Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: gino
2012-04-29, 20:58
O naleweczkach ale nie gastronomicznych ze Świstakowej Minim
Autor Wiadomość
StasioiJola 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Lip 2008
Piwa: 81/283
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2012-04-28, 12:03   

No właśnie , no właśnie!!!!!! :haha: :haha: Czy jest ktoś kto nie lubi nalewek !! Nie dośc ,że tanie to i w głowie zaszumi!!!! :bigok :bigok :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-28, 12:19   

Ja nie lubię, Stasiu :diabelski_usmiech nie uwierzysz ale wśród tych 38,2 mln Polaków są tacy co nie lubią alkoholu :-P
Fakt faktem przychylam sie do opini by wyciąć dywagacje o ... oponach regenerowanych... :) i przekleić okleić do tematu opon który gdzieś poniżej na forum jest - albo zrobić osobny temat o oponach ...nadlewanych...:)
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Rockers 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT 28
Nazwa załogi: Rockersiki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sie 2008
Piwa: 23/14
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-04-28, 20:23   

no cóż po opiniach tu opisanych narazie stwierdzam że rzeczywiście naleweczki mogą być niebezpieczne :diabelski_usmiech
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pabloarmando 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Jeep
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2011
Piwa: 6/6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-04-29, 16:47   

arrtur napisał/a:

...ale np taka sava nie nadaje sie kompletnie na nawierzchnie jakakolwiek inna niz asfalt...

Śmiem wątpić. W ubiegłym roku była Albania na szutrach i bezdrożach - savy zachowywały się znakomicie. Często jeżdżę też na ryby - w błocie, na kamieniach, na asfalcie - uważam że zachowują się wyśmienicie. Czy mając do wydania 150 zł więcej kupiłbym inne - nie sądzę. Jednym słowem jestem z savy bardzo zadowolony. Jest to moja opinia, każdy może uważać co innego ale wiem że na pewno nowe savy są lepsze niż nowe nalewki. Chyba, że mamy na myśli nalewkę na wiśniach ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek M 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs na J5 2,5D '89 - ciągle jeździ :)
Dołączył: 20 Sty 2007
Piwa: 15/46
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-04-29, 23:26   Kilka uwag o kształcie wątku "nalewkowego"

No to pożartowaliśmy trochę a teraz do naszych baranów: skoro uznaliśmy, że przyda się wątek o oponach bieżnikowanych, to zastanówmy się, jak go urządzić, żeby poza walorami artystycznymi zawierał także praktyczne.

Moich 3 groszy ciąg dalszy wygląda z grubsza tak:

1. Proponuję w tym wątku nie rozpisywać się o przewagach rozmaitych opon nowych. Jest kilka stron www "oponiarskich" zbierających w jednym miejscu sporo wiedzy włącznie z testami i opiniami użytkowników o większości dostępnych marek i typów opon, że wymienię choćby dwie: http://www.oponeo.pl/test...ie-uzytkownikow oraz http://www.opony.com.pl/testy-opon/
2. Nie znalazłem w necie żadnej strony gromadzącej wiedzę o oponach bieżnikowanych, pozwalającą odróżnić opony dobre od złych. Myślę, że będzie miało sens zebranie naszych rozproszonych doświadczeń w jednym miejscu.
3. Proponuję pisać konkrety typu: kupiłem tu i tu takie a takie opony moja opinia o producencie/sprzedawcy i o oponach jest następująca ........


Próbka - moje doświadczenia z lat 2011/12, ciekaw jestem innych opinii:

Gold-gum - miałem opony letnie 205/55R16 na Skodzie Octavii - opony wyważyły się bardzo dobrze, dość miękka mieszanka o dobrej przyczepności ale... przy większej prędkości koła wpadały w odczuwalne wibracje. Bezstronnie należy stwierdzić, że firma na allegro ma ponad 3 tys. komentarzy prawie wyłącznie pozytywnych, niektóre świadczące również o poważnym podejściu np. do reklamacji - więc może jakiś niefart? Wiem, że firma udziela się z sukcesem na przykład w sportach samochodowych.

