Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Słowacja - Majowy weekend 2013
Autor Wiadomość
Lalamido 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Benimar Mileo
Nazwa załogi: Ziębolce
Dołączył: 11 Paź 2012
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2013-03-28, 20:00   Słowacja - Majowy weekend 2013

Najbliższy majowy łikend zamierzamy spędzić tuż za granicą Polski - na Słowacji . Wstępny plan jet następujący: Besenova – Liptowski Jan – PN Słowacki Raj – Tatranska Lomnica – Vrbov(Wierzbów) – Wyżne Ruzbachy.
Jestem już po lekturze wszystkich tematów forumowych dotyczących naszych południowych sąsiadów. Odświeżam temat o Słowacji mając nadzieję na Waszą pomoc w planowaniu wyjazdu. Wiem, trasa nie jest zbyt ambitna ale jak wynika z Waszych opisów dość urokliwa. Ponieważ wyjeżdżamy z trzema małymi smykami (13,12,7)......( o kurcze oni już nie tacy mali - jak ten czas szybko leci) nie może zabraknąć w repertuarze basenów z atrakcjami ale przy okazji chcemy przemycić Słowacki Raj i Tatrzańską Łomnicę. Przedstawiam listę kempingów, które zamierzamy odwiedzić podczas planowanej eskapady:
-Villa Betula Camp lub Mara Liptovský Trnovec
- camping w miejscowości Podlesok
- Stara Lesna Camping Jupela lub RijoCamping
- Intercamp Tatranec Tatranska Lomnica 202
Bardzo proszę o Wasze opinie na temat w/w kempingów. Będę wdzięczny też za każdą dodatkową sugestię dotycząca wycieczki. A może ktoś wybiera się w tym kierunku? Termin 26.04 - 03.05 .2013.
Wiem ,że rzeczywistość pewnie zweryfikuje te plany. Trudno też uwierzyć ( patrząc na to co się dzieje za oknem),że równo za miesiąc pogoda będzie sprzyjać. Mamy nadzieję ,że wszystko uda się pozapinać, a wiosna zagości na dobre. Proszę Was o wszelkie podpowiedzi dotyczące planowanej trasy.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregdeWal 
stary wyga


Twój sprzęt: ALIELIDOMEK IV - Globebus I2
Nazwa załogi: GA2E
Dołączył: 08 Kwi 2011
Piwa: 50/45
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2013-03-28, 20:57   

Lalamido napisał/a:
trasa nie jest zbyt ambitna


Kolego... Wg mnie kamperowanie to nie pogoń za kilometrami. Wierz mi, że na Słowacji możesz zobaczyć i przeżyć o wiele więcej ciekawych rzeczy, niż gdzieś pędząc kilka tysięcy kilometrów...

A na pierwszy (chyba) wyjaździk nowym autkiem - jak znalazł :)

Więc powodzonka i będę śledził relację...

Lalamido napisał/a:
basenów z atrakcjami ale przy okazji chcemy przemycić Słowacki Raj


Słowacki Raj to też nie mała atrakcja a i wykąpać da się nieźle :)

:spoko
_________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Historia ALIDOMKU I
Wypociny nałogowca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bogusław i Ewa 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato HYMER PREMIUM 678 TRAMP
Nazwa załogi: EB
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Kwi 2010
Piwa: 75/27
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-03-28, 21:45   

Plany masz fajne,termin na wyjazd super,pogoda będzie OK.Do tego trochę adrenaliny(pierwszy raz),będzie miło,tego życzymy :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-03-29, 19:40   

Na kempingach sie nie znam,ale Slowenski Raj,tak.Jezeli macie dzieci,to z Podlesoka najfajniejsza trasa 2 biely potok.Rowniez przelom Hornalu.Na miejscu sie dowiesz czy czynna jest dobsiniva lodowa jaskinia.Vrbov ma kemping kiedys to byl nasz najulubienszy basen/przed remontem/.Jezeli chodzi o Tatrzanska lomnice,to moze na 1 maja beda znizki na gondole,kupujcie bilety jak na narty,bo w lecie kolejka na szczyt Lomnicy ma zawrotna cene.Mozna byc w raju a na kompanie jechac jednym autem do Vrvowa chyba czynne do 22godz. :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2013-03-29, 20:23   

