Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
TVN Turbo zajęło się odbudowaniem T3 westfalia
Autor Wiadomość
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2012-12-08, 14:48   

dla mnie kamper to pojazd : rama- kabina i na niej zabudowa.
Niech tam każdy sobie mówi co chce, ale to wtedy jest 100% kamperem pozostałe to przerabiane busy na kampery.

I nie chce tu nikogo obrażać, ale takie jest moje zdanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2012-12-08, 17:01   

kolego co ty za brednie piszesz . to jesli spojzec z punktu widzenie amerykanow to co to za kamper co nie ma pralki i agregatu :gwm

:box :haha:
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-12-08, 19:08   

majsterus napisał/a:
dla mnie kamper to pojazd : rama- kabina i na niej zabudowa.

To co dla Ciebie jest kamperem niestety nie jest wiążące dla innych :-P
Rama i zabudowa to też kamper / integra/.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-12-08, 19:14   

Oglądałem dzisiaj powtórkę , nie będę się wypowiadał co jest camperem a co nie jest i czy potrzebne jest 220 , wróć , 230 v w camperze

Ale powiem jedno - mechanik przypomina mi wypisz wymaluj



:bigok :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-12-08, 20:31   

majsterus napisał/a:
dla mnie kamper to pojazd

majsterek napisał/a:
kolego co ty za brednie piszesz


Majsterus napisał, że "dla niego". Każdy ma prawo mieć swoje zdanie na każdy temat :spoko
Dla mnie kamper to tylko alkowa i to też jest tylko moje zdanie, bo ja lubię alkowy.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2012-12-08, 20:51   

ale, ale ,szeryfie wycioles moje pisanie z kontekstu bo bardziej chodzilo mi o koncowke i kwestie busa

osobiscie tesknym wzrokiem patrze na integrale i caly czas marzenie mam ukierunkowane ale nie moge sobie pozwolic narazie na sprzet stricte turystyczny i jumperkamper bedzie wozem uniwersalnym ,prawie do jazdy codziennej pod katem mobilnosci , mozliwosci parkowania i wygody ( przyjemnosci z jazdy )

jednak nazywanie takiego pojazdu NIEkamperem to mnie obraza poniewaz naklad prac i jakosc kamperowania w busie nie odbiegnie od przecietnego integrala/alkowy

ostatniego lata spotkalem na kempingu goscia w wescie t3 , mieszkali chyba 2 tygodnie , ciekawe co oni na to ze ,,,,,,,,,,,,,,

aaa tam , nie chce mi sie pisac wiecej :zastrzelic
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mr.Mclaren 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Westfalia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Wrz 2008
Piwa: 6/2
Skąd: Pieszyce/Fuerth
Wysłany: 2012-12-08, 20:59   

majsterek napisał/a:
ostatniego lata spotkalem na kempingu goscia w wescie t3 , mieszkali chyba 2 tygodnie , ciekawe co oni na to ze ,,,,,,,,,,,,,,
Właśnie - co oni na to :)
Może nie tracą czasu na stawianie definicji, co jest, a co nie jest kamperem tylko korzystają z uroków podróżowania :spoko
_________________
T3Forever
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
malyzpolic 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Sprinter 312
Nazwa załogi: BiedroNetto
Dołączył: 17 Lip 2011
Piwa: 1/1
Skąd: Police
Wysłany: 2012-12-08, 21:08   

pozwolę cos dodac od siebie
jeżdżę sprinterem ciężarowym mam w środku wszystko co mi jest potrzebne do życia na takich długich krótkich letnich a nawet zimowych wyjazdach rozumiem że jest to kwestia ekonomii i potrzeb też mnie nie stac na takiego tylko do podróży, a zaczeło się kiedyś od namiotu później była przyczepa i niby było świetnie tylko trzeba było szukac pol kępingowych teraz na wyjazd wkładam cały mój dobytek w zależności od pory roku i odpowiednie dodatki właśnie kilka dni temy wyjełem płetwy parawany i leżaki a wylądowały ciepłe kurtki i byty musze znaleść tylko miejsce na sanki
oczywiście można spac w busie na podłodze można spac na łóżku można spać w alkowie i można spac w hotelu
mój busik zawózł nas do petersburga byliśmy w anglii i tromso w norwegii nie zawódł cieszył i bawił polecam każdemu taka forme wypoczynku podrózy i zawsze podkreślam że nie każdy sie do tego nada jeden bez tv nie wytrzyma dnia drugi bez mycia będzie żył przez kilka tygodni jeden potrzebuje alkowy za 30 inny za 60 a ktos zadowoli się t2 czy t3 i zobaczy tyle samo moja córka ma dziś 8 lat jeżdzimy busem od 4 i co roku przebiera nogami na każdy wyjazd z czasem jej przejdzie ale może kiedyś i ona tu zagości
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miciurin 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato S.E.A A640
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Piwa: 17/83
Skąd: ja to wiem?
Wysłany: 2012-12-08, 21:15   

