Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z przekładnią kierowniczą
Autor Wiadomość
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-27, 00:47   Problem z przekładnią kierowniczą

Hej
Auto poszło na wymianę uszczelniaczy - i przy okazji na diagnozę przycinania się kierownicy przy skrętach. Niestety znów (zgodnie z prawe Murphy'ego) wyszedł najdroższy problem :gwm - przekładnia kierownicza do regeneracji lub wymiany. śladowe ilości rdzy z jednej strony i dośc mocne z drugiej.
Jeśli ktoś ma dojście do naprawdę tanich zregenerowanych zespołów lub do używanych części w dobrym stanie - prosze o pomoc. dla przypomnienia LT35 II 2000r 2,5 TDI.
Na Al...o są cyrki - ot taki:
cena...przy pozostawieniu u nas swojej (przy założeniu, że Państwa przekładnia nadaje się do naprawy). 95% przekładni kierowniczych nadaje się do regeneracji. jak znam życie zawsze trafi sie w te 5%.
albo inny Zregenerujemy każdą przekładnię - 350PLN - koszt usługi, a częsci doliczamy osobno po weryfikacji. a cześci to uszczelnienia za 200 PLN, a pewnie i laga...

Jeśli mechanik stwierdzi że da się zregenerować to pewnie znajdzie się coś taniego w okolicy, ale jeśli wymiana to... jestem w czarnej ...mańce... prosze na zaś o pomoc, muszę zamknąc sprawę w ciągu 2-3 tygodni, inaczej - uziemienie...
Najszybszy wariant bez hazardu "da się - nie da się" to jednak wymiana...
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2012-07-27, 06:49   

MI w dwóch samochodach padły przekładnie kierownice w jednym stukała wa w drugim jak u Ciebie haczyła przy skrajnym położeniu (tylko jak samochód stał) - obie podano regenaracji i potem jeszcze długo działały bez zarzutu. Koszt ok 1000zł (montaż, regeneracja, ustawienie zbierzności) (samochody kilkuletnie) - regeneracja jest lepsza niż wstawianie nie wiadomo czego z szrotu!
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MER-lin 
stary wyga


Twój sprzęt: Ford Transit
Nazwa załogi: Ewa i Marek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Paź 2009
Piwa: 44/9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-27, 12:51   

Dziwaczek dobrze mówi. Na szrocie możesz kupić gorszą przekładnię niż twoja. Regeneracja to koszt około 500 zł i jeden-dwa dni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-27, 14:05   

My dajemy w Bielsku do regeneracji miesięcznie 1-2 przekładnie z różnych aut i w ciągu 5 lat chyba raz był problem ze się rozciekła. Wymienili ją na gwarancji zwracając koszt ponownego wyjęcia i włożenia. A cieknące przekładnie zdarzają się już przy przebiegach 30.000 km.
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-27, 17:36   

o ile da się zregenerować. jeśli nie...koszt regenerowanej 1100-1400, nowej 2000. DO tego usługa...Boli oj jak boli...
stąd moje pytanie - juź teraz o regenerowane, bo nie podejrzewam wygranej w totka w ciągu 3 najbliższych tygodni by móc kupić nową...
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-27, 18:32   

W zasadzie większość przekładni jeżeli nie miała jakiegoś dzwona da się regenerować. Nawet listwe sie szlifuje i daje inne uszczelnienia. Z mojego doświadczenie regeneracje kształtują się w granicach 500-800zł w typowych pojazdach. Bez nowych drążków i osłon. Ta więc lepiej podzwoń sobie po firmach które regenerują i popytaj o ceny.
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michałp 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW LT 35 02r Sam zrobiłem
Dołączył: 29 Paź 2011
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-27, 19:06   

miałem ten sam problem i też nie wierze że tak super działają firmy p.t jak coś się da to będzie taniej. Kupiłem przekładnie z firmy Maxgear za 1150zł nówka zrobiłem na niej ok 50tyś km po centrum Krakowa i nic się nie dzieje, a regeneracja to zawsze ryzyko czy jest dobrze naprawiona czy nie. Jeśli będziesz coś potrzebował daj znać starą kompletną zostawiłem na pamiątkę.

http://moto.allegro.pl/pr...2499009183.html

taką kupiłem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1185
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-28, 07:50   

A myslisz ,ze kupiles nowa przekladnie to sie mylisz firma Maxgerar sprzedaje wylacznie przekladnie regenerowane.Nawet w ASO "FORD" "MERCEDES" tez sprzedaja regenerowane czesci takie jak wlasnie przekladnie kierownicze,rozruszniki,alternatory,sprezarki klimatyzacji.Oddajac swoje czesci wymo ntowane z samochodu placi sie mniej.Firma "SACHS Lemforder i jeszcze kilka i nnych producentow skupuja uzywane te czesci by je zregenerowac od tego maj nizszy podatek do zaplacenia.Zostawiajac stara policzyli ci mniej za ta nowa regenerowana.
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michałp 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW LT 35 02r Sam zrobiłem
Dołączył: 29 Paź 2011
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-28, 09:55   

Wiem o takim procederze, ale ja nie zostawiłem nikomu starej!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-28, 11:18   

To może jakbyś zostawił to "nowa" była by ze 400 tańsza.
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***