Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Róznice we współrzędnych Googla a GPS czyli jak je zamieniać
Autor Wiadomość
OldPiernik 
stary wyga


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Gru 2008
Piwa: 50/19
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-03-22, 14:45   Róznice we współrzędnych Googla a GPS czyli jak je zamieniać

Mam nadzieję, że Marcin T nie obrazi się, że jako przykład użyję jego postu ;) .

W tym wątku zobaczyłem ciekawe miejsce. Zdjęcia zachęcające, opis super i są koordynaty GPS. Postanowiłem sprawdzić jak wygląda okolica na mapach wujka Googla jak z dojazdem itd. Skopiowałem dokładnie wszystkie znaki do wyszukiwarki map i ... Google nie zrozumiało o co mi chodzi. Nie ma takiej lokalizacji powiedział wujek.
No dobra - to inaczej - wywaliłem znaczniki, dałem kropkę po cyfrach długości ( czyli 53.503854 21.333330).Tym razem znalazł. Tylko to chyba nie było to - jakaś pusta plama na mapie.
W końcu trafiłem na stronkę i dopiero teraz mogłem zobaczyć, miejsce o którym pisał kolega.
Oczywiście nie jest to jedyna strona tego typu - ale ta akurat mi się pierwsza nawinęła ;) .
A dlaczego o tym piszę? Bo czasem chcemy zobaczyć zapisaną pozycję z naszego ręcznego czy samochodowego GPSa na mapie Googla i nie wiadomo jak to zrobić bo cały czas wychodzą jakieś bzdury. Może komuś się przyda?
Dla dociekliwych - chodzi o różne formaty w jakich są podawane współrzędne geograficzne.
_________________
Życie jest za krótkie na siedzenie w domu i zazdroszczenie innym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2012-03-22, 16:50   

Fajna sprawa szczególnie do planowania podróży.
Ja stosuję jeszcze inna prosta metodę. Kupiłem w markecie "naukowy kalkulator" ,który ma zaszyta w pamięci procedurę zamiany stopni , minut , sekund na dziesiąte części stopnia . Wystarczy wprowadzić dane i po naciśnięciu klawisza następuje automatyczne wyświetlenie współrzędnej punktu we właściwym formacie. Kalkulatory takie są w cenie około 25 zł. Kalkulator w podróży może się przydać do innych spraw. Polecam
Marek
Ps
korzystając z nowszych modeli telefonów można sobie takie procedury zapisywać w excelu i przeliczać.
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 367/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2012-03-31, 16:09   

Można też skorzystać z działu "Download", 'Przydatne programy" i jest tam program "format 104", którego zadaniem jest przeliczanie współrzędnych.
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***