Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaria we śnie
Autor Wiadomość
marcos40 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato Dethleffs
Dołączył: 02 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
  Wysłany: 2012-04-25, 21:19   Awaria we śnie

Witam wszystkich

mam problem, a być może ktoś z Was miał podobny lub po prostu mógłby coś doradzić. Po zimowym śnie stracił się częściowo prąd w zabudowie. Brak jest prądu w wentylatorze piecyka, łazience w lampce nad zabudową kuchenną (jest na tylnej ścianie u mnie) oraz na pompce w zbiorniku. W pozostałych lampkach oraz w lodówce jest. Zabudowa Dethleffs Globetroter z 1987 roku. Ma ktoś z Was jakieś koncepcje ? ;)

z góry dziękuję i pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2012-04-25, 21:45   

Sprawdź połączenia, może zaśniedziły od wilgoci i bezpieczniki (wyjmij i sprawdź), może ruszy.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zibikruk 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 JTD - LAIKA Kreos 3009
Nazwa załogi: Kruczki
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 24 Cze 2010
Piwa: 93/116
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2012-04-25, 21:47   

Sprawdź bezpieczniki. Częściowa "utrata" napięcia może być spowodowana tylko albo bezpiecznikiem albo utrata masy na tym obwodzie zasilania. :spoko
_________________
Retirement is the time of your life ... to have the time of your life!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcos40 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato Dethleffs
Dołączył: 02 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-04-25, 21:57   

No tak, zapewne macie racje. Powstaje pytanie gdzie są bezpieczniki zabudowy ? Oprócz oczywiście dwóch automatów na panelu, no ale one chyba trwale nie powinny się uszkodzić ? A masa... kurde gdzie się mogła stracić to już zupełnie nie mam pomysłu :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2012-04-26, 06:08   

marcos40 napisał/a:
gdzie są bezpieczniki zabudowy


jeśli masz elektroblock to właśnie tam :spoko
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zibikruk 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.8 JTD - LAIKA Kreos 3009
Nazwa załogi: Kruczki
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 24 Cze 2010
Piwa: 93/116
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2012-04-26, 07:04   

Bezpieczniki zabudowy, oprócz panelu (automaty) powinny znaljdować się w okolicach akumulatora zabudowy - tak jest u mnie. Prześledź również drogę kabli zasilających od akumalatora do tyłu - może tam sa bezpieczniki albo znajdziesz miejsce "funkcjonowania" zimowego gryzoni :?:
_________________
Retirement is the time of your life ... to have the time of your life!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 330/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2012-04-26, 08:49   

zibikruk napisał/a:
Prześledź również drogę kabli zasilających od akumulatora

Od siebie jeszcze dodam, że mogą być dodatkowe zabezpieczenia na przewodach, w różnych ciekawych miejscach. U mnie jest takie zamontowane pod zlewozmywakiem i w komorze bojlera, dobrze popatrz, czy nie ma gdzieś bezpiecznika na przewodzie.

Jeżeli nic nie znajdziesz i nie spotkasz interwencji gryzonia, to na Twoim miejscu wszystkie złącza potraktował bym preparatem do usuwania tlenków. Wystarczy wklepać w Alledrogo - "Preparat do usuwania korozji konektorowej" Nie jest konieczne wtedy rozbieranie każdego złącza i czyszczenie mechaniczne, wystarczy potraktować je ww. płynem, odczekać najlepiej do następnego dnia, choć nie koniecznie.
Musi zadziałać :bigok
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcos40 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato Dethleffs
Dołączył: 02 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-04-27, 23:36   

Dzięki wszystkim za sugestie ! :) Z natłoku zawodowych obowiązków niewiele sprawdziłem do tej pory. Ale... Z aku pokładowego oczywiście jest prąd na energoblok (calira). Nie ma przy nim żadnych bezpieczników (oprócz automatów). Dziwi mnie jedno - z tego co sprawdziłem na prawą (patrząc od tyłu) stronę zabudowy idzie jeden kabel - na pompkę. Lodówka zasilana od spodu auta. I pompka nie działa. Druga wiązka na drugą stronę a tu część działa (lampki przy szafkach) a część nie (tył lampki, wentylator grzejnika). Nigdzie po drodze nie mogę innych złączy czy bezpieczników zlokalizować :( . Czarna magia... :bigok
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcos40 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato Dethleffs
Dołączył: 02 Sie 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-05-01, 00:29   

No więc tak... Sukces połowiczny. W trakcie analizy postanowiłem rozebrać panel. W miejsce automatycznego bezpiecznika wpiąłem zwykły samochodowy 15 amper. Wytrzymał sekundę :( . Doszedłem do wniosku, że już nie będę popisywał się swoimi umiejętnościami w zakresie elektryki i podwiozłem auto do znajomego elektryka samochodowego. Wczoraj było - "nie ma problemu" dziś - "wie pan że ja z kamperami nie robię" i w ogóle to "chyba padnięty jest ten energoblok". Udało mi się mu wejść na ambicję, potem stwierdziłem, że od niego nie wyjdę bo rano muszę jechać sprawnym autem :) Hmm - działa! Automat spalony na amen, zwarcie jakoś usunął - choć mam nieodparte wrażenie, że sam nie wie jak... Teraz mam wpięty 10 A i wytrzymuje. Ale są też cuda... Np. to co nie działało na zabudowie działa zawsze. A tylko to co działało włącza się włącznikiem na panelu... A wiec dobrze nie jest :( Przyjechałem do domu, sprawdzam wszystko - k... nie działa bojler. By wesprzeć myślenie otworzyłem piwo. Nim się skończyło doszedłem do wniosku, że może to ten sam obwód co szlag trafił, więc sprawdzę bezpiecznik w bojlerze. Uff...trafiony. Celem pozyskania takiego elementu, musiałem rozkręcić co prawda strasznie stare radio marki Radmor zalegające w piwnicy, ale bezpiecznik się znalazł :) Jakoś chyba teraz objadę (Pieniny) ale dalej mi się to nie podoba :( .

P.S. Jeszcze pytanie mam do kolegów - czy są gdzieś dostępne takie bezpieczniki automatyczne ??

pozdrawiam

Marek
:spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***