Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nocleg w Camperze na "dziko"
Autor Wiadomość
MB100wroc 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Mercedes-Benz MB 100 D
Nazwa załogi: Marcin & Paulina
Dołączył: 22 Cze 2012
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-23, 14:25   

[quote="No name"]Kolego ... jeśli jesteś zainteresowany takimi miejscami w PL to trochę ich znajdziesz na mapce w temacie kamperowania na dziko http://forum.karawaning.pl/forum/93-na-dziko/ ... warto spojrzeć .




ten link nie dziala :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2012-06-23, 14:30   

działa ale nie dla wszystkich .... trzeba się zalogować , napisać 10 postów i odczekać 30 dni ...... takie małe ograniczenia dla zdrowej sytuacji :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MB100wroc 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Mercedes-Benz MB 100 D
Nazwa załogi: Marcin & Paulina
Dołączył: 22 Cze 2012
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-23, 14:32   

mozesz skopiowac i wkleic tekst :ok
albo wyslij mi na e-maila :)
maraton@onet.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2012-06-23, 14:42   

to jest cały dział kamperowania na dziko za darmochę albo prawie..... na mapie jest już 67 punktów a w tematach każdy z nich jest opisany łącznie z fotkami .... nie da się tego skopiować ale jak dziś się zalogujesz wykazując inicjatywę( pozytywne wibracje :haha: ) to 30 dni minie w mig .... a tak dziś mapka wygląda :lol:

mapka.jpg
Plik ściągnięto 325 raz(y) 55,52 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2012-06-23, 16:02   

:shock: Czy zawsze ,nawet w sprawach łatwych i oczywistych musimy szukać problemu i zagrożenia. Podchody, maskowanie, przyczajki, udawanie ,że to jest blaszak z rowerami na bagażniku :haha: ,że jak by co to My to nie My i tak dalej. Kamper został wymyślony do włóczęgi wakacyjnej i stawania gdzie popadnie, w kilku miejscach w Europie stoi znak zakaz wjazdu lub postoju kamperami ,ale podejrzewam że jest to konieczne akurat w tym miejscu.Cała reszta dróg,polanek,parkingów,łąk,pastwisk,ściernisk,sadów jeżeli tylko nie ogrodzona nadaje sie na postój kamperem i tam wszyscy staja bez ukrywania się przed policjantami. W większosci normalnych krajów turysta poruszający sie kamperem kojarzony jest z pieniędzmi,a co za tym idzie z zarobkiem z racji pojawienia się go na danym terenie.Jest przyjmowany z otwartymi ramionami,z uśmiechem,bo stając na parkingu pod knajpą może zje obiad,będąc na stacji benzynowej nie tylko prześpi się ale też zatankuje lub umyje auto. Tylko debil lub idiota stara się przegonić taki pojazd ze swojego sąsiedztwa,policja w miejscowościach turystycznych i w większości innych miast doskonale wie że najazd turystów to nie kłopoty tak jak byliśmy nauczeni w komunistycznym państwie i jak do dnia dzisiejszego rozumujemy ,tylko samo dobro i radość. O pusty śmiech przyprawia mnie takie CZAJENIE sie ,że niby my to nie kamper, Nikt kigdy mnie nie przegonił,nie dał mandatu,czy nawet nie pogroził,że zatrzymałem się czy spałem.A śpie w większości na dziko i mam rasowego kampera z alkową długiego na 6 metrów.NIGDY czy w Polsce,Słowacji,Węgrzech,Serbii,Bośni,Chorwacji,Czarnogórze,Grecji nie widziałem żadnego zagrożenia z tytułu stawania gdzie popadnie(oczywiście zgodnie z zasadami ruchu drogowego i zdrowego rozsądku. )Uważam,że wszystkie opisy jak to policja goni i karze mandatami są wyssane z palca,i do kiedy nie zobaczę mandatu z adnotacją za co nie uwierzę w prześladowanie kamperów na terenie Europy. Sam mam ochotę spróbować podróżować blaszanką,ale ostatnią rzeczą jaką zrobię to kamuflowanie się,że ja t niby ktoś inny,a nie turysta. . :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
veyDer
początkujący forumowicz


