Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś dla ciekawych świata - Lanzarote
Autor Wiadomość
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2013-11-04, 22:17   

andi at napisał/a:
Wlasnie myslimy nad takim czyms w lutym
http://www.dreamlines.de/...ctedSail=192239


Ciekaw jestem jakie będą Wasze wrażenia z tego rejsu. Ja płynąłem wielkim wycieczkowcem z Wenecji do Bari we Włoszech, później do Katakolon i zwiedzanie Olimpii w Grecji, następnie do Izmiru i Stambułu w Turcji i powrót przez Dubrownik do Wenecji (8 dni).
Po dopłynięciu do portu czekały na nas autobusy, którymi dowożono nas do miejsc, których zwiedzanie było w programie rejsu, ale nie w cenie (wycieczki były płatne oddzielnie).
Ja osobiście nie byłem zachwycony taką formą zwiedzania, zdecydowanie wolę kampera lub wyjazd do jakiegoś hotelu i wypożyczenie samochodu.
W lutym wybieram się na Teneryfę i przez 2 tygodnie będę się cieszył ciepełkiem.
Życzę Wam miłych wrażeń i pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2013-11-05, 20:37   

Pierwszy raz plynelismy z Genui (dojazd busem )Barcelona-Mallorca-Ibiza-Malaga-Gibraltar-Tanger
2 raz samolotem do Roma i z Civitavecchia-Catania i Etna-Ateny-Santorini-jeszcze jakies wyspy w Grecji-Izmir
Teraz planujem to,ale czy poplyniemy.Jestesmy na etapie zalatwiania i chcemy leciec z Wiednia
Nie ma lepszych wczasow jak statkiem.2 to kamper
Laczny koszt na 8 dni to okolo 1200e na osobe (wycieczki,piwko ,lody,kawa itd)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2013-11-08, 13:05   Coś dla ciekawych świata - Lanzarote

Autobusowa przejażdżka pozwoliła zobaczyć zupełnie inne krajobrazy i zrozumieć jak potężne siły tkwią w głębi naszej planety.
Jak już wcześniej wspomniałem asfaltowa droga jest bardzo wąska (jednokierunkowa) i niekiedy autobus niemal ociera się o ściany wąwozu utworzonego przez lawę.
Krajobraz tej części wyspy nie jest jednostajny, w jednej części Parku Timanfaya mijamy kratery wygasłych wulkanów, w innej jedziemy wzdłuż pofałdowanych pól zastygłej różnokolorowej lawy, a jeszcze w innym miejscu spotykamy pola utworzone przez stwardniałe pyły wulkaniczne.
To wszystko oglądamy na tle widocznego na horyzoncie błękitnego oceanu.
Załączam kolejną porcję zdjęć z tej "księżycowej" krainy.

P1010722.JPG
Kolory kolejnych warstw lawy są różne
Plik ściągnięto 6119 raz(y) 52,31 KB

P1010724.JPG
Autobus dosłownie przeciska się między ścianami wąwozu z lawy
Plik ściągnięto 6119 raz(y) 57,34 KB

P1010808.JPG
Tu widać jak lawa zastygała kolejnymi warstwami
Plik ściągnięto 6119 raz(y) 63,62 KB

P1010728.JPG
Zupełnie inny krajobraz - stwardniałe pyły wulkaniczne
Plik ściągnięto 6119 raz(y) 36,81 KB

P1010747.JPG
Mijamy różnokolorowy krater
Plik ściągnięto 6119 raz(y) 49,04 KB

P1010759.JPG
Gdyby nie widoczny na horyzoncie ocean to można byłoby powiedzieć że to księżyc
Plik ściągnięto 6119 raz(y) 36,95 KB

P1010765.JPG
Jeszcze inne ukształtowanie krateru
Plik ściągnięto 6119 raz(y) 39,78 KB

P1010771.JPG
Charakterystyczne stożki wulkanów, jest ich ok. 300
Plik ściągnięto 6119 raz(y) 32,44 KB

P1010734.JPG
Księżycowy krajobraz robi niesamowite wrażenie
Plik ściągnięto 6119 raz(y) 29,27 KB

P4040065.JPG
Ta biała kropka zagubiona w pustynnym bezkresie lawy to jeden z autobusów dla zwiedzających
Plik ściągnięto 6119 raz(y) 26,7 KB

_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2013-11-10, 09:09   

Niedługo zamieszczę ostatnie zdjęcia z Lanzarote, na których pokażę wulkaniczny charakter tej wyspy w dosłonym tego słowa znaczeniu.
Pozdrawiam świątecznie :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-11-10, 11:16   

Fajna relacja :spoko
Kierunek na zimowy wypad faktycznie super, tym bardziej, że klimat panujący na Kanarach zapewnia w miarę stałą pogodę przez cały rok (wieczna wiosna), dzięki temu w zimie mamy powrót do lata, a w letnie upały w Polsce lekką ulgę :wyszczerzony:
Ponieważ cztery wyspy są godne uwagi (Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, Teneryfa), więc zajęcie jest na cztery sezony :ok

Na Lanzarote w parku Timanfaya krajobraz jest faktycznie surrealistyczny, a o tym że już płytko pod ziemią jest bardzo gorąco , świadczą doświadczenia jakie robią dla turystów, pracownicy parku.