Te wszystkie wywody wydają mi się śmieszne, ja szukając dla siebie kampera też na początku myślałem o T3 lub T4. Ani przez chwilę nie zastanawiałem się czy dla kogoś to będzie kamper czy nie. Ważne,że można się takim autem przemieszczać, przespać czy zjeść ciepły obiad. :mrgreen:
_________________
Fiat Ducato 1,9 TD, 1989r, zabudowa Fendt 560 SK - był
Fiat Ducato 2,2 MultiJet, 2007r, zabudowa S.E.A A640 - był
Na pewno będzie kolejny kamper :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2012-12-08, 21:24   

janusz napisał/a:
Wiedza jaka zdobyłem przy oglądaniu to, że w pół-sportowym samochodzie należy umalować zawieszenie i wymienić gumowe elementy zawieszenia na poliuretanowe. Wskazane jest tez wymienić uszczelki okien/drzwi, nie wiem jak nazwać, bo to taka konstrukcja ze zdejmowanymi kawałkami dachu, na nowe dostarczone nieodpłatnie przez sponsora programu. A w kamperze, tapicerka, tapicerka i jeszcze raz tapicerka.


:) no tak, tez przy toyce na koniec stwierdizlem ze robota polegala na pomalowaniu rozporki :)
ale zrobil zawieszenie i auto jezdzilo lepiej, wycieki tez wazna rzecz.

jesli nie bedziemy programu traktowali jak "odpicuj mi fure" tylko "popraw auto za 6 tys" to moim zdaniem jest zacnie.

tak sobie gadamy o wyzszosci Swiat BN nad Swietami WN w te zimowe wieczory.
Mi samo prowadzenie Adama sie podoba. Na pewno jest wystarczajaco medialnym gosciem, takim pol naturszczykiem co dodaje autentycznosci inaczej niz u rasowych dziennikarzy ktorzy czesto robia cos o czym nie maja pojecia.

Zas sam program i jego jakosc to tylko i az kwestia kasy. Jak bylaby mega ogladalnosc to budzet by byl 60 tys, a nie 6 na poczatek.
Wystarczy spojrzec na ewolucje "zakupu kontrolowanego". Mi ta droga ewolucji sie nie podoba, ale jakosc obiektywnie wzrosla nieporowywalnie.

Dawno temu pracowalem w takim studiu produkcyjnym co to m in robilo teledyski dla TV 1 muzyczna jedynka czy jakos tak. Kase na to dawala TV wszystkim taka sama. I jak dawala 100 to jedni robili za 70 zeby 30 zostalo, a inni jak chcieli miec teledysk to dokladali ze swoich jeszcze 200 i mieli 3x budzet... i efekt.

Przecierz mozemy/mozecie zrobic swoj zajefajny program, wysokiej jakosci merytoryczny, ciekawy, fajny itd i sprzedac go do jakiejs stacji. No tylko kto z nas zainwestuje w cos takiego zeby jeszcze bylo wysokiej jakosci.

Jak pisalem, moim zdaniem TVN Turbo jest neiporownywalne z tym co bylo jeszcze jakis czas temu i calosc idzie w dobra strone. Widac ze chyba jest jakis szef programowy wczesniej to byl jakis przypadek, choc lepiej zawsze moze byc. Jakby tak polaczyli sily w tematach motoryzacji z Extreme sports to siedzialbym przed tv czesciej i nie musial pstrykac. A jeszcze pogonili redaktorow na relacje ztego co sie dzieje blizej czlowieka typu zloty, zawody, spotkania itp
byloby niezle.

Moze sie doczekamy.
jak widac mamy o czym gadac, a jeszcs eniedawno w ogole nie bylo o czym mowic.

Pozdr
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2012-12-08, 21:41   

arrtur napisał/a:


Przecierz mozemy/mozecie zrobic swoj zajefajny program, wysokiej jakosci merytoryczny, ciekawy, fajny itd i sprzedac go do jakiejs stacji. No tylko kto z nas zainwestuje w cos takiego zeby jeszcze bylo wysokiej jakosci.

Pozdr


to jest jakaś myśl .... sądzisz (jako człek zorientowany w technice produkcji) , że amatorsko zrobiony program mógłby doczekać się emisji ?
:roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-12-09, 06:21   

Na pewno kolego na pewno. Możesz zacząć od YOutube zawsze :) . potem sprawdzić jaka jest oglądalność - i iść z pomysłem do telewizji.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2012-12-09, 07:22   

arrtur napisał/a:
jesli nie bedziemy programu traktowali jak "odpicuj mi fure" tylko "popraw auto za 6 tys" to moim zdaniem jest zacnie.