PROFIL - jw. - na tejże Octavii oponki zimowe - bez zastrzeżeń. Wyważyły się jak lala, na śniegu i lodzie na poziomie przeciętnych zimówek, prędkości nawet znaczne - bez żadnych negatywnych wrażeń.

HURT-OPON-I-FELG - to firma sprzedająca opony na allegro, producent nieznany - kupiłem od nich dwie opony zimowe 13" dla koleżanki, jeżdżą w Renault Clio - przytaczam mój komentarz i odpowiedź sprzedawcy:

Ja:
Opony dotarły błyskawicznie, koszt wysyłki - bardzo OK. Mieszanka i wykonanie - na oko ok, wygląd również. Przy wyważeniu - jedna OK, druga - ledwo wystarczyło ciężarka (45g) moim zdaniem BUBEL. Każdy decyduje sam - ja tych opon więcej nie kupię.

Sprzedawca:
BRAK DOŚWIADCZENIA MOŻE TRZEBA FELGI ZMIENIĆ LUB WULKANIZATORA? A NIE WYPISYWAĆ GŁUPOT ZE MA PAN 45G ODWAŻNIK STANDARD W POLSCE JEST DO 65G . TRZEBA BYŁO NOWE KUPIĆ TO MOŻE BY BYŁ PAN ZADOWOLONY W CO WĄTPIE.
Negatywny pią 18 mar 2011 10:26:19 CET

Ja ze swej strony dodam, że mój wulkanizator z trudem znalazł tak duży ciężarek - po prostu aż tak koślawych opon się współcześnie nie spotyka.
_________________
"Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę.
Bierzesz sobie winko, siadasz nad Wisłą, rozpinasz kołnierzyk.
Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę"
M. Piwowski vel A. Krost
Ostatnio zmieniony przez Jacek M 2012-04-29, 23:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-29, 23:44   

"EcoCeltic" lub Eco-Celtic - 195/75R15C - nie narzekałem specjalnie, przejechały prawie 50kkm. A jeździłem na okrągło, bez podmianek na zimę. nie było problemów z wyważaniem.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
szadok
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: przyczłapka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Piwa: 7/20
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-04-29, 23:45   

Jacek M napisał/a:

Próbka - moje doświadczenia z lat 2011/12, ciekaw jestem innych opinii:


Moje doświadczenia opisane w poście wyżej:
Polonez (lata 1997-2007) opony zimowe Amberway
Nubira (lata 2007 - 2009) opony zimowe Profil
Jacek M napisał/a:

PROFIL - jw. - na tejże Octavii oponki zimowe - bez zastrzeżeń. Wyważyły się jak lala, na śniegu i lodzie na poziomie przeciętnych zimówek, prędkości nawet znaczne - bez żadnych negatywnych wrażeń.
Co szanowni na to?

Albo się profil podciągnął, albo - jak pisałem loteria :roll: :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-04-30, 08:33   

prośba co by opisie podawać producenta/nazwę (model)opony/rozmiar. Inaczej to nie sensu.


pabloarmando napisał/a:
....savy zachowywały się znakomicie....

która Sava ? Niejednemu psu na imie Burek. Chyba że polecasz wszystkie ?

Zresztą obawiam się że wątek zostanie za chwile skilowany jako komercyjny (jak sie oponiarze za chwilę podłączą...)
_________________
2+2+Pies Kudłaty
"Każdy kolejny dzień jest pierwszym dniem reszty naszego życia" Frazes ? Niekoniecznie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pabloarmando 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Jeep
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2011
Piwa: 6/6
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-04-30, 11:36   

Sava TRENTA 185/80R14 102/100 Q C
A, i żeby nie było, nie jestem oponiarzem :) Robię w branży totalnie nie związanej z gumą a moje wrażenia są czysto subiektywne :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2012-05-05, 17:20   

pabloarmando napisał/a:
arrtur napisał/a:

...ale np taka sava nie nadaje sie kompletnie na nawierzchnie jakakolwiek inna niz asfalt...