Za każdym razem jak jestem na którejś z wysp, to myślę sobie , że było by fajnie mieć tam pod ręką kamperka albo mojego "sportowca" , bo wspaniałe drogi , przepiękne krajobrazy i całe mnóstwo dzikich plaż , były by super do takiego podróżowania.
Pozostaje wynajęcie samochodu (wypożyczalnie na każdym kroku ).
Ja w sumie po wszystkich wyspach zrobiłem jakieś 2500km i mogę z czystym sumieniem powiedzieć , że je naprawdę zwiedziłem :ok

IMG_0513.JPG
Odrobina słomy wsadzona w szczelinę w ziemi zapala się prawie natychmiast.
Plik ściągnięto 6020 raz(y) 203,48 KB

IMG_0514.JPG
Wiadro wody wlane w otwór w ziemi ....
Plik ściągnięto 6020 raz(y) 155,6 KB

IMG_0516.JPG
... wystrzeliwuje po paru sekundach słupem gorącej pary
Plik ściągnięto 6020 raz(y) 144,66 KB

IMG_0519.JPG
Miejscowa knajpa ma grilla rozpalonego cały czas
Plik ściągnięto 6020 raz(y) 155,99 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bozennaroza 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w planach
Dołączyła: 10 Lis 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-10, 12:21   

joko napisał/a:
Za każdym razem jak jestem na którejś z wysp, to myślę sobie , że było by fajnie mieć tam pod ręką kamperka

Gdzieś czytałam na którymś forum (nie pamiętam gdzie), że na Wyspach Kanaryjskich jest możliwość wypożyczenia kampera (na zdjęciu był pokazany Hymer integral) - rzeczywiście byłaby frajda skorzystać z takiej formy zwiedzania wysp.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-11-10, 20:29   

Najlepiej to było by mieć swojego ,z własnym wyposażeniem , bo taki z wypożyczalni to nie to, ale niestety to za duża wyprawa (większa niż Maroko). Pierwsze trzeba by dojechać do Hiszpanii co już samo w sobie jest niezłą wycieczką, a potem jeszcze sporo kilometrów promem :wyszczerzony:
Tak więc jak pisałem wcześniej, fanie było by go mieć pod ręką, ale na zasadzie takiej że on tam po prostu jest , a nie że muszę tam nim dotrzeć z Polski .W praktyce to jednak opcja samolot-hotel-samochód z wypożyczalni jest bardziej realna i chyba jednak bardziej wygodna.
Wszystkie wyspy są dość małe, i dojazd w najbardziej odległe miejsca (z miejsca pobytu) zajmuje nie więcej niż 1,5h, więc nocleg w hotelu , a włóczęga i zwiedzanie osobówką to jest najlepsze rozwiązanie.
Podczas mojego pierwszego pobytu na kanarach (Gran Canaria), nauczony wcześniejszymi pobytami w innych lokalizacjach, wykupiłem opcję All Inclusive, ale przy tym sposobie spędzania czasu okazało się to nie trafione . Jeżeli nastawiamy się na zwiedzanie samochodem, to zwyczajnie nie wykorzysta się tego za co się płaci, a różnicę w cenie można przeznaczyć na wypożyczenie samochodu i paliwo.
Podczas kolejnych wyjazdów było już HB i to było już wystarczające.

Myślę, że Wyspy Kanaryjskie w opcji pobytu w hotelu i zwiedzania wypożyczonym samochodem to dobra propozycja na okres zimowy , dla wszystkich którzy lubią zwiedzać świat za kółkiem.
Zwiedzanie świata kamperem to super sprawa, ale nie ograniczam się tylko do tej formy i bardzo mi się podoba, że są wśród Kamperowców ludzie, którzy myślą podobnie.
Na wszystko jest czas i pora, a świat jest piękny i dużo większy od tego , którego jesteśmy w stanie objechać kamperem. :spoko
Wiosna i Lato w Europie to czas na kamperowanie, a późna jesień i zima jest super aby ruszyć swoje cztery litery trochę dalej :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr1 
Kombatant


Twój sprzęt: blaszak ducato w budowie
Nazwa załogi: ewaipiotr
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 17/18
Skąd: gdańsk i okolice
Wysłany: 2013-11-10, 21:17   

