Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaunas 2012 - pierwszy krótki wyjazd
Autor Wiadomość
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2012-05-21, 10:58   Kaunas 2012 - pierwszy krótki wyjazd

Jedziemy w najbliższy piątek 25/5/12. Trasa standardowa, W-wa Rembertów, Ostrów M., Łomża, Augustów - tylko bytowe przystanki, musimy dojechać do Kowna w piątek.
Bo w sobotę ....
Otwarte Mistrzowstwa Kowna w strzelectwie praktycznym - dla zainteresowanych http://npsa.lt/visos-varz...-open-2012.html (część informacji po angielsku). Chętnych do pooglądania zapraszam, żadnych ograniczeń w wejściu na jedną z najciekawiej położonych i urządzonych strzelnic w tej części Europy (okulary tylko i coś do uszu ;) )
Czyli w sobotę - strzelamy z synem (nasze kobiety - trenerami ... :) ) a w niedzielę - cały dzień - na Kowno ! :lol:
Przejrzałem cały dział litewski na tym forum. Gdyby ktoś miał jakieś inne doświadczenia kowieńskie (namiary na kampingi bądź na inne przyjazne kamperom miejsca (np. stacje benzynowe) będę zobowiązany wielce!
Wracamy w poniedziałek 28/5. Gdyby ktoś był w tym czasie w Kownie - chętnie spotkamy i postawimy znakomitego Svyturysa ! :pifko
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
donald 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes 310 FFB Europa 560
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Paź 2007
Piwa: 32/46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-21, 15:36   

fajna sprawa takie strzelanie, szkoda ze juz mamy weekend zarezerwowany bo moja żona jako wieloletni strzelacz w sekcji Legi by pewnie by chetnie sobie :zastrzelic :spoko :spoko
_________________
“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2012-05-21, 16:21   

OT
Legia cały czas działa, sam jestem - za przeproszeniem - członkiem ;) ale tam się strzela raczej statycznie a ja lubię, jak coś się dzieje :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
donald 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes 310 FFB Europa 560
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Paź 2007
Piwa: 32/46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-21, 18:00   

W takim razie można pomyślec o jakiejs strzelance camperteamowej....własnie moi kumple otworzyli fajną hale na pradze...
http://thejokers.pl/
_________________
“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
aga_1004 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Dukato
Dołączyła: 03 Sie 2008
Skąd: Augustów
Wysłany: 2012-05-26, 16:27   

Mogę polecić parking przy skansenie w Rumszyszkach 18 km od Kowna.
Nad Zalewem Kowieńskim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2012-05-28, 21:42   

Króciutka relacja, właśnie wróciliśmy; byliśmy bez komputera.
Ślubna, ja, najmłodsza latorośl i jego dziewczyna. Wyruszamy w piątek rano (10.30 :mrgreen: ) Powolutku z przystankami, dojeżdżamy na strzelnicę o 21-szej czasu ichniego. Las, cichutko, ochroniarz w śmiesznym mundurze rozjaśnia gębę na dzwięk rosyjskiego, zezwala na nocowanie, otwiera sanitariaty ... Super. Rano sobota do roboty ... od 8-mej do 17-tej bieganie po strzelnicy, upał jak cholera, piach, kurz ... frajda niesamowita ... chociaz sam się sobie dziwię, że mi się chce jeszcze ...
Jedziemy w kierunku centrum Kowna, i znajdujemy, dosłownie 200 m od ulubionego deptaka miejscowych (i mojego) czyli Laisves Aleja parking ! Duży, pusty, bezpłatny (poza dniami roboczymi 8-18). Oczywiście żadnych udogodnień (chociaż 100 m od parkingu ogólnie dostępne toalety (8-20.00 codziennie, 1 Lt wstęp)). Podaję namiary:
Kestucio G-ve, N 54,53,43,65 E 23,55,11,70. Od ulicy niedaleko niestety, trochę zatem przeszkadza ruch uliczny, niezbyt wielki jednak.
Wieczorem deptak, kolacja w miłym towarzystwie.
W niedzielę rano na Stare Miasto. Piechotą, ok. 1 km uroczymi ulicami. Opisywać Kowieńskie Stare Miasto nie ma sensu specjalnie, tym bardziej, że talentu pisarskiego nie posiadam :placze2 W niedzielę wieczorem zakupy (piwo i wódka litewskie znakomite!) i wyjazd do Polski. Dojeżdżamy do Augustowa (pozdrawiam Agę :) Nocujemy w porcie, na parkingu pensjonatu Żagielek. Na pytanie o zgodę - natychmiast odpowiedź pozytywna, z nieśmiałą sugestią, żeby rano na śniadanie wstąpić. Spanie spokojne, bez problemów. Okazuje się nad ranem, że woda nam się skończyła :( ale łazienka w pensjonacie dostępna oczywiście). Sniadanie w pensjonacie :)
Polecam ten kowieński parking, z uwagi na bliskość fajnym miejsc tego miasta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
donald 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes 310 FFB Europa 560
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Paź 2007
Piwa: 32/46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-29, 06:59   

opis super :bigok ale czekamy na foto teraz :-P :spoko :spoko
_________________
“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2012-06-02, 20:05   

Podejmę zatem nieśmiałą próbę zamieszczenia kilku zdjęć :( bom w te klocki niespecjalnie kumaty :)

1. Noc przed zawodami ... maszyna - po przejechaniu 460 km - odpoczywa w podkowieńskim lesie:

2. Następnego dnia rano - skupienie przed startem ... :!: :

3. Osobisty masażysta dba o kondycję fizyczną zawodnika ;) :

4. Wieczorem - spacer po śródmiejskim deptaku

- idziemy w stronę
5. Jednego z najważniejszych powodów, dla których tak lubię Litwę ;) :

6. Oprócz historii tego bliskiego nam kraju

7. i jego uroku


Nie mam zdjęć z samych zawodów, jeśli się nauczę :) - zamieszczę poglądowy filmik, wykonany przez Mośkę - dziewczynę syna.
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2012-06-02, 21:44   

Jestem siebie dumny - chyba się udało ! ;)

1. Pierwszy filmik pokazuje mniej więcej, o co chodzi w tym sporcie - IPSC: Celność i szybkość. Ich wypadkowa daje faktor/wynik ... u mnie słaby co prawda ale fun-u za to - co niemiara !:
http://youtu.be/zWRyb4slMx8

2. Tutaj natomiast gołym okiem wydać różnicę
http://youtu.be/m1s1Yo1lAZY

3. międzypokoleniową ... :(
http://youtu.be/SOvnt--fX1s
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2013-07-10, 14:27   

aga_1004 napisał/a:
Mogę polecić parking przy skansenie w Rumszyszkach 18 km od Kowna.Nad Zalewem Kowieńskim.
W planach na TYDZIEŃ NA LITWIE, o którym tutaj http://www.camperteam.pl/...p=361017#361017 nie może oczywiście zabraknąć Rumszyczek!
Dzięki Aga!
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***