Nazwa załogi: Ania i Bartek
Dołączył: 18 Lip 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2012-06-23, 18:49   

Ja bym w sytuacji, kiedy ktoś się do mnie przyczepi, że śpię (mówię o noclegu, a nie rozłożeniu się gdzieś z kamperem) powiedział, że było późno, byłem śpiący i uznałem, że niebezpiecznie byłoby dalej prowadzić. Nie miałem jeszcze okazji przetestować w praktyce, ale bardzo bym się zdziwił, gdybym dostał po takim argumencie mandat.

Oczywiście nie mam na myśli postoju na czyimś prywatnym terenie albo stania w miejscu niedozwolonym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2012-06-23, 19:35   

Też,choć raz chciał bym w ten sposób odpowiedzieć,Ale jak do tej pory NIKT nie zainteresował się co robię w danym miejscu. :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ARCADARKA 
Kombatant

Twój sprzęt: Pojazd specjalny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Sty 2008
Piwa: 85/99
Skąd: STOLYCA
Wysłany: 2012-06-23, 20:13   

WINNICZKI napisał/a:
Też,choć raz chciał bym w ten sposób odpowiedzieć,Ale jak do tej pory NIKT nie zainteresował się co robię w danym miejscu. :spoko


a kogo to obchodzi co ty robisz w buszu i w danej chwili :bigok :bigok :bigok :bigok
_________________
Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MB100wroc 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Mercedes-Benz MB 100 D
Nazwa załogi: Marcin & Paulina
Dołączył: 22 Cze 2012
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-23, 20:25   

Dzieki wszystkim za pomoc :)
Widzę że moge ruszać w świat bez obaw :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2012-06-23, 20:32   

Jak Twój sąsiad nie doniesie na Ciebie to ruszaj w świat - bądziesz bezpieczny :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2012-06-23, 21:42   

wieden-dzielnice od 1 do9 parkowanie jest platne od 8-22
po tej godz mozesz sie przenocowac--widzialem jak spia w kamperkach
nr dzielnicy masz przy nazwie ulicy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-06-24, 00:58   

kiedyś staliśmy cały dzień na IndustriestraBe http://maps.google.pl/map...z=-120&t=h&z=17 czy coś się zmieniło ? nocowaliśmy w pobliżu
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
Wysłany: 2012-06-24, 08:34   

eler1 napisał/a:
kiedyś staliśmy cały dzień na IndustriestraBe http://maps.google.pl/map...z=-120&t=h&z=17 czy coś się zmieniło ? nocowaliśmy w pobliżu




witam troche sie zmienilo ,ANDI AT podaje troszczke nieaktualne dane.
Teraz placi sie tez w 15 dzielnicy ,naokolo Stadhali jest to przy drodze na Camping West od Gürtla, nie wiedzac mozna wpasc w pulapke.A 20-sta dzielnica juz od dawna jest platna.

https://www.wien.gv.at/st...&lang=de&bmadr=

Na Industriestr. nie ma zmian poza ograniczeniem do 3,5 tony bo parkowaly Tiry.

Ale w druga strone od Industriestr.tez mozna stanac nad starym Dunajem nie ma problemow.
tylko dojazd najlepszy jest od Floridsdorfer Hauptstrasse lub Donaufelderstr. przez Fultonstr.

Jest bardzo blisko do U-Banu.

pozdrawiam
DAKOTA

ps.duze zmiany beda od 1.X.2012 , dzielnice 12,15 w calosci i 14,16,17beda platne
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-07-13, 17:39   

Dakota , gdzie się to płaci w jakiś automatach ? wykupuje bilet na określoną ilość godzin bądz na cały dzień i ile to kosztuje , bądz uprzejmy i przybliż nam temat opłat w Wiedniu.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***