Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką wybrać trasę na Rumunię i Bułgarię kamperem?
Autor Wiadomość
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-03, 20:19   

Jadę do Burgas i mam do wyboru dwie trasy przez Rumunię.Jedna to przeprawa promem w Vidin,druga to most w Ruse.Jest też trzecia trasa przez Serbie.Co wybrać jakie macie doświadczenia na tych trasach.Jak z opłatami?W tamte strony jadę po raz pierwszy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Dehler
Dołączył: 03 Wrz 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-03, 20:37   

Zależy czego oczekujesz, most w Ruse to dość sprawny przejazd, opłata - nie bardzo pamietam ale chyba cos ok 10euro za auto z przyczepą.
Z kolei przeprawa promem przez Dunaj to też przeżycie samo w sobie, może warto jednak promem , zwłaszcza jeżli macie dzieci ze sobą , moje do tej pory opowiadaja o przeprawie przez rzeką tak dużą jakiej nigdy nie widzieli.
Promy maja to do siebie że kursują od jakiejś tam godziny do jakiejś tam , my przyjechalismy za późno i musieliśmy czekać całą noc , no ale zakładamy że na wakacjach nam sie nie spieszy.

Przez Serbię nigdy nie jechałem ,ale znajomi jechali i mówili że jest szybko i sprawnie


Kiedy jedziesz ? , może gdzieś dane nam będzie wypić kawałek wina ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-03, 20:50   

wyruszam 22 lipca na trzy tygodnie
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Dehler
Dołączył: 03 Wrz 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-03, 21:04   

My wyjeżdżamy ok 15 tego gdzieś tak do około 3 sierpnia w dwie załogi, mój telefon jest przy avatarze.
Warto mieś jakiś kontakt, my dwa lata temu własnie w Bułgarii mieliśmy dośc poważny wypadek i gdyby nie to że byliśmy z inną załogą na pewno potrzebowalibyśmy pomocy.
To tak w razie awaryjnych sytuacji, a tak na co dzień, zwsze warto sie spotkac , poznac , pogadać. Tak w kwesti info jesteśmy ok 40tki mamyb troje dzieciaków 21 , 14 ,9 lat , druga załoga to małżeństwo ok 31 lat.

Będziemy jechac albo przes Ruse , albo przejściem tuż przy morzu - Vama Veche aż na południe do Sinemorca, zaczepiając pewnie o sozopol i z jekka zaprzyjaźniony campingo - parking w Irakli , oraz kemping w Carewie.
Jakbyś mógł i jesli masz taka wolę , podaj telefion do siebie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-03, 21:17   

tel wysłałem na pw
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Dehler
Dołączył: 03 Wrz 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-03, 21:29   

też wysłałem Ci pw. troche sie pomyliłem co do swojego wieku , po prostu zakręcony jestem dzisiaj ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krasnopiura 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Hobby de lux 400
Nazwa załogi: Teresa,Bogumił
Dołączył: 23 Sty 2012
Skąd: łodz
Wysłany: 2012-01-24, 05:45   

W Rumunii jadę przez Gura Vaii na Nepotin przez most i wjeżdzam do Bregowa k/Vidin w Bułgarii.Bez opłat i czekania za promem w Vidim czy też opłat w Russe za most.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2012-01-24, 10:15   

Czy mogłbyś szczegółowiej podac trasę nie mogę znaleść miejscowości Nepotim , Gura vaii jest parę w Rumuni
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek1968
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-24, 10:59   

kiedyś jechałem osobówką tam przez Ruse i to był koszmar a wracałem drogą nad morzem i było całkiem nieźle z różnych przyczyn, nawet widokowych, no i pustej granicy
 
 
jacek stec 
stary wyga

Twój sprzęt: Laika
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Mszczonów/Tylicz
Wysłany: 2012-01-24, 16:44   

koledze chodzi o Negotin-potwierdzam bezproblemowe przekraczanie granicy serbskiej i bezkosztowe.W drodze powrotnej do Rumunii podjeżdża się obok kolejki do przodu do bramki EU.Koniecznie jadąc tamtędy trzeba przejechac przełom Dunaju,czyli nie od razu na północ do domu,tylko ok 60km wzdłuż Dunaju i dopiero na północ na Timisoarę-polecam przez uzdowisko Buzias zdewastowane,ale piękne i z klimatycznym bałkańskim targowiskiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Borys1003 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato TURBO
Nazwa załogi: Katarzyna Tomasz Aleksandra Oskar
Dołączył: 08 Maj 2010
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Mrzezyno
Wysłany: 2012-04-29, 17:58   

