Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dalej o powiazaniach CT-PTTCC
Autor Wiadomość
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-03, 12:06   Dalej o powiazaniach CT-PTTCC

Na ostatnim Walnym Zebraniu PTTCC rozmawialiśmy trochę na temat współpracy, zależności pomiędzy CamperTeam i PTTCC. Ustaliliśmy, że Stowarzyszenie uwolni CT od spraw finansowych i przejmie na siebie opiekę nad pieniędzmi na forum. Jak zapewne wiecie nazwa CamperTeam jest prawnie zastrzeżonym w Polsce znakiem towarowym i nie autoryzowane jej użycie jest niezgodne z prawem. Aby umożliwić używanie tego znaku a jednocześnie z użycia jego osiągać wymierne korzyści dla naszych klubowiczów, wykorzystaniem znaku zarządzać ma PTTCC. Stąd wzięła się już konieczność dopłacania 10% do kosztów spotkania w Iławie. Podobna sytuacja będzie z wszystkimi gadżetami CT. Takie gadżety jak kurtki, naklejki, t-schery, polary ze znakami CamperTeam mogą być sprzedawane tylko za pośrednictwem PTTCC a producenci i sprzedawcy muszą z PTTCC podpisać umowę o współpracy.
Rozwiązanie takie zabezpieczy CamperTeam który nie ma osobowości prawnej od odpowiedzialności przed fiskusem. Sprawi, że środki uzyskane za stosowanie znaku PTTCC będą przejrzyste i kontrolowane i zagwarantuje, że dochody z działalności, że tak nazwę komercyjnej zostaną spożytkowane na cele statutowe stowarzyszenia a wiec dla dobra członków CamperTeam.
Zasady użycia znaku CamperTeam należy ustalać z Zarządem PTTCC.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marek 
stary wyga


Dołączył: 24 Sty 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Kamieniec Wrocławski
Wysłany: 2013-07-03, 13:35   

No widzisz Janusz , można to było napisać wcześniej np. przed ogłoszeniem Tadeusza w sprawie opłat na Złotą Tarkę, a wtedy może by " pierzastemu piórka nie sterczały" i nie było by niepotrzebnej dyskusji. Ja uważam ,że jest to właściwe posunięcie w sprawie gromadzenia finansów, jak również taki układ tworzy prawa i obowiązki dotyczące obu stron zawieranej usługi.
Marek :spoko
_________________
"Róbmy swoje"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2013-07-03, 14:05   

może dzięki temu znikną oferowane ''tu i tam'' ''byle jakie'' produkty związane z CT
bo ostatnio to co widziałem....w Poznaniu na zlocie za oknem któregoś kampera, z ''wariacjami na temat logo CT'' to jakaś porażka :roll:

logo mamy jedno..i jedno powinno być używane :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2013-07-03, 14:22   

gino napisał/a:
może dzięki temu znikną oferowane ''tu i tam'' ''byle jakie'' produkty związane z CT
bo ostatnio to co widziałem....w Poznaniu na zlocie za oknem któregoś kampera, z ''wariacjami na temat logo CT'' to jakaś porażka :roll:

logo mamy jedno..i jedno powinno być używane :spoko



paluszki świerzbiły by o tym zjawisku wspomnieć po Poznaniu ale ... myślałem , że to za zgodą CT te wynalazki za szybą były na placu , więc siedziałem cichutko :haha: Przecież sam Tadeusz nadał nowości na 2013 rok http://www.camperteam.pl/...p=346454#346454 ... to te same co za szybą w Poznaniu czy znów się mylę :roll: :?:


Marek..." pierzastemu piórka ... sterczały " z innego powodu niż 10 % do Towarzystwa ... wczytaj się między wierszami :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-07-03, 15:23   

janusz napisał/a:
Zasady użycia znaku CamperTeam należy ustalać z Zarządem PTTCC.
Jak to mam rozumieć ? Mam jakieś polary, koszulki, naklejki z przed kilku lat oraz flagę z małą karawaną to mam uzyskać zgodę PTTC za opłatą czy mam to spalić lub zakopać ? Nie mam pojęcia czy to są ostatnie wzory. A co z WRCT ? Czy za używanie są jakieś opłaty ? Czy można sobie samemu zrobić dla siebie 1 szt. np. kubek ze znakiem CamperTeam ?
Czy skrót "CT" też jest zastrzeżony ? :spoko
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-03, 15:37   

