Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czemu ten dział nie żyje?
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2013-09-23, 12:45   

joko napisał/a:
...

Pewnie napiszę coś konkretniej i bardziej szczegółowo , a na razie póki co tak na szybko to co ciśnie mi się do głowy:
...
Na pewno znajdzie się sporo zdjęć i slajdów z tamtego okresu i na pewno jak poszperam w pamięci to będę mógł coś od siebie wrzucić do tego tematu
...


To świetnie !!!
Nie dopisuj się do tego tematu tylko śmiało rozpocznij nowy w tym dziale.
Szkoda by Twoja historia była gdzieś w zakamarkach bo zanosi się na wiele ciekawego.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-13, 21:08   

Retrospekcja ? niekoniecznie... To zdjęcie z tegorocznej majówki :)
namiot z prawej to mała dwójka kupiona przez moich rodziców chyba na początku lat 90tych, w zasadzie to nawet nie wiem dlaczego - tylko tylko po to by sprawić dzieciom frajdę spania "pod gołym niebem" w terenie. I taką też funkcję spełniały w ten ciekawy weekend :)
Natomiast ten z lewej .. Kasia wniosła w posagu. Sprzęt kupiony w latach 80tych odziedziczony po rodzeństwie i rodzicach. Duża trójka z przedsionkiem po przejściach, trochę sfatygowana - ale jeszcze działa i służy. POstawić to cudo - to jest dopiero szkoła życia...
Na pewno nie można było z tym namiotem podróżować w plecaku - gabarytami i wagą przypomina marynarski worek.
Ci z Legionowa powinni mi chyba zafundować darmowe odnowienie sprzętu za taką reklamę ich produktów :)

IMG_4469a.jpg
Zestaw legionowo...
Plik ściągnięto 112 raz(y) 120,81 KB

_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2013-10-13, 21:39   

ten z lewej nazywał się warta 3 safari
3 bo chyba 3 osobowy, były jeszcze 2 i 4 osobowe,
safari od wersji zwykłej różniło się brązową folią na dole tropiku i przedsionkiem w paski,
tez taki mam kupiony w 1977
(znaczy chyba jeszcze mam bo z 10 lat do niego nie zaglądałem i nie wiem co z niego zostało w worku)
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2013-10-14, 08:20   

maszakow
Cytat:
Na pewno nie można było z tym namiotem podróżować w plecaku - gabarytami i wagą przypomina marynarski worek

Zapewniam, że z pełnym marynarskim workiem przybyłem do Las Palmas i Mauretanii, wracałem do kraju z Hong Kongu, Splitu, Santosu. To nie gabaryty namiotu ale siła niosącego są przeszkodą w podróżowaniu z takim sprzętem.
Dla przypomnienia: waga pełnego marynarskiego worka to max 30 kg bo tyle zapewnia marynarzom przewóz samolotem (bez dopłaty za nadbagaż) międzynarodowe prawo o ruchu lotniczym. Cywilom przysługuje tylko 20 kg.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
akissjg 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: przyczepa TEC TM2 za Skoda YETI 4x4 140km
Nazwa załogi: AKissjg
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Maj 2009
Piwa: 3/2
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-10-14, 16:07   

Witajcie właśnie dziś trafiłem na ten temat, przypomniała mi się impreza której miałem przyjemność być organizatorem. Co prawda zniknęło w wyniku awarii kilka fotek ale są filmiki. dla zainteresowanych link do tematu: Karawaningowe Spotkanie Szmaciarzy na Karawaning.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-14, 20:11   

krimar, to zajrzyj do niego. Jeśli namiot wewnętrzny był dobrze złożony w tropiku to może ocalał. A czy ta folia na dole tropiku była brązowa ... może w niektóych wykonaniach - w moim jest mocno pomarańczowa i nie spłowiała :)
Lepciaku - zamiast plecaka na pierwsze samodzielne wyjazdy kupiłem sobie worek marynarski. Znacznie tańszy od plecaka, pakowny owszem tylko... mało wygodny na dłuższe spacery :-P no ale fakt on nie miał takiego przeznaczenia.
Natomiast co do namiotu - to wersja rodzinna - nie nadawała się do noszenia. ten mniejszy zielony namiot waży ok 3-4kg i po spakowaniu zajmuje mało miejsca - natomiast ten większy to ma sporo ponad 10kg. tylko do bagażnika lub na bagażnik (dach 126p) i w drogę.
Pływałeś - OK worek skarbów wniosłeś do ojczyzny naszej ukochanej - ale na wakacje po górach to byś nie chciał z takim łazić. :lol:
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
lepciak 
weteran

Twój sprzęt: FIAT Ducato 2,5TD Burstner
Nazwa załogi: lepciaki
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Piwa: 61/39
Skąd: Gdańsk-Oliwa
Wysłany: 2013-10-15, 12:34   

maszakow
Cytat:
na wakacje po górach to byś nie chciał z takim łazić

Masz rację - każdy sprzęt ma swoje zastosowanie. A namioty które prezentujes doskonale pamiętam bo też w takich biwakowałem.
_________________
lepciak
''A najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy przeważnie nic nie mają do powiedzenia''
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-16, 20:16   

Zważyłem :) Warta 3 Safari bez połowy śledzi i paru szpilek waży 10kg :)
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2013-10-17, 02:19   

Przemierzylem kiedys Bieszczady z rumunska trojka , ktora rurki miala stalowe. Nie mam pojecia ile to wazylo , ale na szczescie trzech nas bylo , wiec jeden niosl tropik , drugi namiot a trzeci rurki. No ale to byly czasy kiedy nawet 2 litry benzyny do kuchenki marki Szmel produkcji radzieckiej , ktora kolega spuscil nam z sluzbowego Zuka, trzeba bylo ze soba nosic bo przecie na kartki byla i chyba trzebaby specjalnie do Ustrzyk Dolnych albo przynajmniej do Leska po nia jechac.
:lol: :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2013-10-18, 19:58   

A my kiedys tak jezdzilismy:

lato1982.jpg
Plik ściągnięto 16156 raz(y) 10,61 KB

_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***