Z tego co widze masz najstarsze dziecko w wieku 13 lat więc wogóle zrezygnuj z szlaków takich jak Sucha Bella oraz z przełomu Hornadu .Jest piękny lesny szlak na Klasztorisko z autokampingu w Podlesoki .To nie pora na ekstremy bo drabiny łancuchy czy kładki są bardzo sliskie i dzieci sobie nie poradzą .Słowenski raj jest piękny sam kiedys wybrałem sie z wnukami tymi szlakami i do dzisiaj mam wygadane przez żone że ich tymi szlakami prowadziłem .Fakt że nic im sie nie stało ale chyba MIAŁA RACJE .Byłem w raju trzy razy.Natomiast warto sie wybrac ciepło ubrany do Dopsinskiej Lodowej Jaskini.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robinson_44 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Błękitek Ducato 3,0 H3L3 177 KM
Nazwa załogi: RobinSony
Dołączył: 05 Sty 2013
Piwa: 1/2
Wysłany: 2013-03-29, 20:43   

Podlesok jak najbardziej polecam, byłem tam z rodzinką we wrześniu 2012 i było naprawdę fajnie. Zafundowałem swoim dziewczynom właśnie traskę po drabinkach i kładkach. Bardzo im się podobało. Sam kemping przyzwoity, okolica przepiękna. Polecam skorzystanie z gorących źródełek w Aqua Parku w Popradzie. Najlepiej po południu żeby zostać do końca i obejrzeć pokaz laserów. Robi wrażenie. Ja również planuję Słowację i gorące źródełka i być może powrót do Podlesoka, bo zostało kilka tras do zdobycia :)
_________________
Robinson_44

Idąc przed siebie nie oglądaj się wstecz, patrz dokąd zmierzasz, zawsze pamiętaj skąd przychodzisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TheRamziu 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymer E 610
Nazwa załogi: Adasie
Dołączył: 01 Wrz 2011
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Koszyce Wielkie
Wysłany: 2013-03-29, 20:55   

Witam. Jest duża szansa że spotkamy się na kempingu w Podlesoku. My wybieramy się tam na cztery, pięć dni. Zresztą już nie pierwszy raz. Osobiście kamping polecam, toalety nowe i czyste (jedynie woda ciepła okresowo :wyszczerzony: ) ale da się "wstrzelić", stanowisko obsługi (wc, szara,czysta) najbardziej profesjonalne jakie spotkałem w środkowo-wschodniej Europie :szeroki_usmiech .

Jeżeli chodzi o szlaki Sucha Bela a zwłaszcza Przełom Hornadu to osobiście uważam że sprawny i zdyscyplinowany 13-latek sobie z nimi poradzi, (ale zaznaczam że jest to moje zdanie).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vincent 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Dołączył: 03 Kwi 2010
Piwa: 6/12
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2013-03-29, 22:36   

My również polecamy wjazd na Łomnice, 2 lata temu ceny były takie (fotka).
Życzę dobrej pogody, bo widoki są przednie.... :spoko

DSC06924.JPG
Plik ściągnięto 197 raz(y) 237,65 KB

DSC06946.JPG
Plik ściągnięto 163 raz(y) 232,51 KB

_________________
pozdrawiam
vincent - Paweł z załogą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie

Wysłany: 2013-03-29, 23:19   

Po przeczytaniu :

http://www.slovenskyraj.sk/atc/

też poważnie zaczynamy sie zastanawiać nad spędzeniem tam paru dni weekendu majowego .

:spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lalamido 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Benimar Mileo
Nazwa załogi: Ziębolce
Dołączył: 11 Paź 2012
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2013-04-12, 17:46   

Dziękuje Kochani za pierwsze cenne podpowiedzi. Odświeżę nieco temat bo Majówka zbliża się dużymi krokami( zostało raptem 2 tygodnie).Przygotowania do akcji "Słowacja" w toku,ale...... Nie ukrywam ,że zaczynam się trochę niepokoić o Panią Wiosną. Czy uda jej się dotrzeć do Słowacji przede mną? Na ostatnim walnym zgromadzeniu rodzinnym ustaliliśmy ,że słoneczna i ciepła pogoda to najważniejsze dla nas kryterium.
Na wypadek - nie dotarcia wiosny- tworzę plan awaryjny w kierunku południowym. Zerkam w stronę Balatonu. Jeśli tam też aura nie dopisze, dopadnę to słońce wreszcie, choćby nad Adriatykiem....
W końcu kamper to wolność i niezależność , prawda?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2013-04-12, 20:11   

Może się przyda?
http://caravaningworld.pl...europa/slowacja
http://caravaningworld.pl/artykuly/slowacki-raj

Slovensko je krásna :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***