Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tadeusz
2013-01-31, 16:39
Co Etykieta Karawaningowa na to;
Autor Wiadomość
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-26, 14:54   Co Etykieta Karawaningowa na to;

Zanim zdecydowałem się otworzyć ten wątek naczytałem się sporo w tym dziale.

Niedawno postawiłem aż dwa piwa autorowi jednej z relacji z odbytej podróży, zaraz po tym autor tejże relacji zszokował mnie swoimi wyznaniami, podróż odbyli w czery osoby(ważna informacja!) oto cytaty;

"-w tym jeden pod wodą czyli Nordkapp tunel, za który płacimy 239 NOK (za 3 osoby, Babel chowa się pod stołem).

-Na stacjach jest woda, ale nie można pozbyć się brudnej. Wylewamy brudną wodę przy drodze tworząc kałuże (czy tak wolno?).

-Wsiadamy na prom o 15.30 (na trasie Geiranger-Hellesylt promy pływają co 1,5 h), płacimy 430 NOK (auto z kierowca +1 osoba dorosła czyli, dzieci siedzące z tyłu są niewidoczne dla biletera, który nie pyta ile jest osób, tak więc zaoszczędzamy trochę koron)."


Autor w swojej relacji bardzo szczegółowo wylicza gdzie i za co ile zapłacił, myslę że musiał zapisywać wszystkie wydatki :szeroki_usmiech

Zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem ile powinno się zapłacić za parę tylko promów o których wspomina autor, druga suma to koszt za kampera i komplet pasażerów(mam cennik z tego okresu o którym pisze autor), pierwsza suma to, to co zapłacili.

"- z Foroy do Agshardet 10 minut, koszt 86 NOK" - 132 NOK
"- z Jektvik do Kilboghamn 60 minut koszt 250 NOK" - 304 NOK
"- z Nesny do Levang 30 minut, koszt 155 NOK" - 177 NOK
"- do Linge, gdzie wsiadamy na prom za 112 NOK" - 124 NOK

Wychodzi na to że Bąbel siedział cały czas pod stołem :szeroki_usmiech , ale żarty na bok, zadziwia mnie "szczerość" i beztroska w informowaniu naszego społeczeństwa o sprawach które według mnie nie powinny mieć miejsca pod żadnym pozorem, a chwalenie się tym na forum jest dla mnie co najmniej niezrozumiałe.

Czy jest to normalna praktyka podczas kamperowych podróży?, i czy takie rzeczy mieszczą się pod pojęciem Etykiety Karawaningowej?

P.S.
Mam ochotę odebrać postawiaone piwa.
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-01-26, 15:12   

134 NOK x 0,56 = 75 zł oszczędności .... o takim "oszukiwaniu "jest w tym temacie ...

Nie wiemy czy Bąbel przypadkiem w wielu miejscach nie był jeszcze takim bąblem , że za nic nie musi płacić , więc być może ta kwota mogłaby być jeszcze mniejsza ...


Oczywiście można się czuć dziwnie i szkoda tych 2 piw ( wirtualnych ...słownie :dwa )dla tak nieuczciwego ;) kamperowca ale świętych na ziemi nie widziałem jeszcze nigdy a mam prawie 45 lat . Wiem natomiast , że gdybym szukał , to pierwsze kroki skieruję do Kolegi z Geiranger...

Naprawdę czasami dochodze do wniosku , że jednak jest w tym sporo prawdy ...Polacy jadą w świat ( za chlebem , lepszym powietrzem lub wyższą emeryturą ) i stają się innymi ...lepszymi ... dowartościowanymi itp... na szczęście NIE WSZYSCY 8-)


Kolego Whiteand Red .... w swoim podpisie masz mądre zdania ...

..."Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze.
To jest egoizm.
Żyć swoim życiem nie jest egoizmem..."

Popatrz co tym tematem odwaliłeś za orła .... :haha:

Co nie umniejsza Twoich dokonań w przekazywaniu nam wiedzy o innym , lepszym i ładniejszym świecie ... tak trzymaj i może lepiej tylko tak ....

Pozdrawiam Ciebie serdecznie bo pewnie zimno tam macie :bigok
Ostatnio zmieniony przez CORONAVIRUS 2013-01-26, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2013-01-26, 16:20   

juz bylo na ten temat pisane camperki do 6m i ponad 6m cena o okolo 100%w gore to to nie jest przekretem bo zgodnie z cennikiem :box
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
salut 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Cara Loft 700 MEH
Nazwa załogi: SALUCIKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2010
Piwa: 108/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-28, 19:51   

