Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie jest pompa paliwa w LT35
Autor Wiadomość
Notker 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: VW LT35
Dołączył: 26 Kwi 2011
Piwa: 13/2
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-01-31, 18:27   Gdzie jest pompa paliwa w LT35

Panowie, jest taki problem.Potrzebuje się wpiąć webastem do przewodów paliwowych. Nie chcę sam tego robić, gdyż obawiam się zapowietrzenia układu paliwowego. Wczoraj byłe w serwisie "webast" zapytać o cenę robocizny. Powiedzieli że jest uzależniona od umiejscowienia pompy paliwa. Jeśli jest baku-to, mogiła, muszą ściągac bak mówią.Niestety nie mogli sprawdzić, bo byłem tam innym autem
Orientuje się ktoś, gdzie takowa jest w VW? Czy w ogóle występuje? Zawsze myślałem, może naiwnie, że pompa wtryskowa sama sobie zasysa. Teraz jest -10 a w dodatku rozbolały korzonki, więc nie mogę grzebć pod spodem, a temat mi mi nie daje spokoju.
Pytam się też,bo chłopaki w serwisie za bardzo cwaniakowali, przez co nie mam zaufania do nich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawel-m 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: laika ecovip
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2008
Piwa: 5/1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-01-31, 20:13   

jesli to 102 lub 109 km to niema pompy w zbiorniku ,a zeby zamontowac przewod paliwa zasilajacy webasto to i tak musisz go pociagnac ze zbiornika,a nie zjakichs zlaczek,robisz otworek w deklu plywaka uszczelniaszgo a koniec przewodu mocujesz na kkoszu plywaka w zbiorniku na poziomie denka ssaka i juz
_________________
pawel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Notker 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: VW LT35
Dołączył: 26 Kwi 2011
Piwa: 13/2
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-01-31, 20:37   

Czyli jednak trzeba będzie zdjąć bak?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawel-m 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: laika ecovip
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2008
Piwa: 5/1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-01-31, 20:52   

chybaby trzeba,zeby to zrobic jak nalezy ,ja u siebie w iveco,a kiedys w sprinterze demontowalem,musisz tylko uwazac zeby kosz ssaka sie nie rozlecial bo jest zbudowany z 2-och czesci imiedzy nimi sa sprezyny mi sie to rozlecialo i szlak mnie trafial bo skladalem go kilka razy zanim mi sie udalo
_________________
pawel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Notker 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: VW LT35
Dołączył: 26 Kwi 2011
Piwa: 13/2
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-02-01, 23:16   

hmmm, raczej za zdejmowanie się nie będę sam brał-podjadę na serwis , zobaczę ile zawołają.
Dzięki na razie za odpowiedz!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2012-02-02, 08:44   

ja mam ebera którego wymontowałem z c25 i pompa była na 100%podpięta w wężyk od paliwa w okolicy baku za pomocą trójnika więdz nie wiem czy trzeba bezpośrednio do zbiornika przecież montując bezposrednio do zbiornika jest to samo co w wężyk przed pompką ogrzewania watro chyba dać jeszcze filtr paliwa na węzyk
pompka była podpięta za pomocą normalnego wężyka po stronie ssącej a po stronie tłocznej był już orginalny węzyk cieńki ponoć do ebera musi być 4razy 1,25 srednicy
do dewasto 5razy 1,55 i tu jest problem bo metr takowego u mnie kosztuje 38 zł ale przecież można zamontować tylko 1 m a przed pompką zwykływęzyk tak mi się przynajmiej wydaje
próbę robiłem na węzykach 2,5 mm ale chyba orginalna srednica jest poto aby było odpowiednia dawka paliwa i odpowiednie spalanie
zresztą nie wiem bo byłem w warsztacie gdzie napraiają cięzarówki i tam stosują ęzyki gumowe też 2,5 mm i gdzie tu racja ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawel-m 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: laika ecovip
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2008
Piwa: 5/1
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-02-02, 08:56   

moze i mozna przez trojnik ale ja uzywam webasta nie tylko do grzania na postoju u mnie chodzi i w czasie jazdy np dzisiaj gdzie jest -21,mokre uzywam do dogrzewania silnika a suche w kabinie bo niestety busiki sa chlodne no i wtedy podczs jazdy jak sie wepniesz w przewody to chyba nie pojedziesz z webastkiem wlaczonym wiec moim zdaniem lepiej paliwko ciagnac prosto ze zbiornika ,ale to jest tylko moje zdanie i nikogo nie namawiam
_________________
pawel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2012-02-02, 09:32   

no widzisz u tu jest odpowiedz dlaczego nie w węzyk tylko w zbiornik bo można jechac i używać a o tym nie pomyślałem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***