Chyba jednak koniecznie powinno być dwóch kierowców, a ja mam niestety tylko siebie, bo żona się wykręca, że niby nie ma prawa jazdy na diesla. Serdeczne dzięki za relację!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robold 
zaawansowany


Twój sprzęt: Samodzielnie zbudowany Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Piwa: 17/17
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2009-09-17, 12:03   

Adi - z Twoim autkiem nie wahałbym się ani chwili z wyjazdem w tamte strony.

Trochę szczegółów:
Wizy
Załatwialiśmy przez biuro podróży, nie były tanie, razem z ubezpieczeniem kosztowały 757,- zł na osobę. Ponieważ planowaliśmy wjazd do Mongolii braliśmy wizy z prawem 2x wjazdu do Rosji.
_________________
Na wschód i nie tylko... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robold 
zaawansowany


Twój sprzęt: Samodzielnie zbudowany Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Piwa: 17/17
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2009-09-17, 12:06   

Granice
Wjazd do Rosji drogą E 22 Ryga / Moskwa. Na granicy jesteśmy o 11.30 , długa kolejka na około 18 – 20 godzin stania. W kolejce stoi dużo Łotyszy jeżdżących do Rosji na handel, chętnie odstępują swoje miejsce w kolejce za 1500 – 2000,- rubli . My za 2000,- rubli stanęliśmy jako trzecie auto przed szlabanem. Łotewska odprawa szybka i sprawna, po Rosyjskiej stronie więcej papierków i wszystko trwa trochę dłużej., ale też bez najmniejszych problemów. Po informacji, że jedziemy nad Bajkał, wszyscy ( pogranicznicy i celnicy ) uśmiechają się i życzą szczęśliwej drogi. W Rosji działa nasza „Zielona Karta” więc nie potrzebne jest dodatkowe ubezpieczenie, ale trzeba o tym pamiętać przed wyjazdem i zaopatrzyć się w nią.
Wyjazd z Rosji na Ukrainę drogą E40. Na granicy jesteśmy około 10 rano i zaskoczenie – zero aut. Odprawa Rosyjska i Ukraińska sprawna ale też z „papierkami” Łącznie wjazd na Ukrainę zabrał nam około 2 godzin. Magiczne słowo „Bajkał” powoduje że znów wszyscy się uśmiechają i z niedowierzaniem patrzą na auto.
Wjazd z Ukrainy do Polski drogą A255 Dorohusk. Do granicy dojeżdżamy o 20.00, bardzo długa kolejka chyba na ponad 24 godziny oczekiwania. Funkcjonują tam jednak nieoficjalne „talony” na wjazd. Za 150 hywien dostaliśmy się na przejście graniczne. Po Ukraińskiej stronie wszystko odbyło się miło i sympatycznie – znów zadziałało magiczne słowo „Bajkał”.
Jednak wjazd do Polski rozczarowuje. O ile kontrola paszportowa odbyła się w sympatycznej atmosferze i trwała bardzo krótko, o tyle kontrola celna była bardzo nieprzyjemna. Nie chodzi o samą kontrolę, tylko o to ile trzeba było na nią czekać, oraz o traktowanie podróżnych przez „Panów” celników. Wyglądało to tak, jakby dla nich czas zatrzymał się na „późnym Gierku”.
_________________
Na wschód i nie tylko... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robold 
zaawansowany


Twój sprzęt: Samodzielnie zbudowany Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Piwa: 17/17
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2009-09-17, 12:21   

Noclegi
W drodze nocowaliśmy na „stajankach” ( parkingi dla samochodów ciężarowych ) płaciliśmy po około 100 – 150 rubli. Często przy „stajance” są hoteliki, toalety, prysznice ( za dodatkową opłatą ). Na trasie do Krasnojarska jest ich dużo. Od Krasnojarska ruch na drogach dużo mniejszy i dlatego mniej „stajanek”. Na trasie do Kanska można jeszcze coś znaleźć, ale potem jest w zasadzie tylko jedna „stajanka” Ałzamaj.
Na południowym brzegu Bajkału aż do Ułan Ude nocowaliśmy w „Turbazach” jest ich tam dosyć dużo.
Polecam też, dla „spokoju ducha” przenocować parę nocy w hotelach. My zrobiliśmy to w Kazaniu i Irkutsku. Podobno trzeba w przeciągu trzech dni od wjazdu do Rosji dokonać meldunku, a hotele maja obowiązek same to robić.
W Rosji można nocować nad rzekami i jeziorami na „dziko”, widziałem dużo Rosjan, którzy rozbijali namioty wprost na plaży. Polecam takie noclegi nad samym Bajkałem, a szczególnie na Olchonie - nie polecam tam żadnych kampingów, no poza Vilimówką.


Woda
W zasadzie w każdej wiosce jest ogólnie dostępna „kałonka” czyli cos w rodzaju pompy lub hydrantu. Nad Bajkałem jednak smaczniejsza jest woda z samego jeziora lub z potoków.
Miejscowi dziwili się, że szukam „kałonki” i radzili, żeby brać wodę tak jak oni z ruczaju.
WC starałem się opróżniać w toaletach ale nie zawsze było to możliwe, więc w ruch szła saperka. „Szarą wodę” niestety spuszczałem na poboczu bocznych dróg.
_________________
Na wschód i nie tylko... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jarosław69 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: LMC Finish 640
Dołączył: 29 Lis 2007
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Praszka-opolskie
Wysłany: 2009-10-15, 21:15   

Świetnie.Bijesz poprzedników na głowę. :puchar
_________________
Jarosław
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dorota i Robert 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: 9lat James Cook teraz HYMER
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 5/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2009-10-16, 23:01   

My rowniez bardzo dziekujemy za zdjecia i informacje.
Swietne.
Pozdrawiamy
Dorota i Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robold 
zaawansowany


Twój sprzęt: Samodzielnie zbudowany Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Piwa: 17/17
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2010-04-12, 15:10   

Halo Adi!
Zmieniłem część opisów, dodałem trochę innych zdjęć i całość jest teraz tu:
http://picasaweb.google.pl/Robold51
Pozdrawiam
Robert
_________________
Na wschód i nie tylko... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz74 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: T6
Dołączył: 29 Wrz 2011
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-10-23, 07:33   

WITAM, z przyjemnością oglądnąłbym Twoje dokonania, ale pod linkiem nie ma już zdjęć. Czy gdzieś jeszcze można to obejrzeć?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2011-10-23, 07:55   

Nie wiem , czy Robold jeszcze tu bywa , ale jest pewien sposob , zeby obejrzec czesc jego zdjec.
Wejdz w profil i tam jest link do prywatnej galerii. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dobek44 
zaawansowany


Twój sprzęt: Dethleffs 2,5TD 1991
Nazwa załogi: Motyle
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2010
Piwa: 10/3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-23, 09:46   

Link z 12.04.2010 działa. Rewelacja. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-23, 09:58   

wszystko pięknie, ale trzeba byłoby kupić dostawczaka z zabudową chyba i 4x4, tym co mam nie dam rady jechać w takie dzikie miejsca, bo jakie Assistance??? a o AC nie wspomnę
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-03-06, 20:58   

Marzenia się spełniają. :ok
Ruszył ciężki transport, rusza Kamperowanie. :ok

https://40ton.net/przewozy-korei-japonii-oraz-chin-wykonasz-je-iveco-daily-scania-serii-s-mega-lub-auto
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***