Witam
Panie WHITEandRED dotąd uważałem Pana za osobę odpowiedzialną za swoje czyny i słowa, znającego Norwegię i wszystko co z tym związane od podszewki.
Otóż dzień wczorajszy wszystko zmienił. Powinien Pan zmienić swój Nick i nazywać się „Dr. Jekyll and Mr. Hyde”.
W sobotę wieczorem i niedzielę rano jest Pan jak Dr. Jekyll i wysyła Pan grzecznego e-maila, w którym jako moderator informuje mnie, że mój opis podróży do Norwegii może kogoś gorszyć i podaje konkretne szczegóły. Moje wspomnienia przeczytało ponad 800 osób a zgorszenie poczuł tylko Pan. Nie zgadzając się z tym ale szanując Pana jako osobę moderującą ten dział odpisałem, że więcej się to nie powtórzy i zmieniłem dotychczasowe wpisy, obecnie są znowu w wersji pierwotnej.
W niedzielę po południu obudził się Mr.Hyde. Nie wiem, czy to brak kochanego słoneczka i norweska depresja tak działa czy właśnie taki Pan jest. Po przeczytaniu wielu różnych tematów i dyskusji w których Pan uczestniczy stawiam na to drugie.
Mr. Hyde otwiera ten nowy temat. Tylko pytam po co? Załatwiliśmy wszystko grzecznie na pw ale tego było za mało.
Ok. W takim razie jedziemy
Znajomość przez Pana Norwegii jest olbrzymia, aczkolwiek na tym forum i innych forach poświęconych temu pięknemu krajowi osób znających Norwegię lepiej jest dużo więcej. Znajomość przez Pana Etykiety Karawaningowej i praktycznego życia obcokrajowca w Norwegii jest zerowa.
Pańskie żale dotyczą tej wycieczki http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=14748
Zarzuca mi Pan
"-w tym jeden pod wodą czyli Nordkapp tunel, za który płacimy 239 NOK (za 3 osoby, Babel chowa się pod stołem).
-Na stacjach jest woda, ale nie można pozbyć się brudnej. Wylewamy brudną wodę przy drodze tworząc kałuże (czy tak wolno?).
-Wsiadamy na prom o 15.30 (na trasie Geiranger-Hellesylt promy pływają co 1,5 h), płacimy 430 NOK (auto z kierowca +1 osoba dorosła czyli, dzieci siedzące z tyłu są niewidoczne dla biletera, który nie pyta ile jest osób, tak więc zaoszczędzamy trochę koron)."


Nie mam pojęcia czy podróżował Pan kiedykolwiek z małymi dziećmi. Jeżeli tak to oczywiście oprócz prowadzenia samochodu miał Pan cały czas na oku co latorośle robią w tyle samochodu i zawsze dojeżdżając do punktu poboru opłat robił Pan zbiórkę całej rodziny z metrykami urodzeń aby bileter wiedział jaki bilet ma sprzedać.
Co do szarej wody nie jest to chwalenie się lecz szczery opis, na jakie problemy napotkaliśmy na północy Norwegii. Był to jednorazowy przypadek, który przydarzył się chyba każdemu kamperkowi, ale oczywiście nigdy Panu.
Mr. Hyde zadał sobie trudu i sprawdził ceny promów w tamtym okresie. Podane przez nas koszty to rzeczywiście zapłacone kwoty, zapisywane na bieżąco, bo chcieliśmy znac koszt całej wyprawy, a Bąbel pod stołem siedział tylko raz, a może i więcej? To wie tylko Bąbel :szeroki_usmiech Oczywiście ja zapłaciłem inaczej czyli jestem oszustem
Ha Ha
Według Mr.Hyde wjeżdżając na prom powinienem mieć przygotowany dokument /najlepiej potwierdzony przez notariusza i policję/ potwierdzający długość kampera, ilość i wiek pasażerów i nigdy ale to przenigdy nie godzić się na stawki inne niż wyszperane przez Pana i tu nie wiem WHITEandRED czy Dr.JakylleandMR.Hyde.
Zabiera Pan często głos w dyskusjach dotyczących praktycznych spraw i mało kiedy ma Pan rację. Dyskutował Pan na temat pomiarów kamperów na promach. I co? Kto miał rację? Dyskutował Pan o opłatach za norweskie drogi. Jeździ Pan samochodem na norweskich blachach i pana znajomość tematu jest czysto teoretyczna, ale Pan wie oczywiście najlepiej. Proponuję wynająć/kupić kampera i na polskich blachach objechać Norwegię. Oczywiście na czas wycieczki proszę zapomnieć o znajomości języka norweskiego. Na dalekiej północy angielski przydaje się tylko w punktach turystycznych i nigdzie więcej. Co do Etykiety Karawaningowej to opisywany wcześniej Bąbel wie o niej w praktyce więcej niż Pan.
Ma Pan ochotę na odebranie postawionych piw. Proszę to uczynić jak najszybciej. Ja ze swojej strony ze względu na dzielącą nas odległość wyleję dzisiaj dwa do zlewu, żebym znowu nie był do przodu. Na przyszłość zanim Pan postawi komuś piwo w świecie wirtualnym a zwłaszcza rzeczywistym proszę dobrze się zastanowić komu i za co robi Pan taki gest, żeby potem znowu nie żałować. Ja pierwsze dostałem w ciemno na zachętę – dziękuję, dodało mi ono zapału. Drugie postawił Pan już po przeczytaniu opisu pierwszego oszustwa dokonanego przeze mnie. Nie wiem czy to noc polarna spowodowała, że zrozumiał Pan to dopiero po dziesięciu dniach :szeroki_usmiech