Śmiem wątpić. W ubiegłym roku była Albania na szutrach i bezdrożach - savy zachowywały się znakomicie. Często jeżdżę też na ryby - w błocie, na kamieniach, na asfalcie - uważam że zachowują się wyśmienicie...


No dobrze napisze inaczej - watek zaczal sie od poszukiwania czegos co da szanse na wygrzebanie sie z blotka czy paisku - sava trenta NIE daje takiej szansy. I to z zalozenia jak wiele innych opon C bo to opony do busow czyli transportu i to po szosie.

Jak napisalem sam przejechalem na nich 60 tys km takze 'po piasku i szutrze" co nie znaczy ze te opony nadaja sie do tego od czego zaczelismy bo sie nie nadaja - i chodzi o to zeby ktos kto czyta ten watek i czesto jezdzi "przez las i zjezdza nad jeziorko" nie wydal bez sensu kasy.

W gorach (gdzie zawsze nawet i latem jest sliska glinka i wilgoc) na tego typu oponach wystarczy zostawic samochod na parkinku pod polonina, a jak pokropi deszcz czy bedzie wieczorem rosa na trawie i lekko pod gorke przy ciezkim samochodzie to... pozamiatene i sie NIE wyjedzie na asfald te 30 m. taki rysunek bieznika na sliskiej trawie niczym nie lapie a na byle glince momentalnie jest zaklejona.

Druga opona z nowych w rozmiarze 14 - bo tez o tym tu mowa byla jako wyjatkowo nietypowym i bardzo malym wyborze - ktora testowalem to kormoran van pro z tym ze 2 B.
I ta byla 2x lepsza niz sava - tylko ze podchodzac matematycznie 2x0=0 :) Czyli tez nie sa do tego stworzone o czym mowa, ale nieco wezszy bieznik (przy tym samym rozmiarze) czyli pewnie inny nacisk oraz inny rysunek bieznika sprawial ze byly sporo lepsze i mozna bylo nie od razu zakladajac lancychy jak przy savie probowac wjechac tam gdzie sie chce poza szosa.

A tak bardziej ogolnie - mysle ze nie chodzi tu o roznice nalewka/nowka, na pewno nie chodzi jak juz ktos pisal o opinie z uzytkowania w ciezarowkach, mysle tez ze nei koniecznei w osobowkach.
Temat u nas - tzn w Camperach - pojawia sie czesto wlasnei ze wzgledu na specyfike uzytkowania tj np wjechanie na kemping, ktory z zalozenia bywa jakims polem, samochod jest ciezki i stoi w jednym miejscu jakis czas wiec sie kopiemy.

Producenci busow, ani opon nie przewidzieli takiego uzytkowania bo bus/z opona jezdzi zwykle po szocie od dostawcy do odbiorcy.

"Nasi" jedni zakladaja zimowki na os napedowa, inni szukaja rysunku bieznika, jeszcze inni maja na wyposazeniu lancuchy - a temat co chwile sie pojawia i nie ma gotowych rozwiazan.
Co wiecej w oponach z pelna wysokoscia i rozmiarem 14 jest masakra w wyborze
Przejscie na 15 tki w niektorych samochodach jest wyjatkowo trudne, poza tym ze we wszystkich generuje dodatkowe koszty tych felg i co najwazniejsze nie gwarantuje znalezienia odp opony bo... ciagle sa to te same opony do uzytkowych busow.

Takze moze tez warto dzielic sie opiniami jednak o konkretnych sztukach/modelach dotyczacych wlasnie naszego sposobu uzytkowania.