Marek napisał/a:
No widzisz Janusz , można to było napisać wcześniej

Pewnie, że można było. Człowiek w tym wieku (jak zaznaczył nie dawno Szymek) nie jest już taki błyskotliwy i nie ma takiego refleksu. :haha:
Sprawa też wymaga pewnych przemyśleń i rozwiązania kilku problemów, jak zrobić żeby było przejrzejcie i zrozumiale a jednocześnie żeby zabezpieczyć PTTCC przed "waleniem w rogi" przez nie do końca uczciwych kontrahentów. Moim zdaniem nie ma nic gorszego niż stanowienie prawa którego nie da się egzekwować.
W każdym razie sens jest taki, że zamiast organizować klub ze składkami (na które i tak wpłacający nie ma wpływu) lepiej zbierać pieniądze "za coś" i poddać je pod kontrolę członkom organizacji w tym wypadku stowarzyszenia. Do tej pory pieniądze ze stowarzyszenia wykorzystywane były na nagrody dla CamperTeamowców, na pamiątki dla osób które pomogły w organizowaniu niektórych zlotów lub na uatrakcyjnienie ich. A wiec wróciły do CamperTeamu.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-03, 15:47   

eler1 napisał/a:
Jak to mam rozumieć ?

Robercie, prawo nie działa wstecz więc to co było nie ma znaczenia. Oczywiście, że nie chodzi o utrudnianie życia członkom CamperTeam. Jeżeli masz ochotę to wyszyj sobie logo CT na spodenkach, tapicerce w samochodzie czy chusteczce do nosa. Zrób sobie naklejkę taka na całego kampera. Nie ma sprawy.
Jeśli chusteczki do nosa spodobają się innym i zaczniesz takie produkować to musisz podpisać umowę z PTTCC i zobowiązać się, że nigdzie poza wiedzą PTTCC nie będziesz ich sprzedawał. Otrzymasz rodzaj licencji od stowarzyszenia i zapłacisz odpowiednią cześć ceny na działalność statutowa stowarzyszenia. Moim zdaniem to jest uczciwe bo jeżeli będzie zainteresowanie twoimi chusteczkami to przecież dla tego, że zawierają logo CamperTeam i ludziom którzy żyją życiem naszego klubu za swój wkład w forum coś się należy.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kotek 
Kombatant
Mam na imię Danusia!


Twój sprzęt: Fiat Ducato Toskana 1,9 TD
Nazwa załogi: MisioKot
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 07 Paź 2010
Piwa: 403/444
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-03, 17:58   

I stała się jasność. Gratuluję. :spoko
:kwiatki:
_________________
Pozdrawiamy - Danusia-Kotek i Henio-Misio

Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregdeWal 
stary wyga


Twój sprzęt: ALIELIDOMEK IV - Globebus I2
Nazwa załogi: GA2E
Dołączył: 08 Kwi 2011
Piwa: 50/45
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2013-07-03, 18:02   

A co z taką sytuacją, jak miała miejsce w naszym podbeskidzkim zlocie... Wydrukowałem kilka naklejek, gdzie (nie ukrywam) użyłem znak camperteam'u ogólnodostępny na naszym forum. Naklejki te rozdawałem. Czyli na dzień dzisiejszy za taki gadżet muszę oddać haracz do PTTCC? Dodatkowo - na arkuszu 1m2 (minimalna ilość zamówienia) dokooptowałem parę naklejek CT, które też za zwrot kosztów wysyłki rozprowadzam. I to też jest już przestępstwo?

Oj... Zbyt popularni się staliśmy i troszkę chyba zaczyna to wchodzić w komercję :/ :gwm
_________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Historia ALIDOMKU I
Wypociny nałogowca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Duduś 
stary wyga


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2008
Piwa: 29/6
Skąd: ze stawu
Wysłany: 2013-07-03, 18:09   

GregdeWal napisał/a:
Czyli na dzień dzisiejszy za taki gadżet muszę oddać haracz do PTTCC?

Oj... Zbyt popularni się staliśmy i troszkę chyba zaczyna to wchodzić w komercję :/ :gwm


Jakoś się poskładamy bo nalepki wyszły fajnie :spoko
_________________
" ..jak zwykle słucham niemodnej muzyki
jak zwykle jest mi wszystko jedno
jak zwykle piszę beznadziejne teksty
jak zwykle trafiam w sedno..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-03, 18:32   

GregdeWal napisał/a:
Oj... Zbyt popularni się staliśmy i troszkę chyba zaczyna to wchodzić w komercję :/ :gwm

