Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
7 dni Norwegia - jaka trasa?
Autor Wiadomość
Kuras 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: FFB Toskana Ford Transit 2.5D
Dołączył: 26 Mar 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-22, 11:09   7 dni Norwegia - jaka trasa?

Moi drodzy,
Pojawiła mi się opcja krótkiego urlopu na max 7 dni na początku sierpnia - mało czasu, ale padło na Norwegię (Pd-Zach). Tydzień to za mało na ten piękny kraj, nawet pewnie na jego część, ale potrzebuję pomocy doświadczonych - jaką trasę (w samej Norwegii, ale i dojazd) najlepiej wybrać zarówno pod kątem kosztów, jak i możliwości auta (a i pozornie mało istotny czynnik - żona w ciąży, więc "bez przeciążeń")? Camperek to Ducato Adria 2.5D (1991). Chciałbym zahaczyć o Oslo (mam tam znajomych) i to w zasadzie jedyny stały punkt. Poszukując optymalnych tras w sieci wszędzie widzę plan na min. dwa tygodnie, a i więcej. No i najważniejsze - to będzie nasz camperowy debiut (nie licząc krótkiego wyjazdu do Czech na majówkę'13). Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WHITEandRED
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-22, 11:27   

:spoko
Ostatnio zmieniony przez WHITEandRED 2015-07-18, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-22, 11:56   

Tak to jest problem. Według mnie to szkoda kasy aby jechać na tydzień do Norwegii. Jak poprzednik wspomniał sam dojazd tam i z powrotem to minimum 2 dni. Tak więc wydasz kasy na paliwo, prom itp. a niewiele zobaczysz. Koszty wyjazdu 2 lub 3 tygodniowego będą prawie takie same, a przynajmniej cokolwiek zobaczysz. Pomyśl nad jakimś wyjazdem gdzieś bliżej, a Norwegię zostaw sobie na jakiś dłuższy wyjazd. Naprawdę to jest za piękny kraj żeby go zwiedzać na szybcika i po łebkach.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2013-07-22, 12:31   

a moze tak
polska-- malme-w nocy promem
do oslo --odwiedziny
http://www.gotakanal.se/en/Gotakanal/
do karlskrona i prom
ale to szwecja
ten canal to podobno najwieksza atrakcja szwecji no i bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marmur 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI w budowie
Nazwa załogi: marmur
Dołączył: 04 Mar 2011
Piwa: 3/7
Skąd: Katowice / Zawiercie
Wysłany: 2013-07-23, 14:45   

My już trzy tygodnie włóczymy się po Norwegii i ciągle nam mało. W tydzień naprawdę niewiele zobaczysz.
_________________
Pozdrawiam

Marek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2013-08-17, 23:10   

Na tydzień to za krótko na Norwegię wg. mnie to przynajmniej 3 tygodnie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dw4463757
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: AveCamper ;)
Dołączył: 05 Sie 2012
Piwa: 14/1
Wysłany: 2013-08-17, 23:54   

Norwegia - minimum 2-3 tygodnie, a zobaczysz i tak namiastkę tego kraju ;)

Mimo wszystko, jeżeli masz tylko tydzień, i możesz odpuścić Oslo (nie jest to najbardziej norweskie miejsce w Norwegii ;) ) to poleciłbym pojechać do Danii i stamtąd promem do Kristiansand, dojechać do Stavanger, (całość to już będzie ok. 2 dni), wejść chociaż na Preikestolen i zobaczyć kawałek fjordu, (3 dzień), pokręcić się po okolicy, pojeździć wzdłuż Lysefjordu, (4, 5 dzień), no i powrót do kraju.
Ewentualnie, jeżeli bardzo chcesz z Oslo, no to po Preikestolen pojechać do Oslo, ale to prawie 500km, czyli masz 4 dzień, zostaje Ci 5 dzień i kawałek 6 na Oslo i powrót do kraju. Oczywiście odwrotnie, czyli Oslo->Preikestolen też da radę.
Jakbyś nie zrobił, to niestety wszystko będzie na tempo i długie odcinki tras, a Norwegii mało :(

Preikestolen:



Wiem, że Jacek stwierdzi że to najbardziej oklepane miejsce, ale zobaczycie cokolwiek ;) A jak się pokręcić wokół Lysefjordu to można znaleźć ciekawe i ładne miejsca...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tadek 
weteran


Twój sprzęt: Carthago C-line Ducato 3.0 4,5DMC
Dołączył: 29 Gru 2007
Piwa: 28/44
Skąd: Poznań/okolica
Wysłany: 2013-08-18, 01:09   

Z szybkim zwiedzaniem Norwegii jest tak, jakbyś chciał ugasić pragnienienie najprzedniejszym winem.
Albo będziesz smakował z uwielbieniem albo ugasisz szybko pragnienie, nie poczujesz smaku a pozostanie Ci tylko zawrót głowy. Wybór należy do Ciebie. :bigok
_________________
Jem polskie jabłka, na Orlenie robię tylko siku, nie piję Żubrówki i popieram ruch 8 gwiazd.
Nie pobieram dotacji z NCBiR.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2013-08-19, 23:12   

Pewnie już jest "po ptokach" ale na Norwegię trzeba mieć co najmniej miesiąc, a a to jest moim zdaniem za mało. Ja do tej pory nie zwiedziłem całej Norwegii, mimo, ze byłem tam kilkakrotnie i to po dwa - trzy tygodnie.
Moim zdaniem żeby tak naprawdę zwiedzić całą Norwegię trzeba na to poświęcić kilka miesięcy, najlepiej rozkładając to na kilka lat w miesiącach letnich (czerwiec - sierpień), chyba, że decydujemy się na zwiedzanie w bardziej ekstremalnych warunkach.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***