Super relacja :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2013-11-11, 18:19   

joko napisał/a:
Najlepiej to było by mieć swojego ,z własnym wyposażeniem ,

Przymierzałem się do tego, ale koszty dojazdu do portu i podróży promem odstraszyły mnie od tego pomysłu.
Też chwalę sobie przelot samolotem i wypożyczenie samochodu, moim zdaniem wypożyczalnie są stosunkowo tanie, no i benzyna jest tańsza niż na lądzie, więc nie są to wysokie koszty a frajda duża.
Ja Wyspy Kanaryjskie "odkryłem" już kilka lat temu i podobnie jak Ty "joko" zacząłem od Gran Canarii, potem była Teneryfa, Lanzarote i Fuerteventura, a teraz robię powtórkę i mimo, że są to nieduże wyspy to jednak przy powtórnym zwiedzaniu znów odkrywam coś nowego.
Znam ludzi, którzy corocznie spędzają zimowe wakacje na Wyspach Kanaryjskich. Ja sam rozważałem kupienie apartamentu na Gran Canarii lub Teneryfie i spędzanie tam miesięcy zimowych, ale rozmyśliłem się ze względu na brak towarzystwa i oderwanie się od rodziny i przyjaciół.
Natomiast bardzo chętnie wracam tam w zimie i przez 1-2 tygodnie cieszę się słonkiem i byczę się na plażach i w wodzie.
Pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wito 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato 91 Dethleffs
Nazwa załogi: moczykije
Dołączył: 19 Lut 2009
Piwa: 59/28
Skąd: Iława
Wysłany: 2013-11-11, 18:46   

Świetna relacje i zdjęcia. Zachęcasz do odwiedzenia tego zakątka świata. Pozdrawiam serdecznie. Witold.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2013-11-11, 19:01   Coś dla ciekawych świata - Lanzarote

joko napisał/a:
Na Lanzarote w parku Timanfaya krajobraz jest faktycznie surrealistyczny, a o tym że już płytko pod ziemią jest bardzo gorąco , świadczą doświadczenia jakie robią dla turystów, pracownicy parku.


Widzę, że też tam byłeś kolego. :szeroki_usmiech
Ja po zwiedzeniu Parku Timanfaya poszedłem ochłonąć do restauracji El Diablo i tam odczułem na własnej skórze, że wulkaniczna działalność to nie bajka, ale że dzieje się to tu i teraz.
Kiedy wygodnie się rozsiadłem przy stoliku tuż przy szklanej ścianie i położyłem nogę na metalowym obramowaniu, poczułem dość silne "ciepełko".
Okazuje się, że w miejscu gdzie restauracja została wybudowana jest nadal aktywna wulkaniczna działalność, a na głębokości 10 cm pod powierzchnią ziemi panuje temperatura ok. 140 stopni Celsjusza.
Od pracowników obsługi dowiedziałem się, że ok. 6 m pod powierzchnią temperatura wynosi 400 stopni, a kilka kilometrów głębiej znajduje się płynna magma o temperaturze 800 stopni.
Popijając piwko zobaczyłem przez szklaną ścianę, że pracownicy parku demonstrują turystom, że działalność wulkaniczna to nie bajka.
W tym celu obok restauracji wkopano w ziemię kilka pionowych rur oraz wykopano rozpadliny, w których panuje wysoka temperatura.
Pomysłowy personel restauracji wykopał ponadto głęboką studnię, która jest wykorzystywana jako grill, na którym podgrzewane są dania z mięsa, drobiu i ryb.
Personel Parku Timanfaya demonstruje, że po wlaniu wiadra wody w pionową rurę, po kilku sekundach wytryska z niej mały gejzer, a po wrzuceniu do rozpadliny suchych gałązek zapalają cię one bo w rozpadlinie jest bardzo wysoka temperatura.
Muszę przyznać, że zrobiło to na mnie bardzo duże wrażenie, chyba nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, gdzie na własne oczy i własnym czuciem można poznać działalność wulkanów.
Pozdrawiam serdecznie :spoko

P1010761.JPG
Grill na wylocie z wulkanu
Plik ściągnięto 5836 raz(y) 68,72 KB

P1010763.JPG
Ten pan też wlał kubeł wody w rurę i oto skutki
Plik ściągnięto 5836 raz(y) 47,11 KB

P4040070.JPG
Tu jest przesiadka do autobusów turystycznych przy restauracji El Diablo
Plik ściągnięto 5836 raz(y) 33 KB

P1090148.JPG
Tu dosłownie można zajrzeć wgłąb wulkanu
Plik ściągnięto 74 raz(y) 116,15 KB

P1090150.JPG
Ten pan z wiadrem właśnie zrobił mały gejzer
Plik ściągnięto 70 raz(y) 80,06 KB

P1090143.JPG
A to jest miejsce, gdzie suche gałązki zapalają się same od temperatury wulkanu
Plik ściągnięto 69 raz(y) 147,05 KB

_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***