Właśnie o to chodzi, że ta komercja sama nas dopada. Można bronić się wszystkimi łapami a i tak kiedyś gdzieś pojawiają się pieniądze.
5 lipca podobno będzie 20 rocznica wprowadzenia VAT - to tak na marginesie.
Jeśli chodzi o zloty CamperTeam i nalepki ze zlotów to i tak te zloty maja być obłożone odpisem na PTTCC więc nie ma problemu. Jeśli masz zamiar produkować coś i rozdawać to nie bardzo wiem co z tym zrobić. Ustawa dopiero się tworzy i musi zostać zatwierdzona lub chociaż zaakceptowana przez członków stowarzyszenia. Do stowarzyszenia może należeć każdy wiec sprawa otwarta. Jestem za tym żeby nie podlegała opłacie produkcja na własne potrzeby ale żeby producent musiał mieć zgodę. Nie odpowiem teraz arbitralnie bo nie wiem co ustalimy w PTTCC.
Trochę z tymi "przepisami" ułatwiam sobie życie.
Często spotykam się z uwagami, że "ktoś" zarabia na CT i nic z tego nie mamy. Z drugiej strony kto ma coś mieć jeżeli CamperTeam nie jest osobą prawną?
Oddanie zrządzania podobnymi sprawami stowarzyszeniu spowoduje, że będzie wiadomo kto zarabia i na co idą zarobione pieniądze. PTTCC to ciało kolegialne i nie ma tam tak bardzo widzimisię. Z każdego grosza trzeba się wyliczyć.
Bardzo dobrze, że piszecie o swoich wątpliwościach. Pozwoli to ustalić tak zasady żeby były jasne, przewidywały wiele wariantów i żeby nie wylać dziecka z kąpielą.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GregdeWal 
stary wyga


Twój sprzęt: ALIELIDOMEK IV - Globebus I2
Nazwa załogi: GA2E
Dołączył: 08 Kwi 2011
Piwa: 50/45
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2013-07-03, 21:04   

C
janusz napisał/a:
Jeśli chodzi o zloty CamperTeam i nalepki ze zlotów to i tak te zloty maja być obłożone odpisem na PTTCC


Czyli na jesień chcąc zwołać kilka załóg z Podbeskidzia możemy się spotykać do woli... Ale jeżeli ktoś będzie chciał wywiesić flagę CT, czy też dać pamiątkowe naklejki z nazwą CamperTeam (w końcu tu się spotkaliśmy i tu się zwołujemy) to już musi kasować koszt postoju + x zł na stowarzyszenie? Paranoja...

A jeszcze nie dawno głośno było mówione, że Stowarzyszenie może (w przypadku zgłoszenia takowej potrzeby przez organizatora) pośredniczyć w organizacji.

Prezesuniu kochany... Coś mi się zdaje, że zaczynacie brnąć w ślepy zaułek... W taki sposób wiele inicjatyw zejdzie do podziemia i ani PTTCC, ani (co dla mnie o wiele groźniej brzmi) społeczność forumowa nic z nich mieć nie będzie.
_________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Historia ALIDOMKU I
Wypociny nałogowca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-07-03, 21:31   

GregdeWal napisał/a:
Ale jeżeli ktoś będzie chciał wywiesić flagę CT

Przecież już była o tym mowa, ale jak trzeba to można jeszcze raz. Jeśli ktoś chce zorganizować jakiekolwiek spotkanie i nie angażować w nią PTTCC to nie ma żadnego problemu. Przecież to nie o to chodzi. Jeżeli przy zlocie nie ma żadnego problemu z pieniędzmi to nic PTTCC do tego. Tak jak było w Złotej Dolinie. Organizator decyduje o tym czy angażować w przedsięwzięcie PTTCC. Jeżeli potrzeba pomocy ze strony PTTCC na przykład przy zbieraniu pieniędzy, przygotowaniu pamiątek dla władz lokalnych czy czegokolwiek co wymaga zaangażowania finansowego to jest to też do zorganizowania ale przecież nie ze składek członkowskich. Tak było na przykład w Bałtowie, w Dąbrowie Górniczej. To nie o to chodzi żeby łupić CamperTeamowców tylko o to żeby ludzie zarabiający jakoś na współpracy z forum podzielili się zyskami z PTTCC. Mam nadzieję, że dojdziemy do takiego stanu, że producent/usługodawca obniży cenę o dotację na PTTCC. Przecież jest konkurencja, nie ten to inny, taki co zrobi taniej.
Nie żartujmy przecież CamperTeam przy organizacji swoich imprez nie będzie płacił za użycie swojego logo.
A co do wywieszania flag, to przecież flagi są prywatna własnością i można je wywieszać według swojego uznania. Producent flag za to, że dostanie zamówienie na produkowanie i zarabianie na nich musi podzielić się zyskiem. Nie podzieli się zyskiem to nie dostanie zgody na produkcję. Przecież to proste i jasne.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2013-07-03, 21:45   

Hi, hi...Ale jaja :gwm A jednak komercja :haha:

Zamiast normalnie w świecie zarejestrować Klub CamperTeam , to jakieś stowarzyszenia, ćmoje boje, statuty, walne zebrania, pełna księgowość, kasy fiskalne i...tylko czekać wejścia na giełdę :bajer

Teraz rozumiem dlaczego trzeba tępić inne caravaningowe "twory"...
CamperTeam, CamperTeam, CamperTeam

:admin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2013-07-03, 21:59   

kazbar napisał/a:
Teraz rozumiem dlaczego trzeba tępić inne caravaningowe "twory"...

Kazek skąd wróciłeś ? :chytry
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***