Reasumując
Panie Stanisławie proszę opisywać i robić zdjęcia tego pięknego kraju. Ale na miłość boską proszę nie zabierać głosu i nie dawać rad w sprawach o których nie ma pan żadnych praktycznych doświadczeń. Poza tym cytując klasykę "Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem" zanim w przyszłości zarzuci Pan komuś oszustwo proszę cofnąć się pamięcią i przypomnieć sobie swoje życie. Chyba, że mam rację i jeszcze raz proponuje zmianę nicka na DR.JAKYLLandMR.HYDE

Przykro mi, że taki temat jest na forum ogólnym, ale nie ja go zacząłem. Sprawę chciałem załatwić na pw, ale tego wątku nie mogę zostawić bez komentarza.

Pozdrawiam
Salut
:spoko :spoko
_________________
I don't need Google, my wife knows everything !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2013-01-28, 20:49   

Hola hola, kolego.
Pokrzykiwanie na kolegę niewiele daje. Przez chwile pomyśl, dlaczego o Polakach krążą brzydkie opowieści. Dlaczego polskie kampery są kontrolowane, a inne jadą bez problemów?
Ja rozumiem naszego kolegę BIAŁO CZERWONEGO (White and Red), bo zależy mu na tym, abyśmy byli traktowani tak jak reszta Europejczyków, a nie jak naród cwaniaków, którzy kombinują, żeby "zaoszczędzić" (zresztą co to za oszczędności). I to dotyczy etykiety karawaningowej - być uczciwym i nie oszukiwać.
Rozumiem, że może się zdarzyć sytuacja, gdy coś umknie uwadze kontrolerów, ale to nie powód, żeby się tym chwalić jako sukcesem. "bo udało się mniej zapłacić".
Zastanów się kolego co sobie pomyślą znające język polski osoby z zagranicy czytające Twoje informacje - czy to będzie dobrze świadczyć o nas Polakach.
Wydaje mi się, że nasze Forum służy do wymiany użytecznych informacji, ale trudno uznać, aby Twoje rewelacje były użyteczne dla ogółu czytelników.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-01-28, 21:07   

Witold Cherubin napisał/a:
, dlaczego o Polakach krążą brzydkie opowieści.
Chyba nie o wszystkich ?

Dlaczego polskie kampery są kontrolowane, a inne jadą bez problemów? BZDURA !!!Patrz filmik



Może dlatego , że są przeciążone ?


Zastanów się kolego co sobie pomyślą znające język polski osoby z zagranicy czytające Twoje informacje - czy to będzie dobrze świadczyć o nas Polakach.

Reszta świata zawsze jest OK , też w stosunku do Polaków ?

Wydaje mi się, że nasze Forum służy do wymiany użytecznych informacji, ale trudno uznać, aby Twoje rewelacje były użyteczne dla ogółu czytelników.

Wszystkim się nigdy nie dogodzi ...




Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marmur 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI w budowie
Nazwa załogi: marmur
Dołączył: 04 Mar 2011
Piwa: 3/7
Skąd: Katowice / Zawiercie
Wysłany: 2013-01-28, 21:12   

No to mamy kolejną wojnę polsko polską.

Szanowny Pan Witold raczy nie zauważać jak wiele mamy na forum np namiarów na dzikie miejsca postojowe w Grecji. Toż to GRANDA, przecież tam to prawem zabronione. I dziwne, że nikt nie podnosi larum. Całe hordy bogatych Niemców czy Włochów z tego korzystają i niby wszystko jest OK???? Nikomu nie wadzi???


A tu nagle huzia na józia bo... nasz kolega chciał nieco zaoszczędzić.
Miał do tego prawo. I mał prawo podzielić się swoimi cennymi spostrzeżeniami.
Gdyby ktoś nie wiedział to informuję, że do Norwegii nie wolno wwozić ziemniaków. Ja je tam wwiozę o czym z góry informuję szanowną społeczność forumową wbrew etykiecie. Cóż??.... ryzykuję bana.
_________________
Pozdrawiam

Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-01-28, 21:14   

A ze Szwecji do Polski nie wolno wwozić grzybów a my przewieźliśmy tyle ile mieliśmy ... i szkoda , że tak mało :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2013-01-28, 21:22   

No i Niemcy Zurick nacht Hause...
Wszyscy usiłuja kombinować.
Dopóki, dopóty nie przydzwonia z grubej rury.
W Niemczecj tacy prządni Niemcy, jak w RP Polacy.
Oni maja wszystkich za kretynów i idiotów; sami to prawi obywatele wielkiej rzeszy, pardon, Niemiec.