Nalewka to nie nowka, ale jakosc sie zmienila diametralnie, a i 45 g jak ktos pisal to nie problem jesli wulkanizatorowi chce sie ja jeszce raz zalozyc inaczej na felge.
Jesli nalewki jakis daja szanse na bieznik ktory bedzie dla nas bardziej uniwersalny to moim zdaniem sa jak najbardziej do polecenia i testowania. Tym bardziej jesli stosowana przez uzytkownikow jezdzacych zwykle w normie 80-90 km/h.
A czy to bedzie firma a b czy c.... moze i warto wiedziec jednak oni wszyscy korzystaja z tych samych komponentow, zas karkasy i konkretna sztuka to loteria w ktora swiadomie wchodzimy szukajac w nalewkach.

ja jakbym mogl wszedlbym w felgi 15 tki i opony terenowe AT - ale na ta chile koszty sa za duze do przelkn iecia

pozdr
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek M 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs na J5 2,5D '89 - ciągle jeździ :)
Dołączył: 20 Sty 2007
Piwa: 15/46
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-05-06, 01:20   

arrtur napisał/a:
Nalewka to nie nowka, ale jakosc sie zmienila diametralnie, a i 45 g jak ktos pisal to nie problem jesli wulkanizatorowi chce sie ja jeszce raz zalozyc inaczej na felge.
Jesli nalewki jakis daja szanse na bieznik ktory bedzie dla nas bardziej uniwersalny to moim zdaniem sa jak najbardziej do polecenia i testowania. Tym bardziej jesli stosowana przez uzytkownikow jezdzacych zwykle w normie 80-90 km/h.
A czy to bedzie firma a b czy c.... moze i warto wiedziec jednak oni wszyscy korzystaja z tych samych komponentow, zas karkasy i konkretna sztuka to loteria w ktora swiadomie wchodzimy szukajac w nalewkach.

No właśnie jak jest z tą loterią?
Nie chce mi się wierzyć, że wszystkie firmy robiące nalewki (opony!) mają w d...ie jakość karkasu, tj bezpieczeństwo już nie tylko odbiorców ale swoje własne?
Nie ma ani jednego "sprawiedliwego" w tej branży? :zimno
Co o tym sądzicie? A może jest wśród nas ktoś, kto zna krajowy rynek opon "regenerowanych"?

Ja jednak myśląc o nalewkach w kamperze chciałbym po pierwsze nie liczyć się, że to-to zaraz mi wystrzeli - nie bardzo sobie wyobrażam wystrzeloną oponę w tego typu pojeździe... :confused A myślę, że przy używaniu karkasów max 2-3 letnich i prawidłowej technologii ryzyko wystrzału nie jest istotnie większe jak przy oponach nowych, czyli praktycznie żadne.

A potem zacząłbym się zastanawiać nad rzeźbą bieżnika :)
Póki co - mam na przodzie Dębicę Janie i z łączki w Bieszczadach wypychała mnie rodzina i dwóch przygodnych turystów...
_________________
"Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę.
Bierzesz sobie winko, siadasz nad Wisłą, rozpinasz kołnierzyk.
Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę"
M. Piwowski vel A. Krost
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2012-05-14, 16:03   

pabloarmando napisał/a:
Sava TRENTA 185/80R14 102/100 Q C
A, i żeby nie było, nie jestem oponiarzem :) Robię w branży totalnie nie związanej z gumą a moje wrażenia są czysto subiektywne :)



okazuje sie ze jest Trenta i Trenta

ja mialem takie http://moto.allegro.pl/sa...2329354254.html

a juz te
http://moto.allegro.pl/op...2282075710.html

juz sa nieco bardziej obiecujace przynajmniej na oko

moze zaszlo nieporozumienie to sorry

pozdr
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2012-09-05, 22:13   

powiedzialo sie a trzeba i c h...

sprawdzilem owe oponki w moim terenie,

tj po mokrej trawie pod gore (moja testowa) podjechalem do polowy (na zwyklych ani rusz)
po suchej w dzien na sam szczyt gorki - wszystko bez lancuchow

w blocie samoczyszczace


jak na zwykle opony - doskonala trakcja na tego typu nawierzchniach"
dokladnie tego oczekiwalem

pozdr
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***