W tamtym roku pojechałem przez Ukraine i mielismy jechac na Delte Dunaju,ale we Lwowie okazalo się,ze jest beznadziejna tam droga i pojechalismy w miare dobra ale nie po kierunku na BAIA MARE, Tirgu Mures, BrasoV, Bucharest, (niezły kociał w miescie) z powrotem jechalismy(stalismy) w korku na obwodnicy, Constatnta Varna Burgas itd, ogólnie przejscia UA z RO nie polecam bylo późno dzieciaki chciały spac a celnicy Ukraińscy trzepali kazdy schowek po 3 razy nie mogąc znaleźć fajek bo wg ich mniemania kazdy kamper ma ich mnóstwo, przejscie w RO już ok, drogi dobre, ale remontowane waskie, przy każdym mostku nadlany asfalt trzeba zwalniać. Monotonna droga bez autostrad, dużo zabytków po drodze, góry nie takie straszne jak dla mojego 2,5D Transita, ludzie ok, bzproblemowo mozna stać przy plaży, toche zasmiecone plaże, ogólnie Bułgaria ciekawsza ludzie bardziej cywilizowani. Ceny podobne jak Polsce. Ogólnie lepiej czułem się w Bułgarii, byliśmy 5 tygodni na dziko bez campingów, ogólnie ich jest mało lub są beznadziejne. W Rumuni i Bułgarii przy hotelach darmowe wi-fi. Wracalismy przez Wegry Hajduszoboszlo ciepla woda :bigok i Słowacje kolo Popradu trafiła nam się niezła górka ostatnie 1000metrów na jedynce :-). ogólnie fajnie pogoda w Sierpniu goraca 30 stopni ale czasem wietrznie, koledzy byli we wrześniu i zmarzli ....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Notker 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: VW LT35
Dołączył: 26 Kwi 2011
Piwa: 13/2
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-08-27, 20:13   

No to ja aktualizuję wiadomości z przeprawy promowej Calafat; Całość wyszła nas 81Euro za 2 osoby, z tym że przymuszono nas do kupna polisy zdrowotnej w Bułgarii za chyba 10E- na nic zdały się moje krzyki że już jesteśmy ubezpieczeni /w Polsce - UE/. Nie ma karty Euro-zdrowotnej - nie mamy ubezpieczenia wedle Bułgarów.
Ciekawe są opłaty po stronie Rumuńskiej przy wjezdzie do portu rzecznego; 2 szlabany, przy jednym 6E przy drugim 11E - za co - trudno rozszyfrować. Zachowałem te tajemnicze kwity, będę zgłębiał:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2012-08-27, 20:24   

Notker napisał/a:
wiadomości z przeprawy promowej Calafat

Jak widzę nic się nie zmieniło od dawien dawna tam zawsze golą bez mydła

Zawsze coś wymyślą ,żeby zarobic parę groszy na boku ja to przejście omijam szerokim łukiem
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
frape 
weteran


Twój sprzęt: Fiat 2.8idTD MultiCamp EVO II Possl
Nazwa załogi: osiołek
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Gru 2009
Piwa: 115/53
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-08-27, 21:15   

Bim napisał/a:
wiadomości z przeprawy promowej Calafat

zupełnie nic od co najmniej 2001 roku kiedy to nie chciano nas wpuścić do portu jeśli pani w okienku nie dostanie coca coli....
w 2010 (niestety czas gonił i trzeba było tu przekroczyć granicę) ta przyjemność kosztowała około 50 euro, wjazd od Bułgarii, a po stronie rumuńskiej 2E opłaty portowej. Potem jako, że był zakaz powyżej 1,5t trzeba było jechać na drugi szlaban - a tam kasowali auta powyżej 3t - powiedzieli 5E, ale nasze niestety dla nich w dowodzie miało mniej i wkurzony pan musiał nas puścić. My teraz przekraczamy granicę, albo w Vama Veche nad morzem (z tym, że wcześniej w Rumunii trzeba przejechać most na Dunaju (ok 3E) lub przepłynąć promem (około 6E), albo w Russe (most) gdzie w zeszłym roku vvT4 wzięli 3E, teraz camperem 6E
_________________
http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com
https://www.facebook.com/...474314219380151
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***