P.S. Szkop dla jednego centa to sobie skalp ze łba zedrze i jaja w worku na lewą stronę wywróci.
Pisane na podstawie współpracy przez 10 lat z narodem Panów... :spoko :gwm
Ostatnio zmieniony przez Fux 2013-01-28, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-28, 21:23   

Panie Salut, przeraziłeś mnie Pan swoim wybuchem i atakiem na mnie, ja na Pana miejscu schowałbym się w jakąś ciemną dziurę i siedział cicho, przecież nigdzie nie napisałem kogo dotyczy sprawa. Pańskie przypuszczenia, gdybania, dawanie dobrych rad i wytykanie mi urojonych potknięć są nie na miejscu, wystarczyło wyraźnie powiedzieć że usuniecie z relacji wymienione fragmenty i byłoby po sprawie.

Z Pańskiej wypowiedzi wnioskuję że być uczciwym, czy gorszyć się z jej braku jest naganne i nie powinno mieć miejsca tutaj na forum bo takie jest Pańskie zdanie na ten temat, niestety ja mam odmienne.

I na koniec Panie Salut, znam inny cytat;

„kiedy brakuje argumentów zaczyna się agresja”.
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2013-01-28, 21:52   

WHITEandRED napisał/a:
„kiedy brakuje argumentów zaczyna się agresja”.


No cóż Panie Stanisławie, dostało nam się. :diabelski_usmiech Ale mimo to nie zmienię swoich zasad i będę postępował zgodnie z ETYKIETĄ CARAWANINGU tzn. nie oszukiwał.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Elwood 
weteran


Twój sprzęt: Rimor Katamarano 1
Nazwa załogi: elwood'ki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2008
Piwa: 84/50
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-01-28, 22:14   

Stasiu chyba niepotrzebnie wywołałeś ten temat. Nie wiem na straży czego chciałeś stanąć. Wierz mi, że większość ludków z całej Europy podróżująca z dziećmi próbuje zaoszczędzić w sposób opisany przez Saluta - być może się tym nie chwalą.
Śmiem twierdzić, że każdy posiadacz kampera ze zbiornikiem szarej wody, będący w długiej podróży, był zmuszony do jego przypadkowego opróżnienia.
Nie jest miłym fakt publicznej chłosty kolegi. Każdy czytający jego relacje ma swój rozum i wyciąga właściwe dla siebie wnioski.
Witku - zjeździłem już trochę świata i nikt, nigdy nie kontrolował mi kampera - nawet Rosjanie. Z tymi brzydkimi opowieściami o Polakach to już dzisiaj na szczęście powoli przeszłość. Mógłbym Ci parę brzydkich opowieści opowiedzieć o kamperowiczach z Niemiec i Holandii, oraz o Norwegach - ale czemu by to miało służyć.
Proponuję Stasiu /w porozumieniu z Salutem/ wrzucić ten temat do śmietnika póki smrodek nie rozejdzie się większy.
Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie - to szczere
:spoko :spoko :spoko
_________________
Nie pozwólmy by nasze marzenia zarosły chwastami.
http://picasaweb.google.pl/Elwood.eg/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2013-01-28, 22:35   

Ja nigdy nie mogę zrozumieć jaką przyjemność mają ludzie (związani na dodatek wspólną pasją) na takie naskakiwanie na siebie. Nie rozumiem również chwalenia się czynami ogólnie przyjętymi jako naganne. Większości się to zdarza... ale chwalić się tym... to bez sensu, to od razu narażanie się na atak i trudno się temu później dziwić.
Ale może ja jakiś starodawny jestem czy "cóś" takiego :gwm
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Elwood 
weteran


Twój sprzęt: Rimor Katamarano 1
Nazwa załogi: elwood'ki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2008
Piwa: 84/50
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-01-28, 22:47   

wbobowski napisał/a:

Ale może ja jakiś starodawny jestem czy "cóś" takiego :gwm


Ty pewnie Leśny Dziadek jesteś :haha: :haha: :haha: :spoko :spoko :spoko
_________________
Nie pozwólmy by nasze marzenia zarosły chwastami.
http://picasaweb.google.pl/Elwood.eg/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-01-28, 22:58   

Elwood napisał/a:
Ty pewnie Leśny Dziadek jesteś


Coś mi się widzi, że założymy KLD - Klub Leśnych Dziadków. :szeroki_usmiech

:szeroki_usmiech

:haha:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***