Arturze, wystarczy pamiętać, że jest to program ROZRYWKOWY
a nie naukowo/techniczny :spoko

a zamiarem prowadzącego, nie jest odbudowa, tylko usprawnienie/podszykowanie pojazdów mieszcząc się w jakimś niewielkim budżecie
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arrtur 
zaawansowany


Twój sprzęt: obecnei dacia Dokker/Kia Venga i przyczepa
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Maj 2008
Otrzymał 14 piw(a)
Skąd: Piastow k Wawy
Wysłany: 2012-12-09, 09:39   

No name napisał/a:
to jest jakaś myśl .... sądzisz (jako człek zorientowany w technice produkcji) , że amatorsko zrobiony program mógłby doczekać się emisji ?


wlasnie absolutnie NIE (taki byl sens tego zdania), a w kazdym razie nei bedzie ani ciekawy ani fajny a juz na pewno nie wysokiej jakosci - w kazdym razie takiej abysmy Tu go nie krytykowali :)

Wiadomo ze za kazda psudo niby amatorska produkcja kilku kolesi co to jezdza na motorze czy desce stoi mega produkcji - jak na nasze warunki i porownanie z tym co widac w rodzimych programach. Kaska, sprzet, wielu ludzi. I wtedy efekt jest taki jako ktos sobie wymyslil.
Dobry maly reportaz to musie zrobic ktos z glowa, pomyslem, umiejetnosciami i potem jeszcze godzinami postproooodukcji
No wlasnei poza tym nie kazdy rodzi sie rezyserem czy ma glowe pelna pomyslow pomijajac ze wyskrobalby kase ma montaz, a to ze teraz sprzet cyfrowy to mamy w co drugiej komorce czy mozna kupic za w sumie pare zlotych to nic nie znaczy. Jak kupilismy ksiazke i stoi na polce to jeszcze nie jest przeczytana.

Generalnie chodzi mi o to, ze troche bronie tego i takich programow i TVN u ogolnie.

Wlasnei ze dwa trzy lata temu jakosci nei bylo tam absolutnie zadnej. Kupowali totalne gnioty od bylejakich studyjek wlasnie totalnie amatorsko robionych gdzie nikt nawet nie czyscil podstawowych bledow ktore byly na kazdym kroku, nikt nad tym nie panowal bo kupowali od roznych firm programy o tym samym - np o kupinie uzywanych samochodow byly dwa rozne programy i kazdy do kitu - 4x dziennie powtorki. Masakra.
Teraz widac mega zmiane. Choc idealnie nie jest.
Nie wiem tez czy droga w strone "meskiej" tv jest dobra, mi si emniej podoba, zreszta poprostu moze okazac sie za szeroka o wszystkim czyli o niczym. motoryzacja wydaje mi sie ze daje tak szerokie mozliwosci na kazdej plaszczyznie od tematow przez liczbe telewidzow po sponsorow i reklamodawcow ze spokojnie dala by sobie rade. (Choc moze i warto kanal rozszerzyc o inne meskei pasje, tylko na wszystko i dla wszystkich... to sie raczej nie da. Facetow jest polowa populacji na tym swiecie wiec wszystkich sie nie zainteresuje)

A youtube itp to generalnie moim zdaniem jest niezla kopalnia. Dogadanie sie z autorami niektorych filmow (bo nawet nie koniecznie kupowanie praw, sami by chcieli zeby byly emitowane) i pomysl na program z nich zrobiony moglby okazac sie czyms ciekawym. Mam na mysli cos porzadnego a nie tylko wstawka jak to pijany koles sie przewraca na rowerze.

Moze sam bym postawil ze 4 kamerki w garazu jak bede cos tam odbudowywal :) , ale niestety ladne wnetrze, czysciutkie narzedzia, ubranko, nowe szmatki aha no i czyste raczki nie mowiac o braku brudu za paznokciem - zeby to sie przyjemnie ogladalo i ktos chcial kupic... niestety to tylko w telewizji :)

pozdr
_________________
Arrtur
w tym sezonie byl namiot, cudza przyczepa, i kamper ze skody, a sezon udany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2012-12-09, 10:14   

Czyli pozostaje nam czekać aż znajdzie się w TV ktoś myślący , ktoś kto ma jakieś pojęcie o kamperze i będzie miał ochotę dać coś z siebie by gniot nie wyszedł .... smutne to trochę . Chyba trochę w tym jednak biznesu , brak perspektyw na konkretny zysk hamuje twórczość , taka merytoryczną i bez bzdur ...

Te cztery kamery , które posiadasz , można by jednak postawić i wspólnie coś zdziałać ... chyba tylko chęci są potrzebne + czas i to też nas zahamuje ... kamperowi emeryci chcą się teraz cieszyć życiem , i mają rację ... a ci , produktywni muszą zap.... na kawałek chleba i paliwo do kampera ....

Chcę się mylić w ocenie sytuacji , oj jak bardzo chcę :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***