Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
T5 California opinie i wszelkie info
Autor Wiadomość
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-12, 22:05   

AiR vs przemo.d - Panowie - WYSTARCZY. reszta przy piwie lub w osobnym wątku.
AiR może teraz coś konstruktywnego dla kolegi 4andrew jesli chodzi o temat ?
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2012-08-13, 12:00   

1. Znalezienie leasingu dla auta powyżej 3 lat jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe lub nie opłacalne, szczególnie dla auta kempingowego
2. Dlaczego ma być VW California. Na rynku jest dużo innych aut lepszych i spełniających twoje warunki
Gdy był to mój problem to bym zrobił tak
1. Leasing nowego lub przejęcie, Fiat ducato maxi, lub Renault master maxi
2. Zlecenie wykonania zabudowy. Zabudowa poszłaby w koszty, odpis lub zwrot vatu.
Dróg do osiągnięcia zadawalającego wyniku jest wiele, ale nie nadają się do dyskusji na forum publicznym.
Ostatnio zmieniony przez Argo 2012-08-14, 01:08, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4ndrew 
początkujący forumowicz

Dołączył: 07 Sie 2012
Skąd: WWA
Wysłany: 2012-08-14, 00:54   

AiR napisał/a:
1. Znalezienie leasingu dla auta powyżej 3 lat jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe lub nie opłacalne, szczególnie dla auta kempingowego .

Ja temat leasingu mam juz obcykany , jak kupowalem ostatni samochod to tez najpierw znalazlem fura jaka chcialem w niemczech , pojechalem po nia sam , sprawdzilem wsjo co trzeba , kupilem drozej niz w polsce ale stan jak nowy , i w kraju sprzedalem do firmy leasingowej i wziolem w leasing . (Teraz zrobie tak samo ;) )
- nie szukam okazji tylko idealnego egzeplarza i place za niego wiecej (i tak potem na kosztach ekspl, przy moich przebiagach rocznych sie zwroci)
Leasingu w wiekszosci firm warunek to tak jak pisalem na poczatku (max 8 letni samochod w momencie splaty leasingu , czyli jak bierzez np. 4letni samochod to mozesz max na 4 lata go rozlozyc na raty leasingowe itd .)

2. Dlaczego ma być VW California. Na rynku jest dużo innych aut lepszych i spełniających twoje warunki

T5 to pierwszy egz ktory idzie na tapete i spelnia moje wymagania i mi sie po prostu podoba , wczesniej jezdzilem octavka I 1.9TDI 130Km i bylem z niej super zadowolony (180kkm w 2 lata i zero awari ) , wiec pod tym wzgledam koncern VW mi sie sprawdzil , ja nie szukam tanio tylko dobrze ;) .

Gdy był to mój problem to bym zrobił tak
1. Leasing nowego lub przejęcie, Fiat ducato maxi, lub Renault trafic maxi

O tych samochodach wiele nie slyszalem po prostu , dzieki za typy , poczytam co i jak z awaryjnoscia itd .
2. Zlecenie wykonania zabudowy. Zabudowa poszłaby w koszty, odpis lub zwrot vatu.
Dróg do osiągnięcia zadawalającego wyniku jest wiele, ale nie nadają się do dyskusji na forum publicznym.
Tez jest to dobra opcja do rozwazenia , tylko problem polega na tym ze samochod bedzie mi potrzebny prawdopodobnie od poczatku wrzesnia/polowy pazdzierniika wiec mam malo czasu :/ .

Ogolnie mam teraz tydzien urlopu , wiec moze w wolnej chwili pojezdze gdzies po komisaczh czy cus , pooglodac samochody . (czy moze jakis zlot jest organizowany na forum wtym czasie :D ? , i podjade i bedzie mozna pogadac z kims w temacie obcykamym
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2012-08-14, 01:07   

Na forum jest rekordzista, który sam w miesiąc zabudował blaszka, wyszło super i tanio. Poczytaj dział zabudowy. Na allegro ogłasza się firma co robi zabudowy wnętrza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaroW 
stary wyga
JaroW


Twój sprzęt: FIAT Ducato CI Riviera 500
Nazwa załogi: JaroW+BaWa
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sie 2008
Piwa: 22/17
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2012-08-14, 16:00   Re: T5 California opinie i wszelkie info

4ndrew napisał/a:
Przymierzam się do zakupu campera T5 California w leasingu.

Samochód będzie słuzył do pracy na wyjazdach dla max 2-3osób , i pewnie przy okazji dla zazwyczaj 2ch, czasami 3-4ch osób przy wyjazdach urlopowych dlatego wersja z podnoszonym dachem.

Ze względu na warunki leasingu na okres 4-5lat , widełki rocznikowe to 2007-2008r.

To na czym najbardziej mi zależy w przypadku tego campera to:

bezawaryjność i sprawdzony silnik z dobrymi opiniami.
ekonomia ale i raczej mocniejszy silnik (żeby jak trzeba to móc gdzieś w miarę sprawnie dojechać , a jak się nie spieszy to cieszyć się niskim spalaniem)
przebiegi roczne przewiduję rzędu 60-100kkm .

Proszę o pomoc w wyborze modelu/wersji i na co zwracać uwagę przy szukaniu konkretnego egzemplarza/zakupie.
Najprawdopodobniej będzie to import własny, żeby wybrać zadbany samochód w bdb stanie z możliwie niskim przebiegiem , i następnie leasing własny (sprzedaż samochodu do firmy leasingowej i rozłożenie spłaty na 4-5lat) .

Przeglądając forum nie znalazłem niestety wielu informacji na temat T5 , wiec szukam też potwierdzenia czy w miarę dobrze wybrałem czy może lepiej czegoś innego szukać ;) .

Na samochód mogę przeznaczyć 70-100k , koniecznie musi posiadać klime i ogrzewanie postojowe, mile widziane 230V , hak , bagażnik dachowy albo możliwość montażu , bagażnik z tyłu, nawigację niekoniecznie , skrzynia biegów obojętnie.

Zależy mi na bezawaryjności i stosunku cena/jakość


Witaj
nie lepiej kupić normalnego kampera na VW CARMANN COLORADO EDITION

PRZYKŁAD TUTAJ >> karmann-colorado

PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA

Z ALKOWĄ


INTEGRAL W POLOWIE

:spoko
_________________
Nowy CamperoManiak -> to ja.

Nie piszę poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-15, 11:14   

JaroW... Chyba jednak nie chodzi o kampera - bo zaraz dojdziemy do takiego jak w załączniku.
Chodzi o vana którego można by wykorzystać jako campera.

winnebago-rialta-01.jpg
Winnebago Rialta
Plik ściągnięto 3524 raz(y) 64,45 KB

_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***